DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


14.8.2022, 21:53, Andy

Dobry den , proč se postavily nove nebytove prostory na naměsti ? A co bude s nebytovymi prostory např. u Moravy , u Esamu , nad papirnictvim . Děkuji za odpověd zajima to vic občanu.

Dobrý den,
nebytové prostory na náměstí jsou v majetku města a město vyzvalo občany, aby si sami zvolili, co by v těchto prostorách chtěli mít. Součástí některých prostor by mělo být i venkovní posezení, které by mělo vytvářet ten správný kolorit centra města. Co se týče nebytových prostor u Moravy, u Esamu a nad papírnictvím, tak to jsou soukromé prostory a je na majitelích těchto prostor, co v nich bude či nebude. Město do jejich prostor nemůže zasahovat.
Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
kancelář starosty12.8.2022, 19:20, marek p.

Dobrý den . Mezi věžáky u Shell roste již drahně let vzrostlá lípa . Myslím , že byla vysázena již v době , kdy si ještě nikdo ani nepomyslel o tom , že jednou bude růst na sídlišti . Pokud si pamatuji z dětských let byla tahle lípa památným stromem . V minulých dnech se na ní ulomila celkem silná větev , která mohla zranit hrající si děti kolem . A tímto se táži , zda se počítá s tím , že by se město postaralo o prořez parazitického jmelí a suchých větví tak , aby nám tento krásný strom zkrášloval i nadále žití v naší ulici

Dobrý den,

velice děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám sdělujeme, že se nejedná o památný strom a ihned po pádu větve, byl strom zkontrolován a řádně ošetřen.

OSMHS9.8.2022, 17:19, Pazdziorová

Dobrý den, chci se zeptat jestli město plánuje někdy opravu chodníků na 4. etapě, zejména v úseku od Masarykova 1019 až ke školce u Studánky? Poté např. také křižující se chodník od sochy Ježíše Krista až k hospodě u Studánky a v oblasti Orlího kaňonu. 20 let ty chodníky vypadají stejně, dokonce i hůř, díry a nerovnosti jsou čím dál tím větší. Děti si zde nemohou pořádně zabruslit, zajezdit na koloběžkách. Člověk si málem rozbije hubu kvůli některým "skokankům" které vznikly tzv. nařasením chodníku. U školky, jak byl kdysi ping pongový stůl je obrovská podélná prasklina. Nemluvě o nedávné kanalizační práci u školky, kde firma provádějící kanalizaci zalepila tu jejich obrovskou díru totálně nevzhledným materiálem a nebyl ani zarovnán s původním chodníkem, takže opět hnusná obrovská díra. Budou se tyto chodníky někdy řešit? Je to vesměs součást centra a je škoda, že jsou tyto chodníky neudržované, hnusné a občas doslova "o hubu".

Dobrý den,
Odbor rozvoje investic v současné době nepřipravuje v této oblasti rekonstrukci chodníků. V současné době není dostatek finančních prostředků na realizaci již připravených projektů. V budoucnu by mohly být za podmínky získání dotací realizovány pouze komplexní revitalizace sídliště zaměřené na modrozelenou infrastrukturu, jejíž součástí je i rekonstrukce chodníků. Město Orlová připraví komplexní studii 4. etapy, která by mohla takové řešení nabídnout.
odbor rozvoje a investic

Dobrý den,
na IV. etapě jsou čerstvě opraveny chodníky v celé šíři mezi MŠ Ke Studánce a BD č. p. 1009-1015 a od "Kříže" (jak pisatel uvádí od sochy Ježíše Krista) až k BD č. p. 1031. V následujících letech bude město postupně opravovat celoplošně další úseky chodníků na IV. etapě. Rozsah oprav v jednotlivých letech bude záviset na množství finančních prostředků v rozpočtu města. V roce 2023 budou opravy pokračovat před blokem BD č.p. 1016-1020.

S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy19.7.2022, 19:54, Ondřej

Dobrý den, mužete mi říct proč jsou po cele Orlové značky Cez atd? To se budou rozkopavat nové chodníky i ten co je v arealu nového naměstí? Výborně!!!

