DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


6.6.2021, 17:21, Eva Stachová

Dobrý den Prosím vás chtěla jsem se zeptat ohledně sekání trávy Všude na 5 etapě je posekané ale psi hřiště je zarostlé Tráva dosahuje místama až po kolena Je možné nechat trávu posekat? Pejskaři děkuji za odpověď

Dobrý den,

daná situace vznikla v důsledku nedodržování provozního řádu tím, že neukáznění návštěvníci neuklízejí výkaly svých mazlíčků. Tím pádem je trávník plný výkalů a zahradnická firma odmítá silně zakálený trávník kosit ruční sekačkou. Bohužel, kdyby lidé dodržovali provozní řád, nevznikaly by tyto nepříjemné situace.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy3.6.2021, 20:55, Dagmar Jana Slunčíková

Dobrý den, bydlím na ulici Karla Dvořáčka 4 roky a chodníky a cesty jsou v dezolatním stavu. Chodí tady lidé se špatnou chůzi a divím se, že snad ještě někdo se pořádně nezranil. Jsou to obrovské výmoly v asfaltu. Teď jsem si všimla, že je nastříkaná barva na cestě jen pro kosmetické úpravy. Kdy se tato část města dostane pořádné opravy chodníků? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

v rámci Regenerace panelového sídliště V. etapa probíhá postupná revitalizace včetně oprav chodníků viz https://www.lepsi-orlova.cz/cz/pripravujeme/89-regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa.html. V letošním roce bude na podzim zahájena revitalizace na F.S. Tůmy a zahájí se příprava projektové dokumentace na K. Dvořáčka. Pokud město získá dotaci, realizace by mohla proběhnout v roce 2023. Do té doby probíhají pouze lokální opravy.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic3.6.2021, 17:37, Daniel Kučera

Děkuji za zodpovězeni dotazu.Musim však podotknout,,že Orlova jako sidlištní část je si myslim vpořadku.Tam tomu si myslím neni co vytknout.(hlavně pětka a ta jejich hřiště).Tam se neustále investuje a je to vidět..Katastrofálni,podfinancované a neudržované jsou pouze okrajové časti,nejsou v dobovém standardu dostupnosti a volnočasových aktivit(propojenost bezpečných cyklotras)Lidé zde čím dál vice navštěvuji starou část,ale neni zde nic, co by navštěvniky zdrželo.Restaurace a pohoštění či velké univerzálni hřiště at už parkur či pro menši děti,či veliká oddechová plocha,třeba i v podobě kempu a přirodního koupání...Plochy tu je nepočitatelně .Kdyby Město sjednalo anketu věřime,,že by to padlo na úrodnou půdu.Zatím děkuji..

Dobrý den,

děkujeme za Váš názor.

Přejeme hezké a pohodové dny
Kancelář starosty3.6.2021, 16:13, Alena Samcová

Dobrý den, ráda bych se zeptala, dají se v Orlové najít tzv. šedé kontejnery na kovové odpady, popř. plánuje je město zavést? Hledala jsem na těchto stránkách, ale žádnou zmínku o možnosti třídění kovových obalů do "šedých popelnic" jsem nenašla. Třídění odpadu je pro mě automatickou samozřejmostí a vždy když je příležitost nevyhazovat do směsného odpadu další materiál s radostí to uvítám. Pro srovnání, sama pendluji mezi Litomyšlí a Orlovou a právě v tomto menším městě než je Orlová, jsou tyto šedé kontejnery již zcela automatické a jsou rovnoměrně rozesety po městě. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, máte pravdu, v Orlové šedé kontejnery nikde umístěny nejsou. Město Orlová společně s SMO, m.a.s. zavedení těchto kontejnerů zvažovalo, ale nakonec se od této myšlenky upustilo. Důvod byl ten, že by kontejnery na kov byly vykrádány tak stejně, jako jsou vykrádány a ničeny kontejnery na elektroodpad. Kovový odpad můžete bezplatně odevzdat ve sběrných dvorech na ulici Nádražní v Orlové - Městě nebo ve sběrném dvoře v areálu SMO, m.a.s. na ulici Okružní čp. 988.

