DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


16.9.2021, 14:24, Zbyněk Ulčák

Dobry den - prosím, má stále Orlová kroniku města? Jak do ní lze nahlédnout? Děkuji, Ulčák

Dobrý den,

záleží na tom, do kterých let chcete nahlédnout. Ty starší jsou uloženy v Okresním archivu Karviná, posledních deset let je prozatím uloženo v Kanceláři starosty u p. Szturcové. Následně to opět poputuje do okresního archivu.

Kancelář starosty15.9.2021, 12:51, Dagmar Ruislova

Zdravím,připojují se k paní Juchelkove,taky mě nadchnul clanek od paní Chmelkove,v Orlové jsem od svých 4mesicu roku 1964,Orlová byla kouzelná,stala jen 1.etapa,všude příroda,stará Orlová byla obchodní zóna,pamatuji osobní vlaky přes město,nadchod nad kolejemi,trhy pod kostelem,jarmarky,kde boty byly i po 5 korunach,zároveň mě naštvalo rušení bezdoplatkovych zón,zase to odnesou slušní lidé.

Dobrý den,

děkujeme za Vaši reakci. Zveřejnili jsme ji na stránkách Orlovských novin.
Přejeme pevné zdraví.

S pozdravem
Kancelář starosty11.9.2021, 21:36, Ondřej Polách

Dobrý den, chci se zeptat na koho se mám obrátit, když bydlím naproti hospodě, která si nově koupila karaoke a řve to tady každý víkend od odpoledních až do pozdní večerních hodin. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pakliže dochází k rušení nočního klidu, volejte městskou policii, jiné řešení není.

S pozdravem
Kancelář starosty9.9.2021, 22:59, I.Juchelková

Vážená paní Chmelková Váš článek byl vynikajíci obsahoval všechno o čem my starousedlíci mluvíme a vzpomínáme stará Orlová byla nádherná děkuji za krásny článek Juchelková

Dobrý den,

moc děkujeme za pochvalu článku paní Chmelkové. Zveřejníme ji v Orlovských novinách. Určitě to paní Chmelkovou potěší.

S pozdravem
Orlovské noviny8.9.2021, 19:17, Marek

Dobrý den . Opět se chci zeptat na most u zastávky Fučík 5. Ten provizorní asvalt na straně jizdy do Orlové znamená , že je již opraveno ??? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že komunikace kolem zastávky U Dolu Fučík 5 není v majetku města Orlová, tudíž opravy zde provádí majitel komunikace, a to Správa silnic Moravskoslezského kraje.
Děkujeme za pochopení.

odbor správy majetku a hospodářské správy8.9.2021, 19:03, Michal W.....

Dobrý den,chci upozornit že odstranění laviček na ulici energetiků(za K-centrem)vůbec ale vůbec nepomohlo,donesli si další lavičku a veselé se tam chlastá a drogy se berou dál.Chce to aby se tam objevila městská policie a řešila to!!!!

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět a sdělujeme, že ho bereme na vědomí. Městská policie Orlová bude tomuto místu věnovat pozornost.
S pozdravem

Městská policie Orlová8.9.2021, 14:30, zdenka

30.7.jsem zasílala dotaz ohledně vyčištění strouhy od trávy apod,včetně výpustě pod chodníkem a úpravě lesíků kolem strouhy a přišla mi odpověď,že to bylo v terénu kontrolováno a z části napraveno.Ale kde je ta náprava,která není vidět?Vůbec nic z toho nebylo uděláno!ani zodpovězeno co s tím...

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že vše bylo zkontrolováno v terénu, výpusť byla vyčištěna, aby voda mohla odtékat. Jelikož povětrnostní podmínky nedovolovaly vyčistit žlab, bude vyčištěn až v 37. týdnu. Co se úpravy zeleně kolem výpusti týče, tak zde nebyla shledána závada. Pokud není něco dle Vašich představ, tak doporučujeme osobní setkání na místě. Schůzku si můžete domluvit na e-mailu kristina.dvorokova@muor.cz.

