Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den chtěla bych se zeptat na ulici Okružní se odstraňují prvky z dětského hřiště budete tu dávat nové nebo vůbec nic ,ikdyz hřiště bylo staré tak ho deti ve velké míře užívaly a hlavně jsme je měly pod dohledem byla by velká škoda kdyby tu zůstalo prázdné prostranství a děti si neměly kde hrát,jedno hriste je sice kousek ,ale je za cestou hned u cesty a v létě není kryte před sluncem a je přeplněné. Děkuji Morcinkova

Monika Morcinkova

Dobrý den,
na Váš dotaz jsme odpověděli prostřednictvím facebooku.
dobrý den, v návaznosti na výučtování za rok 2015 mám nedoplatek , zjistil jsem, že poměrnou část mi dělá nedoplatek za teplo, chtěl jsem se tedy zeptat .. v ložnici mám vyhnilé rámy oken, přes škvíru zhruba 5cm, mi protéká voda do bytu, tudíž je celá stěna v plísni, okno musí být trvale zavřeno protože je uhnilý čep na kterém drží a hrozí zřícení okna z 12.patra směren ven anebo v nejlepším případě dovnitř .. jak to mám řešit ? v tomto domě Rydultowská 1370, je zákaz výměn oken na vlastní náklady .. kdo mi to tedy opraví .. anebo jak to mám řešit .. děkuji za odpověď František Baláš.

František Baláš

Dobrý den,
Váš dotaz jsem předala odboru správy majetku města. Jejich vyjádření zveřejním.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, v ON jste psali o rekonstrukci ul. Na Stráni. Prosím informaci, kdy tato rekonstrukce proběhne. Děkuji.

Petr

Dobrý den,
požádala jsem o bližší informace odbor rozvoje a investic. Jejich vyjádření zveřejním.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Jsem ročník 1931 a manželka 1934.Oba musíme často jezdit k lékařům v nemocnici v O.Lutyní. Na parkovišti často není místo k zaparkování a já pak musím zkoušet zaparkovat u Lidlu. Manželka již velice špatně chodí tak je to pro nás veliký problém. Na parkovišti u nemocnice je informační tabule, že se smí parkovat na parkovací kartu. 26.dubna 2016 v 7:15hod. Dal jsem si tu práci a prohlédl stojící auta a dospěl jsem k následujícímu: 4 vozidla sice měla parkovací kartu, ale s mnohem vyšším hodinovým údajem t.zn., že tam zaparkovali již předešlého dne a 14 aut nemělo vůbec parkovací kartu. Ptám se tedy? K čemu vlastně byla zřízena městská policie, když není schopna udržet pořádek ani na parkovišti pro nemocné a postižené občany.

jiří vaisar

Dobrý den,
Váš dotaz jsem předala městské policii a odboru dopravy k vyjádření. Jejich stanoviska zveřejním.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, mohu se zeptat, v jakém časovém horizontu se počítá s rekonstrukcí domu čp. 840 ve staré Orlové a jakému účelu bude po ukončení rekonstrukce sloužit? Děkuji.

Zdeňka Štíhlová

Odpovídá vedoucí odboru rozvoje a investic Ing. Martina Szotkowská:

V rozpočtu roku 2016 je zařazena příprava projektové dokumentace Rekonstrukce domu č.p. 840. Záměrem města Orlová je rekonstruovat budovu pro sociální účely a to z dotace EU. V objektu by měl být azylový dům pro rodiny s dětmi a byty. Příprava projektové dokumentace nebyla zatím zahájena, protože dosud nebyly zveřejněny technické podmínky pro získání dotace. Případná rekonstrukce by mohla být zahájena nejdříve v druhé polovině roku 2017.
Zdravim.Jen jsem se chtel touto formou zeptat mestske policie,proc na ulici Okruzni toleruji v noci zaparkovane dodavky pikapy atd.Bydlim ve vysim podlazi tak mam moznost to videt snad lip.Jsou to dodavky Hartu,Cezu,RPG atd.Je to do zeme volajici, jak mestska policie v obyne zone jezdi slepa.A.J

Andrej Jancura

Odpovídá velitel městské policie Mgr. Bc. Roman GALIA:

