DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


13.3.2021, 19:19, Eva

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli bude letos pokračovat rekonstrukce chodníku na ulici na Výsluní která byla započata již v loňském roce.Děkuji za odpověď

Dobrý den,

jedná-li se o dotaz na chodník k domu čp. 1282, musíme Vám bohužel sdělit, že i když město Orlová připravuje pokračování Regenerace panelového sídliště V. etapy, která zahrnuje kompletní rekonstrukci chodníků, Vámi požadovaný chodník není v následujících dvou letech do této regenerace zahrnut. Do kompletní rekonstrukce všech chodníků město plánuje pouze lokální opravy.

Odbor rozvoje a investic13.3.2021, 17:27, Radim Gajdošík

Dobrý den, prosím vás mám jenom dotaz ohledně nového parkoviště na ulici F. S. Tůmy. Neustále nám tady šofeři parkují v čele parkoviště, tudíž rohová auta mají problémy s výjezdem a tata samá situace je hned na začátku parkoviště, kde parkují přímo na chodníku a člověk se nemůže dostat do paneláku! Prosím bylo by možné zajistit žluté značení, děkuji.

Dobrý den,

k Vašemu podnětu Vám sdělujeme, že v takovém případě je nutné volat Městskou policii Orlová. Na Vámi uvedeném parkovišti jsou vyznačená jednotlivá místa k stání a celá ulice F. S. Tůmy je obytnou zónou. Parkování v obytné zóně upravuje § 39 zákona 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Stání je v obytné zóně povoleno jen na místech označených jako parkoviště.

Odbor správy majetku a hospodářské správy13.3.2021, 11:36, Daniel Kučera

Dobry den V novinách jsem četl článek o panu Firlovi Ano je to rezident a přikladně se stará o své nemovitosti.Právě proto díky takovým má Stará Orlová pozitivnějši obraz Taktéž pan Kolakowski a Orlovanka.Prosím pěkně vyjděte jako Město takovým živnostníkům vstřic.Ono zbudováni parkoviště pro zákazníky na Nádražní ulici kdy parkují nebezpečně u obchodu a všelijak po chodnících není dobré a ani bezpečné.Zbudujte na časti chodníku Orlovanka směr prodej krmiv parkovaci plochu(podélnou), kde pak ční akorát staré stromy a nevyhovující nevyuživaný chodník..Tato plocha uspokoji všechny zákazníky železářství a autodílů,kde dosud nemaj jak dobře a bezpečně zaparkovat.Naměstí je přes den zaplněno.Děkuji za pozornost..

Dobrý den,

město Orlová neplánuje rozšíření veřejných parkovacích ploch v Orlové-Městě, protože stávající kapacita je dostačující. Město Orlová nevlastní pozemky, na které chcete umístit parkoviště. Parkování pro zákazníky by mělo být vždy v režii obchodníka, v opačném případě se jedná o veřejnou podporu a ta tak musí být také administrována.

Odbor rozvoje a investic10.3.2021, 17:36, Pavel Káňa

Které ulice budou v roce 2021 opraveny?Ulice Odlehlá-je v katastrofálním stavu!

Dobrý den,

oprava části komunikace na ul. Odlehlá je zařazena v Seznamu oprav komunikací na rok 2021. Oprava bude realizována v průběhu tohoto roku. Děkujeme za Váš pondět.

Odbor správy majetku a hospodářské správy10.3.2021, 15:39, Jarmila Folvarčná

Dobrý den, kdy bude v provozu očkovací centrum v naší orlovské nemocnici? Mohla bych dostat na toto centrum tel. číslo? Děkuji, J. Folvarčná

Dobrý den,

očkovací centrum v orlovské nemocnici je již v provozu. Rezervace na očkování je možná pouze přes Centrální rezervační systém na adrese:

https://registrace.mzcr.cz/

Nemáme informaci o tom, že by centrum mělo vlastní telefonní linku.

Kancelář starosty10.3.2021, 10:56, Stáňa

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, proč není na podatelně Finančního úřadu v Orlové, zřízen alespoň sběrný box? Chápu, že je toto pracoviště zcela uzavřeno, ale mnoho lidí nemá možnost podat daňové přiznání elektronicky a poštovné také není levná záležitost. Takže budu stát ve frontě na poště nebo pojedu do Karviné autobusem a budu stát ve frontě na podatelně FÚ, protože i zde jsou úřední hodiny omezeny. Opravdu není možná nějaká domluva s finančním úřadem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

sběrný box zřízen je. Vypadá jako volební urna, ale je viditelně označen jako sběrný box. Najdete ho v Doubravanu vedle podatelny finančního úřadu. Sběrný box je vybírán 2krát týdně.