odbor správy majetku a hospodářské správy3.6.2021, 10:34, František Vlček

Dobrý den, v jaké fázi přípravy je revitalizace prostranství před nemocnicí v Orlové – Lutyni? Děkuji Vlček

Dobrý den,
v současné době se na revitalizaci prostranství před nemocnicí připravuje projektová dokumentace. Termín pro její dodání včetně všech povolení je do února příštího roku.
S pozdravem
Odbor rozvoje a investic2.6.2021, 16:29, Miroslav

Dobrý den Jen skromný dotaz ,kdy bude opraven vymol u vjezdu z ulice Karla Dvořáčka k vyměníku této školy./už v minulostí označen a přesto nebyl opraven/..Děkuji.

Dobrý den,

na místní komunikaci na ulici K. Dvořáčka budou opraveny výtluky v průběhu června letošního roku firmou SMO Orlová. Díky letošnímu nepříznivému počasí máme skluz oproti harmonogramu oprav, takže prosíme o strpení.

S pozdravem
OSMHS1.6.2021, 11:47, Věra Pavlíková

Prosím o sdělení,kdy bude čištění komunikací a hlavně parkoviště naproti Lidlu na ulici Na Výsluní./nově opravené/.Děkuji.

Dobrý den,

strojové čištění parkoviště na ulici Na Výsluní bylo plánováno v týdnu od 14.-20.6.2021. Díky opravám retardéru na ulici Dětmarovické a dopravním omezením s tím spojenými, se čištění parkovišť a komunikací této etapy přesune a provede v měsíci červenci 2021.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy31.5.2021, 16:38, Alena Šeligová

Dobrý den,proč není posekaná tráva ve výběhu pro pejsky na ulici F.M.Tůmy. Tráva je vysoká je dobrá a korát pro množení klíšťat. Děkuji za odpověď Šeligová

Dobrý den,

daná situace vznikla v důsledku nedodržování provozního řádu tím, že neukáznění návštěvníci neuklízejí výkaly svých mazlíčků. Tím pádem je trávník plný výkalů a zahradnická firma odmítá silně zakálený trávník kosit ruční sekačkou. Bohužel, kdyby lidé dodržovali provozní řád, nevznikaly by tyto nepříjemné situace.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy30.5.2021, 7:34, vlasta dziková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli nebudete dům dětí a mládeže opravovat,myslím ,že by si opravu zasloužil.a ještě jeden dotaz,nemohli byste vykácet jehličnany u shelky na okruhu,není tam vidět nic,všechny ostatní jsou krásně vysázené květinami ,je ten ne.děkuji dziková.

Dobrý den,

rekonstrukce DDM začne počátkem prázdnin. Jedná se o kompletní rekonstrukci obálky budovy a střech. Stavba si vyžádá značná omezení provozu domu dětí i pohybu občanů. O této akci budou občané informováni.
S pozdravem

odbor rozvoje a investic28.5.2021, 11:55, Lenka Kolářová

Dobrý den,chtěla bych se vdávat na radnici v Orlové staré náměstí 76,ale nikde nemohu najít žádný kontakt buď telefonický nebo mail,byly by jste laskaví a poslali mi kontakt na můj mail: lkolarova47@gmail.com. Děkuji Lenka Kolářová.

Dobrý den,

pracovnice odboru vnitřních věcí se Vám v nejbližší době ozvou a budete moci s nimi vyřešit všechny své záležitosti.

S přáním všeho dobrého
Kancelář starosty28.5.2021, 11:10, Miroslav

Mám dotaz,kdy bude odstraněn velký vymol při vjezdu z ulice Karla Dvořáčka k vyměníku u teto školy,už to bylo dva krát označeno a nikdy nedošlo k opravě,když zaprší tak je tam plno vody...děkuji s pozdravem.

