DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


12.11.2020, 11:56, T. Ptáčková

Dobrý den, prosím o informaci, kdy se budou vyvážet popelnice na sklo z ul. Řadové, Orlová-Poruba? A taky bych se chtěla zeptat na čipování popelnic, kdy bude probíhat, případně jestli už proběhlo? K tomu mám ještě související dotaz - máme vlastní žlutou popelnici na plasty (pořizovali jsme dříve, než je město dodávalo), jak postupovat v případě vlastní nádoby? Budete taktéž čipovat, když není majetkem města..? Děkuji předem za odpovědi a prosím i o zaslání na email.

Dobrý den,
termín pro svoz nádob na sklo od rodinných domů je stanoven na 8.12.2020.
Čipování nádob na odpad ještě nebylo ukončeno, stále probíhá.
Bohužel nádoba na plast ve Vašem majetku nebude očipovaná, tudíž nebude vyvážena. Nádobu, která se bude vyvážet si můžete objednat na tel.č. 596 581 329 či na e-mailu denisa.nitschova@muor.cz, uveďte prosím svou adresu a telefonní číslo.
Obraťte se na mne také v případě dalších dotazů. Děkuji.

S pozdravem
Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb12.11.2020, 1:59, Ewa

Dobrý den všude něco stavite ....kdybyste tak dali víc lamp na ulici orlové k rybníkům nesvítí se tam člověk aby se bal vůbec vylézt ven......

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, nicméně není v něm specifikována ulice,o kterou se jedná. V tomto případě není možné na Váš dotaz konkrétně odpovědět.
Odbor správy majetku a hospodářské správy11.11.2020, 11:08, Dagmar Ruislova

Dobrý den,vím,že to není otázka na Vás,ale nevím koho se zeptat.Potrebovala jsem vybrat peníze,proč není bankomat mezi městským úřadem a Moravou,nejsem sama komu to vadí.Dekuji

Dobrý den,
děkujeme za váš dotaz, nicméně Vás asi moc nepotěšíme. Množství a místa bankomatů na území města si určují banky, město to nemůže nijak ovlivnit.
Nejlbližší bankomat je ve starém Prioru cca 150m od restaurace Morava a druhý v České spořitelně, cca 200m od restaurace Morava
S pozdravem
Nataša Cibulková10.11.2020, 20:23, Pavel Slabý

Dobrý den, bydlím na ulici Gagarinově v O- Porubě a chci poukázat na velmi špatný povrch komunikací u domů od č. 664 až po č. 683. Komunikace u všech čtyřech dotčených domů jsou hrbaté, velmi zvlněné a rozpraskané. Tento stav trvá už pár let a neustále se zhoršuje! Nevím sice, v čem je problém- zřejmě souvisí s nějakou tou důlní činností, spíš nás zde zajímá, co s tím? Najet autem před dům už je docela umění, tak aby si řidič neodřel spodek. Navíc po dešti se tvoří obrovské louže, které někde už ani nelze skoro obejít. Žádáme tedy o nějakou opravu tohoto stavu. Děkuji i jménem ostatních nájemníků. Pavel Slabý

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Předali jsme ho k vyjádření odboru správy majetku a hospodářské správy. Po obdržení jejich stanoviska ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková10.11.2020, 16:01, Filip

Dobrý den, bylo by možné podél chodníku u domu na Masarykově třídě č.p. 740 - 747, nechat vybudovat veřejné osvětlení? Přes husté stromy se světlo z osvětlení u silnice nedostane na výše zmiňovaný chodník a je tam kolikrát úplná tma, což je samozřejmě i nebezpečné. Děkuji za Vaše vyjádření.

Dobrý den,
děkujeme za dotaz, který jsme předali odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Po obdržení jejich stanoviska zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková9.11.2020, 13:44, MARIE

Dobrý den, můžete mi vysvětlit , proč děláte parkoviště na auta a opět to bouráte a prodlužujete to blíže k domu 835/841, Masaryková tř. směrem k Moravě Vykáceli jste stromy ,které aspoň trochu tlumily výpary s aut. Stále mluvíte pro zeleň Orlová. Ale skutek utek. děkují Š M

Dobrý den,
během stavby musela být upravena délka parkovacích stání a musela být vyřešena kolize se stromy. Za vykácené stromy město Orlová vysadí stromy nové.
ORI8.11.2020, 21:12, Darina

Dobrý den, po přechodu na Tv DVB T2 je po celé Orlové velmi nekvalitní příjem signálu, velmi často se objevuje hláška: není signál, obraz se ztrácí a to samé i zvuk. A není to společnou anténou, ta byla zkontrolována. Bude s tím město něco dělat, např . žádat České radiokomunikace o prověření vysílače pro Orlovou?

