Výstava fotografií „Lidé z Orlové“ – 30. 4. – 26. 5. 2019


Výstava fotografií „Lidé z Orlové“ – 30. 4. – 26. 5. 2019
Út 30.4.2019 - Ne 26.5.2019


Tato výstava je již druhou částí výstavy fotografií věnovaných našemu městu pod názvem „LIDÉ Z ORLOVÉ“. Navazuje na úspěšnou výstavu dokumentů a fotografií ze září roku 2018. Dva fotografové žijící v Orlové různým způsobem zachycují podobu lidského života ve svém městě.                                                                                                                                          

Kateřina Giecková již od roku 2011 působí jako fotograf. Věnuje se převážně portrétům, fantasy a story-telling fotografiím, které kladou důraz na příběh. Výrazným nástrojem její tvorby jsou editační programy, v nichž předělává realitu do požadované podoby. Na svých fotografiích zachycuje nejčastěji lidi z Orlové na místních lokacích, které se hodí pro její pohádkovou tvorbu, např. lesopark. Ostatní fotografie inscenuje ve fotoateliéru.                                                                                                                                                                             

Česlav Hanzlik svým pojetím je realista. Zachycuje skutečnost tak, jak ji vidí na svých toulkách městem. Zaměřuje se na lidi, kteří žijí, pracují, baví se, procházejí se, přijeli na návštěvu, nebo které náhodou potkal a vyfotil. V posledních deseti letech navštívil různé akce pořádané městem, jako např. pivní a národnostní slavnosti, Rocktherapy, dny města Orlové. Na akcích Domu dětí a mládeže dělal snímky z Miss Orlové, Superstar, dětské akademie, dne země, dětského divadla, soutěží v přednesu a kreslení a podobně. Rovněž navštívil spolek Benjamín, komunitní centrum Maják a Bejbáček.

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 30. 4. 2019 v 17,00 hodin.

Velká galerie DKMO

Otevřeno: Pondělí - Sobota od 9,00 – 18,00 hodin, Neděle od 13,00 – 18,00 hodin.

Pořádá DKMO.

Vstup volný


Místo konání:Dům kultury města Orlové - velká galerie
Pořadatel:DKMO

Web:www.dkorlova.cz
Telefon:596 511 661


Zpět na výpis