24. zasedání Zastupitelstva města Orlová

Orlovští zastupitelé se mimořádně sešli v pondělí 14. března v 15 hodin v zasedací místnosti Zastupitelstva města Orlová na městském úřadu, aby projednali poskytnutí finančního daru na pomoc Ukrajině.

Zastupitelstvo města Orlové na tomto zasedání jednomyslně schválilo poskytnutí peněžitého daru ve výši 200 tisíc korun Českému červenému kříži na humanitární iniciativu „Pomoc dětem Ukrajiny“ v souvislosti s válečným konfliktem v roce 2022. Peněžitý dar bude uhrazen z rozpočtové rezervy města na transparentní účet Českého červeného kříže, který byl zřízen právě na pomoc Ukrajině.

Zastupitelé rovněž schválili přípravu území pro revitalizaci historické části Orlové a byli informováni o finančních prostředcích města, uložených na termínovaném účtu u Sberbank, a o aktivitách, které vedení města podniklo a podnikne, aby uložený vklad získalo zpět co nejdříve a v plné výši.