DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


16.11.2020, 20:33, zdenka

Bylo by možné nechat ořezat křoví(tzv.solitéry)při vjezdu do ul.Topolová(po levé straně)?Zasahují do vozovky,což překáží hlavně v parkování vozidel.Každoročně se musíme upomínat,nehleďe na to,že je lapač papírů,igelitů apod.Nechápu význam tohoto křoví,když nad ním máme krásné vzrostlé stromy!Takže veškeré listí z nich spolu s papírky tvoří opravdu krásný solitér!Myslím,že teď je vhodná doba na zkrácení nebo úplné odstranění tohoto roští. Děkuji za kladné vyřízení

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, který jsme předali odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Jejich odpověď zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková16.11.2020, 8:59, Andrea Halciucová

Dobrý den.prosim vás.potřebovala bych odhlásit dceru z odpadů z důvodu změny trv.bydlistě.Je možné přijít kterýkoliv úřední den? Děkuji Halciucová

Dobrý den,
jelikož se nejedná o urgentní věc (což jsou například exekuce a blokace účtu), tak v této době upřednostňujeme telefonickou a e-mailovou komunikaci před osobní návštěvou.

Vaše záležitost ohledně dcery byla již vyřízena, a to s p. Halciucem. Děkuji za pochopení a přeji Vám pěkný den.

S pozdravem

Kateřina Matyášová
referent pohledávek
právní odbor

Městský úřad Orlová
http://www.mesto-orlova.cz15.11.2020, 18:07, Jaromír Adámek

Dobrý den, součástí parkovacích míst na ulici Osvobození k Moravě byl i prostor k umístění kontejnerů pro dům 835-841. Nyní jsou tyto kontejnery pod balkóny věžového domu 831, doufáme, že ne napořád. Z hygienických důvodů je nemožné, aby smradlavé kontejnery zůstaly stát pod balkóny nájemníků domu 831. Žádáme, aby byly umístěny na původní místo, jelikož jsou určeny pro dům 835-841.

Dobrý den,
umístění nádob na odpad bude upřesněno po ukončení opravy parkovacích míst. Zatím budou na stávajícím místě u čp. 831.
S pozdravem

Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy13.11.2020, 15:51, Jarda

Dobrý den. Reakce k dopisu pana starosty na adresu TV Nova. Je dobře, že se pan starosta zastal Orlové ale co bude, když se TV Nova neomluví. Má pan starosta připravené další kroky, nebo byl tento dopis jenom gestem. A dovíme se jak reagovala TV Nova? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
děkujeme za Váš názor. TV NOVA reagovala na starostův dopis nabídkou natočení nové reportáže. Natáčení proběhlo ve čtvrtek 19. listopadu a stejný den bylo ve zpravodajství po 17. hodině odvysíláno.
S přáním pohodových dnů
Nataša Cibulková12.11.2020, 19:22, Pavel

Dobrý den, neplánuje město do budoucna zprovoznění squashe a badmintonu v bývalé obchodní akademii. Popřípadě nějak finančně podpořit majitele, aby to znovu otevřel?

Objekt č.p. 1414 – Squash centrum Orlová
K Vašemu dotazu uvádíme, že město Orlová se problematikou odkoupení budovy Squash centra a dotčených pozemků několikrát zabývalo. Usnesením č. 481/23 ze dne 18.09.2017 vzalo Zastupitelstvo města Orlová (dále jen ZM) na vědomí nabídku na prodej objektu č. p. 1414 – Squash centrum Orlová včetně dotčených pozemků, neschválilo odkoupení objektu squash centra a uložilo Radě města Orlová vstoupit v jednání s vlastníkem ve věci cenové nabídky. Usnesením č. 530/25 ze dne 11.12.2017 ZM opět neschválilo odkoupení objektu č. p. 1414 – Squash centrum Orlová včetně veškerého vybavení a dotčených pozemků.
Dne 23.04.2019 odbor správy majetku a hospodářské správy obdržel opětovně písemnou nabídku na odkoupení objektu č. p. 1414 – Squash centrum Orlová vč. veškerého vybavení a dotčených pozemků od společnosti Stavitelství Khýr s.r.o.. Na základě této nabídky byl zaslán písemný dotaz na Moravskoslezský kraj ve věci podmínek pro případný převod tělocvičny bývalé Obchodní akademie a přilehlých pozemků (hřiště, sportoviště), které navazují na budovu squash centra.
Rada města na 38. schůzi projednala nabídku na odkoupení objektu č. p. 1414 a usnesením č. 1463/38. z 04.11.2020 rozhodla, že nemá záměr nabídku využít, a tudíž neakceptuje nabídku společnosti Stavitelství Khýr s.r.o. Vzhledem k předpokládanému snížení daňových příjmů v souvislosti s Covid-19 by bylo odkoupení objektu pro město velkou finanční zátěží.
odbor správy majetku a hospodářské správy12.11.2020, 11:56, T. Ptáčková

