Doprava ve městě

Autobusová doprava

Autobusová doprava místní, příměstská, dálková

Dopravní infocentrum Orlová, autobusové nádraží, ul. Okružní 989, Orlová - Lutyně

Tel.: 555 440 340
E-mail: info-orlova@kodis.cz

Provozní doba:

Po, Čt: 10:00 - 14:00 h, 14:30 - 18:00 h
Út, St: 7:00 - 11:30 h, 12:00 - 15:00 h
Pá: 7:00 - 11:30 h, 12:00 - 14:30 h

Kde nás najdete - mapka

Městská hromadná doprava (MHD) je zajištěna 5 linkami a je součástí Ostravského dopravního integrovaného systému (ODIS).

Přímá pravidelná autobusová spojení jsou s okolními městy a obcemi: Ostrava, Havířov, Karviná, Bohumín, Doubrava, Petřvald, Dolní Lutyně, Dětmarovice, Rychvald, Stonava, Horní Suchá, Nošovice. Dálková linka je vedena na trase: Orlová - Havířov - Visalaje. Informace o veškerých spojích získáte na adrese:  http://www.idos.cz

Síť linek ODIS - Orlová ve formátu pdf ZDE

Informace o MHD

Odbavování cestujících v MHD je prováděno čipovými kartami nebo zaplacením jízdného v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Majitelé čipových karet mají možnost zakoupení časových jízdenek. Úplný přehled jednotlivého a časového jízdného včetně přepravních podmínek naleznete ve formátu pdf ZDE.  Dobití hotovosti na čipovou kartu je možno provést přímo u řidiče. Prodej čipových karet a časových jízdenek je zajišťován v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží.

Informace o místních spojích naleznete na webových stránkách dopravce ZDE.

Důležitá telefonní čísla pro motoristy

Tísňové volání: 112

Dopravní nehody: 158

Dopravní inspektorát: tel.: 974 734 252, ul. Mírová 1429/37, 735 06 Karviná -Nové Město

Odtahová služba: 603 824 901 nebo 731 650 399

Benzínové stanice

Shell Orlová, Na Stuchlíkovci 1347, Orlová Lutyně

Albert CS, Masarykova Třída 1333, Orlová Lutyně

ČSAD, Okružní, Orlová Lutyně

W8, V Poli 10, Orlová Poruba

MUSO, Lazecká 1209, Orlová

odkaz - mapka

Taxislužba

Taxislužbu v rámci obce Orlová provozuje a nabízí několik taxislužeb i jednotlivců. Jedná se o nabízení služeb ať již pod firemním označením nebo názvem jednotlivých provozovatelů. Nejpočetnějším co do počtu vozidel v obci Orlová je taxi Centrum a taxi Kasi. Následuje taxi Maty, taxi Leon. Na své jméno provozuje taxislužbu několik provozovatelů jako Josef Pečínka, Ivana Suruvková, Daniel Šimon Monika Foltýnová Radim Kempný a další. Jsou zde i provozovatelé ve městě Petřvald konkrétně taxi Simir Stanislava Baigara a mezi jednotlivci např. Jaroslav Kozák. Nově jste si mohli všimnout i vozidel taxislužby Bolt, kteří nabízí své služby formou elektronické objednávky.

Oficiální veřejná stanoviště TAXI :

Orlová-Lutyně, ul. Kpt. Jaroše u Prioru - mapka

Orlová-Lutyně, 17. listopadu u DD Orel - mapka

Měření rychlosti vozidel

Za účelem zvýšení bezpečnosti silničního provozu je v Orlové měřena rychlost vozidel automatizovaným technickým prostředkem (ATP). Úseky měření rychlosti vozidel jsou Městské policii Orlová určeny Policií ČR v souladu s §79a zák. č. 361/2000 Sb., v platném znění.

Úseky měření - stanoviště umístění ATP jsou:

-       ul. Slezská, u čp. 439

-       ul. 17. Listopadu, u čp. 211

-       ul. Zátiší, mezi čp. 262 a 246

-       ul. Na Olmovci, mezi čp. 1144 a 650

Dopravní omezení

Přehled aktuálních uzavírek na území města.

Datum zveřejnění/aktualizace: 15.5.2024