Orlováci na olympijském festivalu v Brašově

V rumunském Brašově se v termínu od 17. do 23. února konal Olympijský festival pro všechny zimní sporty v juniorských kategoriích.

Oddíl krasobruslení tam reprezentoval Martin Krhovják. Festival byl zahájen slavnostním ceremoniálem a zapálením olympijského ohně s velkou přehlídkou všech pětačtyřiceti zúčastněných zemí.

„Po celý týden jsme byli ubytováni v krásném horském městečku Poiana Brasov, kde probíhaly soutěže shortrack, krasobruslení, sjezdové lyžování, biatlon, hokej, skoky na lyžích… atd. Nálada po celý pobyt byla úžasná. Navzájem jsme se povzbuzovali, chodili fandit na jednotlivá sportoviště, komunikovali a blíže poznávali i jiné sporty,“ popisuje trenérka Věra Kramná.

K dispozici byly během celého týdne různé zábavné akce, bazény, masáže, whirpool, čisté horské ovzduší a nepopsatelná atmosféra. Martin po celou dobu trénoval v hale, která byla zvlášť pro tuto olympijskou akci postavena. V hale bylo příjemně teplo, útulno a po dobu tréninku, stejně jako závodu, byla plně obsazena publikem. To mohutně všechny závodníky povzbuzovalo a odměňovalo potleskem. Útulné šatny i rozcvičovna byly vždy připraveny.

Martin chyboval v krátkém programu, ale ve volné jízdě se snažil ztrátu dohnat. V celkovém pořadí se umístil na 18. příčce. Svou volnou jízdu měl na 16. místě. Nejen pro Martina, ale i pro trenérku Věru Kramnou to byl velký zážitek a obrovská zkušenost. Celá olympijská atmosféra byla úžasná a zároveň velkou odměnou pro sportovce a jejich trenéry za vše, co pro sport musí obětovat.

V pátek večer proběhl závěrečný ceremoniál, kde se vyhlašovaly ještě některé disciplíny. Poté následovalo rozloučení jednotlivých 45 zemí a promenáda vlajkonošů. Olympijský oheň zhasl a vypukl velkolepý ohňostroj. Vše uzavřela diskotéka.

 Orlováci převzali certifikáty účastníků 11. ročníku evropského juniorského olympijského festivalu. Pro Martina i trenérku to bylo krásné ukončení sezóny s nepopsatelnými zážitky.

 „Jsme velice rádi, že se Martinovi podařilo na takovouto událost nominovat. Nejen pro něj, ale také pro náš krasobruslařský klub je to nesmírná pocta. Moc Martinovi děkujeme a držíme palce!“ zdůraznila trenérka Věra Kramná.


Datum zveřejnění/aktualizace: 15.3.2013

Zpět na výpis