Dobrý den, prosím o informaci, kdy se budou vyvážet popelnice na sklo z ul. Řadové, Orlová-Poruba? A taky bych se chtěla zeptat na čipování popelnic, kdy bude probíhat, případně jestli už proběhlo? K tomu mám ještě související dotaz - máme vlastní žlutou popelnici na plasty (pořizovali jsme dříve, než je město dodávalo), jak postupovat v případě vlastní nádoby? Budete taktéž čipovat, když není majetkem města..? Děkuji předem za odpovědi a prosím i o zaslání na email.

Dobrý den,
termín pro svoz nádob na sklo od rodinných domů je stanoven na 8.12.2020.
Čipování nádob na odpad ještě nebylo ukončeno, stále probíhá.
Bohužel nádoba na plast ve Vašem majetku nebude očipovaná, tudíž nebude vyvážena. Nádobu, která se bude vyvážet si můžete objednat na tel.č. 596 581 329 či na e-mailu denisa.nitschova@muor.cz, uveďte prosím svou adresu a telefonní číslo.
Obraťte se na mne také v případě dalších dotazů. Děkuji.

S pozdravem
Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb12.11.2020, 1:59, Ewa

Dobrý den všude něco stavite ....kdybyste tak dali víc lamp na ulici orlové k rybníkům nesvítí se tam člověk aby se bal vůbec vylézt ven......

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, nicméně není v něm specifikována ulice,o kterou se jedná. V tomto případě není možné na Váš dotaz konkrétně odpovědět.
Odbor správy majetku a hospodářské správy11.11.2020, 11:08, Dagmar Ruislova

Dobrý den,vím,že to není otázka na Vás,ale nevím koho se zeptat.Potrebovala jsem vybrat peníze,proč není bankomat mezi městským úřadem a Moravou,nejsem sama komu to vadí.Dekuji

Dobrý den,
děkujeme za váš dotaz, nicméně Vás asi moc nepotěšíme. Množství a místa bankomatů na území města si určují banky, město to nemůže nijak ovlivnit.
Nejlbližší bankomat je ve starém Prioru cca 150m od restaurace Morava a druhý v České spořitelně, cca 200m od restaurace Morava
S pozdravem
Nataša Cibulková10.11.2020, 20:23, Pavel Slabý

Dobrý den, bydlím na ulici Gagarinově v O- Porubě a chci poukázat na velmi špatný povrch komunikací u domů od č. 664 až po č. 683. Komunikace u všech čtyřech dotčených domů jsou hrbaté, velmi zvlněné a rozpraskané. Tento stav trvá už pár let a neustále se zhoršuje! Nevím sice, v čem je problém- zřejmě souvisí s nějakou tou důlní činností, spíš nás zde zajímá, co s tím? Najet autem před dům už je docela umění, tak aby si řidič neodřel spodek. Navíc po dešti se tvoří obrovské louže, které někde už ani nelze skoro obejít. Žádáme tedy o nějakou opravu tohoto stavu. Děkuji i jménem ostatních nájemníků. Pavel Slabý

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Předali jsme ho k vyjádření odboru správy majetku a hospodářské správy. Po obdržení jejich stanoviska ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková10.11.2020, 16:01, Filip

Dobrý den, bylo by možné podél chodníku u domu na Masarykově třídě č.p. 740 - 747, nechat vybudovat veřejné osvětlení? Přes husté stromy se světlo z osvětlení u silnice nedostane na výše zmiňovaný chodník a je tam kolikrát úplná tma, což je samozřejmě i nebezpečné. Děkuji za Vaše vyjádření.