Kancelář starosty9.3.2021, 19:18, Dana Takáčová

Od 3.3.je možno se zaregistrovat v očkovacím centru v Orlové.Praxe je však taková,že k dnešnímu datu tj.8.3. se ještě s očkováním nezačalo.Zajímalo by mě ,proč se vedení města aktívně nesnaží očkování urychlit.Jsou mnohem menší města a obce,kde očkování běží

Dobrý den,

s očkováním se v orlovské nemocnici již začalo. Co se urychlování týká, tak očkování pro orlovské občany zajišťuje očkovací tým Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj. Očkování ve všech nemocnicích v kraji, ať už krajských či soukromých, se odvíjí od dodávky potřebného množství vakcín, které neurychlí ani samotný hejtman kraje, natož ředitelé nemocnic či zástupci jednotlivých měst. Distribuce očkovacích látek je celostátní logistickou záležitostí Ministerstva zdravotnictví ČR.

Kancelář starosty9.3.2021, 14:34, František Vlček

Dobrý den, prosím kdy bude provedena oprava oprava zpomalovacího retardéru na Dětmarovické ulici? Děkuji Vlček

Dobrý den,

město Orlová poškozený retardér v ulici Dětmarovická reklamovalo a k opravě dojde nejpozději do konce dubna. Oprava bude rozsáhlejšího charakteru a vyžádá si dopravní omezení.

Odbor rozvoje a investic9.3.2021, 10:31, Tomáš Slíva

Dobrý den, prosím vás chci se zeptat, mám v německu rodinu a všichni kroutí hlavou, proč město Orlová staví náměstí s podzemním parkovištěm. V německu jsou podzemní parkoviště a mají od roku 2021 v nich zakázáno parkovat elektroauta. Všichni víme že se doba elektroaut blíží a budou ve městech převažovat, dejme tomu že za 5let budou ve městě podle EU jezdit jen elektroauta, město Orlová dostaví svoje náměstí s podzemním parkovištěm a co se stane potom, bude tam viset u vjezdu cedule s nápisem zákaz parkování elektroaut, což znamená všech aut ve městě Orlová. Můj dotaz zní proč město staví podzemní parkoviště, když EU je zakazuje a další dotaz jestli má město Orlová nějakou vizi k čemu použije do budoucna podzemní parkoviště, když vjezd elektroaut tam bude zakázán s důvodu hoření jako v sousedním německu. Třeba němci nechápou, proč město buduje v období elektroaut podzemní parkoviště. Děkuji

Dobrý den,

budování podzemních parkovišť a parkovacích domů je jedinou možností na rozšíření parkování ve městě. Není pravda, že v Německu je plošný zákaz parkování elektromobilů v podzemních garážích. Ano, v posledních letech se elektromobilita a bezpečnost hodně skloňuje a některá města v Německu zavádějí zákaz parkování elektromobilů v garážích. Město Orlová se řídí českými bezpečnostními a protipožárními předpisy. Parkovací domy tvoří pouze nepatrnou část parkovacích kapacit ve městě a než v Orlové budou převažovat elektromobily, postoupí určitě vývoj technologií natolik, že si určitě poradí i s tímto nebezpečím.

Odbor rozvoje a investic9.3.2021, 5:57, Adam Balon

Dobrý den, prosím o informaci, proč musím i v roce 2021 platit za prodloužení nájmu hrobového místa složenkou typu "C", tj. jít k bakomatu vybrat peníze, jít na poštu zaplatit v hotovovsti, místo provedení jednoduchého převodu na účet. U platby je variabilní symbol, který hřbitovní správa může použít pro identifikaci. Chápu, že je to Orlová, ale proboha, je už 21. století. Kdy to město Orlová změní a donutí správce hřbitova aby přijímal platby online? Všimli jste si, že existuje něco jako internet?

Dobrý den,

v současné době zle poplatky hradit v hotovosti nebo složenkou. Vzhledem k tomu, že po uplynutí doby, na kterou byla smlouva o nájmu hrobového místa uzavřena se musí uzavřít smlouva nová a nájem a úhrada za služby spojené s nájmem hrobového místa jsou splatné předem jednorázově na celou dobu nájmu, hradí většina občanů poplatky v hotovosti při podpisu smlouvy o nájmu hrobového místa.
Hřbitovní správa se snaží každému občanovi vyjít vstříc a po individuální domluvě lze potřebné záležitosti vyřídit i mimo pracovní dobu.

Odbor správy majetku a hospodářské správy8.3.2021, 19:06, Lenka Koláčková

Dobrý den, jaký je nyní postup, pokud končí platnost OP v 3/2021, ale dotyčný je imobilní pacient a není schopen se dostavit na MÚ. Předpokládám, že pracovnice nyní do domácnosti nepřijdou, ale o prodloužení platnosti jsem četla pouze u STK a řidičáků....

Dobrý den,

v souvislosti s prodlužováním nouzového stavu bylo Ministerstvem vnitra ČR opakovaně doporučováno prodloužit uznávání neplatných občanských průkazů a cestovních dokladů, u nichž skončila doba platnosti dnem 1. října 2020 a později, za účelem podání žádosti o doklady a jejich převzetí, kdy v současné době je to do 30. dubna 2021. V případě prodloužení nouzového stavu může nastat situace, že i tento termín bude prodloužen.
Kdy bude opětovně možné řešit podání žádostí o vydání občanských průkazů a předávání občanských průkazů imobilním občanům návštěvou v domácnostech a v sociálních zařízeních, nám prozatím není známo.

