DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


3.5.2021, 14:40, Andrzej Rygiel

Krásný den přeji, mám dotaz ohledně parkování s dodávkou v Orlové. Od doby co se podstatná část parkovišť stala parkovišti pouze pro osobní vozidla je s parkováním dodávek velký problém, jelikož na zbylá také parkují osobní vozidla i přesto že na vyhrazených parkovištích jsou ještě místa. Z toho důvodu bych se rád zeptal, zdali by nebylo možné vyhradit parkoviště u LDN na ulici Školní pro nákladní vozidla, případně alespoň jeho pravou polovinu. Děkuji za Váš čas a těším se na reakci. S přáním krásného dne, Ing. Andrzej Rygiel

Dobrý den,

dodávku lze v sídlištní části Orlové - Lutyně zaparkovat buď na parkovištích v Rydultowské ulici (starší „spodní“ parkoviště pod Doubravanem, nové „horní“ parkoviště před školou), anebo na parkovišti u letního kina, které lze pro tento účel využívat po dobu záboru parkoviště pod kinem Vesmír stavbou náměstí. O vyhrazení parkoviště u LDN na ul. Školní pro silniční vozidla kategorie N1 se neuvažuje.

Děkujeme za pochopení.
odbor dopravy3.5.2021, 6:59, Barta

Dobry den kdy konecne opravite díru ve vozovce na Okružní ulici primo u domu 921 ?

Dobrý den,

oprava výtluků na ulici Okružní je v harmonogramu zařazena na druhý týden měsíce května 2021. Realizace oprav výtluků je mírně posunutá vlivem nepříznivého počasí.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy30.4.2021, 8:29, Ladislav Keklak

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz ohledně prakovacích míst na 4 etapě. Zároveň se omlouvám, pokud zde již podobný dotaz byl, ale nepovedlo se mi jej dohledat. Plánuje se nějaké rozšíření? Konkrétně mě zajímalo komu patří parkoviště / prostory vedle pivnice Pětka(bývalý Atom). Pokud by se zde zvládlo vybudovat patrové parkoviště, které by potencionálně mohlo zvýšit kapacity o 100 - 200 parkovacích míst, mohlo by to vyřešit potíže s parkováním (nebo jim hodně ulevit). Dle mého skromného názoru si myslím, že by to všichni zdejší spoluobčané více než uvítali. Děkuji za odpověď. Ladislav Keklak

Dobrý den,
k drobné úpravě a doplnění parkování dojde v rámci realizace stavby Regenerace panelového sídliště V. Etapa - 4 část, která bude zahájena na podzim letošního roku. Tato část zahrnuje ulici F.S. Tůmy a parkovací plochu před č.p. 1209, 1210 a 1212. Jedná se o rekonstrukci části místní komunikace ul. F.S. Tůmy, rekonstrukci parkovacích ploch a chodníků podél komunikace včetně přístupových chodníků k bytovým domům. V rámci stavby dojde k sjednocení šířky komunikace od supermarketu Billa po ulici Krátká na šířku 6,0 m mezi obrubami. Zároveň se jedná o novostavbu doplňovaných parkovacích stání pro osobní automobily a rozšíření stávající parkovací plochy před bytovými domy č.p. 1209, 1210 a 1212, zpevněné plochy pro kontejnery na komunální a tříděný odpad.
Vámi zmiňované parkoviště u "Atomu" bude součástí další etapy. Zde se plánuje pouze rekonstrukce povrchu tohoto parkoviště a prověřují se další možnosti, jako je např. karuselové parkování apod. Od původního záměru vybudování parkovacího objektu v této lokalitě bylo z technických a finančních důvodů upuštěno.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic29.4.2021, 18:02, Martin Kričfaluši

Dobrý den, chtěl bych poradit na koho se obrátit? Mám důvodné podezření že někdo přečerpává/vypouští splašky, místo aby je řádně zlikvidoval/vyvezl. Co dva měsíce se mi objevují na pozemků zapáchající laguny. Jak mohu postupovat, popřípadě zda je to legální. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. S pozdravem Martin Kričfaluši.

