Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je nějaký kontakt na osobu která se stará o zaparkované auta ( vraky ) na parkovištích a jejich odtah děkuji.

Michal

Dobrý den,
Váš dotaz jsem předala k vyjádření odboru dopravy. Obdrženou odpověď zveřejním.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdo je zodpovědný za tragické vánoční nazdobení města? Jedna věc jsou staré, v některých případech špatně svítících, či vůbec nesvítících ozdoby. Druhá věc je tragické umístění ozdob...., např. ozdoby jen na jedné straně, na druhé nic, částečné ozdobené rondly...., neesteticky nazdobené stromy na Masarykově tř. Bohužel tohle není jen můj názor, podobné názory zaznívají celou Orlovou, např. při jízdě autobusem a podobně. Jen bych chtěl doporučit, zastupitelům, radním, aby zajeli do okolních měst i obcí, protože i daleko menší obce mají krásnější a vkusnější vánoční výzdobu. Vánoční výzdoba je bohužel jen jedna velká ostuda, ostuda města... Děkuji za zamyšlení a odpověď...., tedy pokud odpověď dostanu, jelikož už na jednu čekám a to od konce října, kdy jsem směřoval dotaz na Dr. Kuču ohledně vlakotramvaje.

Filip

Dobrý den,
Váš dotaz jsem předala odboru správy majetku města. Jejich vyjádření zveřejním.
S pozdravem Nataša Cibulková
dobry den chci se zeptat kdy chodi preplatky ci doplatky za vodu a teplo.. F.S. Tumy 1242 dekuji

Tomas

Odpovídá odbor správy majetku města:
Dobrý den, přeplatky z vyúčtování služeb jsou zasílány v termínu do 31.7. daného roku (z vyúčtování služeb za předcházející rok) a nedoplatky z vyúčtování služeb jsou splatné do 31.7. daného roku.
Dobrý den,nedá se k Vám dovolat měl bych dotaz jak je možné že už od pátku nemám vyvezenou popelnici.Mají jezdit v pátek a dodneška nic.Já musím platit pravidelně popelnice a popeláři nemusí vyvážet odpad.Nechápu co to je za bordel!!!Takže to znamená že já nemusím taky paltit.Děkuji Szostok Rychvaldská,Orlová-Lutyně

Szostok Jiří

Odpovídá odbor správy majetku města:
V posledních dvou týdnech dochází ke změně svozových tras odpadů, tím pádem také ke změně termínů svozů.
O této akci byli občané informováni letáčky, které byly umísťovány do poštovních schránek, byla zde také informace, že sběrová nádoba má být k vývozu přistavena po celou dobu. Pokud byla nádoba vyvážena v pátky, je možné, že bude vyvážena například ve čtvrtky. Podle poskytnutých informací z SMO byl směsný komunální odpad vyvážen na ulici Rychvaldská dne 3.12.2015.

Prosíme o trpělivost, nádoby budou vyvezeny v co nejbližší době.
Dobrý den chci se zeptat zdali i zde v Orlové existuje vyhláška ohledne nedělního a svátečního klidu. děkuji

Daniel

Dobrý den, předpokládám, že máte na mysli obecně závaznou vyhlášku o rušení nedělního klidu, která by v neděli zakazovala kosit trávu apod. Takováto vyhláška v Orlové není. Odbor životního prostředí neeviduje ve větší míře požadavky ze strany občanů na vznik takovéto vyhlášky, pouze ojedinělé připomínky.
Dobrý den chtěla bych se zeptat kde nahlásit nesvítící pouliční lucerny na Staré štrece už rok nesvítí a očividně nikdo se nezajíma o nápravu.Vzhledem ktomu ,že mám stále ranní směny tak mi to vadí.Děkuji za odpověď.

Melounová

Odpovídá Ing. Milan Bill, vedoucí odboru správy majetku města:

Dobrý den, případné nefunkční veřejné osvětlení je možné nahlásit na odboru správy majetku města, kontaktní osoba Ing. Lukáš Valový, tel. 596 581 330, popř. e-mail: lukas.valovy@muor.cz. Ve věci nesvítícího veřejného osvětlení na ul. Stará Štreka budeme kontaktovat správce veřejného osvětlení, aby sjednal nápravu. Děkujeme za Váš podnět.
Dekujeme za opet nadherne ozdobeny vanocni stromecek na nadhernem namesti!Hamba naseho vedeni mesta,nezapomente se vymlouvat na prechozi vedeni mesta.

Občan

Odpovídá Ing. Valový z odboru správy majetku města:

Vzhled vánočního stromku a technický stav náměstí není něco, čím by se město mohlo pochlubit.
Všechno je o penězích. Pro letošní rok se zvažovalo, že by se jako vánoční strom využil strom vedle spořitelny. Je nutné zvážit několik věcí, strom musí být v místě, kde je dostatečný prostor pro občany, dále otázka bezpečnosti a financí. Osvětlení vánočního stromku musí být umístěno dostatečně vysoko, nejen kvůli možnému zásahu el. proudu, ale také z důvodu poškození popř. krádeže. Strom musí nést cca. 134 kg váhy vánoční výzdoby. Vedení města nakonec rozhodlo o nazdobení stávajícího vánočního stromu i vzhledem k tomu, že v příštím roce se začne realizovat nové náměstí (jakmile Ministerstvo financí vysoutěží dodavatele stavby). Stávající vánoční strom bude v rámci stavby odstraněn, a bude se hledat nový strom, který by splnil parametry vánočního stromu.
Dobry den, doporucuji zvazit premisteni web kamery na misto, ktere bude vice representovat nase mesto (stare namesti vypada po demolici staticky narusenych budov o mnoho lepe nez to afaltove s dirami a krabicovym obchodnim centrem) s pranim hezkeho dne Martin Klosko

Martin Klosko

Dobrý den, Váš dotaz jsem předala odboru správy úřadu k vyjádření. Poté zveřejním jejich odpověď.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, zapomněla jsem dodat, že jsem online rezervaci udělala na 30.11. mezi 14:30-15:30, prosím o zodpovězení dotazu, zda naše rezervace platí. Děkuji a s pozdravem Rzeszutková

Martina Rzeszutková

Dobrý den,
Váš dotaz jsem předala odboru vnitřních věcí k vyjádření. O výsledku budu informovat. S pozdravem Nataša Cibulková
Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat, kde najdu nějaký seznam městských bytů k pronájmu, kdybych si chěla podat žádost.A je možná prohlídka těchto bytů? Děkuji za odpověd

Dylongová

Dobrý den, Váš dotaz jsem předala odboru správy majetku města k vyjádření. O výsledku budu informovat.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Odpovídá odbor správy majetku města:
Dobrý den,
Město Orlová nezveřejňuje seznam uvolněných bytů, neboť tyto jsou ihned přidělovány žadatelům ze schváleného pořadníku. Žádost o poskytnutí bytu do nájmu si může podat občan, který prioritně má po dobu posledních 5 let trvalé bydliště v Orlové nebo prokáže místo trvání zaměstnání v Orlové po dobu posledních 3 let + další podmínky dané Zásadami pro hospodaření s bytovým fondem Města Orlová (čl. II).
Pozn.
1. žádost o byt a text Zásad si lze stáhnout z webových stránek města - v sekci Radnice, záložce Bytový fond, oddíle žádost o byt.
2. v majetku města jsou pouze byty v komplexu Doubravan (č. p. 1370 a č. p. 1390 na ulici Rydultowské v Orlové-Lutyni), byty v domech bývalé pečovatelské služby (č. p. 1241 a č. p. 1242 na ulici F. S. Tůmy v Orlové-Lutyni, pouze velikosti 0+1, 0+2), byty v domech bývalé II. kategori Orlová-Poruba, Spojenců č. p. 886 a č. p. 887, v Orlové-Městě, P. Cingra č. p. 313 a v domech s pečovatelskou službou.

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30