NEOČKOVANÍ MUSÍ OD 1. 11. PLATIT ZA TESTY

Ode dneška se mění platnost PCR testů ze 7 dní na 72 hodin, u antigenních testů pak ze 72 hodin na 24. Preventivní testování bude nově hrazeno omezeným skupinám obyvatel.

V restauracích, klubech, diskotékách a podobných provozech je zavedena kontrola dodržování očkování-testů-prodělané nemoci (O-T-N) s tím, že provozovatel nesmí umožnit vstup zákazníkovi, který mu O-T-N neprokáže. Podmínka neplatí pro prodej jídla s sebou.

Dochází také k omezení úhrady preventivního testování obyvatel z veřejného zdravotního pojištění. Nadále bude v dosavadní frekvenci testování – 1x týdně antigenní a 2x měsíčně PCR test – hrazeno pouze osobám do 18 let, rozočkovaným osobám po první dávce vakcíny proti COVID-19, plně očkovaným lidem a dále těm, kteří se nemohou očkovat z důvodu kontraindikací.

Cena za antigenní test činí 201 Kč, cena PCR testu je 814 Kč.

Od 25. října došlo k rozšíření situací, za jakých je nutné používat respirátor. Nyní jsou při hromadných akcích ve vnitřních prostorech povinné respirátory vždy bez ohledu na počet účastníků. Na pracovišti není nutné nosit respirátor jen v případě, že je tam pracovník sám.

„Sledujeme výrazný skok v počtu nakažených. Nechceme však znovu zavírat obchody či služby, proto musíme zavádět režimová opatření. Vracíme se do situace na jaře, kdy byly respirátory povinné i v rámci pracovních kolektivů, kde teď tato povinnost není. Cílíme na všechna ohniska nákazy,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


Datum zveřejnění/aktualizace: 1.11.2021

Zpět na výpis