DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


25.7.2021, 7:01, Anna S.

Dobrý den, prosím o informace. Jaké jsou možnosti a podmínky používání cykloboxu vedle bazénu v Orlové. Děkuji

Dobrý den,

tři cykloboxy se nacházejí před krytým bazénem v ulici Masarykova, přičemž v každém z nich lze bezpečně uschovat buď dvě kola, nebo jeden kočárek. Mimo to také koloběžky nebo in-line brusle. Cykloboxy se uzamykají pomocí mincovního zámku. Jedná se o bezobslužný systém, přičemž klíč nelze bez vhozené mince vyjmout. Po odemčení je desetikoruna vrácena.

S pozdravem
kancelář starosty23.7.2021, 12:57, Michal Želinský

Dobrý den. Můj dotaz zní zda je plánované otevření světelného přechodu mezi Albertem a MÚ či poštou. Děkuji Michal Želinský

Dobrý den,
ano po ukončení stavby náměstí bude světelný přechod mezi Albertem a městským úřadem obnoven.

odbor rozvoje a investic22.7.2021, 22:19, Filip

Dobrý den, je možné, aby vedení města nechalo zkulturnit prostor mezi budovou bytové družstva a knihovnou?? Prostor pravidelně okupují bezdomovci...., permanentně je zasypán odpadky, přeplněné koše.....a zápach. Některé koše jsou zničené (propadlé dno)...., dále kovové ochrany stromů jsou pokřivené, zohýbané atd. Je to prostor v samotném centru a dá se říci, že dělá městu jen ostudu. Děkuji za reakci.

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět. Odpadkové koše a kovové ochrany stromů jsou zadány k opravě. Lavičky taktéž postupně projdou opravami. Samotný prostor mezi knihovnou a ČSOB je pravidelně uklízen pracovníky veřejně prospěšných prací.

odbor správy majetku a hospodářské správy22.7.2021, 20:24, Věra Pavlíková

MÁM DOTAZ-BUDE K 1.SRPNU UMOŽNĚN PŘÍSTUP NA POŠTU ZE STRANY ČESKÉ SPOŘITELNY? TERMÍN BYL PRODLOUŽEN-PŮVODNĚ BYL DATUM 30.6. DŮVOD -CHÁPU.KAŽDÁ STAVBA MÁ NEPŘEDVÍDATELNÉ PŘEKÁŽKY. JINAK DRŽÍM PĚSTI A CHVÁLÍM, PRACOVNÍKŮM FIRMY DÍKY ZA JEJICH PRÁCI,KÉŽ BY UŽ JEJÍ FINIŠ NEBYL NIČÍM OHROŽEN.

Dobrý den,

bohužel termín opravy podloubí splněn nebude z provozních důvodů na straně zhotovitele a ani není možné stanovit termín nový.
V současné době, kdy váznou všechny dodávky a stavebnictví je téměř ochromeno, se nedá plánovat. Tímto Vás žádáme o trpělivost a doufáme, že se nám vše podaří řádně dokončit.

odbor rozvoje a investic22.7.2021, 14:32, Patrik

Dobrý den, bylo by možné navýšit počty strážníků hlídkující u Centrumu a to v noci v pátek a v sobotu? Po uvolnění restrikcí dochází opakovaně k rušení nočního klidu právě U Centrumu......, rovněž bych chtěl požádat o zrušení lavičky u zadního vchodu mezi domy č. p. 743 a 742 naproti domu č. 748, na které se hlavně v noci v pátek a v sobotu schází hlučná a často podnapilá mládež...., kdy na druhý den je místo proměněné v odpadkový koš. Děkuji.

Dobrý den.
Městská policie Orlová nedisponuje takovým počtem strážníků, aby obsadila preventivně všechna problematická místa, kde dochází v Orlové k narušování veřejného pořádku. Proto spoléhá na občany a jejich spolupráci ve formě oznamování jednotlivých případů. Nicméně v tomto letním, prázdninovým období je frekvence rušení nočního klidu na mnoha místech v Orlové vyšší, a proto byly v exponovaných dnech, pátky a soboty, dočasně nařízeny strážníkům přesčasové noční směny.

