O stromech a jejich osudech

 

Výstavní síň Muzea Těšínska v Orlové-Lutyni srdečně zve k návštěvě zajímavé přednášky O stromech a jejich osudech, kterou připravilo přírodovědné oddělení Muzea Těšínska – Mgr. Daniela Podstawková a Mgr. Jana Glombová.

Přednáška přibližuje posluchačům nepostradatelnost a význam stromů v přírodě. Ukazuje jejich nenahraditelnou funkci pro člověka, krajinu a jiné organismy. Zmiňuje důležitost doupných stromů, jakožto domova mnoha druhů vzácných živočichů, a přibližuje význam druhové skladby stromů na kvalitu lesa. Zábavným způsobem je zde nastíněn význam stromů v různých kulturách i historických obdobích.

V přednášce je diskutována i základní legislativní problematika, se kterou se každý z nás může v životě setkat. Např. Co je památný strom? Můžu vedle něj stavět dům? Můžu si na své zahradě kácet stromy, jak se mi zachce? Během přednášky se posluchači seznámí s vybranými zvířaty, která jsou se stromy na Těšínsku spjata.

Přednáška je koncipována v závislosti na věku posluchačů, její součástí jsou také pracovní listy.

A teď to nejdůležitější - přednáška se koná 9. dubna ve výstavní síni Muzea Těšínska v Orlové, začátky jsou v 9 a 10.30 hodin.


Datum zveřejnění/aktualizace: 7.4.2015

Zpět na výpis