DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


26.6.2021, 23:55, Romana Haramia

Dobrý den, je možnost se přihlásit na guláš fest děkuji

Dobrý den,

Gulášfest organizuje Dům kultury města Orlové. Zkuste se obrátit na tel.č.: 596 512 945 nebo 596 511 661, případně na e-mail: informace@dkorlova.cz

S pozdravem
kancelář starosty25.6.2021, 20:41, Renáta Grossová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na ul. Doubravská je kontejner na papír už cca měsíc plný kdy bude vyvezen ? Začala zahradkářská sezóna jsou tu zahrádkářské osady i domy a plní se rychle nešlo by vyvezt častěji děkuji

Dobrý den,

svoz papíru na ul. Doubravská byl proveden 15.7. v 8 hod ráno. SMO, m.a.s. bylo na častější vývoz nádob upozorněno.

Přeji hezký den.

odbor správy majetku a hospodářské správy25.6.2021, 20:32, Renáta Grossová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ul. Doubravská je hodně frekventovaná cesta a jezdí tu jak šílenci 80 i vice atd... přitom nahoře u hlavní cesty je 40 . Sama mám dvě malé děti a bojim se o ně. Dnes jsem byla málem svědkem dopravní nehody malý kluk jel na odražedle a málem ho smetlo auto na kraji ulice Dobravská a Na Stráni u křižovatky . CHápu že si máme děti hlídat ale opravdu tu jezdí dost rychle jak taxikáři na Doubravu tak i osobní automobily nešlo by s tím něco udělat, aby nejezdili tak rychle . Děkuji

Dobrý den,

ulice Doubravská není zařazená mezi komunikacemi s oprávněním měřit rychlost Městskou policii Orlová. Městská policie na této komunikaci měřit nemůže měřit rychlost.
S pozdravem

Městská policie Orlová25.6.2021, 9:48, Alena Gorgoszová

V posledních dotazech občanů jsem vyčetla z odpovědi, pokud se týká výmolu při vjezdu z ul. K. Dvořáčka k výměníku, že tento bude opraven v průběhu června t.r. Bydlím na této ulici již 15 let a tento výmol, samozřejmě menší, je tady celou dobu. Je skoro konec června, malé díry na ulici byly opraveny a tím to skončilo? Nebo OSMHS neví co odpovídá? nebo budeme čekat až do r.2023,kdy by snad mohla proběhnout realizace, pokud ovšem město získá dotaci, jak odbor rozvoje a investic odpovídá na dotaz jiný? Někde stojí na zámkové dlažbě auta a někde si mohou občané přivodit úraz?

Dobrý den,
po konzultaci s firmou SMO nelze dané místo opravit v rámci výtluků. Oprava daného chodníku z litého asfaltu bude řešena jako havarijní. Tento týden proběhne na místě schůzka se zhotovitelem k upřesnění rozsahu a termínu provedení opravy.
s pozdravem
OSMHS24.6.2021, 21:00, Marek

Dobrý den Bylo by možno vyčistit kontejnery na odpad a i na tříděný odpad v ul.Na Stuchlíkovci . Ten smrad je nechutný. A zároveň provést deratizaci okolí , potuluji se nám tam potkani. Děkuji

Dobrý den,

ano, kontejnery na ulici Na Stuchlíkovci je možné umýt a dezinfikovat. Termín mytí nádob na odpad bude v průběhu měsíce července.
Okolí nádob je deratizováno průběžně, již zde proběhla také deratizace oxidem uhelnatým.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy24.6.2021, 18:23, Věra Pavlíková

