DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


20.7.2021, 14:47, Ludmila Lazarová

Dobrý den, chtěla bych se přihlásit do některé volební komise v Orlové. Nevím, na koho se mám obrátit. Jsem již ve starobní důchodu, ale ještě dva dny v týdnu pracuji na Úřadu práce v Orlové (na DPP) jako pom. admin. pracovník. Děkuji za odpověď. Ludmila Lazarová

Dobrý den,
tuto problematiku řeší zákon č. 247/1995 Sb. o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, v § 14e odst. 3:

(3) Každá politická strana, politické hnutí a koalice, jejichž kandidátní listina pro volbu do Poslanecké sněmovny byla zaregistrována ve volebním kraji, jehož součástí je volební okrsek, a každá politická strana, politické hnutí a koalice i nezávislý kandidát, jejichž přihláška k registraci byla zaregistrována pro volby do Senátu ve volebním obvodu, jehož součástí je volební okrsek, může delegovat nejpozději 30 dnů přede dnem voleb 1 člena a 1 náhradníka do okrskové volební komise. Není-li takto dosaženo nejnižšího stanoveného počtu členů okrskové volební komise podle § 14c odst. 1 písm. c), jmenuje před jejím prvním zasedáním členy na neobsazená místa starosta. V případě, kdy počet členů okrskové volební komise poklesne pod stanovený počet v průběhu voleb do Parlamentu České republiky a nejsou-li náhradníci podle věty první, jmenuje starosta na neobsazená místa další členy komise.
Není-li dosažen nejnižší počet členů komise nominacemi volebních stran, dojmenovává starosta města - pro tento případ využíváme zájemce, kteří se přihlásí na oddělení kanceláře tajemníka.

Pěkný den
Kancelář tajemníka20.7.2021, 12:57, Zuzana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho budou ty díry na ul. 17.listopadu a to od.... Beauty Products s.r.o. směrem na Karvinou, Vždyť tam jsou tak dlouho. Je zajímavé že vedlejší ulici, ul. Doktora Myroslava Tyrše jste opravily tak rychle. A na ul. 17.listopadu dáte jen značku upozornující na problém. :-(

Dobrý den,
komunikace na ulici 17. listopadu od kruhového objezdu u nemocnice směrem k Doubravě není v majetku města Orlová (na rozdíl od komunikace na ul. Dr. M. Tyrše), ale jedná se o silnici, o jejíž údržbu se stará Správa silnic Moravskoslezského kraje. Takže dotazy ohledně oprav této silnice musíte směřovat na tuto organizaci.
S přáním hezkého dne
OSMHS19.7.2021, 16:26, Molinková Jarmila

Dobrý den, chci se zeptat, proč při košení trávy není před domy v ulici Na Výsluní tráva dokošována i křovinořezem. Ve dvoře domů 1276 ...... není košeno už od jara. Tráva je již tvrdá, plná semen a chlupatým mazlíčkům může způsobit úraz. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

k této situaci došlo z důvodu, že stavební firma, které prováděla revitalizaci na Vámi uvedené lokalitě, provádí a bude provádět do konce roku 2023 i následnou a rozvojovou péči u stromů, keřů i trávníků. Firma již byla vyzvána ke sjednání nápravy. Trávník byl zde pokosen dne 23.07.2021.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy18.7.2021, 22:40, Blanka Matušková

Dobrý den, dnes mi skončila platnost řidičského průkazu. Je možno si objednat termín na vyřízení nového? A kde? Děkuji Matušková

Dobrý den,

požádat o výměnu řidičského průkazu si můžete kdykoliv v rámci úředních dnů PO, ST 8:00-11:30, 12:30-17:00 hodin, ČT 8:00-11:30, 12:30-13:30 hodin na odboru dopravy MěÚ Orlová, ul.Kpt. Jaroše 1345, Orlová Lutyně.

S pozdravem
odbor dopravy18.7.2021, 7:46, Tonda

Dobrý den Jedná se o rušení nočního klidu v Restauraci Studánka Orlová.Zákazníci posedávají na zahrádce restaurace až do 01.00 hod ráno a jsou velmi hluční.Hodně lidí z okolních baráků chodí do práce,tudíž se musí řádně vyspat a také hodně lidí má malé děti.Dá se s tímto problébem něco udělat? Děkuji

Dobrý den,

restaurační zahrádka může být provozována celoročně. Maximální doba provozu je od 8.00 hod. do 22.00 hod. od pondělí do čtvrtku a v neděli , v pátek a sobotu od 8.00 hod. do 24.00 hod. ; přičemž do této doby se započítává i doba nezbytného úklidu. Viz Nařízení města Orlová č. 2/2017 "Tržní řád". Pokud provozovatel nedodržuje podmínky Tržního řádu, nezbývá, než volat policii.

Městská policie Orlová16.7.2021, 9:13, František Vlček

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kdy se budou opravovat výtluky po zimě na Adamusové a Dětmarovické ulici. Barvou označené místa oprav už skoro nejsou vidět. Děkuji Vlček

Dobrý den,
ul. Dětmarovická byla kompletně opravena, oprava výtluků na ul. Adamusově bude dodatečně provedena v srpnu 2021.
S pozdravem
OSMHS15.7.2021, 7:37, vlasta dziková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli něco neuděláte s rondlem u benzínové pumpy SHEEL,není vidět na druhou stranu ani s auta,autobusu ani když jdete pěšky,nedaly by se zkrátit stromy uvnitř rondlu.děkuji Dziková.

