DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


19.6.2021, 18:38, Ivana

Dobrý den, na 5.etapě se opravuje retarder, vedle po chodníku si vesele jezdí řidiči v osobacich, dodávkach a v týdnu po 5 hodině i na motorkach. Když šel manžel po chodníku, tak ho řidič objel po trávě. Chtělo by to nějaké zátarasy, protože zanedlouho budeme opravovat i chodník, ale to uz za peníze nás všech. Děkuji.

Dobrý den,
jsme šokováni chováním občanů města stejně jako vy. Umisťovat zátarasy proti průjezdům automobilů na chodník je velmi nestandardní. Tito "občané" se bohužel nezastaví před ničím. Požádali jsme o zvýšenou kontrolu měststkou policii. Máte pravdu, tímto chováním město Orlová přišlo o záruky na chodník a veškeré opravy půjdou za městem a finanční prostředky na opravy chodníků budou chybět jinde. Víc se k tomu bohužel nedá říct.

odbor rozvoje a investic16.6.2021, 9:59, Ivona Adámková

Dobrý den, bydlíme na ulici Slezská a v prostoru za ,,Orlicí" jsou nádoby na tříděný odpad. Už před několika měsíci byla odvezena žlutá popelnice na plasty a moc nám tady chybí. Dočkáme se jí? A u cestičky k parčíku odumírá velký topol a jeho suché větve občas spadnou, jsou dost velké a myslím si, že nebezpečné. S pozdravem

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že nádoba na plasty byla odvezena kvůli technickému poškození. Náhrada za odvezený zvon v současné době není. Čekáme na dodání objednaných zvonů od společnosti EKO-KOM. Podle informací, by dodání mělo proběhnout ve druhé polovině roku.

Co se týká špatného zdravotního stavu vzrostlého topolu, tak jeho stav bude prověřen na místním šetření za přítomnosti odboru životního prostředí.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy15.6.2021, 19:08, Juchelka Milan, Ing

Přicházejí letní vedra, bude otevřeno letní koupaliště ?

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Letní koupaliště, jak jistě víte, je v Orlové již několik let uzavřené. Ke koupání však můžete využít krytý bazén.
Přejeme Vám hezké a pohodové dny.

S pozdravem
Kancelář starosty15.6.2021, 16:33, Emilie Krainová

Dobrý den, nedávno nám na ul, Mládí byl po dlouholeté čekací době položen nový chodník(zezadu bloku). Je moc pěkný, ale něco mu chybí - zeleň. Proto by mě zajímalo, když se všude po Orlové dosazují nové stromy a keře, zda se neuvažuje o výsadbě nějaké zeleně i v naši ulici podél nového chodníku. Krainová Em.

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho podnětu, ke kterému Vám sdělujeme, že výsadba stromů zde není možná z důvodu přítomnosti velkého množství inženýrských sítí.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy15.6.2021, 9:30, Jana Gallová

Dobrý den, bydlím v rodinném domku v Orlové a mám nově psa. Jak a kde mohu psa přihlásit? Děkuji

Dobrý den,

psa je nutno přihlásit k místnímu poplatku, a to prostřednictvím formuláře "Ohlášení". Toto lze učinit osobní návštěvou MěÚ Orlová, hlavní budova, kancelář č. 323 nebo i elektronicky, a to tak, že po vyplnění podepsaný formulář občan naskenuje a zašle e-mailem správci poplatku (jaroslava.buchtova@muor.cz). Po zpracování přihlášky jsou občanovi zaslány pokyny k úhradě poplatku na daný kalendářní rok.

právní odbor14.6.2021, 19:12, Petr Š

Dobrý den, šlo by udělat něco s lavickama na hřišti u bejbacku? Každý den tam posedavaji lidé co jen pijou a fetujou. Dokonce už i ráno kdy děti chodi do školy, školky. Tohle místo již s hřištěm pro děti nemá nic společného

Dobrý den,

kontrolou Vámi uvedeného problému bylo zjištěno, že se tato informace zakládá na pravdě, zdržují se zde problémové a hlučné skupiny, díky kterým je okolí laviček těžce udržovatelné kvůli odpadkům a hlučnosti v okolí. Proto bylo rozhodnuto odstranění obou těchto laviček v průběhu měsíce července 2021.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy14.6.2021, 16:57, Ladislav Bartoš

Dobrý den. Pískoviště před domy ulice Okružní 922 a 923 je skoro bez písku pro děti. Proto vás žádáme o jeho doplnění ať si mají nejmenší Orlovací kde hrát .Děkují rodiče

Dobrý den,

velice si vážíme Vašeho podnětu, ke kterému sdělujeme, že ve zmiňovaném pískovišti bude v nejbližší době písek doplněn. Také na pískoviště bude dodána nová stínící plachta, která zde z důvodu poškození chybí.

S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy13.6.2021, 14:22, I.Juchelková

nevím jestli dostanu nějakou zprávu ,když to není poděkování ,ale chtěla bych pozvat na posezení n lavičku u našeho věžáku 738a kochat se pohledem na velké množství potkanu ,jak běhají nejen kolem popelnic ,ale i po trávniku na odpad z kuchyně není k dispozici nic malo kdy něco napíši dostanu odpověd Juchelková

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že město Orlová, odbor správy majetku a hospodářské správy, řeší zvýšený výskyt hlodavců na celém území města takřka denně. Ve Vámi uvedené lokalitě je prováděna deratizace pravidelně a opakovaně. Dne 15.06.2021 a 23.06.2021 z důvodu přemnožení hlodavců probíhala i strojová deratizace, kdy byl no nor vháněn oxid uhelnatý.

Odbor správy majetku a hospodářské správy věnuje maximální úsilí k redukci hlodavců.
OSMHS11.6.2021, 16:17, Petra Kochová

Reaguji ještě na dotaz ohledně světelného semaforu,ano ostrůvek tam je ,ale je problém ho přejít,žádný řidič zde nedodržuje rychlost,to čekáte až tady někoho srazí auto??? Přechod zde přecházíme během,nebo zde dejte aspoň radar děkuji za odpověď Kochová

Dobrý den,
jak již bylo zodpovězeno, přechod pro chodce na ul. Ostravská (sil. č. I/59) splňuje požadavky příslušných technických norem a technických podmínek, je chráněn dělicím (ochranným) ostrůvkem, samostatně nasvětlen atd.

Návrh na umístění ukazatele okamžité rychlosti (radaru) v kombinaci s přechodem pro chodce je zcela nevhodné řešení. Radar totiž odvádí pozornost řidiče od přechodu a v konečném důsledku spíše ohrožuje chodce místo toho, aby přispíval k jeho bezpečnosti.

Správcem dotčené silnice je Ředitelství silnic a dálnic ČR, případné úpravy provozu spadají do působnosti krajského úřadu. S dalšími podněty doporučujeme obracet se přímo na výše uvedené subjekty.

odbor dopravy11.6.2021, 10:03, Eva Stachová

Dobrý den Chci se zeptat kdy bude posečeno hřiště pro psy Všude je posečena tráva ale hřiště ne Děkuji za odpověď

Dobrý den,

daná situace vznikla v důsledku nedodržování provozního řádu tím, že neukáznění návštěvníci neuklízejí výkaly svých mazlíčků. Tím pádem je trávník plný výkalů a zahradnická firma odmítá silně zakálený trávník kosit ruční sekačkou. Bohužel, kdyby lidé dodržovali provozní řád, nevznikaly by tyto nepříjemné situace.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy9.6.2021, 19:35, Ivo Cibulka

Dobrý den prosím zajímalo by mě proč na ulici F.S.TŮMY za Billou neseká město to cvičiště pro psy?Nebo od koho to tam vlastně je?Okolo posekané ale uvnitř vysoká tráva už tam nikdo nechodí je to tak dobré akorát nachytat klíšťata vypadá to tam nádherně

Dobrý den,

daná situace vznikla v důsledku nedodržování provozního řádu tím, že neukáznění návštěvníci neuklízejí výkaly svých mazlíčků. Tím pádem je trávník plný výkalů a zahradnická firma odmítá silně zakálený trávník kosit ruční sekačkou. Bohužel, kdyby lidé dodržovali provozní řád, nevznikaly by tyto nepříjemné situace.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy9.6.2021, 9:35, Lucie Mrowiecova

Dobrý den,prosím potřebovala bych od vás od města potvrzení o bezdluznosti ve vztahu k obci,že já a děti nic nedluzime odpady atd. Byla by možnost poslat písemně? Nevím kde se obrátit.krasny den Mrowiecova

Dobrý den, paní Mrowiecová,

potvrzení o bezdlužnosti občana je možno vyřídit na Právním odboru (MěÚ v Orlové Lutyni, Osvobození), v kanc. č. 206, I. posch. (u Bc. Habdasové, resp. u pí. Babuškové). Vystavení tohoto potvrzení je zpoplatněno správním poplatkem 100,- Kč.

S pozdravem Mgr. Brňovják, vedoucí Právního odboru8.6.2021, 19:59, Petr Pěgřímek

Dobrý den Který odbor a pracovnice má na starost opravy-natření laviček, které patří městu. Konkretně lavička na ul. Masarykové před vchodem čp. 741. Chci se zeptat na opravu-natření. " Domovník"

Dobrý den,

můžete se obrátit na odbor správy majetku a hospodářské správy na paní Karin Pakovou, tel.č. 596 581 323, e-mail: karin.pakova@muor.cz.

S pozdravem
kancelář starosty7.6.2021, 20:42, zdenka

Dobrý den,chtěla jsem vám moooc poděkovat,za náš nově odkrytý chodník na ul Topolové a vyčištěné odtokové kanály kolem chodníku.Dnes 7.6. nastoupila parta pracovníků a vše krásně udělala,k naší velké radosti.Vám a hlavně pracovní četě,ještě jednou velké díky!!!!p.s.nádherná a rychlá spolupráce!

Dobrý den,

velmi nás těší Vaše pochvalná slova a současně máme radost, že se vše povedlo ku prospěchu orlovských občanů.

S pozdravem
Kancelář starosty7.6.2021, 15:33, Petra Kochová

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda by nebylo možné vybudovat světelný semafor na ulici ostravská v Orlové městě blízkosti herny diablo.denne mi tudma chodí děti ze školy,a stále máme obavy ať je neprejede auto.auta zde jezdí jako šílenci ,Je problém přejít přes přechod pro chodce, řidiči vůbec nedávají přednost!!!!!! děkuji za odpověď P.K

Dobrý den,

přechod pro chodce na ul. Ostravská (sil.č.I/59) splňuje požadavky příslušných technických norem a technických podmínek, je chráněn dělicím (ochranným) ostrůvkem, samostatně nasvětlen atd., stejně jako další přechody v úsecích této silnice dále v Petřvaldě. O zřízení světelného signalizačního zařízení není uvažováno.

S pozdravem
odbor dopravy