BYDLÍM NA ULICI NA VÝSLUNÍ 1275. U VÝMĚNÍKU,KTERÝ JE NAPROTI NAŠEHO A NEJEN NAŠEHO DOMU-JE VEDLE KONTEJNÉRŮ "SKLÁDKA ODPADU-OD PAP.BEDEN,ŽIDLE,SUTI A DALŠÍHO-SVINSTVA ,DOKONCE I POLŠTÁŘ PÉŘOVÝ VYHOZENÝ"-VÍCE NEŽ 2MĚSÍCE. VÍM,ŽE JE TO VIZITA NAŠICH "SPOLUOBČANŮ",KTEŘÍ SE TAKTO ZBAVUJÍ NEPOTŘEBNÝCH VĚCÍ...ALE...POKUD SE PŘECE VYVÁŽÍ ODPAD Z KONTEJNERŮ A I TŘÍDĚNÝ,TAK TO PRACOVNÍCI MUSÍ VIDĚT-PROČ SE NIC NEDĚJE?MÁM OBAVY,ABY SE TAM NEZABYDLELA NĚJAKÁ HAVĚŤ,COŽ SI NIKDO NEUVĚDOMUJE. BUDE SJEDNÁNA NÁPRAVA? DALO BY SE I NĚJAK ŘEŠIT KAMEROVĚ-TÍM PÁDEM ZJISTIT,KDO A CO! DĚKUJI.

Dobrý den,

dle sdělení SMO, m.a.s., která úklid černých skládek od kontejnerových stání provádí, byly svozy černých skládek od kontejnerových stanovišť prováděny v 25.týdnu. Na ul. Na Výsluní bylo svozové vozidlo ve středu 24.6. Veškerý odpad uložený u sběrných nádob byl odvezen.
Z pátečního svozu směsného odpadu na V. etapě, byl hlášen další nepořádek kolem nádob, který byl ale naložen a odvezen při svozu.

Bude upozorněna městská policie, aby se na toto kontejnerové stání zaměřila.

S pozdravem OSMHS23.6.2021, 20:49, marek

Dne 22.6. docházelo k renovaci nástřiků přechodů pro chodce tzv. zebry , kdy firma zablokovala jeden směr kužely a druhým projížděla vozidla v obou směrech . Docházelo k překvapení pro řidiče např. ve směru od Horníka , kde jim v místě přechodu u školy vjížděli do cesty v protisměru vozidla z centra města , které viděli až na poslední chvíli . Timto se táži , zda-li nebylo možno vyznačit tato omezení provozu značkama a sníženou rychlostí v obou směrech. Snad tento amatérizmus nestál nikoho zdraví. Práci čest!

Dobrý den,

obnovu dopravního značení na silnicích III. třídy provádí Správa silnic Moravskoslezského kraje. Vhodnost, způsob a bezpečnost použití dopravních značek a dopravního zařízení je schvalována odborníkem v oblasti dopravního inženýrství, v tomto případě dopravním inspektorátem, v souladu s zásadami pro označování pracovních míst v obcích, které vycházejí ze zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

S pozdravem
odbor dopravy23.6.2021, 20:38, Pavlík Vincent

Dobrý den přeji. Nestihl jsem zaplatit poplatek za psa i za odpady. Jsme s manželkou důchodci, oba po 65 letech věku. Teď, když nedostáváme složenky na jmenované poplatky, prosím o zaslání čísla účtu příp. variabil. symbolu a částek poplatků. Moc děkuji za pochopení.

Dobrý den,
datum splatnosti obou poplatků dle platných OZV byl do 31.05.2021. Platební údaje lze zjistit telefonicky, osobně nebo e-mailem, vždy je však třeba identifikovat poplatníky. Správce poplatku k tomu potřebuje znát jméno, příjmení, datum narození, případně rodné číslo všech platících osob, takto obecně nelze.

S pozdravem
správa místních poplatků a vymáhání pohledávek
právní odbor
Městský úřad Orlová
tel: 596 581 15023.6.2021, 18:14, Golasovská Dana

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z úřadu chodí od nemocnice směrem ke školce K.Dvořačka kolem 22.30 hodiny?? Tma, tma a zase tma. Chodníky v katastrofálním stavu, 2 lampy - z toho jedna nesvítí, druhá je zarostla stromem. Je to o hubu tudy chodit. Strach. Obavy, že si rozbiju kokos. Bežte se tam někdy projít. Ale hlavně, že se čistí cesty.

Dobrý den,

město Orlová sídliště na V. etapě revitalizuje postupně. Každý rok se investuje do jedné části. Přehled naleznete na https://www.lepsi-orlova.cz/cz/pripravujeme/89-regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa.html.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic23.6.2021, 15:58, Vlastimil Molnár

Dobrý den. Chci zeptat, proč nejsou retardery, na ulici Dělící a kpt. Nálepky. Dali jste jen na ul. Spojenců, ale jezdí tady někteří, jako blázni. Nemáte v plánu to udělat? Děkuji

Dobrý den,

velice děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že odboru správy majetku a hospodářské správy není známo, že by ve Vámi uvedené lokalitě docházelo k závažnému porušování povolené rychlosti.

