Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den. Chtěla bych se zeptat proč ještě není sundané vánoční osvětlení ze stromu u rondelu č.4 (u pošty) . Děkuji za odpověd

Ludmila

Dobrý den,

vánoční osvětlení na stromu u kruhového objezdu č.4 nebylo sundáno, protože při nízkých teplotách, by při manipulaci mohlo dojít k jeho poškození.

Vzhledem k teplotám má správce v plánu sundat toto vánoční osvětlení během příštího týdne.
Mohou využívat sociální služby Města Orlové (denní stacionář) i občané blízkých obcí (Dětmarovice), ve kterých tato služba nefunguje? Pokud ano, za jakých podmínek. Děkuji za odpověď

Vendula

Dobrý den,
Sociální služby města Orlová poskytují službu Denní stacionář.
Především je služba určena pro občany Orlové (s ohledem na financování městem Orlová), případně spádových obcí (Doubrava Petřvald). Možné využití, v případě volné kapacity, je na rozhodnutí ředitele příspěvkové organizace a s tím spojené úhrady za využití služby. Buzková S.
Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat proč nefunguje na stránkách města web kamera? To během rekonstrukce nebude možno sledovat dění na "náměstí"? ;-) Děkuji za odpověď. J. Lancman

jiří

Dobrý den,
k poruše webkamery došlo počátkem roku v důsledku silných mrazů. Jedná o staré zařízení, které již nelze opravit. V souvislosti s dokončením náměstí se počítá i s novou webkamerou, tudíž nová kamera bude až za dva roky. Občané mohou vývoj stavby sledovat každý týden na webových stránkách a průběžně na městském facebooku. V únoru zařazujeme fotografie vždy na konci týdne.
Dobrý den. Prosím o informaci, jestli je možné dostat elektronici sdělení o pozemku, zda-li je zahrnut v územním plánu pro výstavbu rodinného domu. Nejsme z Orlové. Děkuji Weberová

Radka Weberová

Ano, je to možné. Nejlépe bude, pokud se na poskytnutí informace v elektronické podobě domluvíte telefonicky přímo s pracovníky úřadu územního plánování. V dotazu je nutno uvést parcelní číslo pozemku a katastrální území, ve kterém se pozemek nachází. Tel.č. na úřad územního plánování: 596 581 727.

Ing.Hana Juřicová
vedoucí OVŽP
Dobrý den. Prosím o sdělení, proč nevybudujete provizorní schodiště ze strany hlavní silnice pro vstup přímo do objektu pošty?? Mimo jiné i k Vám na město a spořitelny. Možnost zřízení takového schodiště se zde velmi dobře naskytuje. Obcházení celého objektu městského úřadu od hlavní cesty a celého objektu úřadu včetně parkoviště z druhé strany pro vstup do pošty se starými lidmi je zcela neuvážené a hlavně paradoxní při možnosti vybudování přístupového schodiště přímo u dveří pošty. Předpokládám, že výstavba náměstí nebude probíhat pár dnů?!? Děkuji za vyjádření Ing. Šustková.

Vladislava Šustková

Dobrý den,
odpovídá vedoucí odboru rozvoje a investic Ing. Martina SZOTKOWSKÁ:

Stavba Humanizace a revitalizace centra bude probíhat také ve vámi navrhovaném místě vybudování provizorního přístupu do České pošty. Tato část bude oplocena v další etapě realizace a bude docházet i k dalším omezením, jako je posunutí zastávky apod. Město Orlová musí především zajistit bezpečný pohyb občanů v blízkosti staveniště.
Zdravím.Ještě k Webkameře. Tvrdíte,že je kamera mimo provoz z důvodu,že byli velké mrazy. To je blbost.V provozu byla i po velkých mrazech.Kamera se určitě vypla,aby lidi neměli přehled,co se děje na staveništi. J.Kostelník

