DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


18.8.2021, 12:30, I.Juchelková

jsem ráda když se v Orlové něco opravuje ,ale na Stuchlíkovci 738 se i po urgencích neopravi kousek chodníku k dalšímu ,abychom v zime se nebrodili v břečce protože to nejde uklidit píši to pořád ,ale kde nic a my staří se jen modlíme abychom zimu ve zdraví přežili Juchelková

Dobrý den,

přístupový chodník k bytovému domu č. p. 738 se bude opravovat na jaře roku 2022. Opravě musí předcházet odstranění jednoho vzrostlého stromu, jehož kořeny zasahují do podloží chodníku a způsobují jeho zvlnění. Obecně se může zeleň kácet pouze v období vegetačního klidu, což je od října do března. Takže, nejprve se bude na podzim kácet předmětný strom a na jaře se opraví chodník. Bez odstranění tohoto stromu by nebyla oprava chodníku technicky proveditelná.
Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
OSMHS17.8.2021, 13:15, Veronika Lapčíková

Dobrý den,prosím Vás kdy proběhne další licitace bytů na F.S.Tůmy 1241-2 Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že další licitace bytů se chystá na 29.9.2021. Tentokrát se bude licitovat byt o velikosti 0+2 na č.p. 1241 a dva byty 0+1 na č.p. 1242.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy16.8.2021, 12:54, Patrik

Dobrý den, chtěli bychom se sousedy si zagrilovat u baraku na trávníku je to možné ?

Dobrý den,

grilovat v zastavěné oblasti na sídlišti není možné. Občané žijící na sídlišti mohou grilovat v areálu letního kina, kde je k dispozici gril pro veřejnost. Stačí se domluvit s tamní obsluhou, která Vám určitě vyjde vstříc.

S pozdravem
Kancelář starosty16.8.2021, 12:29, Marek

Děkuji za vycištění popelnic Na Stuchlíkovci

Dobrý den,
velmi nás těší Vaše poděkování odboru správy majetku a hospodářské správy. Současně se budeme těšit na jakýkoliv další návrh na zlepšení života a prostředí v našem městě.
S pozdravem
Kancelář starosty14.8.2021, 10:44, Věra Pavlíková

Dobrý den,bydlím Na Výsluní 1275. V našem mezibloku byla vybudována nová odpočinková plocha-zatravněná,osázena stromy,keřmi,květinami.Krásná dlažba,lavičky a vše kolem.Jedno negativum ale nastalo.Sice tráva se seká...ale záhony,kde jsou zasázeny keře, květiny atd...zarůstají travou ,údržba žádná.Kdo toto má na starosti a kdy bude sjednána náprava?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

velice děkujeme za Váš podnět, ke kterému sdělujeme, že firma, které zde provádí následnou péči po dokončení realizace stavby "Regenerace panelového sídliště V. etapa v Orlové-Lutyni, 3. část" již byla vyzvána k okamžité nápravě.
Děkujeme za pochopení.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy12.8.2021, 20:49, Dagmar Procházková

Dobrý den, před rokem jsem se ptala na stav komunikace na ulici Zátiší a bylo mi odpovězeno, že oprava jenv plánu na jaře 2021. Za chvíli tu ovšem máme podzim a nic. Prosím, můžu se zeptat, kdy je skutečně v plánu oprava komunikace na ul. Zátiší po nedokonalé úpravě cesty po výstavbě kanalizace? Děkuji, s pozdravem Procházková

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že po podrobnějším průzkumu na místě byl zjištěn celkově nevyhovující stav této komunikace. Odbor rozvoje a investic připravuje projektovou dokumentaci na její komplexní rekonstrukci. Bohužel tento proces trochu trvá a tato část bude muset být pravděpodobně alespoň dočasně lokálně opravena.
Děkujeme za pochopení.

odbor rozvoje a investic11.8.2021, 12:13, Filip Gavlas

Kdo prosím plánuje časy a místy kdy a kde se provádí údržba zeleně? Nepřijde mi jako ideální nápad provádět strojní sečení v 11:45 čili čase oběda v bezprostřední blízkosti zahrádky restaurace Alfredo plné lidí kteří přijdou na oběd. Přeci jen dvě velké benzínové sekačky + benzínová strunovka + odfukovač listí už udělají docela solidní randál a smrad. Berte to spíše jako podnět k zamyšlení. Díky

Dobrý den,

velice děkujeme za Váš podnět, ke kterému sdělujeme, že kosení trávy se provádí v řádné pracovní době zahradnické firmy, která údržbu zeleně provádí. Nelze tedy pracovníkům zahradnické firmy určovat, v kolik hodin se mají kde vyskytovat, jelikož kosení trávy se provádí dle potřeb jednotlivých etap.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy11.8.2021, 10:10, Marek

Dobrý den. Vracím se ke svému dotazu ze dne 24.6.2021, týkajícího se čištění kontejnerů na odpad ul.Na Stuchlíkovci u věžáků.Vaše odpověď byla do konce července. Kontejnery jsou stále smradlavé a špinavé , měli jste tedy na mysli červenec 2022 ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

k Vašemu podnětu sdělujeme, že 1100 litrové nádoby na komunální odpad byly umyty dne 16.8.2021, nádoby na tříděný odpad budou umyty do konce srpna.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy10.8.2021, 7:36, Jaroslava Matuszková

Dobrý den,kdy bude umožněn přístup na hlavní poštu tělesně postiženým? Myslíte, si že ty dřevěné schody jsou dostačující?