V současné době nemáme v plánu instalovat zde zpomalovací prahy.
S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová23.6.2021, 12:10, Jaroslav Doffek

Chtěl bych se zeptat,nebylo by možno postavit patrové parkoviště s jednim patrem nad parkovištěm u Shelky ?v sobotu nebo neděli večer neni absolutně místo a auta budou přibývat

Dobrý den,

město Orlová v současné době neplánuje budovat parkovací domy. Jeden parkovací objekt se připravoval na ulici Dětmarovická, ale bohužel nikdy k jeho realizaci nedošlo. V minulosti bylo i několik investorů, kteří se o podobné projekty zajímali, ale většinou zjistili, že se jedná o nerentabilní investici. Cena parkovacího stání by převýšila cenu bytu.

odbor rozvoje a investic21.6.2021, 7:45, Petr

Dobrý den, během minulého týdne mi bylo poškozeno vozidlo, nejspíše u sekání trávy. Chtěl bych se dotázat jak se tato situace řeší nebo zdali se dá vůbec řešit. Děkuji za zodpovězení dotazu.

Dobrý den,
doporučila bych, napsat si žádost o odškodnění. Do žádosti uvést: svojí adresu, datum, kdy k poškození došlo, přesné uvedení místa a přiložit fotodokumentaci poškození. Žádost podat buď na podatelně MěÚ Orlová nebo zaslat na posta@muor.cz. Pro další informace může kontaktovat mě.
Děkuji.

Bc. Petra Zielinská
Městský úřad Orlová
odbor správy majetku a hospodářské správy
tel. 596 581 335
petra.zielinska@muor.cz19.6.2021, 18:38, Ivana

Dobrý den, na 5.etapě se opravuje retarder, vedle po chodníku si vesele jezdí řidiči v osobacich, dodávkach a v týdnu po 5 hodině i na motorkach. Když šel manžel po chodníku, tak ho řidič objel po trávě. Chtělo by to nějaké zátarasy, protože zanedlouho budeme opravovat i chodník, ale to uz za peníze nás všech. Děkuji.

Dobrý den,
jsme šokováni chováním občanů města stejně jako vy. Umisťovat zátarasy proti průjezdům automobilů na chodník je velmi nestandardní. Tito "občané" se bohužel nezastaví před ničím. Požádali jsme o zvýšenou kontrolu měststkou policii. Máte pravdu, tímto chováním město Orlová přišlo o záruky na chodník a veškeré opravy půjdou za městem a finanční prostředky na opravy chodníků budou chybět jinde. Víc se k tomu bohužel nedá říct.

odbor rozvoje a investic16.6.2021, 9:59, Ivona Adámková

Dobrý den, bydlíme na ulici Slezská a v prostoru za ,,Orlicí" jsou nádoby na tříděný odpad. Už před několika měsíci byla odvezena žlutá popelnice na plasty a moc nám tady chybí. Dočkáme se jí? A u cestičky k parčíku odumírá velký topol a jeho suché větve občas spadnou, jsou dost velké a myslím si, že nebezpečné. S pozdravem

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že nádoba na plasty byla odvezena kvůli technickému poškození. Náhrada za odvezený zvon v současné době není. Čekáme na dodání objednaných zvonů od společnosti EKO-KOM. Podle informací, by dodání mělo proběhnout ve druhé polovině roku.

Co se týká špatného zdravotního stavu vzrostlého topolu, tak jeho stav bude prověřen na místním šetření za přítomnosti odboru životního prostředí.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy15.6.2021, 19:08, Juchelka Milan, Ing

Přicházejí letní vedra, bude otevřeno letní koupaliště ?

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Letní koupaliště, jak jistě víte, je v Orlové již několik let uzavřené. Ke koupání však můžete využít krytý bazén.
Přejeme Vám hezké a pohodové dny.

S pozdravem
Kancelář starosty