Dobrý den,
výmol bude opraven v rámci oprav výtluků firmou SMO Orlová v průběhu června 2021.
S pozdravem
OSMHS28.5.2021, 9:49, zdenka

Dobrý den,všude kolem nás se dělají nebo opravují nové chodníky a my máme chodník pouze k zadnímu vchodu!!!K přednímu(denodenně používanému),pokud chceme projít suchou nohou,musíme obejít celý blok,než zajdeme,třeba do blízké večerky anebo tím směrem.Na nový chodník se ptát je asi zbytečné,ale kdyby se odstranila tráva a hlína ze zarostlého,kachlového chodníku,který tam je už léta a není skoro vidět,popřípadě doplnily nějaké kachle,bylo by to supeeer,hlavně po dešti!Jedná se o přístup k domu na Topolové č.p. 701-706.Od předního vchodu 701 začíná zmíněný chodníček a pokračuje v trávě,vedle pískoviště,mezi houpačkami a kolotočem a dále kolmo k hlavnímu chodníku na Stuchlíkovci.Kdyby se vám to podařilo zrealizovat,byli bychom vám moc vděčni,hlavně my starší a maminky s kočárky.A ještě jeden dotaz:Kdo má na starosti čištění odtokových kanálků , od zarostlé trávy kolem chodníků zmíněného domu?p.s.přístup k zmíněnému vchodu je pěkně vidět na letecké mapě.Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den,
uvedený chodník bude vyčištěn a zbaven travního porostu v průběhu týdne (7.-11. 6. 2021) pracovníky VPP, včetně odtokových žlabů.
S pozdravem OSMHS28.5.2021, 7:04, Nela Závěšická

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se koná už vítáni občánků? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

vítání občánků se koná 6.6., 13.6. a 11.7.2021. Bližší informace poskytne p. Ožanová na tel.č.: 596 581 248 nebo 734 873 732

S pozdravem
Kancelář starosty27.5.2021, 7:08, Ivana Svobodová

Dobrý den, na kdy je prosím plánována oprava silnice na ulici Porubská v hraniční části Petřvald/Rychvald/Orlová směrem k bývalé drůbežárně? Stav silnice není dobrý, jsou zde velké výmoly, které se projíždením vozidel stále zvětšují. Děkuji

Dobrý den,

lokální opravy na ulici Porubské vyřešíme v rámci harmonogramu oprav výtluků na letošní rok. Jelikož máme vlivem nepříznivého počasí zpoždění, ulice Porubská přijde na řadu v průběhu června, případně července.

S pozdravem
OSMHS26.5.2021, 16:23, Martin

Dobrý den. Mám dotaz, na předchozí žádná reakce, na opravu silnice ulice Odlehlá, proč se opravuje pouze, ta lepší, část ulice? Pouze ta část kde jsou postavené nové domy a kde je spolumajitelem "pán velkostavitel". Děkuji za odpověď, jistě to nezajímá pouze mně, ale všechny obyvatelé ulice.

Dobrý den,
úvodem pro ujasnění uvádíme několik málo obecných informací o způsobu oprav místních komunikací ve městě Orlová. Harmonogram oprav místních komunikací na jednotlivé roky je ve městě Orlová utvářen dle potřebnosti oprav daných komunikací. Výhradním kritériem pro výběr lokalit je jejich aktuální technický stav. Limitujícím prvkem rozsahu oprav je výše finančních prostředků v rozpočtu města Orlové.

Co se týká opravy části místní komunikace na ulici Odlehlé, v roce 2021 bude opraven úsek od napojení na ulici 17. listopadu po č. p. 1537. O tomto vymezení rozsahu opravy bylo rozhodnuto vzhledem k plánované stavbě prodloužení vodovodního řadu v navazujícím úseku ulice Odlehlé, která proběhla v letošním roce. V současné době zvažujeme zařazení navazujícího úseku místní komunikace na ulici Odlehlé do harmonogramu oprav místních komunikací na následující roky.

S pozdravem
OSMHS