Na agendě občanských průkazů je však možné, pokud takto již není učiněno, nahlásit potřebné údaje imobilního občana, kdy požadavek bude veden v evidenci. Jakmile bude možné uvedené požadavky řešit, budou tito postupně kontaktováni a vyřizováni.

Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad8.3.2021, 14:55, Dagmar Ruislova

Musím reagovat na pana Martina,já osobně jsem se dovolala opakovaně celkem bez problémů,sestřička byla velice vstřícna,a i když toho má moc snaží se vyhovět.A jelikož jsem bývalý zaměstnanec,což sestřička nevěděla,tak si myslím,že potom všem by mohl pan Martin už pochopit,že na kraji je jim Orlová úplně fuk.Asi tak

Dobrý den,

děkujeme za sdílení Vaší zkušenosti. Snad bude brzy objednán také pan Martin.

Kancelář starosty7.3.2021, 8:38, Martin

Dobrý den , plánujete tady už konečně po roce v té naší Orlovské díře zařídit alespoň antigenní testování ať nemusí okolo 30000 lidí dojíždět do okolních měst tak jako jezdíme za nákupy , zábavou za koupáním apod. Teda za vším . Navíc teď když se budou skoro všichni testovat docela často . Dekuji Tohle jsem napsal 3.3.21 A to níže jste mi odpověděli. Celý pátek průběžně ráno i odpoledne jsem tam volal na uvedeném čísle to nikdo nezvedal !! A i kdyby myslíte že je jeden doktor pro celé město adekvátní !? Orlová zaspala a spí ve všem ! na antigenní test se můžete objednat do ORL ambulance MUDr. Ing. Petra Skiby, která se nachází v orlovské nemocnici. Test je zdarma, hradí jej pojišťovna a může na něj každý, kdo nemoc za poslední tři měsíce neprodělal. Otestovat se můžete i opakovaně, a to jednou za pět dní. Objednat se lze výhradně na telefonním čísle 603 769 862. Kancelář starosty

Dobrý den,

ordinace MUDr. Ing. Skiby má pouze jednu telefonistku-sestřičku a ta má na starosti nejen telefonický aparát, ale taky péči o pacienty v ordinaci. Denně provádí i několik vyšetření sluchu, během nich telefon zvednout nemůže. Nemůžete-li do ordinace dovolat, napište vzkaz zde: https://orlova-orl.cz. Sestra Vám zavolá zpět.

K odběrovému místu sdělujeme, že vedení města Orlové se od vypuknutí epidemie snaží vyjednávat s vedením kraje o zřízení odběrového místa v orlovské nemocnici. Bohužel, z kraje vůle není, neboť, jak nám bylo sděleno, je odběrových míst v kraji dostatek.

Kancelář starosty4.3.2021, 23:09, Michaela

Dobrý den, mám dva dotazy z toho jeden opakovaný.... 1. Hřiště na ulici 1.máje stále nemá přístupové chodníky, bývalá paní místostarostka Ječmionková se dušovala jak osobně dohlédne na nápravu a skutek utek, nechala si poslat fotky, několik emailů a nic... 2. Retardér na ulici Dětmarovická je v hrozném stavu, je na něm dána dopravní značka jakože pozor, jednou se ukázali chlapi v montérkách - koukali, ťukali kladívkem a odjeli, myslím, že to zde není tak dlouho a mělo by se to opravit v rámci reklamace... Děkuji za info a přeji pěkný den

Dobrý den,

prozatím zasíláme odpověď k druhé části vašeho dotazu. Máte pravdu, bohužel k poškození retardéru na ulici Dětmarovická došlo. Město Orlová dílo reklamovalo a k opravě dojde nejpozději do konce dubna. Oprava bude rozsáhlejšího charakteru a vyžádá si dopravní omezení.

Odbor rozvoje a investic3.3.2021, 20:38, Věra Janíková

S paní Pavlíkovou z 2.3. 2021, 13,37 nemůžu souhlasit, píše, že tráva byla zaseta do hlíny, která nebyla zrekultivována, naopak byla, viděla jsem jak to dělali, je třeba si více všímat okolí, naopak chtěla bych pověřené osoby pochválit za tuto práci a pěkné dílo. Ten kdo dílo ničí jsou děti puštěné bez dozoru a kolikrát i za dozoru rodičů a dospělích. Pokud umí stěžující si paní vytvořit něco lepšího at to udělá.

Dobrý den,

děkujeme za názor. Jak jsme uváděli v odpovědi na dotaz paní Pavlíkové, jemné terénní úpravy a sadovnické práce budou předmětem kontroly a úprav na jaře následujícího roku. Hned, jak to situace dovolí, dojde ke kontrole lokality.

Kancelář starosty