Dobrý den,

odpadní vody je každý jejich původce povinen likvidovat v souladu s vodním zákonem. To znamená buď řádným napojením na veřejnou kanalizaci, nebo jejich zneškodňováním v souladu s vydaným povolením k vypouštění odpadních vod, a to v případě jejich likvidace prostřednictvím vlastní čistírny odpadních vod, anebo v případě žumpy pravidelným vývozem do zařízení, které je pro zneškodňování odpadních vod certifikováno, resp. předáním vod z žumpy oprávněné osobě, která tento vývoz zprostředkuje.
​Pokud existuje důvodné podezření na porušování vodního zákona, věc prošetří vodoprávní úřad, jehož pracovníci sídlí na Radnici, Staré náměstí 76, Orlová-Město. Podání je možno učinit i mailem na adresu posta@muor.cz.


Ing. Hana Juřicová
vedoucí OVŽP29.4.2021, 17:36, František Skupník

Můžu si zaregistrovat auto u vás i když jsem z okresu Ostrava? A dostanu u vás RZ.

Dobrý den,

zápis nového (dosud neregistrovaného) vozidla do registru silničních vozidel, stejně tak např. zápis změny vlastníka silničního vozidla, můžete řešit na kterémkoliv obecním úřadu obce s rozšířenou působností, tedy i v Orlové.

S pozdravem
odbor dopravy29.4.2021, 10:59, Filip

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o přidání popelnice na ulici Masarykova třída a to mezi domy č.p. 739 a 740. Jsou tam umístěny dvě popelnice, které jsou permanentně přeplněné. Děkuji.

Dobrý den,

další nádobu na komunální odpad o objemu 1100 litrů není kam umístit, překážela by v chodníku. Místo je zde pouze na dvě nádoby.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy29.4.2021, 5:54, Ivana Svobodová

Dobrý den, mám dotaz na zřízení kanalizace v části obce Orlová-Poruba ulice Porubská, domy čp.777, 778 a okolí směrem k drůbežárně. Děkuji

Dobrý den,

město Orlová plánuje připravit projektovou dokumentaci pro kanalizaci pouze na ulici Okrajová. Na tuto kanalizaci nelze Vaši nemovitost napojit. Žádnou jinou kanalizaci město Orlová v této lokalitě nevlastní a nemá v plánu budovat. Na ulici Porubská se nachází kanalizace, která je ve vlastnictví společnosti SmVaK.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic28.4.2021, 14:36, Petr

Dobry den.Prosim vás chtěl jsem se zeptat jak je to s grilováním mezi panelovými domy přes léto?Může se mezi panelovými domy grilovat?Protože mi jde dým do oken a nemůžu si otevřít v letě okno.Kde si prosím můžu stěžovat?Děkuji předem za odpovědˇ.

Dobrý den,
grilování na sídlišti není sice zakázáno, ale současně není povoleno. Není možné zakládat oheň na volném prostranství, kde může hrozit rozšíření ohně a následný požár. V takovýchto případech volejte městskou policii.
S pozdravem
Kancelář starosty26.4.2021, 19:57, Richard Kes

Dobrý den, prosím o informaci ohledně placení odpadků v tomto roce...je cena stejná, popř. kolik, a na jaký účet danou částku zaslat. Poštou zatím šek nepřišel. Děkuji za odpověď. Kes Richard

Dobrý den,

způsob úhrady je možný prostřednictvím SIPO, hotově na pokladně MěÚ Orlová (možno i platební kartou), převodem z bankovního účtu. Platební údaje, tj. číslo účtu a variabilní symbol, jsou po celou dobu poplatkové povinnosti poplatníka neměnné. Občané, kteří si chtějí zřídit platbu prostřednictvím SIPO (zřizuje Česká pošta), nahlásí spojovací číslo u kontaktních pracovníků právního odboru MěÚ Orlová. Občané, kteří doposud měli nastavenou úhradu složenkami, mohou použít platební údaje ze složenek z předchozích let. Nemáte-li k dispozici tyto údaje, lze je získat na právním odboru MěÚ Orlová u těchto pracovnic:

Bc. Dominika Buchtová, dominika.buchtova@muor.cz, tel. 596 581 217
Bc. Tereza Mišíková, tereza.misikova@muor.cz, tel. 596 581 146
Bc. Simona Haroková, simona.harokova@muor.cz, tel. 596 581 150
Ing. Jaroslava Buchtová, jaroslava.buchtova@muor.cz, tel. 596 581 218

Kancelář starosty26.4.2021, 19:18, I.Juchelková

Chtěla bych poděkovat za super organizaci při očkování proti koroně rychlost a přístup zdravotníku k nám byla vynikající ještě jednou děkuji Juchelková

Dobrý den,

velmi nás těší Vaše spokojenost a ocenění přístupu zdravotníků, obzvlášť v dnešní složité době.
Přejeme Vám pevné zdraví a hodně radosti.