Městská policie Orlová22.7.2021, 12:28, Ladislav Urbánik

Dobrý den. Bydlíme Orlová-Lazy ul.V Zimném dole 731. Na dotaz z ledna 2021 ohledně opravy silnice u kanalizační šachty nám bylo slíbené že oprava proběhne do konce května. Zatím se nic neděje. Čekáme až autobus roztrhne pneu a skončí v baráku. Ďekuji za odpověď.

Dobrý den,
oprava propadlé komunikace u č. p. 731 na ul. V Zimném Dole bude provedena v letošním roce. Předpokládaný termín opravy je srpen-září 2021.
S pozdravem
OSMHS20.7.2021, 14:47, Ludmila Lazarová

Dobrý den, chtěla bych se přihlásit do některé volební komise v Orlové. Nevím, na koho se mám obrátit. Jsem již ve starobní důchodu, ale ještě dva dny v týdnu pracuji na Úřadu práce v Orlové (na DPP) jako pom. admin. pracovník. Děkuji za odpověď. Ludmila Lazarová

Dobrý den,
tuto problematiku řeší zákon č. 247/1995 Sb. o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, v § 14e odst. 3:

(3) Každá politická strana, politické hnutí a koalice, jejichž kandidátní listina pro volbu do Poslanecké sněmovny byla zaregistrována ve volebním kraji, jehož součástí je volební okrsek, a každá politická strana, politické hnutí a koalice i nezávislý kandidát, jejichž přihláška k registraci byla zaregistrována pro volby do Senátu ve volebním obvodu, jehož součástí je volební okrsek, může delegovat nejpozději 30 dnů přede dnem voleb 1 člena a 1 náhradníka do okrskové volební komise. Není-li takto dosaženo nejnižšího stanoveného počtu členů okrskové volební komise podle § 14c odst. 1 písm. c), jmenuje před jejím prvním zasedáním členy na neobsazená místa starosta. V případě, kdy počet členů okrskové volební komise poklesne pod stanovený počet v průběhu voleb do Parlamentu České republiky a nejsou-li náhradníci podle věty první, jmenuje starosta na neobsazená místa další členy komise.
Není-li dosažen nejnižší počet členů komise nominacemi volebních stran, dojmenovává starosta města - pro tento případ využíváme zájemce, kteří se přihlásí na oddělení kanceláře tajemníka.

Pěkný den
Kancelář tajemníka20.7.2021, 12:57, Zuzana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho budou ty díry na ul. 17.listopadu a to od.... Beauty Products s.r.o. směrem na Karvinou, Vždyť tam jsou tak dlouho. Je zajímavé že vedlejší ulici, ul. Doktora Myroslava Tyrše jste opravily tak rychle. A na ul. 17.listopadu dáte jen značku upozornující na problém. :-(

Dobrý den,
komunikace na ulici 17. listopadu od kruhového objezdu u nemocnice směrem k Doubravě není v majetku města Orlová (na rozdíl od komunikace na ul. Dr. M. Tyrše), ale jedná se o silnici, o jejíž údržbu se stará Správa silnic Moravskoslezského kraje. Takže dotazy ohledně oprav této silnice musíte směřovat na tuto organizaci.
S přáním hezkého dne
OSMHS19.7.2021, 16:26, Molinková Jarmila

Dobrý den, chci se zeptat, proč při košení trávy není před domy v ulici Na Výsluní tráva dokošována i křovinořezem. Ve dvoře domů 1276 ...... není košeno už od jara. Tráva je již tvrdá, plná semen a chlupatým mazlíčkům může způsobit úraz. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

k této situaci došlo z důvodu, že stavební firma, které prováděla revitalizaci na Vámi uvedené lokalitě, provádí a bude provádět do konce roku 2023 i následnou a rozvojovou péči u stromů, keřů i trávníků. Firma již byla vyzvána ke sjednání nápravy. Trávník byl zde pokosen dne 23.07.2021.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy18.7.2021, 22:40, Blanka Matušková

