Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den. V aktualitách, v článku "Jak volili Orlovští?", jsem nenašel volební výsledek SPD-SPO. Posledním politickým subjektem, který je ve zmíněném článku uveden je Změna pro lidi - 1,14%(65 hlasů). V MSK volilo SPD-SPO přes 7% voličů. V Orlové to bylo méně, než u Změny pro lidi? Je Vaše opomenutí SPD-SPO záměrné, jak je zvykem opomíjet uvedenou stranu na celostátní úrovni , nebo se jedná pouze o chybu? Za upřímnou odpověď děkuji.

Lumír Blejchař

Dobrý den, vůbec nešlo o nějaký záměr, ale o chybu. Sledovala jsme vládnoucí politické strany a strany, které jsou v Orlové známé. Zajímala jsme se o výsledky orlovských kandidátů a kandidát za Koalici SPD a SPO je pro mě naprosto neznámou osobností - a s největší pravděpodobností i pro celou řadu Orlovanů. Moc se omlouvám. Níže upřesnění výsledků voleb v Orlové:
1. ANO 27,55 %, 2. ČSSD 18,69 %, 3. KSČM 14,73 %, 4. Koalice SPD a SPO 11,94 %, 5. Nezávislí 4,65 %, 6. KDU-ČSL 4,21 %.
Přeji hezký a pohodový den.
Nataša Cibulková
Dobrý den, chtěla bych si koupit byt na ulici 1.Máje 1270 a doslechla jsem se, že se snad v tomto domě mají konat nějaké rekonstrukce. Mělo by se prý jednat o bytové jádro a zateplení domu. Chci se zeptat jestli tomu tak opravdu je a kdy bude popřípadě rekonstrukce probíhat. Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne Stanislava

Stanislava Lukešová

Dobrý den,
zmíněné domy nejsou v majetku města, ale Bytového družstva Orlovan. Zkuste se obrátit na majitele domu, určitě bude vědět, jaké má záměry. Bohužel, na městě tyto informace nemáme.
S pozdravem
OSMM
Dobrý den, prosím o navrácení za záhadných okolností zmizelé dopravní značky ZTP na parkovišti na ulici Vnitřní. Děkuji. HP

Petr Haraším

Odpovídá odbor dopravy:

Na ulici Vnitřní byly odstraněny 2 dopravní značky, jimiž byla vyhrazena místa pro vozidla přepravující osoby těžce zdravotně postižené.
Odstranění bylo provedeno po kontrole počtu vyhrazených parkovacích míst pro osoby těžce zdravotně postižené na území města.
Dobrý den, ráda bych se dozvěděla proč v lesoparku nesvítí lampy? A k Vaši tolika zmiňované revitalizaci lesoparku, nyní jsou pokáceny označeny stromy, ořezané větve, ale proč nikdo tyto větve neuklidí? Rozježděné bahno v neosvětleném parku je velmi nepříjemné. Jaká je problém se zvednutím popelnice, kterou přepral"opilý borec", když popeláři vyvážejí odpad? Dovolíme si tedy požádat o úklid spadaného ovoce. Děkuji, Petra

Petra

Pokud nesvítí veřejné osvětlení je potřeba to nahlásit na tel. 596 581 330, nebo email: lukas.valovy@muor.cz. Mohlo dojít k technické závadě, nebo ČEZ Distribuce a.s. provádí vypínání el. energie v oblasti. Nesvítící světla v lesoparku prověříme a zajistíme případnou opravu.

V letošním roce bude kácení v lesoparku probíhat do podzimních měsíců. Tyto práce zahrnují jak samotné kácení, tak odvoz vytěženého dřeva a úklid větví probíhá průběžně. Spousta míst v lesoparku je pro běžně používanou lesnickou techniku nepřístupná. Z tohoto důvodu se objevují také rozježděná místa. Žádáme občany o trpělivost, toleranci a shovívavost po dobu provádění zásahů v lesoparku.

Vyvrácené nádoby na odpad budou vráceny do původního stavu v nejbližším možném termínu. Při hlášení vyvrácených nádob, prosíme o upřesnění lokality pro rychlejší nápravu.

Taktéž spadené ovoce bude uklizeno v nejkratším možném termínu.
Odbor správy majetku města
Měli by jste zájem o komiks do vašich novin? S úctou anonym.

anonym

Dobrý den,
děkuji za Vaši nabídku, nicméně je pouze "anonymní" a není konkrétní. Chcete-li něco nabídnout, přijďte s ukázkou své tvorby. Chcete-li si domluvit schůzku, napište na e-mail: orlovske.noviny@muor.cz
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobry den, chci se zeptat, jak je mozne, aby autobus 553 (Orlova-AS do Ostrava UAN, pravidelny prijezd 6:47 na zastavku Lutyne Nemocnice) jezdil kazdy den pozde. Ten autobus ma pocatecni zastavku jak uz jsem napsala na AS a na zastavce nemocnice je pravidelne kazdy den tak 6:50, 6:53, dnes dokonce 6:55 pricemz jeho prijezd ma byt v 6:47! Kdyby byl autobus plny lidi, tak bych mozna jeste pochopila, ze se tedy zdrzel nastupovanim lidi, ale on je pokazde prazdny. Lide maji v Ostrave prestupy, vcetne me, a ty prestupy na nas cekat nebudou, protoze pan ridic si protahuje prestavku.

K

Dotaz jsme přeposlali na Krajský úřad Moravskoslezského kraje, jelikož se jedná o příměstskou linku a vyjádření k této lince je výhradně v jejich kompetenci.
Odbor dopravy
dobrý den, bydlím v Orlové - Městě, Zimném dole. občas chodím zkratkou kolem rybníků Balaton. podle výpisu z Katastru nemovitostí vlastní tyto rybníky a pozemky společnost Financial Found a.s. Domnívám se, že skončil pronájem rybníků rybářům a v současné době se nikdo o rybníky a okolí nestará. Dříve byly křoviny ořezané a tráva posekaná. Teď je veškerá vegetace vzrostlá, chodníky postupně zarůstají. Tuhle cestu k Ostravské cestě využívá mnoho obyvatel, protože chodí na autobusové zastávky atd. Chci se zeptat, jestli má město nějakou možnost donutit majitele pozemků, aby se o ně řádně staral. Děkuji za odpověď

Lenka Klajmanová

Odpovídá Ing. Kateřina Cagašová, odbor životního prostředí, oddělení ochrany přírody a krajiny:

Dobrý den, cestičky vedoucí kolem rybníků nejsou oficiálně vedeny v katastru jako komunikace a zároveň se jedná o pozemky toho času v soukromém vlastnictví. Nemáme tedy legislativně možnost vlastníka donutit, aby tyto pěšiny zpřístupňoval. Je jeho dobrá vůle, že umožňuje přístup veřejnosti na jeho pozemky a pokud se zde nenachází invazní druh organismu, sledovaný rostlinolékařskou zprávou (např. bolševník, atd..), nemáme možnost přinutit vlastníka k provádění ořezů či kosení za účelem průchodu veřejnosti.
Dobrý den, ráda bych se informovala, kdo se stará o spadané ovoce - ovocné stromy, které jsou vysazeny u panelových domů? Pakliže odbor životního prostředí nedovolí pokácet ovocný strom, tak by se měl následně o něj starat. Nebo je to jinak? Děkuji za odpověď. Petra

Petra

Odpovídá Květoslava Vítová, vedoucí oddělení ochrany přírody a krajiny, odbor životního prostředí:

Dobrý den,
ovocné stromy, které jsou v dobrém zdravotním stavu, se na sídlišti nekácí, protože plní svou funkci. Spadaná jablka jsou uklízena v rámci údržby, pokud si je občané neposbírají ke zpracování…
Dobrý den, chodím nakupovat do Albera, Masarykova 9+4. Podchod vypadá hrozně. Špína, prach, občůrané rohy. Kdysi pod schody bydleli bezdomovci, teď je to zazděné, ale zezadu u schodů je takový binec, že se tam zdržují i hlodavci. Všude nedopalky. Snad by bylo možné vše pořádně uklidit a vyčistit vysokotlakým čističem.

Svobodová

Odpovídá odbor správy majetku města:

Úklid v podchodu není prováděn, protože není ve vlastnictví města Orlová a město nemůže zasahovat do cizího majetku. Ve vnitrobloku se sběr odpadů ze zelených ploch provádí a zpevněné plochy byly vyčištěné. Rovněž bylo započato s renovací laviček.
Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda město pronajímá nějaké parkovací místa pro motocykly např (skútry) v Orlové-Lutyni.Něco jsem zaslechl,že jsou k pronájmu nějaké garáže na letním koupališti.Je to pravda?Chtěl bych si skútr pořídit,ale mám strach ho parkovat venku z důvodu krádeže a taky bych nechtěl zbytečně zabírát parkovací místa pro automobily.Myslím,že by tuto možnost uvítalo více občanu.Děkuji Pavel.

Pavel

Vzhledem k tomu, že prostory v areálu letního koupaliště jsou využívány SMO, městskou akciovou společností k uskladnění příslušenství travní techniky, jako jsou sněžné frézy, dávkovač solanky, radlice apod., kdy navíc v letních měsících se zde skladují nafukovací tenisové haly, pronájem soukromé osobě není možný. Další prostory k pronájmu Vámi zmiňovaného skútru nemá město Orlová bohužel k dispozici.
S pozdravem

Bc. Pavlína Staniczková
vedoucí oddělení budov a bytů
odbor správy majetku města
Městský úřad Orlová

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30