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že Česká pošta odbavuje tělesně postižené, kteří se objednají na tel. čísle 731 134 834 z ulice Osvobození.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem

odbor rozvoje a investic10.8.2021, 7:32, Matuszková Jaroslava

Kdy konečně bude umožněn přístup na hlavní poštu vozíčkářům?

Dobrý den,

bohužel nastaly komplikace na stavbě s dodávkami materiálů. Na práce v podloubí budou už navazovat bourací práce v průchodu (mezi úřadem a Českou spořitelnou). Bezbariérový přístup na poštu tak zůstane ještě několik měsíců uzavřen.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic10.8.2021, 5:57, Malgorzata Šlachtová

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se odpady z území města skládkují nebo spalují. Děkuji za odpověď, Šlachtová

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že směsný komunální odpad se z území města Orlové sváží na skládku DEPOS Horní Suchá, a.s.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy9.8.2021, 11:40, Andrej Jancura

Zdravim. Jak mohu online zaplatit poplatek za psa?

Dobrý den,

úhrada poplatku za psa je možná také převodem na příjmový účet města Orlová. K platbě je třeba uvést variabilní symbol. Doporučujeme telefonicky nebo e-mailem kontaktovat pracovníky právního odboru, agenda místních poplatků, kde vám sdělí potřebné platební údaje i aktuální částku.
Kontakt: 596 581 218 nebo 596 581 328.

S pozdravem
právní odbor6.8.2021, 15:47, Tomáš Pukowiec

Dobrý den , Mám dotaz ohledně čističky odpadních vod . Na odpověď na toto téma čekám už asi 4 roky . Jedná se o rodinny dům celkem 9 lidi . Na tyto čističky jsou dotace a my se ptáme jak to probíhá. Protože před 4 lety jsem se dozvěděl že se řeší řešení těchto věcí když třeba jedinci nesplácí hypotéku a o dům přijdou tak poté jsou problémy s čističkou kterou zřídí město .

Vážený tazateli,
svůj dotaz asi budete muset upřesnit. Není z něj jasné, na co se ptáte. Pokud někdo přijde vlivem nesplácení hypotéky o dům, dům zřejmě získá nového vlastníka. Každý vlastník jakékoli nemovitosti je povinen dodržovat veškeré právní předpisy týkající se jeho vlastnictví. Město nezřizuje žádné čistírny na nemovitostech soukromých vlastníků.

Ing. Hana Juřicová
vedoucí OVŽP5.8.2021, 12:59, Veronika Kašpárková

Dobrý den, půjčila jsem si u nás v knihovně knihu Za starou Orlovou, kterou sepsal mimo jiné pan Budil. Na stránkách Orlové jsem se dočetla, že byl pořízen dotisk knihy https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/37746-pani-marie-budinova-prevzala-za-manela-oceneni.html. Ostatně díky tomu se nejspíše dostala i k nám do knihovny. Ráda bych se zeptala, jestli se neplánuje dotisk i ostatních kniha pana Budila. Jsou dvě a týkají se Horní Lutyně a Poruby. Dle slov naší paní knihovnice jsou dostupné pouze v knihovně v Orlové a jsou pouze dva exempláře - knihovně je tudíž nezapůjčuje mimo svoji budovu. Jelikož má knihovna v soboty zavřeno, není v mých silách ji navštívit. Kdyby vyšel dotisk, počet výtisků by se rozšířil. Hezký den Veronika Kašpárková

Dobrý den,

město zatím neplánuje další dotisky knih pana Budína, ale určitě Vás potěší, že orlovští radní schválili uzavření smlouvy o vytvoření autorského díla a jeho užití s Ing. Lubošem Plucarem. Jedná se o publikaci, která vyjde v roce 2023, a to k 800. výročí založení města Orlové. Křest knihy by se měl uskutečnit na Dnech města Orlové v květnu 2023.

S pozdravem
Kancelář starosty1.8.2021, 15:40, Karel

Dobrý den.Začne město něco dělat s hlukem a bordelem v UBYTOVNĚ DRÁBEK?Neodkazujte na telefonování na MP,ale provádět nějakou prevenci už by někdo mohl.Děkuji.

Dobrý den,

městská police musí mít zákonné důvody k podniknutí konkrétních kroků, tzn., že musí dojít k porušení zákona. Poté koná z úřední povinnosti. Pokud by se ze strany městské policie jednalo o preventivní činnost, spočívala by pravděpodobně pouze v nepřetržitém dohledu na veřejný pořádek v daném místě, což si lze vzhledem k možnostem MěP Orlová těžko představit.

Děkujeme za pochopení.
Městská policie Orlová