J.Kostelník

Dobrý den,
webkamera "odešla" někdy kolem 9. ledna letošního roku, tedy po silných mrazech na počátku letošního roku. S náměstím to skutečně nemá nic společného. Chcete-li se podívat, co se na staveništi děje, přijďte na městský úřad, z oken všechno uvidíte. Stejně tak videoreportáže i fotoreportáže přinášíme na městském facebooku a od tohoto týdne vložíme i na webové stránky. Samozřejmě, že můžete mít jiný názor.
Přeji hezký a pohodový den.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kdo se zasloužil o nainstalování betonových obrubníků v zatáčce na ulici 17.listopadu v Orlové, naproti restaurace Máj. Byla to pro chodce velmi nebezpečné místo a případy, kdy auta díky nepřiměřené rychlosti vyletěla ze silnice a skončila na chodníku nebo ve zdi domu nebyla ojedinělá.Vím o tom své,protože v těch místech bydlím. Zábrany působí i jako psychická bariera pro bezohledné řidiče a nutí je v těchto místech zpomalit a zatáčkou projíždět přiměřenou rychlostí. Jediným,kterým se toto opatření asi nelíbí,jsou pravidelní návštěvníci restaurace Máj, kteří vracejíc se večer v podroušeném stavu domů z hospody, nemohou devastovat dopravní značky za barierou. Chápu,že to naštve. Renata Řehová

Renata Řehová

Dobrý den,
betonové obrubníky byly nainstalovány na přání obyvatel tamní lokality. A cílem bylo zajistit bezpečnost chodců.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se ještě vydávájí tašky na třìděný odpad ? Děkuji hezký den

Renáta Grossová

Dobrý den,
ano tašky na tříděný odpad ještě vydáváme.
Ovšem pokud se jedná o byt, který je ve vlastnictví RESIDOMO s.r.o. (bývalé RPG Byty), tak bohužel do těchto bytů tašky nevydáváme.

Ing. Nitschová Denisa
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, Chci se zeptat,co se provádí s restaurací Atom.Je to rekonstrukce nebo se to ruší úplně.Byla by to škoda. Děkuji za odpověď.

Katka

Stavební úpravy stávajících objektů je možno provádět podle současného stavebního zákona bez povolení nebo ohlášení stavebnímu úřadu, a to v případě, že se nezasahuje do nosných konstrukcí a nemění se způsob užívání stavby. Vlastník restaurace Atom u stavebního úřadu nepodal žádný podnět, takže zřejmě jsou tyto úpravy v uvedeném rozsahu.

Ing. Hana Juřicová
OVŽP
Dobrý den, dozvěděl jsem se, že město již nepočítá s realizací projektu Revitalizace údolí Zimovůdky. Chtěl bych se zeptat, zdali je to pravda a proč se tak stalo, když proběhla soutěž o nejlepší řešení na kterém se rovněž podíleli i švýcarští partneři a projekt byl hotov? Druhý dotaz se týká revitalizace staré Orlové, kdy rovněž bylo soutěženo, tentokráte o Cenu Petra Parléře. Bude se vítězný projekt realizovat, nebo také skončí v koši?? Děkuji za odpovědi.

Filip

Dobrý den,
Váš dotaz je v tuto chvíli u odboru výstavby a životního prostředí. Ve chvíli, kdy obdržím jejich vyjádření, zveřejním.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Vyjádření odboru výstavby:

Vaše informace nejsou správné. Řádná projektová dokumentace revitalizace nebyla dosud zpracována; švýcarští studenti zpracovávali jen jakési ideové řešení, které mělo být podkladem pro budoucí projekční zpracování. "Projekt" Revitalizace údolí Zimovůdky, ve smyslu ideového záměru, je v současné době ve fázi ověřování, zda je možné získat potřebné pozemky v této lokalitě do vlastnictví města. Většina pozemků není ve vlastnictví města Orlová a není možné realizovat projekt na pozemcích cizího vlastníka.

Co se týče staré Orlové, na výsledky Soutěže O cenu Petra Parléře se navazuje pořízením regulačního plánu, jehož zadání schválilo zastupitelstvo v roce 2016. Zakázka na zpracování návrhu regulačního plánu byla svěřena vítězi urbanisticko - architektonické soutěže, tj. ateliéru Architekti Headhand, ing. arch. Miroslavu Šajtarovi a jeho kolektivu. V současné době proběhla vstupní jednání s projektanty. Na zpracování regulačního plánu se aktivně pracuje. O výsledné podobě regulačního plánu bude po jeho dokončení a projednání (i s veřejností) rozhodovat Zastupitelstvo města.


Ing. Hana Juřicová
OVŽP

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30