Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Proč jste ze stránek města odstranili info o úspěchu mladých orlovských basketbalistů, který zde byl cca půl dne? Info o Hranečníku je zde 2x. A proč někdo neaktualizuje rubriku Psali o nás?

Petr

Dobrý den,
informace o úspěchu mladých orlovských basketbalistů nebyla odstraněna. Je stále vložena do rubriky Volný čas, stačí, když si na ni kliknete a případně sjedete dolů. Tam jsou volnočasové aktivity. V hlavních aktualitách se objeví pouze při vložení. Informace o Hranečníku není stejná, pouze úvodní obrázek je totožný. S pozdravem Nataša Cibulková
Dobrý den Mohl by někdo vysvětlit široké veřejnosti sloučení knihovny a MIC s kulturním domem ? A nebo je to opět velmi špatné rozhodnutí nekompetentních osob kteří doopravdy nevědí co dělají ?? Proč někdo chce fungující a ziskovou organizaci sloučit s potápějící se lodí ?? Pravděpodobně v tom budou jiné záměry směřujících k prospěchu jiné osoby !!

JAN

Dobrý den,
žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Na únorovém zasedání Zastupitelstva města Orlové se projednával pouze záměr možného sloučení. Nyní se budou prověřovat všechny možnosti, výhody, nevýhody a zpracovávat koncepce kulturních zařízení ve městě. Až poté o tom zastupitelé rozhodnou. Z Vašeho textu nevyplývá, kterou z těch organizací považujete za potápějící se loď. Městskou knihovnu? Dům kultury? Jedno je ale zřejmé, ani jedna z nich se nepotápí - a ani se nepotýká s existenčními problémy.
Přeji hezký den.
Nataša Cibulková
Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou o radu, co můžeme my občané města Orlové udělat pro to, abychom zabránili výstavbě nesmyslného, multifunkčního domu v centru Orlové. K čemu potřebujeme stavět v centru města nepotřebné byty, které za krátkou dobu, po krachu OKD, budou mít nulovou hodnotu? Za největší troufalost z Vaší strany považuji samotný název projektu Humanizace centra Orlové. Tím že postavíte uprostřed ,,betonové džungle´´ nepotřebný objekt, čímž odstraníte výhled z Masarykovy třídy do prostoru a na zeleň , dosáhnete pouze toho, že nevznikne náměstí pro občany Orlové, ale pouze nádvoří pro úředníky městského úřadu. Dosáhnete tím sjednocení architektury města na ůroveň 5. etapy. Prosím Vás o radu. Máme sepisovat petici nebo podávat trestní oznámení? 23.2.2016 Adamčík Milan

Adamčík Milan

Odpovídá vedoucí odboru rozvoje a investic Ing. Martina SZOTKOWSKÁ:
V současné době je již výstavba jednoho polyfunkčního domu v rámci stavby Humanizace a Revitalizace centra města definitivně odsouhlasena všemi orgány města, ministerstvem průmyslu a obchodu, ministerstvem financí, povolena stavebním úřadem a se na celou stavbu vybírá zhotovitel. Stavba je financována z prostředků ministerstva financí a z rozpočtu města. Město Orlová se ministerstvu financí zavázalo realizovat stavbu v tomto rozsahu a její zastavení by způsobilo, že město Orlová by muselo uhradit ministerstvu financí jimi vynaložené mnohamilionové náklady a revitalizaci centra by muselo financovat z vlastních prostředků.
Všichni občané města se k záměru města vyjadřovali v anketách a měli možnost se vyjádřit i v rámci územního a stavebního řízení.
Mám trvalý pobyt na úřadu města Petřvald a tento je zapsán v mém obč. průkazu. Úřad města Petřvald se však přestěhoval na jinou adresu a proto potřebuji nový občanský průkaz s novou adresou úřadu. Prosím o laskavé sdělení, jaké doklady musím k žádosti o nový OP s novou adresou úřadu přinést a předložit.

Petr Kozubek

Odpovídá vedoucí odboru vnitřních věcí a živnostenského úřadu Mgr. Silvie BEDNÁŘOVÁ:
Dobrý den,

k podání žádosti o vydání občanského průkazu z důvodu změny sídla úřadu města Petřvald předkládáte občanský průkaz, bylo by dobré vzít si ještě rodný list nebo řidičský průkaz. Dostavte se v co nejkratším termínu některý úřední den, jelikož u občanů, kteří se v nejbližší době nedostaví, bude v tomto případě zahájeno správní řízení o ukončení platnosti občanského průkazu.
Dobrý den, již asi týden v ulici Adamusova na páté etapě probíhá pokutovaní chybného parkování. Městská policie Orlová, dává všem automobilům lístečky, že stojí mimo vyhrazené parkoviště, ale když chcete zaparkovat ve večerních hodinách nebo o víkendu, tak nenajdete volné místo ani na velkém parkovišti (ulice k obchodnímu domu Orel) ani u Lidlu a v neposlední řadě ani u Billy. Chtěla bych se Vás tedy zeptat, kde máme své automobily parkovat? Mnoho automobilů stojí zaparkováno i na chodnících ale to Městská policie neřeší, když už, tak ať pokuty rozdají všem dle rozsahu jejich pravomoce a ne jen jedincům. Také se nám nelíbí, že automobily stojí u výjezdu z ulice Dětmarovická na ulici 17. listopadu, kde dle zákona mohou parkovat automobily 5 metrů od přechodu, tam si vesele stojí hned za přechodem, tak, že kolikrát máte problém vyjet aby jste do někoho nenabourali. Když byly volby, tak všichni slibovali, že se bude řešit situace ohledně parkování na páté etapě, bohužel doposud není vidu ani slechu ohledně nových parkovacích míst. Také by, chtělo aby se odbor dopravy vydal obhlídnout všechna parkovací plochy, na spoustě míst chybí značení, čáry na zemi a jsou rozbité nájezdy na parkovací místo. Také je zde spousta ,,betonových hřišť", která slouží akorát tak k povalování sprostě mluvících, chlastajících a kouřících dětí a rovněž neplní úlohu hřiště na hraní, co je využít raději k parkování, kde by vzniklo minimálně 10 míst? Prosím tedy o vaše vyjádření, jak se nadále tato situace bude řešit. Předem děkuji

Kateřina Rothová

Dobrý den,

je pravdou, že parkování na V. etapě našeho města je velmi problematické a řešení není mnoho. Městská policie v současné době pokutuje parkování mimo vyhrazená parkovací místa, ovšem přikročila k tomu až po čtrnácti dnech, kdy informovala metodou letáčku za stěrač automobilu o špatném parkování.
Důvody proč k tomu došlo, jsou následující:
V poslední době probíhá na V etapě kontrola průjezdnosti pro vozidla IZS z důvodu pořízení nového vozidla profesionálními hasiči. Postupem je zjišťováno, že v některých místech nejsou jejich vozidla schopna projet, a tak vznikají místa, kde opravdu nebude možno parkovat. Chápu, že do doby, než se něco stane, je priorita parkování, ale nechtěl bych zapříčinit neprůjezdnost komunikace v případě nutného zásahu. Tolik pouze na vysvětlenou.
Jak danou situaci řešit? V minulosti byly vyčleněny finanční prostředky na výstavbu parkovacího domu na pozemku u cukrárny (vedle Billy). Bohužel tento projekt byl peticí občanů V. etapy smeten a k výstavbě nedošlo. V současné době máme vypracován projekt druhého parkovacího domu na ulici Dětmarovické s kapacitou 142 míst. Tento projekt ovšem naráží na financování. Chtěli bychom, aby se na tomto projektu podílela i družstva, která vlastní bytové domy v dané lokalitě. A ještě jeden příklad, vyprojektovali jsme parkoviště s 8 místy (ne mnoho, ale každé místo dobré) a od družstva přišlo zamítavé stanovisko, že nesouhlasí místní občané s umístěním stavby. Chápu, že ten, komu by se mělo postavit parkoviště pod okny, nesouhlasí, ale kde potom na V. etapě stavět? Mnoho variant není, ale věřím, že se nám podaří alespoň zčásti vybudovat nějaká parkovací místa. Toto jaro se začnou budovat parkoviště na ul. K. Dvořáčka a F.S.Tůmy.
Ing. Tomáš Kuča, starosta města
Dobrý den, jen jsem se chtěla zeptat, proč bazén Orlová nemá ani jeden přebalovací pult pro malé děti? Převlékat dítě na studené a mokré zemi je opravdu zážitek. Děkuji Volfová

Hana Volfová

Odpovídá vedoucí krytého bazénu P. HAVLÁSEK:
Dobrý den, i když krytý bazén není určen pro plavání kojenců (vstup je povolen až od 1 roku dítěte), a tudíž nemá povinnost být vybaven přebalovacími pulty, považujeme Váš dotaz za podnětný a děkujeme za něj. Určitě nákup alespoň jednoho přebalovacího pultu zvážíme tak, abychom převlékání nejmenších návštěvníků bazénu usnadnili.
Dobrý den, prosím o informaci na koho se mám obrátit ohledně kotlíkové dotace a % příspěvku města na výměnu kotle. Žádost již mám podanou a zjistil jsem, že město Orlová také přispívá nějakou částkou. Případně jaká je možnost získat finanční prostředky na výměnu kotle. Půjčka apod. Děkuji za odpověď.

Michal Krčmář

Odpovídá odbor životního prostředí:

Dobrý den,
Zastupitelstvo města Orlové schválilo příspěvek na "kotlíkové dotace" ve výši 10 % způsobilých výdajů, celkově však max. do výše 200.000 Kč na rok 2016. Počet podaných žádostí tuto částku vysoce překračuje. Město Orlová na "kotlíkové dotace" neposkytuje žádnou půjčku.
Dobrý den ,chtěl bych se optat proč nejsou aktualizovány Orlovské noviny na stránkách Orlové . Je zajimavé ,že okolní města to provádějí.

občan

Dobrý den, děkuji za Váš podnět. Předpokládám, že teď už by to mělo být na webových stránkách v pořádku. Faktem zůstává, že Orlovské noviny jsou občanům k dispozici v den vydání a následných 14 dnů na všech dvaatřiceti distribučních místech ve městě. Do té doby nebudou noviny na webových stránkách zveřejněny.
Přeji hezký den.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, chtěla bych se zeptat proč když rozkliknu článek o tom, že sbor dobrovolných hasičů města Orlová hledá nové mladé členy, zobrazí se mi nějaké datumy a nadpis je: KARVINSKO

Šarlota Nedelkovová

Dobrý den,
předpokládám, že jste rozklikávala články v sekci "Psali o nás", která obsahuje články, v nichž se psalo o Orlové. A je pravděpodobné, že zrovna tento vyšel v příloze Deníku Karvinsko. Proto se Vám to takto otevřelo.
Přeji hezký den.
Nataša Cibulková
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, zda na území Orlové platí stejně jako v Dolní Lutyni nedělní zákaz pouźívání hlučných nástrojů (sekačky, pily, atd...). Pŕedem děkuji za odpověď. S pozdravem Foniok.

Ondřej Foniok

Odpovídá vedoucí odboru životního prostředí Ing. Radislav Hájek:

V Orlové podobný zákaz není. Byla připravena obecně závazná vyhláška, kterou zastupitelstvo neschválilo.

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30