Dobrý den,
o akci společnosti ČEZ Distribuce, která provede v termínu od 18. 7. do 30. 11. 2022 rekonstrukci kabelového vedení v centru Orlové-Lutyně jsme Vás již informovali na https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/aktuality/39539-v-centru-probehne-rekonstrukce-kabeloveho-vedeni.html. Do chodníku náměstí tato akce nezasáhne a nejedná se o stavbu města.18.7.2022, 11:12, Hýsek Martin

Dobrý den ! Jsem rodák z Orlové, ale již 35 let bydlím ve Zlínském kraji. Pokud se nepletu, příští rok slaví Orlová 800 let od první písemné zmínky. Chystá vedení obce nějakou knihu nebo publikaci o historii a současnosti Orlové?, Děkuji za dpověď Hýsek Martin

Dobrý den,
děkujeme za Váš zájem o historii Orlové. Ano, máte pravdu, město připravuje k tomuto výročí vydání publikace. Kniha by měla vyjít v příštím roce. O jejím vydání budeme veřejnost včas informovat. Následně by měla být k zakoupení na Městském informačním centru v Orlové-Lutyni.

Přejeme pěkné letní dny.
kancelář starosty18.7.2022, 8:59, Radim P.

Dobrý den, jak je to s novým zákazem vjezdu nákladních aut nad 12t do města?Platí pro všechny nákladní vozy,nebo jen pro kamiónovou dopravu (TRANZIT)? Stále nám zde projíždějí PL nákladní auta "Wielton" , na ně se zákaz nevztahuje? Děkuji.

Dobrý den,

zákaz tranzitu nákladní dopravy se vztahuje na všechna nákladní vozidla a jízdní soupravy, jejichž okamžitá hmotnost převyšuje 12 tun.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor dopravy17.7.2022, 10:12, Milada Blaniková

Dobrý den,zajímalo by mně z jakých důvodů se neustále rozebírá nový chodník u školy Mládí,proč to nemohlo být 100% tní hned na poprve!!Dekuji za vaše vyjádření!!!

Dobrý den,

rovinnost chodníku lze bezpečně změřit až po finálním zahutnění dlažby. Před předáním díla byly stanoveny vady k odstranění. Ve Vámi dotazovaném úseku, byla v průběhu realizace zřízena skládka materiálů pro druhou část stavby (palety s dlažbou). Vlivem pojezdu stavební techniky byly v tomto úseku vyježděny koleje a proto jsme byli nuceni úsek rozebrat a předláždit. Vady byly odstraněny a dílo od zhotovitele převzato do užívání k 18.7. Děkujeme za dotaz a omlouváme se za vzniklé komplikace.

S pozdravem
odbor rozvoje a investic14.7.2022, 18:23, Vladimír Konecny

Dobrý den chtěl bych se zeptat kde bych mohl vyzvednout čipy na popelnice

Dobrý den,

čipy se nevyzvedávají. Nahlaste prosím adresu, číslo popisné - a o jaké nádoby se jedná na společnost SMO, m.a.s. . Oni Vám nádobu (nádoby) přijedou načipovat.

Děkujeme za pochopení.
odbor správy majetku a hospodářské správy13.7.2022, 15:46, Jan

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se bude v rámci rekonstrukce na V.etapě opravovat i velké parkoviště vedle hospody Pětka. Tuším v původním plánu byla, ale teď v plánech již nevidím tuto část zahrnutou. V případě, kdy se bude tato část dokončovat? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
toto parkoviště se bude opravovat ještě v letošním roce. Pokud půjde vše dobře, stavba bude zahájena v srpnu, nejpozději září.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic8.7.2022, 19:21, Eva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat nebo spíš požádat o dani semaforu u zastávky věžaky. Chodí tam plno dětí a řídiči nepoušteji. Děkuji

Dobrý den,

zavedení světelného signalizačního zařízení (SSZ) na přechodech pro chodce se řídí příslušnými technickými normami a technickými podmínkami. V zásadě mají být řízené přechody pro chodce přes dva a více stejnosměrných jízdních pruhů, stejně tak intenzity dopravy v průměru osm dopravně nejvíce zatížených hodin dne mají přesahovat mezní hodnotu intenzity dopravy, při které mohou chodci za běžných podmínek podle pravidel provozu na pozemních komunikacích bezpečně přejít, tj. 1100 voz/hod. Žádnou z těchto podmínek tento přechod nesplňuje.
Přechod pro chodce na Masarykově tř. (v blízkosti aut. zastávky Orlová,Lutyně,věžáky) je chráněn dělicím (ochranným) ostrůvkem v rámci středového pásu, samostatně nasvětlen atd., O zřízení světelného signalizačního zařízení není uvažováno.

Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
odbor dopravy7.7.2022, 19:19, koch

Dobrý den chtěl jsem se zeptat kdy se bude opravovat Úlice potoční na dotaz jste loni odpověděli že do konce roku opravíte výmoly a letos povrch ale stále se nic neděje děkuji za odpověď

Dobrý den,

oprava komunikace na ulici Potoční by měla být realizována na podzim letošního roku. Předpokládané náklady jsou 3,5 mil Kč. Nyní probíhá výběr dodavatele.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic6.7.2022, 10:59, Špuláková Jana

U Lidlu na Lutyni jsou zaparkovány dva vraky (nepojízdné dle stavu pneumatik), dle místních jsou označeny SPZ, vzhledem k tomu, že tam jsou zřejmě dle zeleně déle jak 3 měsíce na placeném parkovišti, vytváří dluh vůči Lidlu za ušlý zisk. Zajímalo by mě, kdo by měl volal odtah, jestli by bylo třeba ho hradit, případně jaká je šance na získání dluhu nazpět pro danou společnost. Nejsem její zástupce, jenom by mě zajímalo, proč by takovou situaci jinak tolerovali.

Dobrý den,

parkoviště Lidlu je odděleno závorou, jedná se o soukromý pozemek. Zde si určuje pravidla a režim provozování z pozice vlastníka Lidl.

Děkujeme za pochopení.
odbor dopravy4.7.2022, 10:24, Eva

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné aby technické služby odstranili bezdomovecke doupě na ulici na Výsluní u výměníku vedle popelnic,které je tam již několik týdnu. Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, věc bude řešena s městskou policií. Případně bude "bezdomovecké doupě" zrušeno.
S pozdravem

odbor správy majetku a hospodářské správy1.7.2022, 9:25, Martin

Dobrý den , umí ten kdo má odpovědnost za finance v Orlové hospodařit? Nemluvě o tom že Orlová přijde o 60 milionu které jste vložili do Sberbank. Takže koupaliště zde nikdy nebude . Dále město asi nemá stavební dozor?? Jak je možné že okolo Centrumu postavíte chodník a po pár dnech znovu rozebírate dlažbu aby jste do ní vložili vroubkovanou dlažbu pro nevidomé ! To nešlo dělat rovnou ? Za tohle hospodaření by měl někdo z města už zaplatit pokutu. Nemluvě o tom že je ten chodník okem viditelné postaven nakřivo .

Dobrý den,

ne, město nemá stavební dozor, ale technický dozor investora. Ten není nepřetržitý a nemůže suplovat funkci stavbyvedoucího. Pokud stavba pochybí, musí zjednat nápravu na svůj vrub. Samozřejmě město předělávky neplatí, protože cena díla je stanovena jako cena pevná (na základě položkového rozpočtu).
Při kontrole stavby byla opakovaně měřena rovinnost chodníku a v místech, kde nevyhověla, byl chodník opraven. Máte pravdu, v posledních letech se město Orlová potýká s klesající kvalitou prováděných prací většiny firem, a je čím dál těžší sehnat zhotovitele staveb. Tato situace je bohužel pravděpodobně způsobena nedostatkem kapacit stavebních firem a kvalifikovaných zaměstnanců.

Děkujeme za pochopení.
odbor rozvoje a investic29.6.2022, 20:00, Jarmila Káňová

Dobrý den. Jsem velmi ráda za opravu chodníku u Centrumu (snad se dočkám i opravy směrem ke kurtům). Zmizely však lavičky. Ty byly hojně využívané, hlavně ty ve stínu. Budou?

Dobrý den,

prosíme o upřesnění konkrétních laviček, o které se Vám jedná. Díky opravám a novým chodníkům na území města, je odstraněných starých laviček více, stejně tak jako laviček na výměnu po dokončení staveb. Případně se obraťte přímo na paní Pakovou, která má na našem odboru na starosti mobiliář města.

Děkujeme za pochopení.
odbor správy majetku a hospodářské správy