Prokazatelně řešíme tuto situaci v podstatě denně, ale bohužel nemůžeme být všude, navíc existují bezplatné telefonní linky, kdy v tomto případě doporučuji linku 156. Zavolejte na linku a sdělte, oč se jedná. Problém je mnohdy v tom,že dodávka je evidovaná jako osobní vozidlo a nemusí jít tudíž vždy o porušení zákona.
Dobrý den,prosím sdělte mi odpověď na následující dotaz.V polovině dubna jsem se odstěhovala z Orlové. Našla jsem si práci v Novém Jičíně a v Orlové bydlí dcera/18let/ společně s manželem.Nehodlám se vrátit. Scháním podnajem s trvalým pobytem. V Jičíně bydlím u známych. Manžel je nezaměstnaný a dcera do 30.6.2016, až ukončí učební obor a snad do té doby se najde bydlení v Jičíně přijede dcera za mnou.Dostavali jsme sociální dávky pokud jsem byla v Orlové a nezaměstnana. Prosím sdělte mi,zda dcera a manžel mají nárok na nějakou sociální dávku na dobu 2 měsíců? Dohodli jsme se s manželem, že v brzké době budeme žádat o rozvod. Děkuji za odpověď.Nováková Odpovězte prosím na email.radka1357@seznam.cz

Radka Nováková

Dobrý den,
Váš dotaz jsem předala odboru sociálnímu a zdravotnímu, který Vám pošle odpověď přímo na Vaši e-mailovou adresu.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den,bydlím na ulici Na Stuchlíkovci, kde je Rákosníčkovo hřiště. Večer a v pozdních večerních hodinách se téměř denně toto hřiště schází omladina a dělají hrozný, slušně řečeno, hluk a ničí zařízení hřiště.Chodíme do práce a chtěli bychom se vyspat. Může, prosím, policie dělat častější kontroly? Děkuji za odpověď.

Ivana

Odpovídá velitel Městské policie Orlová Mgr. Bc. Roman GALIA:

Ihned po obržení Vašeho podnětu jsem pověřil strážníky intenzívnějším dohledem dané lokality, ale město je rozlehlé a strážníci se musí pohybovat po celém jeho území. Ve všech takovýchto případech je nezbytné ihned volat linku 156.
Nenašel jsem odkaz na termíny hromadné očkování psů v Orlové 2016.

Libor Šromek

Očkování psů proti vzteklině se uskuteční 16. května 2016:
8:30 – 9:30 hod …………………... Orlová - Poruba, hasičská zbrojnice
9:45 – 10:30 hod …………………... Orlová - Lazy, útulek pro psy
10:45 – 11:30 hod …………………... Orlová - Město, radnice
13:30 – 14:30 hod …………………... Orlová - Lutyně, PZKO
14:45 – 15:45 hod Orlová - Lutyně, za kinem Vesmír
S sebou: očkovací průkaz, poplatek 140 Kč
Psa přiveďte na vodítku, s náhubkem a v doprovodu dospělé osoby.
Informace: MěÚ Orlová, OŽP - tel. 596 581 723, http://www.mesto-orlova.cz
Dobrý den, dnes jsem psala ohledně klidu v neděli, sekání atd a našla jsem že 6.12.2015 jste odpovídali, že jen ojeniděle se píše na toto téma ,proto o klidu neuvažujete.Jen kdyby více lidí napsalo, jen mluví a v neděli,když chceme mít trochu klidu, utíkaj ze zahrady a nadávaj. Jinde to jde a v Orlové ne?

Suchnová

Odpovídá vedoucí odboru životního prostředí Ing. Radislav Hájek:

Předmětné podněty jsou opravdu naprosto ojedinělé, přesto byla připravena příslušná OZV, která v Zastupitelstvu města nebyla schválena.
Bohužel řada lidí nemá prostor sekat trávu přes týden, navíc je sekání trávy limitováno počasím a je také veřejným zájmem, aby byly pozemky udržovány a nedocházelo k šíření plevelů resp. alergenů.
Především se jedná o problém sousedských vztahů, kde řešením je vzájemná ohleduplnost a tolerance. Problém obtěžování "souseda" řeší občanský zákoník, ovšem poněkud vágně...


Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Změna úředních hodin od 25.5.2020

Všechny budovy úřadu:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Pokladna:

Pondělí, Středa: 9:00-11:30 a 12:30-16:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek: 9:00-11:30 a 12:30-13:30

Prosíme občany, aby před příchodem na úřad nadále využívali systému objednání (telefon, e-mail, objednávkový systém na webu města) či upřednostnili, pokud je to možné, písemný, elektronický (e-mail, datová schránka) nebo telefonní kontakt před kontaktem osobním.Czechpoint:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Podatelna:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 8:00-11:30 a 12:30-13:30

Vstup do hlavní budovy bude možný pouze vchodem z ulice Osvobození.