Děkujeme za pochopení
odbor správy majetku a hospodářské správy7.9.2021, 14:35, Ivana Lhotská

Dobrý den, mám dotaz, zda je možno nějak zkulturnit prostor ve vnitrobloku, ulice Polní 966. Původně zde bylo pískoviště, které bylo zrušeno a místo něj je betonová plocha. Děkuji Iva

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že v současné době, kromě právě probíhající opravy chodníku, není v této oblasti plánována žádná větší revitalizace. S návrhem úpravy veřejného prostranství do 500 tis. Kč se lze každoročně přihlásit do participativního rozpočtu. https://www.lepsi-orlova.cz/cz/participativni-rozpocet/. Zvažte, zda by tato možnost byla pro Vás zajímavá a pro děti v této lokalitě přitažlivá.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic7.9.2021, 14:33, Ivana Lhotská

Dobrý den, jaký je prosím termín dokončení chodníků na ulici Polní? Včera a dnes, tedy 6 a 7.9.zde nejsou pracovníci, ani technika. Děkuji za odpověď Iva

Dobrý den,
k Vašem u dotazu sdělujeme, že smluvní termín dokončení díla je do 15.11.2021. Z důvodu promočení podkladu byly práce pozastaveny. Zda se může pokračovat, prokáží nové zkoušky únosnosti pláně, kterou budou provedeny 9.9.2021.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor rozvoje a investic5.9.2021, 15:36, Věra Pavlíková

Dne 14.8.jsem psala ohledně údržby zeleně-keřů,květin na záhoncích v mezibloku Na Výsluní. Chci poděkovat za rychlé vyřízení mé připomínky. Vše je hezky zbavené plevele, chci věřit,že i nadále bude takto udržováno. Děkuji!

Dobrý den,

velmi nás těší, že jste s rychlostí vyřízení svého podnětu, spokojená. Přejeme Vám pěkné a pohodové dny.
S pozdravem

kancelář starosty5.9.2021, 0:05, Petra

Dobrý den chci se zeptat zda se nebude opravovat cesta na ulici potoční a ostravská,jsou tam díry nedá se normálně jezdit mám už vymlácené auto sousedé taky nadavaji,mají stejný problém děkuji Norbitova

Dobrý den,

letos proběhne pouze oprava výtluků, na větší opravu nejsou v rozpočtu na letošní rok finanční prostředky. Oprava celého úseku místní komunikace na ul. Potoční bude zařazena do návrhu plánu oprav na rok 2022.

Děkujeme za pochopení.
OSMHS3.9.2021, 8:30, Milada Gabrysova

Chci volit, ale nedojdu do volební místnosti. Je možné, aby někdo přišel a já mohla svůj hlas odevzdat? Děkuji

Dobrý den,

ano, je to možné. Je nutno si objednat hlasování do přenosné volební schránky u p. Lenky Pěntkové, tlf. 596 581 239.
Přejeme hodně zdraví.

S pozdravem
Kancelář tajemníka2.9.2021, 9:27, Milada Koláčková

Dobrý den, kdy bude opravena díra na ulici Porubská v Orlové-Porubě ? Je to poslední ulice na okraji Orlové /hranice Orlová-Petřvald/. Propadl se asfalt, zřejmě podemletý vodou. Po nahlášení se asi 3 týdny nic nedělo, pak se zde umístila značka , díra už zarůstá okolní trávou, za chvíli zima a stále se nic neděje. Bude to někdo řešit ? děkuji Koláčková

Dobrý den,
na Porubské ulici poblíž křižovatky s Ostravskou je havárie kanalizačního řadu Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. (dále jen SmVaK). Dle sdělení firmy SmVaK probíhá výběrové řízení na firmu, která opravu havárie provede. Firma SmVaK musí nejprve odstranit závadu na kanalizaci a poté opravit povrch komunikace. Rychlost opravy kanalizace a následně i komunikace v dané lokalitě nemůže město Orlová přímo ovlivnit, nicméně budeme urgovat opravu u firmy SmVaK.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
OSMHS1.9.2021, 14:10, Jana Murinová

Dobrý den, nemohu dohledat na stránkách. Kde se dá požádat o popelnici na plasty k rodinnému domu? Děkuji! Jana Murinová

Dobrý den,

pokud máte požadavek na přistavení nádoby na odpad k rodinnému domu, napište své příjmení, adresu a telefonní kontakt na e-mailovou adresu denisa.nitschova@muor.cz.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy31.8.2021, 11:21, Kateřina

Dobrý den, chci se zeptat proč už měsíc nemáme na ulici Květinová 892 nádobu na plast? Hezký den

Dobrý den,

nádoba na plast byla odvezena, jelikož byla poškozena a nedala se již obsluhovat. Momentálně čekáme na dodání nových, větších nádob. Jakmile nádoby obdržíme, budou ihned rozvezeny. Prosíme o trpělivost.

Děkujeme za pochopení.
odbor správy majetku a hospodářské správy