Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


dobrý den, bydlím v Orlové - Městě, Zimném dole. občas chodím zkratkou kolem rybníků Balaton. podle výpisu z Katastru nemovitostí vlastní tyto rybníky a pozemky společnost Financial Found a.s. Domnívám se, že skončil pronájem rybníků rybářům a v současné době se nikdo o rybníky a okolí nestará. Dříve byly křoviny ořezané a tráva posekaná. Teď je veškerá vegetace vzrostlá, chodníky postupně zarůstají. Tuhle cestu k Ostravské cestě využívá mnoho obyvatel, protože chodí na autobusové zastávky atd. Chci se zeptat, jestli má město nějakou možnost donutit majitele pozemků, aby se o ně řádně staral. Děkuji za odpověď

Lenka Klajmanová

Odpovídá Ing. Kateřina Cagašová, odbor životního prostředí, oddělení ochrany přírody a krajiny:

Dobrý den, cestičky vedoucí kolem rybníků nejsou oficiálně vedeny v katastru jako komunikace a zároveň se jedná o pozemky toho času v soukromém vlastnictví. Nemáme tedy legislativně možnost vlastníka donutit, aby tyto pěšiny zpřístupňoval. Je jeho dobrá vůle, že umožňuje přístup veřejnosti na jeho pozemky a pokud se zde nenachází invazní druh organismu, sledovaný rostlinolékařskou zprávou (např. bolševník, atd..), nemáme možnost přinutit vlastníka k provádění ořezů či kosení za účelem průchodu veřejnosti.
Dobrý den, ráda bych se informovala, kdo se stará o spadané ovoce - ovocné stromy, které jsou vysazeny u panelových domů? Pakliže odbor životního prostředí nedovolí pokácet ovocný strom, tak by se měl následně o něj starat. Nebo je to jinak? Děkuji za odpověď. Petra

Petra

Odpovídá Květoslava Vítová, vedoucí oddělení ochrany přírody a krajiny, odbor životního prostředí:

Dobrý den,
ovocné stromy, které jsou v dobrém zdravotním stavu, se na sídlišti nekácí, protože plní svou funkci. Spadaná jablka jsou uklízena v rámci údržby, pokud si je občané neposbírají ke zpracování…
Dobrý den, chodím nakupovat do Albera, Masarykova 9+4. Podchod vypadá hrozně. Špína, prach, občůrané rohy. Kdysi pod schody bydleli bezdomovci, teď je to zazděné, ale zezadu u schodů je takový binec, že se tam zdržují i hlodavci. Všude nedopalky. Snad by bylo možné vše pořádně uklidit a vyčistit vysokotlakým čističem.

Svobodová

Odpovídá odbor správy majetku města:

Úklid v podchodu není prováděn, protože není ve vlastnictví města Orlová a město nemůže zasahovat do cizího majetku. Ve vnitrobloku se sběr odpadů ze zelených ploch provádí a zpevněné plochy byly vyčištěné. Rovněž bylo započato s renovací laviček.
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda město pronajímá nějaké parkovací místa pro motocykly např (skútry) v Orlové-Lutyni.Něco jsem zaslechl,že jsou k pronájmu nějaké garáže na letním koupališti.Je to pravda?Chtěl bych si skútr pořídit,ale mám strach ho parkovat venku z důvodu krádeže a taky bych nechtěl zbytečně zabírát parkovací místa pro automobily.Myslím,že by tuto možnost uvítalo více občanu.Děkuji Pavel.

Pavel

Vzhledem k tomu, že prostory v areálu letního koupaliště jsou využívány SMO, městskou akciovou společností k uskladnění příslušenství travní techniky, jako jsou sněžné frézy, dávkovač solanky, radlice apod., kdy navíc v letních měsících se zde skladují nafukovací tenisové haly, pronájem soukromé osobě není možný. Další prostory k pronájmu Vámi zmiňovaného skútru nemá město Orlová bohužel k dispozici.
S pozdravem

Bc. Pavlína Staniczková
vedoucí oddělení budov a bytů
odbor správy majetku města
Městský úřad Orlová
Zdravim.Bydlim na Okruzni ulici.Okruzni ulice je dle dopravniho znaceni obytna zona.Kazdy den ale premyslim, jestli to oznaceni pro mestskou policii je platne nebo o tom vubec vi.Pripada ni skoro absurdni jak davaji boticky na dvou zlutych oznacenich pred popelnicema. Nejzarazejici na teto aktivite mestke polici je,ze neumi rozeznat kdo v obytne zone muze treba v noci vubec parkovat.Tak malo mista v teto lokalite na parkovani je a jeste podporuji porusovani zakladnich pravidel.Za nemele a scela vyhozene penize danovych poplatniku mame velke parkovaci prostory pred Hypernovou,kde by tyto auta mohla za maly penis parkovat.Mestska kasa by se mohla alespon trochu proprasit a nam obyvatelum castecne ulevit.Posledni vec.Jsem presvedceny ze policie ma jis zarizeni jak zjistit jestli vozidlo je psane na firmu ci ne.A Jancura

Andrej Jancura

Odpovídá odbor dopravy:
K výše uvedenému dotazu sdělujeme, že na základě Nařízení města Orlová č. 1/2015 jsou vymezeny oblasti, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užívat ke stání silničního vozidla za sjednanou cenu:
- místní komunikace - parkoviště na ul. Osvobození, před MěÚ čp. 796,
- místní komunikace - parkoviště na ul. Rydultowská, před obchodním střediskem ESAM,
- místní komunikace - parkoviště na ul. Rydultowská před polyfunkčním domem.

Ve všech těchto oblastech je prvních 60 minut užívání bezplatné a za každou další započatou hodinu částka ve výši Kč 10,-. Provozní doba (rozumí se doba zpoplatnění) na všech těchto zpoplatněných parkovištích na území města Orlová je pondělí až pátek od 08:00 hodin do 16:00 hodin.

Odpovídá městská policie:
Na ul. Okružní parkování řešíme a co se týče „nočního parkování“, tak vše dostatečně vysvětluje odbor dopravy – viz.výše. Noční parkování není zpoplatněno.
Dobry den . Prosím vás chtěl bych se zeptat kdo řeší přestupky městske policie už mně nebaví platit pokuty za uplné nesmysly mam 3 svědky i fota jak policie jezdí na kebab před prior motorovým vozidlem po chodníku normální občan kdyby si to dovolil tak dostane peknou pokutu a kdo muze pokutovat policii za přestupek ?? moc děkuji za odpověď mam samozřejmě i dva svědky

Jiří H.

Je možno dát podnět přímo odboru dopravy, popř. to může řešit Policie ČR. Je také možno si podat stížnost starostovi města apod.
Dobrý den, doslechla jsem se, že se rekonstrukce náměstí opět odkládá. Veškerá zeleň i krásný strom zlikvidován a co dál, opět nic. Orlová chátra, lesopark, kdysi krásný, teď se tam člověk bojí, sami feťáci, rybnik hnus........Co se to stalo!? Proč už není to co se slíbilo? Jsme smutní, Orlová už není co bývalo. Policie dává pokuty za různé blbostí, ale že motorkáři a mládež jezdí velkou rychlosti, žádný postih????? Od Alfreda do vždy rozfofruji a jedou jak šílení, zacpávam si uši, abych nedejbože uslyšela velkou ránu a pak už jen houkání sanitky.

Radová

Dobrý den,
není pravda, že by se rekonstrukce náměstí odložila. V tuto chvíli se už čeká jen na podpis ministra financí Andreje Babiše a může se začít se stavebními pracemi. Co se týče lesoparku, tak tam město nemohlo začít nic dělat, dokud všechny pozemky nebyly v jeho majetku. S první etapou rekonstrukce by se mělo začít ještě v letošním roce.
S motorkáři s Vámi souhlasím, to je problém, ale není to jen problém našeho města. Bohužel, je to nezodpovědnost jedinců. Jenže - městská policie přece nemůže čekat v centru města, a číhat na neuvědomělé motorkáře...
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, nikdo neřeší partičku asociálů, kteří jsou neustále pod vlivem omamných látek a vysedávají nejvíce u knihovny vedle Albertu. Prosí o peníze, za které koupí alkohol, spí na lavičkách a obtěžují ostatní lidi (i děti!) svým agresivním chováním. Policie nic neřeší!! Prostě buď projdou a dělají "nevšímáka", jedou za nimi kousek autem a pak jedou pryč nebo s nimi hovoří a pak odejdou jako by nic, asi aby občani viděli alespoň nějakou "snahu". Toho jsem byl svědkem asi 7x. Hlavně, že Městská policie číhá na řidiče, kteří zaparkují špatně, aby jim dala botičku. Tehdy jsou na místě do 5 minut. Pomáhat a chránit? Tady asi ne, když se policajti bojí. Další věc je, že bych chtěl upozornit na návštěvníky klubu Kavárna a jejich chování. Pravidelně v sobotu a v neděli ráno je před klubem nehorázný nepořádek, rozbité láhve, papírky, zvratky.... Čili přes víkend nepořádek a čeká se do pondělí, než se to uklidí. Je to ostuda pro město. Měl by to někdo hlídat. Poslední věc je, že na parkovišti u Kauflandu chybí parkoviště a lidé chodí chaoticky, je to nebezpečné. Děkuji za odpověď

Michal

Odpovídá velitel Městské policie Orlová Mgr. Roman GALIA:

Na tomto místě Městská policie Orlová prokazatelně realizovala desítky zákroků, kdy jsou tyto osoby řešeny od pokut až po předvedení, či převoz na záchytnou stanici. Bohužel se jedná o problémové občany, kteří denně porušují zákon. Nicméně v našem konání nehodláme polevit a není nám lhostejné narušování veřejného pořádku.
Dobrý den,měla bych dotaz ohledně odstávky teplé vody.Děkuji Verča

Veronika Lapčíková

Odstávka teplé vody v Orlové se uskuteční ve dnech 3.-6. srpna 2016.
Vážený pane starosto,na kruhovém objezdu u Shelky ja vysazená borovice dosti velkého vzrústu.Vždy s obavou vjíždím na kruháč,není vidět přijíždějící auta od Zátiší.Již dvakrát jsem předešla nehodě,zvláště když je řidič tmavší pleti,pokud má vůbec ř.p.,který jezdí podle svých pravidel...Děkuji za odpověď.

Blinková W.

Odpověď vyhotovila Bc. Věra Górecká z odboru dopravy:

Okružní křižovatkou č. 2 se především zklidňuje doprava při vjezdu do sídlištní části Orlové-Lutyně a současně se zvyšuje plynulost silničního provozu z ulice Zátiší a z ulice Na Stuchlíkovci.
Dle platných Technických podmínek 135 - Projektování okružních křižovatek na silnicích a místních komunikacích, se v prostoru okružních křižovatek navrhují vegetační úpravy tak, aby zvýraznily umístění středového ostrova a v maximální možné míře zamezily v průhledu okružní křižovatkou v přímém směru křižujících se komunikací při zachování rozhledových poměrů.
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý účastník povinen dodržovat pravidla silničního provozu.

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30