Dobrý den,
děkujeme za dotaz, který jsme předali odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Po obdržení jejich stanoviska zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková9.11.2020, 13:44, MARIE

Dobrý den, můžete mi vysvětlit , proč děláte parkoviště na auta a opět to bouráte a prodlužujete to blíže k domu 835/841, Masaryková tř. směrem k Moravě Vykáceli jste stromy ,které aspoň trochu tlumily výpary s aut. Stále mluvíte pro zeleň Orlová. Ale skutek utek. děkují Š M

Dobrý den,
během stavby musela být upravena délka parkovacích stání a musela být vyřešena kolize se stromy. Za vykácené stromy město Orlová vysadí stromy nové.
ORI8.11.2020, 21:12, Darina

Dobrý den, po přechodu na Tv DVB T2 je po celé Orlové velmi nekvalitní příjem signálu, velmi často se objevuje hláška: není signál, obraz se ztrácí a to samé i zvuk. A není to společnou anténou, ta byla zkontrolována. Bude s tím město něco dělat, např . žádat České radiokomunikace o prověření vysílače pro Orlovou?

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, nicméně - v této záležitosti byste se měla v první řadě obrátit na bytové družstvo nebo na majitele objektu, ve kterém bydlíte. Ten by měl tuto záležitost prověřit a případně řešit s radiokomunikacemi.
Věříme, že vše dobře dopadne.8.11.2020, 11:41, Václav N

Dobrý den, dostal jsem odpověď na můj dotaz ze 6.10., který se původně " ztratil ". Dotaz zněl na čipování odpadních nádob, které mělo proběhnout koncem září. Nádoby měly byt připravené pro nejbližší odvoz. Do dnes se nestalo. Bylo mi odpovězeno, že čipování není ukončeno. Nádoby jsou už dávno schované. Ptám se: Nenašel by se na SMO někdo trochu schopný, který by dokázal naplánovat třeba tři ulice, do schránky dát lístky provést čipování a potom třeba zase tři ulice atd. Možná vám to přijde složité ale středoškolák by to mohl zvládnout. Čekat na nějaký čip měsíc nebo dva je trochu ujeté. Děkuji a přejí hezký den. Václav N

Dobrý den,
Váš dotaz jsme předali k zodpovězení vedení společnosti SMO, které se na Vás obrátí s požadavkem na upřesnění Vaší adresy a dalších náležitostí, aby mohli celou záležitost prověřit.
Děkuji za vstřícnost a pochopení.

Podle posledních informací Vás p. Piechaczková telefonicky kontaktovala za účelem zjištění konkrétní adresy umístění popelnic. Následně bylo zjištěno, že v daném místě byly všechny nádoby čipy již řádně označeny. Celá záležitost jako neopodstatněná byla tímto vyřešena.
Přejeme hezký a pohodový den.
Nataša Cibulková6.11.2020, 23:31, Stanislav Motyka

Dobrý den, píšete že problém byl vyřešen 4.11.2020 Dnes v pátek 6.11 se kácely pouze stromy a na stavbě nikdo opět nepokračoval. Vám je to jedno máte kde parkovat , ale tady se rozdávají denně pokuty za parkování. Co takhle pokutu za nedodržení termínu rekonstrukce? Nebo zodpovědné osobě? Měli by jste jít vstříc občanům co se zde potýkají denně s problémy kvůli někoho, něčeho . Dle mého názoru a ostatních opět někdo z vedení selhal.

Dobrý den,
velmi nás mrzí Váš názor. V současné době nouzového stavu se všichni snaží udržet stavby v chodu a to není zrovna jednoduché. Firmy i instituce se potýkáji s nedostatkem lidí i materiálu. Řeší se nemocní covidem, karantény, dělení směn i home office. Přesto se musí dodržovat předpisy a legislativní postupy. Volná parkovací místa jsou stále na parkovišti na ulici Rydultowská nebo v hypermarketu Albert. Město dělá maximum a vstřícnost by měla být oboustranná.
ORI6.11.2020, 20:47, I.Juchelková

všude se opravujíchodníky ,ale na chodnik z domu Na Stuchlíkovci se nějak zapomnělo ,codník zvedly kořeny stromu a tím pádem nejde uklidit sníh ani ho nikdo neuklídi od listí a to vše dělá velky problém nám starým lidema o cestě k popelnicím se raději nebudu vyjadřovat ,však se mužete sami přesvětčit přejí hezký den

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, který jsme předali odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Po obdržení jejich stanoviska ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Dobrý den,
k Vašemu dotazu ve věci opravy přístupového chodníku bytovému domu Vám sdělujeme, že oprava tohoto chodníku bude i s ohledem na současné klimatické podmínky zařazena do seznamu oprav na rok 2021. Dále Vám sdělujeme, že provádění zimní údržby na tomto chodníku je zařazeno do operačního plánu zimní údržby na zimní období 2020/2021.
odbor správy majetku a hospodářské správy