Eva Dřízgová zazpívá v Orlové Boccheriniho Stabat mater

Sólistka Národního divadla moravskoslezského a dvojnásobná držitelka Ceny Thálie Eva Dřízgová-Jirušová vystoupí v pondělí 14. září v 18 hodin v kostele Narození Panny Marie v Orlové v rámci 12. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu. V doprovodu Janáčkova komorního orchestru pod vedením houslisty Jakuba Černohorského zazpívá Stabat mater Luigi Boccheriniho.

 

„Na letošním festivalovém ročníku mám tu čest zazpívat Boccheriniho Stabat mater, dílo hluboké pokory, jež prostými prostředky otevírá cestu do hlubin duše. Tento koncert bude mým osobním rozloučením s Karlem Harudou, přítelem, úžasným člověkem, který stál u zrodu festivalu a po léta byl jeho součástí. Bude to má osobní modlitba směřovaná do malířského nebe,“ svěřila se oblíbená sopranistka a umělecká ředitelka Svatováclavského hudebního festivalu se vzpomínkou na ostravského malíře a grafika, který zemřel letos v létě.

Na programu bude dále Suita pro smyčce Leoše Janáčka.

 

Vstupenky na koncert jsou k dostání v předprodeji v Městském informačním centru Orlová a také on-line prostřednictvím webových stránek Svatováclavského hudebního festivalu www.shf.cz.

 

12. ročník Svatováclavského hudebního festivalu se koná ve dnech 1. až 28. září a nabízí celkem 32 koncertů v 18 městech a obcích Moravskoslezského kraje. Dramaturgie již tradičně vedle velkých duchovních děl zahrnuje i komorní skladby a multižánrové projekty. Vedle předních českých umělců a těles, jako jsou např. Český filharmonický sbor Brno, Collegium 1704, Collegium Marianum, Baborák Ensemble, dirigent Tomáš Brauner nebo flétnista Jan Ostrý, se představí i vynikající interpreti z Německa, Španělska, Polska, Rakouska, Francie, Belgie, Slovenska, Norska a USA.

 

Záštitu nad festivalem převzali: Mgr. Daniel Herman – ministr kultury ČR, Ing. Tomáš Macura, MBA – primátor statutárního města Ostravy, Miroslav Novák – hejtman Moravskoslezského kraje, Mons. František Václav Lobkowicz, O. Praem. – sídelní biskup ostravsko-opavské diecéze, Mgr. Jan Waclawek – biskup Slezské církve evangelické a. v.

 

Festival finančně podpořili: Statutární město Ostrava, Ministerstvo kultury ČR, Moravskoslezský kraj, Státní fond kultury, Česká spořitelna, Ostravské vodárny a kanalizace, Veolia, Acción Cultural Española, Nadace Život umělce, Nadace Leoše Janáčka, Služby.cz, ostravské městské obvody Mariánské Hory a Hulváky, Ostrava-Jih, Plesná, Poruba, Stará Bělá, Vítkovice, města a obce Bystřice, Dětmarovice, Dolní Benešov, Frýdek-Místek, Hlučín, Opava, Orlová, Paskov, Rychvald a Velká Polom, Kulturní dům Kopřivnice

 

e-mail pro rezervaci vstupenek: vstupenky@shf.cz

www.shf.cz

 


Datum zveřejnění/aktualizace: 1.9.2015

Zpět na výpis