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, nicméně - v této záležitosti byste se měla v první řadě obrátit na bytové družstvo nebo na majitele objektu, ve kterém bydlíte. Ten by měl tuto záležitost prověřit a případně řešit s radiokomunikacemi.
Věříme, že vše dobře dopadne.8.11.2020, 11:41, Václav N

Dobrý den, dostal jsem odpověď na můj dotaz ze 6.10., který se původně " ztratil ". Dotaz zněl na čipování odpadních nádob, které mělo proběhnout koncem září. Nádoby měly byt připravené pro nejbližší odvoz. Do dnes se nestalo. Bylo mi odpovězeno, že čipování není ukončeno. Nádoby jsou už dávno schované. Ptám se: Nenašel by se na SMO někdo trochu schopný, který by dokázal naplánovat třeba tři ulice, do schránky dát lístky provést čipování a potom třeba zase tři ulice atd. Možná vám to přijde složité ale středoškolák by to mohl zvládnout. Čekat na nějaký čip měsíc nebo dva je trochu ujeté. Děkuji a přejí hezký den. Václav N

Dobrý den,
Váš dotaz jsme předali k zodpovězení vedení společnosti SMO, které se na Vás obrátí s požadavkem na upřesnění Vaší adresy a dalších náležitostí, aby mohli celou záležitost prověřit.
Děkuji za vstřícnost a pochopení.

Podle posledních informací Vás p. Piechaczková telefonicky kontaktovala za účelem zjištění konkrétní adresy umístění popelnic. Následně bylo zjištěno, že v daném místě byly všechny nádoby čipy již řádně označeny. Celá záležitost jako neopodstatněná byla tímto vyřešena.
Přejeme hezký a pohodový den.
Nataša Cibulková6.11.2020, 23:31, Stanislav Motyka

Dobrý den, píšete že problém byl vyřešen 4.11.2020 Dnes v pátek 6.11 se kácely pouze stromy a na stavbě nikdo opět nepokračoval. Vám je to jedno máte kde parkovat , ale tady se rozdávají denně pokuty za parkování. Co takhle pokutu za nedodržení termínu rekonstrukce? Nebo zodpovědné osobě? Měli by jste jít vstříc občanům co se zde potýkají denně s problémy kvůli někoho, něčeho . Dle mého názoru a ostatních opět někdo z vedení selhal.

Dobrý den,
velmi nás mrzí Váš názor. V současné době nouzového stavu se všichni snaží udržet stavby v chodu a to není zrovna jednoduché. Firmy i instituce se potýkáji s nedostatkem lidí i materiálu. Řeší se nemocní covidem, karantény, dělení směn i home office. Přesto se musí dodržovat předpisy a legislativní postupy. Volná parkovací místa jsou stále na parkovišti na ulici Rydultowská nebo v hypermarketu Albert. Město dělá maximum a vstřícnost by měla být oboustranná.
ORI6.11.2020, 20:47, I.Juchelková

všude se opravujíchodníky ,ale na chodnik z domu Na Stuchlíkovci se nějak zapomnělo ,codník zvedly kořeny stromu a tím pádem nejde uklidit sníh ani ho nikdo neuklídi od listí a to vše dělá velky problém nám starým lidema o cestě k popelnicím se raději nebudu vyjadřovat ,však se mužete sami přesvětčit přejí hezký den

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, který jsme předali odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Po obdržení jejich stanoviska ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Dobrý den,
k Vašemu dotazu ve věci opravy přístupového chodníku bytovému domu Vám sdělujeme, že oprava tohoto chodníku bude i s ohledem na současné klimatické podmínky zařazena do seznamu oprav na rok 2021. Dále Vám sdělujeme, že provádění zimní údržby na tomto chodníku je zařazeno do operačního plánu zimní údržby na zimní období 2020/2021.
odbor správy majetku a hospodářské správy6.11.2020, 11:24, Iva

Dobrý den, včera jsem u Hypernova opět viděla na vyvýšeném záhonu okolo laviček a košů běhat krysy, bude opět deratizace?

