Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, prosím o informaci, kde se bude konat výstava PZKO 25.11.2016. Bohužel je uveden datum a čas, ale není kde. Děkuji za informaci

Zdenka

Dobrý den,
omlouvám se, text jsem zpracovávala z pozvánky PZKO a tam není místo uvedeno. A bohužel, jsem si toho nevšimla. Možná ho neuvedli proto, že MO PZKO organizuje všechny své akce v areálu Domu PZKO na ulici Lutyňské 221 v Orlové-Lutyni.
S pozdravem Nataša Cibulková
Dobrý den, v Orlové Porubě před firmou VILIKUS leží již dva měsíce rozebraná lednice. Mohla by tato lednice být odvezena nebo to nikou nevadí? Hlavně resortu životního prostředí? Děkuji Petra

Petra

Vážená paní Petro,

děkujeme za Váš podnět k úklidu černé skládky.
Vzhledem ke skutečnosti, že pozemek na kterém se tato černá skládka nachází není ve vlastnictví města Orlová, bude tato skutečnost postoupena na Odbor výstavby a životního prostředí.
Ing. Milan Bill, vedoucí odboru OSMaHS
Dobrý den, již od roku 2013 řešíme přístupové chodníky k zadnímu a přednímu vchodu domu č. 1010. Řešilo to, Bytové družstvo Orlovan a správce domu s panem Venglářem na městském úřadě. Již v roce 2014 bylo přislíbeno, že se závada odstraní,ale k dnešnímu dni se tak nestalo. Děkuji za odpověď. Petr Zuček

Petr Zuček

Dobrý den,

k dotazu opravy přístupových chodníků u č.p. 1010 v Orlové-Lutyni Vám sdělujeme, že oprava těchto chodníku bude zařazena do harmonogramu oprav na rok 2017.
Ing. Milan Bill, odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý večer, je stránka složení, rady, zastupitelstva a vedení města k 31.10.2016, v 21:35 aktuální? Prý nastaly změny. Pokud mají tamtamy pravdu, chtěl bych se zeptat na plat v novém místě Mgr. BC. Renaty Potyšové Ph. D. Nebo tak mám učinit přes stošestku? Děkuji za odpověď. Petr Stach

Petr Stach

K datu 4.11.2016 jsou webové stránky města v sekcích „Vedení města“, „Zastupitelstvo města“ a „Rada města“ aktuální.
Plat nově jmenované ředitelce Sociálních služeb města Orlová, příspěvkové organizace, Mgr. Bc. Renatě Potyšové, která byla na tuto funkci jmenována s účinností od 1. 11. 2016, dosud stanoven nebyl, jeho stanovení je zařazeno na program 33. schůze Rady města Orlová, která se uskuteční dne 9. 11. 2016.
Dobrý den. V aktualitách, v článku "Jak volili Orlovští?", jsem nenašel volební výsledek SPD-SPO. Posledním politickým subjektem, který je ve zmíněném článku uveden je Změna pro lidi - 1,14%(65 hlasů). V MSK volilo SPD-SPO přes 7% voličů. V Orlové to bylo méně, než u Změny pro lidi? Je Vaše opomenutí SPD-SPO záměrné, jak je zvykem opomíjet uvedenou stranu na celostátní úrovni , nebo se jedná pouze o chybu? Za upřímnou odpověď děkuji.

Lumír Blejchař

Dobrý den, vůbec nešlo o nějaký záměr, ale o chybu. Sledovala jsme vládnoucí politické strany a strany, které jsou v Orlové známé. Zajímala jsme se o výsledky orlovských kandidátů a kandidát za Koalici SPD a SPO je pro mě naprosto neznámou osobností - a s největší pravděpodobností i pro celou řadu Orlovanů. Moc se omlouvám. Níže upřesnění výsledků voleb v Orlové:
1. ANO 27,55 %, 2. ČSSD 18,69 %, 3. KSČM 14,73 %, 4. Koalice SPD a SPO 11,94 %, 5. Nezávislí 4,65 %, 6. KDU-ČSL 4,21 %.
Přeji hezký a pohodový den.
Nataša Cibulková
Dobrý den, chtěla bych si koupit byt na ulici 1.Máje 1270 a doslechla jsem se, že se snad v tomto domě mají konat nějaké rekonstrukce. Mělo by se prý jednat o bytové jádro a zateplení domu. Chci se zeptat jestli tomu tak opravdu je a kdy bude popřípadě rekonstrukce probíhat. Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne Stanislava

Stanislava Lukešová

Dobrý den,
zmíněné domy nejsou v majetku města, ale Bytového družstva Orlovan. Zkuste se obrátit na majitele domu, určitě bude vědět, jaké má záměry. Bohužel, na městě tyto informace nemáme.
S pozdravem
OSMM
Dobrý den, prosím o navrácení za záhadných okolností zmizelé dopravní značky ZTP na parkovišti na ulici Vnitřní. Děkuji. HP

Petr Haraším

Odpovídá odbor dopravy:

Na ulici Vnitřní byly odstraněny 2 dopravní značky, jimiž byla vyhrazena místa pro vozidla přepravující osoby těžce zdravotně postižené.
Odstranění bylo provedeno po kontrole počtu vyhrazených parkovacích míst pro osoby těžce zdravotně postižené na území města.
Dobrý den, ráda bych se dozvěděla proč v lesoparku nesvítí lampy? A k Vaši tolika zmiňované revitalizaci lesoparku, nyní jsou pokáceny označeny stromy, ořezané větve, ale proč nikdo tyto větve neuklidí? Rozježděné bahno v neosvětleném parku je velmi nepříjemné. Jaká je problém se zvednutím popelnice, kterou přepral"opilý borec", když popeláři vyvážejí odpad? Dovolíme si tedy požádat o úklid spadaného ovoce. Děkuji, Petra

Petra

Pokud nesvítí veřejné osvětlení je potřeba to nahlásit na tel. 596 581 330, nebo email: lukas.valovy@muor.cz. Mohlo dojít k technické závadě, nebo ČEZ Distribuce a.s. provádí vypínání el. energie v oblasti. Nesvítící světla v lesoparku prověříme a zajistíme případnou opravu.

V letošním roce bude kácení v lesoparku probíhat do podzimních měsíců. Tyto práce zahrnují jak samotné kácení, tak odvoz vytěženého dřeva a úklid větví probíhá průběžně. Spousta míst v lesoparku je pro běžně používanou lesnickou techniku nepřístupná. Z tohoto důvodu se objevují také rozježděná místa. Žádáme občany o trpělivost, toleranci a shovívavost po dobu provádění zásahů v lesoparku.

Vyvrácené nádoby na odpad budou vráceny do původního stavu v nejbližším možném termínu. Při hlášení vyvrácených nádob, prosíme o upřesnění lokality pro rychlejší nápravu.

Taktéž spadené ovoce bude uklizeno v nejkratším možném termínu.
Odbor správy majetku města
Měli by jste zájem o komiks do vašich novin? S úctou anonym.

anonym

Dobrý den,
děkuji za Vaši nabídku, nicméně je pouze "anonymní" a není konkrétní. Chcete-li něco nabídnout, přijďte s ukázkou své tvorby. Chcete-li si domluvit schůzku, napište na e-mail: orlovske.noviny@muor.cz
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobry den, chci se zeptat, jak je mozne, aby autobus 553 (Orlova-AS do Ostrava UAN, pravidelny prijezd 6:47 na zastavku Lutyne Nemocnice) jezdil kazdy den pozde. Ten autobus ma pocatecni zastavku jak uz jsem napsala na AS a na zastavce nemocnice je pravidelne kazdy den tak 6:50, 6:53, dnes dokonce 6:55 pricemz jeho prijezd ma byt v 6:47! Kdyby byl autobus plny lidi, tak bych mozna jeste pochopila, ze se tedy zdrzel nastupovanim lidi, ale on je pokazde prazdny. Lide maji v Ostrave prestupy, vcetne me, a ty prestupy na nas cekat nebudou, protoze pan ridic si protahuje prestavku.

K

Dotaz jsme přeposlali na Krajský úřad Moravskoslezského kraje, jelikož se jedná o příměstskou linku a vyjádření k této lince je výhradně v jejich kompetenci.
Odbor dopravy


Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Změna úředních hodin od 25.5.2020

Všechny budovy úřadu:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Pokladna:

Pondělí, Středa: 9:00-11:30 a 12:30-16:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek: 9:00-11:30 a 12:30-13:30

Prosíme občany, aby před příchodem na úřad nadále využívali systému objednání (telefon, e-mail, objednávkový systém na webu města) či upřednostnili, pokud je to možné, písemný, elektronický (e-mail, datová schránka) nebo telefonní kontakt před kontaktem osobním.Czechpoint:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Podatelna:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 8:00-11:30 a 12:30-13:30

Vstup do hlavní budovy bude možný pouze vchodem z ulice Osvobození.