Kancelář starosty25.4.2021, 10:47, Zylova Jana

Dobrý den,kde mám.požádat o opravu ulice Větrná a spomalovaci retardery. Na této ulici přibývá domů aut, a cesta je hodně poškozená úzká Jsou tady rodiny s malými dětmi. Pekny den,Zyla Marcel

Dobrý den,
velice děkujeme za Váš podnět. O instalaci zpomalovacích prahů můžete požádat na odboru správy majetku a hospodářské správy (pokud je pozemní komunikace ve vlastnictví města). Vlastník komunikace pak případnou instalaci projednává s Dopravním inspektorátem v Karviné a odbor dopravy následně stanovuje místní úpravu provozu na pozemních komunikacích.

Opravy pozemních komunikací řeší opět odbor správy majetku města a hospodářské správy. Ulice Větrná je zahrnuta v harmonogramu oprav na rok 2021, ale realizace opravy záleží na finančních možnostech OSMHS.
S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy24.4.2021, 17:38, Iveta Kucerakova

Dobrý den chtěl bych se zeptat kde přesně budete provádět ty testy na covid 19

Dobrý den,

z Vašeho dotazu není zřejmé, zda se dotazujete na PCR nebo antigenní test. PCR testy se provádějí v okolních nemocnicích, ale pokud se jedná o antigenní test, pak nemusíte nikam dojíždět. Soukromá ORL ambulance MUDr. Ing. Petra Skiby provádí v ordinaci v orlovské nemocnici s poliklinikou antigenní testy na přítomnost viru SARS-COV-2, jenž způsobuje onemocnění COVID-19.
Test je zdarma (platí jej pojišťovna) a může na něj každý, kdo nemoc za poslední tři měsíce neprodělal. Občané se mohou nechat otestovat i opakovaně, a to jednou za pět dní.
Objednat se lze výhradně na telefonním čísle 603 769 862.
Prosíme o trpělivost, přednost má klasická ušněnosní a krční péče. S sebou je nutné mít průkazku pojištěnce.

Kancelář starosty23.4.2021, 10:18, Lenka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy se bude opravovat zničený retarder na ulici Dětmarovická? Týden se tam nesmělo parkovat, rozdávali se pokuty, byly tam značky Zákaz zastavení, policie při vyřizování pokut tvrdila, že je to kvůli toho, že se bude opravovat daný retarder. Po týdnu zákazové značky zmizely, avšak pokuty se rozdávají stále a retarder se opravy nedočkal. Do kdy se tam, prosím, nebude moct parkovat a budou se rozdávat pokuty? Sami víte, jak to je s parkováním. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
přechodné dopravní značení zde mělo být umístěno z důvody reklamace retardéru (reklamační oprava), který řeší odbor rozvoje a investic. Vzhledem k tomu, že opravy ještě nezačaly, tak přechodné dopravní značení bylo opět odstraněno.
Děkujeme za pochopení.

Odbor správy majetku a hospodářské správy22.4.2021, 22:07, Milena Gullerová

Dobrý den,před Doubravanem kolem popelnic je plno krys udělá s tím někdo něco?

Dobrý den,

velice děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že o výskytu hlodavců v této lokalitě víme. Již zde proběhla deratizace odbornou firmou, která lokalitu bude i nadále sledovat.
S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy22.4.2021, 16:30, Dagmar Ruislova

Zdravím,dnes odpoledne bylo vysílání rozhlasu,bydlím na Masarykově třídě 84.,není však tomu téměř vůbec rozumět.Dekuji

Dobrý den,

děkujme za upozornění ohledně kvality vysílání na ul. Masarykova třída u DDM. Pokusíme se problém vyřešit, a to zesílením jednotky a natočením reproduktorů na dotčené místo. Pokud by to bylo nedostatečné, můžeme provést přemístění některé z jednotek blíže k této lokalitě.

S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy