Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, na podzim jsem psala dotaz, kdy bude opětovně zasazena tráva a srovnán terén vedle panelového domu 966 v Orlové. Odpověď od Vás přišla, že firma, která prováděla rekonstrukci bude řešit vše na jaře. To je již tady, kdy tedy bude vše provedeno? Děkuji za odpověď

Ivana

Z důvodu modernizace panelových domů č.p. 968, 970 na ulici U Kapličky, bylo dvěma firmám (Viva, s.r.o., FATRA, spol.s.r.o.) povoleny vstupy na městské pozemky k realizaci staveb. Stejné pozemky byly využívány i v loňském roce v rámci modernizace panelového domu č.p. 969. Tyto pozemky tedy nadále zůstaly předány na základě protokolu firmám až do ukončení stavebních prací cca 11/2018. Po ukončení je požadováno protokolární předání pozemků s úpravami HTÚ a JTÚ.
Z důvodu stížnosti občana na neuklízení a znečišťování zpevněných ploch v okolí staveb, jsou pravidelně dělány kontroly.

S pozdravem
Beata Badurová
oddělení komunálních služeb
odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová
Dobrý den, už léta se hovoří o výstavbě vlakového nádraží (nebo rychlotramvajové alternativě) a stále se zatím nic neděje, byť je všeobecně známo, že Orlová je největším městem v republice bez vlakového nádraží. Posty a lidé na nich se na radnici střídají, na magistrátě už se vystřídala řada lidí a tento palčivý problém si radní převalují jak horký brambor, přitom nikdo z nich není opravdu schopný v této věci něco udělat. Změní se už konečně něco? Děkuji za odpověď.

Jiří Zygma

Dobrý den,
v tuto chvíli se asi s projektem vlakotramvaje nic dít nebude. Zastupitelé města schválili nový strategický plán města, ale vlakotramvaj v něm není zahrnuta.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den Co bude dělat město s romskými spoluobčany.Hlavně na Porubě u Penny marketu je to hotové géto.Myslí si že myslí si že mohou vše a vše už dovršilo že už napadají děti a starší lidi i v penny marketu a ani policie a ani ochranka hlavně pán co má něco z rukou na to kašle.Vznikají i dětské skupinky které prodávají kradené věci a penny a napadají děti bílé a chtějí peníze.Policie ČR a městská policie stím nic nedělá nejsou tam skoro vidět.Pokud stím město Orlová nebude nic dělat zvažují i podat žalobu k Evropskému soudu protože se také může stát že se lidi odstěhují s Orlové a bude to jen město sociálních slabých a v životě nebude mít město na to aby se zlepšovalo.Děkuji

Pantoličková

Dobrý den,

město a policie přistupuje k romským spoluobčanům stejně jako k občanům majoritní společnosti. V případě zjištění protiprávního jednání jsou vůči všem vyvozovány důsledky v podobě stíhání za přestupek nebo trestný čin. V trestněprávní rovině zákonodárci těmto orgánům jiné možnosti nebo nástroje neposkytli. Ocenili bychom, kdybyste se dostavil k nám na městskou policii a společně zvážili Váš návrh žaloby k Evropskému soudu.

Mgr. Milan Páleník
zástupce velitele městské policie
Městská policie Orlová
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat jestli už nevadí hasíčům jak se teď parkuje na 5etapě?Jsem sám řidič a vím jak je problematické tu zaparkovat ale v poslední době už se to přehání.Na cestě od Bille po ulici F.S.Tůmy je problém projet jak tam jsou auta nastavěna.O parkování na retardérech ani nemluvím.Nejsem zastánce šikany řidičů ale nic se nesmí přehánět.

Ladislav Peroutka

Dobrý den,
ano, máte pravdu. Hasičům to samozřejmě vadí, ale lidé si to neuvědomují. Bohužel, vše je o lidech. Až bude někde hořet a hasiči se tam nebudou moct dostat, tak jim to třeba dojde. Na druhé straně, když městská policie v těchto případech dává botičky a pokutuje, tak se řidiči zlobí s argumentem, kde mají parkovat, když nikde není místo. Je to těžká situace, která se jen tak - bez vybudování parkovacího domu - nevyřeší. V této lokalitě není prostor pro budování dalších parkovišť, v místech, kde by to možná šlo, jsou sítě a jinde je trávník a stromy. Takže nezbude, než budovat do hloubky nebo do výšky. Tak uvidíme, jak to dopadne.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Vážený pane starosto, již poněkolikáté se na Vás obracím za invalidní a starší občany žijící na ulici F.S.Tůmy ve věci pořízení 2 laviček u mateřské školky K. Dvořáčka ze strany vchodu do uvedeného objektu. Lavičky tam odjakživa byly, dosloužily, začátkem února byly zbytky odstraněny a dále se nic neděje. Místo kde lavičky stály je na trase k obchodu Billa, předtím se však musí vyšlápnout 24 schodů a o francouzských holích je to velice náročné. Právě lavičky byly místem kde jsem si já i podobně postižení spoluobčané mohli na chvíli odpočinout, taktéž se dělo při cestě z obchodu zpět, navíc s nákupem. Domy v této lokalitě stojí ve svahu, abychom se z ulice F.S.Tůmy pěšky dostali do obchodů nebo často k lékařům musíme překonat schodiště na čtyřech místech, jen si vybrat! Chci upozornit také na místo mezi domy čp. 1236 a 1235 . Místo velmi frekventované ( v domě čp. 1235 je skvělá večerka). Od školky je třeba sejít schodiště se zábradlím poté ještě po nezpevněném terénu překonat 3 rozbité schody bez zábradlí. Stačí zapršet, nasněžit, mrznout pak jde o život, v lepším případě o zranění osob. Několikrát se hovořilo o revitalizaci V. etapy a co všechno se v této lokalitě bude dělat. Přimlouvám se za nás invalidní a staré spoluobčany o instalaci 2 laviček na uvedeném místě a když už se bude betonovat, tak opravit 3 schody a dodat zábradlí ve svahu mezi domy čp. 1236 a čp. 1235, počasí už je na tuto práci příznivé. Děkuji Vlasta Bukalová

Vlasta Bukalová

Dobrý den, paní Bukalová,

děkujeme za podnět, který jste nám zaslala. Místo kolem chodníku od Billy až k domům na ulici F. S. Tůmy zkontrolujeme a případné nedostatky odstraníme, umístění dalších laviček se budeme snažit vyřešit.

KARIN PAKOVá
odpadové hospodářství, městský mobiliář
odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová
Dobrý den, znova a asi po tisíci kráte, jak chcete řešit parkování na V.etapě u Atomu??? Prosím konkrétní řešení, né výmluvy a sliby.

Samová

Dobrý den, v současné době v této lokalitě nejsou plánována žádná nová parkoviště. Pokud jste měl na mysli jiná řešení parkování, prosím o bližší specifikaci dotazu.
Ing. Martina Szotkowská, vedoucí odboru rozvoje a investic
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kde máme nahlásit vadné veřejné osvětlení u našeho domu. Děkuji za odpověď. Letochová

Lenka

Dobrý den,
vadné VO můžete nahlásit Ing. Valovému, tel. 596 581 330.

Bc. Šárka Kepenyesová
vedoucí oddělení komunálních služeb
evidence a převody nemovitostí
odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová
Dobrý den, 30.3.2018 jsme byli s vnučkou na dětském hřišti na ul. Okružní. Zjistili jme, že na konstrukci houpačky schází jeden šroub a druhý je volný.

Šárka Opatřilova

Dobrý den,
opravy hřiště na ulici Okružní byly již provedeny v první polovině května, vč. výměny a nátěru některých poškozených dílů.

S pozdravem
Günther
Dobrý den,dne 28.3.2018 jsem psala paní Renátě Olšarové email.Nevím zda se dočkám odpovědi,tak to zkusím ještě zde. : Chci se zeptat zda město Orlová financuje kastraci pro nalezená zvířata.Někdo nám hodil na zahradu kotě,jedná se o kočičku,ale bohužel mám doma i kocourka a byla bych velmi nerada,kdyby se na svět narodili další koťata,když už je tak všude "překočkováno".Vím,že město Karviná tuto věc financuje ,tak se chci zeptat zda i město Orlová tohle dělá.Věřím,že to pomůže mnoha občanům ale i zvířatům,kteří denně umírají na ulici.Předem děkuji za odpověď

Sára

Dobrý den,
e-mail jsem opravdu dostala, ale zpráva mezi ostatními bohužel "zapadla", za což se jí omlouvám. Je to bohužel i proto, že náš poštovní program neumožňuje zvýraznění zpráv. V té době jsem zastupovala kolegu na dlouhodobé nemocenské a i svou agendu mám hodně širokou, takže ne vždy lze vše zvládnout. Když nestihnu na e-mail odpovědět hned, bez zvýraznění se zpráva mezi ostatními může ztratit.

Ke kastrování. Je mi líto, ale kastraci koček naše město zatím nedotuje, ale v plánu to je - zda už příští rok, nedokážu zatím bohužel odpovědět. Kočku bude zatím muset paní kastrovat na své náklady.
Renáta Olšarová
referent odboru výstavby a životního prostředí
Městský úřad Orlová
kdy budou ukonceny prace na namesti

milan

Dobrý den,
ani netušíte, jak rádi bychom Vám to napsali, ale bohužel. Firma pozastavila stavební práce, tudíž jsme celou záležitost předali právníkovi a v tuto chvíli čekáme na jeho vyjádření. Veřejnost budeme o dalších krocích včas informovat.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30