KULTURU POMOHOU OŽIVIT NOVÉ DOTAČNÍ PROGRAMY

Ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu vyhlásilo ministerstvo kultury nový dotační program COVID kultura 4, který je pokračovatelem předešlých dotačních výzev.

Program je určen pro všechny nestátní subjekty působící v živém umění, např. divadla, hudební kluby, výstavní síně, muzea, spolky a OSVČ pořádající festivaly či jiné hudebně dramatické i taneční programy. Na dotaci mohou dosáhnout také technické firmy podnikající v kultuře.

Jednou z nových podmínek programu je prokázání minimálně 50% propadu tržeb v roce 2021 oproti roku 2019, nebo 2020 v souladu s notifikací Umbrella scheme EK – více informací ZDE. Žádosti je možné podávat přes portál AIS AMPO do 22. září 2021. Subjekty, které dostaly podporu v předchozích výzvách, budou moci opět využít paušál.

Další dotační titul vyhlásilo ministerstvo financí ve spolupráci s ministerstvem kultury, Norwegian Directorate for Cultural Heritage a Icelandic Centre for Research. Výzva je určena všem, kteří chtějí od jara 2022 realizovat projekty, které reagují na potřeby v daném místě a využívají potenciál kulturního dědictví. Hledají se projekty, které zpřístupní kulturní dědictví nekonvenční formou, a budou mít prokazatelný dopad na rozvoj regionu a život místních obyvatel.

Žádosti je možné podávat do 1. 11. 2021.

Od 1. září do 30. října budou spuštěny dotační programy Ministerstva kultury na podporu kultury v obcích, městech a krajích. Spolky, obce i města si budou moci zažádat o finanční podporu na jednorázové akce i pravidelnou činnost, kterou plánují v roce 2022. Více informací k jednotlivým titulům naleznete ZDE.


Datum zveřejnění/aktualizace: 20.8.2021

Zpět na výpis