Dobrý den, dnes mi skončila platnost řidičského průkazu. Je možno si objednat termín na vyřízení nového? A kde? Děkuji Matušková

Dobrý den,

požádat o výměnu řidičského průkazu si můžete kdykoliv v rámci úředních dnů PO, ST 8:00-11:30, 12:30-17:00 hodin, ČT 8:00-11:30, 12:30-13:30 hodin na odboru dopravy MěÚ Orlová, ul.Kpt. Jaroše 1345, Orlová Lutyně.

S pozdravem
odbor dopravy18.7.2021, 7:46, Tonda

Dobrý den Jedná se o rušení nočního klidu v Restauraci Studánka Orlová.Zákazníci posedávají na zahrádce restaurace až do 01.00 hod ráno a jsou velmi hluční.Hodně lidí z okolních baráků chodí do práce,tudíž se musí řádně vyspat a také hodně lidí má malé děti.Dá se s tímto problébem něco udělat? Děkuji

Dobrý den,

restaurační zahrádka může být provozována celoročně. Maximální doba provozu je od 8.00 hod. do 22.00 hod. od pondělí do čtvrtku a v neděli , v pátek a sobotu od 8.00 hod. do 24.00 hod. ; přičemž do této doby se započítává i doba nezbytného úklidu. Viz Nařízení města Orlová č. 2/2017 "Tržní řád". Pokud provozovatel nedodržuje podmínky Tržního řádu, nezbývá, než volat policii.

Městská policie Orlová16.7.2021, 9:13, František Vlček

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kdy se budou opravovat výtluky po zimě na Adamusové a Dětmarovické ulici. Barvou označené místa oprav už skoro nejsou vidět. Děkuji Vlček

Dobrý den,
ul. Dětmarovická byla kompletně opravena, oprava výtluků na ul. Adamusově bude dodatečně provedena v srpnu 2021.
S pozdravem
OSMHS15.7.2021, 7:37, vlasta dziková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli něco neuděláte s rondlem u benzínové pumpy SHEEL,není vidět na druhou stranu ani s auta,autobusu ani když jdete pěšky,nedaly by se zkrátit stromy uvnitř rondlu.děkuji Dziková.

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že stav zeleně byl konzultován s DI Karviná. Vegetace na kruhovém objezdu č. 2 je v pořádku a není nutná úprava. Konstrukce okružní křižovatka plní požadavky technických norem.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy14.7.2021, 20:07, Michal Wawrzyczek

Dobrý den,chci se zeptat jestli je povoleno pít alkohol na veřejnosti.A jestli ne tak by bylo vhodné o posílení hlídek v ulici Energetiků (směr DDM a malý Albert,za bývalým K-centrum),kde se vesele sedí na hřišti a popíjí se alkohol a taky bych tipoval i nějaké drogy.Mam malé děti a často tam tudy chodím a je to tam hrůza.

Dobrý den,

velitelem městské policie bylo přijato v tomto směru opatření. Dále byl podán m.j. návrh na odstranění, popř. přemístění těch laviček, kde se osoby scházejí a konzumují alkoholické nápoje.

S pozdravem
Městská policie Orlová13.7.2021, 13:48, Michal Želinský

Dobrý den. je plánovaná odstávka teplé vody ? Pokud ano, rád bych věděl kdy. Děkuji

OD 20. DO 22. ČERVENCE NEPOTEČE TEPLÁ VODA!

Každoroční odstávka teplé vody v Orlové je v letošním roce připravena na termín od 20. do 22. července. V úterý 20. července od půlnoci dojde k odstavení a plné najetí bude zahájeno ve čtvrtek 22. července do 10 hodin.
Důvodem je přerušení dodávky tepelné energie ze zdroje Elektrárny Dětmarovice. Jedná se o plánované opravy zařízení, které nelze provést za provozu.