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že stav zeleně byl konzultován s DI Karviná. Vegetace na kruhovém objezdu č. 2 je v pořádku a není nutná úprava. Konstrukce okružní křižovatka plní požadavky technických norem.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy14.7.2021, 20:07, Michal Wawrzyczek

Dobrý den,chci se zeptat jestli je povoleno pít alkohol na veřejnosti.A jestli ne tak by bylo vhodné o posílení hlídek v ulici Energetiků (směr DDM a malý Albert,za bývalým K-centrum),kde se vesele sedí na hřišti a popíjí se alkohol a taky bych tipoval i nějaké drogy.Mam malé děti a často tam tudy chodím a je to tam hrůza.

Dobrý den,

velitelem městské policie bylo přijato v tomto směru opatření. Dále byl podán m.j. návrh na odstranění, popř. přemístění těch laviček, kde se osoby scházejí a konzumují alkoholické nápoje.

S pozdravem
Městská policie Orlová13.7.2021, 13:48, Michal Želinský

Dobrý den. je plánovaná odstávka teplé vody ? Pokud ano, rád bych věděl kdy. Děkuji

OD 20. DO 22. ČERVENCE NEPOTEČE TEPLÁ VODA!

Každoroční odstávka teplé vody v Orlové je v letošním roce připravena na termín od 20. do 22. července. V úterý 20. července od půlnoci dojde k odstavení a plné najetí bude zahájeno ve čtvrtek 22. července do 10 hodin.
Důvodem je přerušení dodávky tepelné energie ze zdroje Elektrárny Dětmarovice. Jedná se o plánované opravy zařízení, které nelze provést za provozu.11.7.2021, 13:50, Milena Ščypkova

Dobrý den pronajímá mesto pozemky ?Děkuji MS

Dobrý den,

Váš dotaz takto nelze zodpovědět. Záleží na tom, o které konkrétní pozemky se jedná. Ne všechny pozemky na území města patří městu, stejně tak nelze některé pozemky pronajmout. Pokud máte zájem o nějaký konkrétní pozemek, prosíme o specifikaci.
Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
kancelář starosty10.7.2021, 10:57, Pavlína Paškova

Může pomoci město občanům bydlících vedle restaurace Koulovna a kavárny?Nesnesitelné rušení nočního klidu až do ranních hodin,zvlášť v pátek a sobotu.Situaci zhoršuje stále přístupné venkovní posezení,ktere opilce,křiklouny a nactileté zve k posezení celou noc.Stálé volání ​policie problém neřeší.Ke zhoršení situace došlo právě letos.Pomůžete?

Dobrý den,

městská policie posílí v inkriminovaných dnech počty strážníků pro tento případ.

Městská policie Orlová10.7.2021, 10:33, Petr

Dobrý den, rozmnožuje se parkování osobních vozidel skoro před vchodem jednotlivych domu, přejít z chodníku na chodník už taky nelze,parkovani před kontejnery je už klasika, je to asi na každém řidiči kde a jak zaparkuje, ale pro ty nechapajici by tady měla být Městská policie, všem řidičům Smo pevne nervy!

Dobrý den,

městská policie řeší dopravní přestupky uvedeného typu z úřední povinnosti v rámci hlídkové činnosti. Jinak je zapotřebí podávat ke konkrétním případům telefonicky či osobně oznámení.

S pozdravem
Městská policie Orlová5.7.2021, 14:51, Jarmila Tlolková

Dobrý den! Mám dotaz proč musím pokaždé žádat o zesečení trávy mezi garážemi a rodinným domem č.654 Na Stuchlíkovci Orlová Lutyně. Proč se tak neděje automaticky? Pozemek patří městu a letos tráva doposud nebyla posekána ani jednou.je již 1m vysoká. Jarka

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, bude sjednána náprava v nejkratším možném termínu.

OSMHS1.7.2021, 17:17, Zuzana Navrátilová

Dobrý den, opravdu zašle Orlová na účet Mikulčice "celých" 20 000,- Kč???? Doufám, že se jedná o překlep v článku o pomoci Mikulčicím. Takovou částku pokud vím zasílali i někteří občané, kteří rozhodně nepatří mezi majetné. Navrátilová

Dobrý den,

Rada města Orlové takto rozhodla. Město ve spolupráci s ČČK zorganizovalo sbírku materiální pomoci, která byla do postižených obcí dopravena a současně poslalo částku ve výši 20 tisíc Kč již zmíněným Mikulčicím.

S pozdravem
kancelář starosty29.6.2021, 19:03, Marie

Hezký den, na odboru rozvoje a investic jsou šokováni chováním "občanů" kvůli jízdě po chodníku, já jsem zase šokována neschopností lidí vedoucích toto město. Tato snaha vyhnat normální, pracující občany z města, to se jen tak někde nevidí. Možná až vedení města bude zvládat zajišťování základní infrastruktury, jako je dostatečná kapacita parkování pro automobily lidí dojíždějících za prací (a ne ubírání těchto míst - aktuálně snížení počtu volně přístupných parkovacích míst u Lidlu) a také dostatečná frekvence odvážení odpadů, aby kontejnery nepřetékaly a odpadky se neválely všude kolem (vážně tady někdo od vás napsal na dotaz paní, zda lze přidat kontejner, že nelze a má chodit o několik ulic vedle? To je vtip, že ano? Co zvýšit frekvenci odvozu?), teprve poté si může dovolit dávat občany do uvozovek a pohoršovat se. Leda, že by bylo záměrem vedení města zůstávat v tabulce kvality života na posledním místě. V tom případě skvělá práce!

Dobrý den,

další nádobu na komunální odpad o objemu 1100 litrů není kam umístit, překážela by v chodníku. Místo je zde pouze na dvě nádoby. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy