Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude vyhlášen vítězný návrh pro soutěž logo města? Děkuji.

Vojtěch

Dobrý den,
vítězné logo bude vyhlášeno v průběhu letních prázdnin, pravděpodobně již během července.
S pozdravem
Jana Mravcová, vedoucí Kanceláře starosty
Prosím o informaci ohledně neposekane trávy vedle naší zahrady.....kdo je k tomuto úkonu oprávněný?Jedna se o ul.Nad VRBOU 1150/2 .... děkuji za odpověď SZAMARANSZKA Helena

Helena Szamaranszka

Vážená paní Szamaranszká,
sousedící pozemky jsou v soukromém vlastnictví. Požadavek bude předán životnímu prostředí, aby majitelům napsal výzvu na údržbu pozemku.
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, kdy bude opravený chodník u hlavní budovy před Mateřskou školkou Karla Dvořáčka? Každý den do školy a školky chodí spousty dětí a rodičů a chodník se opravdu nachází v havarijním stavu. Děkuji za vyjádření a nechci slyšet odpověď, že to letos není v plánu oprav.

František Vlček

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci opravy chodníku u mateřské školy na ul. K. Dvořáčka Vám sdělujeme, že lokální opravy tohoto chodníku budou provedeny do konce roku 2020.
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, Během čištění ulice Okružní strážníci městské policie vybírali pokuty i přesto, že značky se zákazy byly v rozporu s platnými předpisy, tedy nebyly platné. Provozujete radar a vybíráte pokuty za překročení rychlosti na ulici Na Olmovci, kde není přechod pro chodce, 200 metrů před koncem obce, kde nehrozí žádné nebezpečí. Když jsem se zeptal na FB stránkách města proč zrovna zde dáváte radar, odpověď byla, že "dodržovat rychlost je snad normální". Ptám se tedy: Jak hodláte zabezpečit dodržování maximální povolené rychlosti na ulici Okružní, kde je obytná zóna a hrají si tady děti? Během uzavírky tady autobusy projíždějí běžně rychlostí přes 60km/h!!! V pondělí mě řidič autobusu málem srazil a ještě na mne rozhazoval rukama. Opravdu chcete čekat, než tady srazí malé dítě? Styďte se!

Michal Srnák

Městská policie nevidí situaci na ul. Okružní tak dramaticky jako tazatel. Pokud ovšem dostane pokyn měřit rychlost v dané lokalitě, bude měřit.
Mgr. Milan Páleník, Městská policie Orlová
Dobrý den, Chtěl bych Vás poprosit o informaci, kdy je nejbližší možný termín k uzavření manželství. Šindler Rostislav Děkuji, pěkný den.

Šindler Rostislav

Dobrý den,
v těchto případech je opravdu lepší se přijít domluvit osobně. Budeme se na Vás těšit.
S pozdravem
Dobrý den, chci se zeptat, jestli nemáte vytvořenou nějakou vizualizaci rekonstruovaného prostoru v (účku) na 5. etapě mezi domy 1271-1278, ulice 1.máje a na Výsluní...myslím. Děkuji Gildeinová

Drahomíra Gildeinová

Bohužel kompletní vizualizaci k dispozici nemáme. Projektová dokumentace je ke stažení na https://www.vhodne-uverejneni.cz/index.php?m=xenorders&h=order&a=detaildocumentsandimages&rwr=regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa-v-orlove-lutyni-3-cast.

Vizualizaci máme pouze na úpravu části zelené plochy v bezprostřední blízkosti nově budovaného parkoviště viz příloha (zasláno mailem na Vaši adresu).
Dobrý den, Na ulici Ke studánce vedle restaurace Studánka je parkoviště. Z přilehlého lesa zasahují větve stromů na parkoviště tak, že auta už nemůžou pod větve zaparkovat. Výsledkem bohužel je , že úplně zbytečně ubývají parkovací místa, kterých je v naší lokalitě velký nedostatek. Prosím o řešení tohoto problému. Předem děkuji.

Dana Požárková

Dobrý den,
dne 29.6. byla provedená kontrola na místě samém. Ořez větví na parkovišti bude proveden během tohoto týdne. Z důvodu deštivého počasí jsou listy mokré a těžké, což má za následek klonění větví směrem k zemi.

odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda obec Orlová vydala omezení, ohledně napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu. Děkuji

Veronika

Dobrý den,
Orlová nevydala omezení, týkající se napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu . Nicméně, občané by měli zvážit, zda je vhodné napouštět bazén vodou z vodovodu v době, kdy se argumentuje nedostatkem vody. Službu napouštění bazénu vodou nabízí SmVaK za dostupnou cenu a nejedná se o vodu z vodovodní sítě.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den. Od 8.6. začíná velká rekonstrukce kvůli které je po celé Okružní ulici Zákaz zastavení. V místech kde se jinak normálně parkuje. Tím lidé bydlící na ulicích Okružní, Energetiků a Polní připravíte o cca 60 parkovacích míst. Všichni víme jak je to těžké zaparkovat. Co takhle zřídit nějaké "provizorní" parkoviště po dobu Zákazu zastavení? Například na placu u bývalého baru Rebel u zásobovací rampy pro Albert, kde je momentálně Zákaz vjezdu. Za další, pokud nenajdu parkovací místo na ulici Okružní, kvůli jednosměrné pokračují dále, projedu na střídavý provoz semafory kolem kruhového objezdu (což asi taky nebude žádný med vzhledem ke střídání 4 směrů) projedu celou Masarykovu a naivne odbočující opět směr Okružní. A pochybuji že bude Městská Policie tak tolerantní, že bude přehlížet špatně zaparkované auta stojící všude kde se dá... Předem děkuji za reakci

Jakub Nierychel

Omezení parkování vozidel v ulici Okružní je zejména z důvodu převedení autobusové dopravy na tuto trasu a zvýšení hustoty provozu na této komunikaci po dobu jejího zjednosměrnění. V rámci předání stavby dne 08.06.2020 dojde ke zpřesnění možnosti podélného parkování vozidel na ul. Okružní tak, aby se minimalizovalo omezení stávajících možností podélného stání vozidel, které by se omezilo na úsek přechodně zřízené autobusové zastávku a oblouk u č. p. 925.
odbor dopravy
Dobrý den, v lednu jsem si zakoupila půlroční jízdné, spoustu týdnů jsem nevyužila , chtěla jsem se zeptat,jestli nevyužitá doba lze posunout do budoucna. Děkuji, Kuzňarská.

Šárka Kuzňarská

Vážená paní Kuzňarská,
k Vašemu dotazu ohledně jízdného se informujte v místě zakoupení předplatného (přepravní kancelář Orlová,Karviná apod.).
Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová


Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Změna úředních hodin od 25.5.2020

Všechny budovy úřadu:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Pokladna:

Pondělí, Středa: 9:00-11:30 a 12:30-16:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek: 9:00-11:30 a 12:30-13:30

Prosíme občany, aby před příchodem na úřad nadále využívali systému objednání (telefon, e-mail, objednávkový systém na webu města) či upřednostnili, pokud je to možné, písemný, elektronický (e-mail, datová schránka) nebo telefonní kontakt před kontaktem osobním.Czechpoint:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Podatelna:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 8:00-11:30 a 12:30-13:30

Vstup do hlavní budovy bude možný pouze vchodem z ulice Osvobození.