Dobrý den,
jelikož prostranství před provozovnou Albert Hypermarket nejsou v majetku města Orlová, ale v majetku společnosti Albert Česká republika, s.r.o., byl vyzván vlastník k zajištění deratizace.

S pozdravem

Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová6.11.2020, 7:53, Dagmara

Dobrý den, mám dotazy ohledně vodorovného značení žluté barvy na silnici. 1. Kdo je oprávněn za to, že na takto vyznačených místech stojí zaparkovaná auta ukládat majiteli vozidla pokuty, nasadit tzv. "botičky" nebo vozidlo odtáhnout? Je to Městská policie? 2. Má policie ukládat pokuty za zaparkovaná auta na takto vyznačených místech sama tzv. "z úřední činnosti", tzn. jede kolem a vidí takto zaparkované auto, nebo je to jen na zavolání od občana? 3. Jak se postupuje v případě, že stojí auto zaparkované na místě se žlutým vodorovným značením několik dnů (třeba i týden) a díky tomu není možné např. vyvést popelnice případně se občan, který je na invalidním vozíku se nemůže dostat z domu? Děkuji

Dobrý den,

porušovaní popsaného stání na vodorovném dopravním značení je oprávněná projednávat, jak městská policie, tak i Policie ČR, stejně je to i v případě přikládání technických prostředků zabraňujícího odjezdu vozidla (botičky). Zde ovšem rozhoduje, zda vozidlo tvoří překážku silničního provozu. Pokud vozidlo tvoří překážku silničního provozu, nelze na vozidlo přiložit technický prostředek, ale lze nařídit odtah. Jak městská policie, tak i Policie ČR koná v tomto případě z úřední povinnosti a řešení případu není podmíněno oznámením občana. Pokud vozidlo stojí na vodorovném dopravním značení, lze využít netarifované telefonní linky 158, 156 a věc oznámit telefonicky příslušným orgánům.
Mgr. Milan Páleník5.11.2020, 20:22, Romana L.

Dobrý den, chtěla bych poukázat na častý jev v místě křížení ulic ul. Údolní a ul. Zátiší. Jedná se o vyhozený odpad vedle nádob určených pro tříděný odpad. Místo vypadá opravu nevzhledně. Všichni vlastníci rodinných domů v okolí mají možnost si o nádoby na tříděný odpad požádat a troufám si říci, že tak většina učinila. Proto dedukuji, že odpadky tam vyhazují Ti, kteří pouze projíždějí. Navrhuji přesunout nádoby pro tříděný odpad do prostoru ke garážím, kde je dokonce umístěna kamera. Za zvážení děkuji

Dobrý den,
kontejnerové stání, které uvádíte, bude po dohodě s SMO, m.a.s. zrušeno. Důvodem je neustálé tvoření černých skládek okolo nádob.
odbor správy majetku a hospodářské správy5.11.2020, 20:13, I.Juchelková

Dbrý den,četla jsem hodnocení našeho města a pěkně mě to vytočilo,podle jakých kryterijí se hodnotí ,přece to neodpovídá pravdě,je tu pár věcí které nejsou super ,ale kdybych měla vypsat všechny plusy tak to budou celé noviny a děkuji panu starostovi ,že to jen tak nenechá,myslím si ,že se mnou bude dostOrlováku souhlasit a my starší mužeme srovnávat ,přeji všem hezký život v Orlové a pevné zdraví všem.Ilona

Dobrý den,
moc děkujeme za Váš postoj. Kompletní rozbor všech kritérií tohoto hodnocení najdete na: https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/37428-index-kvality-ivota-neni-objektivni.html. Bohužel, hodnocení srovnávalo nesrovnatelné.
Naprosto s Vámi souhlasím, Orlová je pěkné město, ale je tady i spousta problémů, které se musí vyřešit. Držme si palce!
S pozdravem
Nataša Cibulková5.11.2020, 17:46, Jan

Dobrý den,máte někdy v dohlednu udělat chodník na ulici zátiší,mám na mysli na rovince pod kopcem kde je autobusová zastávka a děti chodí na autobus po silnici kde řídící nedodržují 50 km

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Předali jsme ho k vyjádření odboru správy majetku a hospodářské správy. Po obdržení jejich stanovisko ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková