DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


1.8.2021, 15:40, Karel

Dobrý den.Začne město něco dělat s hlukem a bordelem v UBYTOVNĚ DRÁBEK?Neodkazujte na telefonování na MP,ale provádět nějakou prevenci už by někdo mohl.Děkuji.

Dobrý den,

městská police musí mít zákonné důvody k podniknutí konkrétních kroků, tzn., že musí dojít k porušení zákona. Poté koná z úřední povinnosti. Pokud by se ze strany městské policie jednalo o preventivní činnost, spočívala by pravděpodobně pouze v nepřetržitém dohledu na veřejný pořádek v daném místě, což si lze vzhledem k možnostem MěP Orlová těžko představit.

Děkujeme za pochopení.
Městská policie Orlová31.7.2021, 17:10, Miksa

Asi před 14 dny se prohnala Orlovou bouřka a v Orlové-Porubě polámala stromy. Z cest je již uklizeno, ale na Porubské ulici, směrem na Ostravskou, u železničního nadjezdu, u sloupu vysokého napětí leží vyvrácený strom z kořenů. Asi by bylo dobré ho odstranit. Nevím, kdo je vlastník pozemku, aby se o tom dověděl.

Dobrý den,

ve Vámi popisovaném místě nejsou pozemky v majetku města Orlové, ale pozemky soukromých vlastníků. Ihned po průtrži mračen byli tito soukromí vlastníci o situaci uvědoměni.

Děkujeme za pochopení.
odbor správy majetku a hospodářské správy31.7.2021, 1:35, nespokojený občan

Jak je možné, že Město Orlová povolilo oficiální akci dne 30.7.2021 do čtyř hodin ráno 31.7.2021 na Letišti v Orlové s hlasitou hudbou. Kde je náš nárok na noční klid ,kde jsou pravomoci Policie ČR, která má pomáhat a chránit a přesto nemůže sjednat pořádek , protože podle Policie je to oficiálně schválená akce města

Dobrý den,

Zastupitelstvo města Orlová schválilo dne 21.06.2021 Obecně závaznou vyhlášku města Orlová č. 3/2021 o nočním klidu. Předmětem této obecně závazné vyhlášky je stanovení výjimečných případů, při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo při nichž nemusí být doba nočního klidu dodržována.

Akce „Helax Open Air“ byla do vyhlášky začleněna na základě požadavku pořadatele akce.
Veřejnost o jejím konání byla informována městským úřadem na úřední desce od 02.07.2021.
O možnosti zkrácení doby konání této akce v příštím roce bude jednáno s pořadatelem.

S pozdravem
odbor městských financí a školství31.7.2021, 0:25, Milan Weiss

Dobrý den, jak je možné, že městská policie nekontroluje parkování na F. S. Tůmy ? nemůžu ani vynést smetí, jelikož vedle nich parkují občané. Jsem také řidič, nicméně bych si to nedovolil stejně jako parkování na místech zakázané, jako jsou žluté čáry.

Dobrý den,

dovolujeme si zpochybnit tvrzení, že městská policie nekontroluje parkování na F.S.Tůmy. Naopak, pro zachování průjezdu složek IZS, je právě 5.etapě a zvláště ul. F.S.Tůmy věnována velká pozornost z hlediska parkování vozidel. Pokud se ovšem stane, že je přece jen páchán přestupek týkající se stacionární dopravy, je zapotřebí věci oznamovat.

Děkujeme za pochopení.
Městská policie Orlová30.7.2021, 8:08, zdenka

Dobrý den,bylo by možné vyčištění dešťové strouhy od nánosů bahna,kamenů,větví a hlavně zarostlé trávy?Jedná se o strouhu, která začíná za cestou(z hruba u vchodu č.703,ul.Topolová)a dále přes louku.směrem k zimnímu stadionu,až k výpusti pod chodníkem(směr sauna)?Při přívalových deštích,se voda hrne i po trávě a nestačí odtéct a výpusť pod chodníkem je celá zanesená !A bylo by možné zajistit průběžnou údržbu,aby to nebylo v takovém stavu,jako je to nyní? A ještě jsem se chtěla zeptat na ty dva mini ,,lesíky,,na téže louce,které jsou zarostlé náletovými křovinami a neudržovanýmy stromy!Máme tu krásnou,odpočinkovou dolinu ,ale tyhle ty ,,pralesíky,,nám to kazí.Nemluvě o hrůzostrašném lese v dolině vedoucím od sauny kolem Pohody k zadnímu plotu hřiště ZŠ!nedalo by se s tím také něco udělat?děkuji za odpověď

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Vše, co je zmíněno v dotaze, bylo prověřeno v terénu a v řadě případů již byla provedena náprava.

S pozdravem
OSMHS29.7.2021, 12:31, Sabina Gamrotová

Dobrý den, reaguji na zodpovězený dotaz ohledně uzavření parkoviště u DDM ze dne 26.7.2021 - píšete, že omezené parkování bude pouze na několika míst podélného stání a to pouze v pracovní dny Po-Pá v době 07:00 - 16:00 hodin. Tak proč je na parkovišti značka, že se týká zákaz stání celého parkoviště a doba omezení není u značky uvedena vůbec? Jak by se tohle řešilo v případě pokuty od MP? Nebo plánujete dodatečně k značce uvést? Děkuji

Dobrý den,

jak již bylo dříve zodpovězeno, přenosné dopravní značky jsou umístěny v souladu s jejich stanovením a vyhláškou č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích. Zákaz zastavení umístěný na chodníku platí pro podélné parkování vozidel za značkou, toto dopravní značení již bylo doplněno o dodatkovou tabulku s uvedením doby, které se zákaz týká tj. PO-PÁ, 7:00 - 16:00 hodin.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor dopravy27.7.2021, 16:35, Petr

Dobrý den, musím navázat na dotaz p. Šťastného ohledně uzavírání parkoviště u Domu dětí a mládeže. Na dodatkové tabulce pod značkou zákazu (na té u DDM) je informace, že se zákaz týká celé plochy parkoviště. Takže některá informace zřejmě není pravdivá - buď ta Vaše odpověď, anebo dodatková tabulka pod značkou... Můžete prosím ověřit a znovu upřesnit ? Děkuji

Dobrý den,

kontrolou na místě bylo zjištěno, že přenosné dopravní značky jsou umístěny v souladu s jejich stanovením a vyhláškou č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích. Zákaz zastavení umístěný na chodníku platí pouze pro podélné parkování vozidel za značkou, zákaz stání s dodatkovou tabulkou "platí pro celou plochu", platí pro plochu za značkou tzn. pro malou část parkoviště u DDM.

S pozdravem
odbor dopravy26.7.2021, 13:32, Tomáš Šťastný

Dobrý den, Proč se zavírá parkoviště u domu dětí a mládeže, podél Masarykové třídy od 30.7.2021 do 10.1. 2022? Kde bude moci parkovat půl roku kolem 50 aut, které toto parkoviště běžně každý den zaplňují ? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

důvodem pro toto omezení je provádění stavebních prací v rámci akce „Realizace energetických úspor v objektech města Orlová – Dům dětí a mládeže č. p. 958“. Rozsah stavebních prací a dovoz materiálu si vyžádá omezení průjezdnosti komunikace. Z důvodu zřízení nezbytného staveniště a zázemí pro stavební firmu bude uzavřena malá část parkoviště bezprostředně přiléhající k objektu DDM. Další omezení se týká několika míst podélného stání a to pouze v pracovní dne Po-Pá v době 07:00 - 16:00 hodin z důvodu zprůjezdnění komunikace pro návoz materiálu nákladními vozidly
Bohužel na stavbu není jiný přístup a stavební práce budou i tak velmi komplikované. Tímto žádáme občany, aby respektovali pokynů stavby a nevystavovali se potenciálnímu nebezpečí.

S pozdravem
odbor dopravy, odbor rozvoje a investic26.7.2021, 12:25, Marek

Dobrý den, Mezi ulicemi Václavská a Zátiší je dětské hřiště. Stále však je v tomto prostoru ještě dostatek místa. Bylo by možné doplnit tento prostor o Work-outové hřiště, plac na venkovní cvičení? Myslím že to velmi přispěje ke komunitnímu zdraví, které v důsledku covidu momentálně trpí. (Jistě by na to šla získat i dotace). Děkuji. Marek

Dobrý den,
stávající hřiště by určitě šlo rozšířit. Bohužel jsme limitování velikostí pozemku 3441/5, který je jediný ve vlastnictví města. V tomto duchu jsme již zaregistrovali žádost o doplnění dětských prvků, což je ale bohužel v rozporu s Vámi navrhovaným workoutem. V současné době město Orlová ještě nezahájilo diskuzi na toto téma. Jako občan můžete svůj návrh každý rok předložit do participativního rozpočtu https://www.lepsi-orlova.cz/cz/participativni-rozpocet/ a nemusí se týkat pouze tohoto záměru.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic26.7.2021, 10:45, Jarmila Molinková

Před týdnem jsem měla dotaz o neposečení a nedokošování trávy Na Výsluní 1276... V pátek 23.7. nastoupila brigáda mužů a vše dala do pořádku. Zase máme ve dvoře krásnou odpočinkovou zónu pro děti i dospělé a chlupatí miláčci se mají kde proběhnout. Děkuji!!!

Dobrý den,

jsme moc rádi, že jste spokojeni a vše je zase v pořádku. Děkujeme za Vaši reakci.

S pozdravem
kancelář starosty25.7.2021, 7:01, Anna S.

Dobrý den, prosím o informace. Jaké jsou možnosti a podmínky používání cykloboxu vedle bazénu v Orlové. Děkuji

Dobrý den,

tři cykloboxy se nacházejí před krytým bazénem v ulici Masarykova, přičemž v každém z nich lze bezpečně uschovat buď dvě kola, nebo jeden kočárek. Mimo to také koloběžky nebo in-line brusle. Cykloboxy se uzamykají pomocí mincovního zámku. Jedná se o bezobslužný systém, přičemž klíč nelze bez vhozené mince vyjmout. Po odemčení je desetikoruna vrácena.

S pozdravem
kancelář starosty23.7.2021, 12:57, Michal Želinský

Dobrý den. Můj dotaz zní zda je plánované otevření světelného přechodu mezi Albertem a MÚ či poštou. Děkuji Michal Želinský

Dobrý den,
ano po ukončení stavby náměstí bude světelný přechod mezi Albertem a městským úřadem obnoven.

odbor rozvoje a investic22.7.2021, 22:19, Filip

Dobrý den, je možné, aby vedení města nechalo zkulturnit prostor mezi budovou bytové družstva a knihovnou?? Prostor pravidelně okupují bezdomovci...., permanentně je zasypán odpadky, přeplněné koše.....a zápach. Některé koše jsou zničené (propadlé dno)...., dále kovové ochrany stromů jsou pokřivené, zohýbané atd. Je to prostor v samotném centru a dá se říci, že dělá městu jen ostudu. Děkuji za reakci.

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět. Odpadkové koše a kovové ochrany stromů jsou zadány k opravě. Lavičky taktéž postupně projdou opravami. Samotný prostor mezi knihovnou a ČSOB je pravidelně uklízen pracovníky veřejně prospěšných prací.

odbor správy majetku a hospodářské správy22.7.2021, 20:24, Věra Pavlíková

MÁM DOTAZ-BUDE K 1.SRPNU UMOŽNĚN PŘÍSTUP NA POŠTU ZE STRANY ČESKÉ SPOŘITELNY? TERMÍN BYL PRODLOUŽEN-PŮVODNĚ BYL DATUM 30.6. DŮVOD -CHÁPU.KAŽDÁ STAVBA MÁ NEPŘEDVÍDATELNÉ PŘEKÁŽKY. JINAK DRŽÍM PĚSTI A CHVÁLÍM, PRACOVNÍKŮM FIRMY DÍKY ZA JEJICH PRÁCI,KÉŽ BY UŽ JEJÍ FINIŠ NEBYL NIČÍM OHROŽEN.

Dobrý den,

bohužel termín opravy podloubí splněn nebude z provozních důvodů na straně zhotovitele a ani není možné stanovit termín nový.
V současné době, kdy váznou všechny dodávky a stavebnictví je téměř ochromeno, se nedá plánovat. Tímto Vás žádáme o trpělivost a doufáme, že se nám vše podaří řádně dokončit.

odbor rozvoje a investic22.7.2021, 14:32, Patrik

Dobrý den, bylo by možné navýšit počty strážníků hlídkující u Centrumu a to v noci v pátek a v sobotu? Po uvolnění restrikcí dochází opakovaně k rušení nočního klidu právě U Centrumu......, rovněž bych chtěl požádat o zrušení lavičky u zadního vchodu mezi domy č. p. 743 a 742 naproti domu č. 748, na které se hlavně v noci v pátek a v sobotu schází hlučná a často podnapilá mládež...., kdy na druhý den je místo proměněné v odpadkový koš. Děkuji.

Dobrý den.
Městská policie Orlová nedisponuje takovým počtem strážníků, aby obsadila preventivně všechna problematická místa, kde dochází v Orlové k narušování veřejného pořádku. Proto spoléhá na občany a jejich spolupráci ve formě oznamování jednotlivých případů. Nicméně v tomto letním, prázdninovým období je frekvence rušení nočního klidu na mnoha místech v Orlové vyšší, a proto byly v exponovaných dnech, pátky a soboty, dočasně nařízeny strážníkům přesčasové noční směny.

Městská policie Orlová