DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


29.8.2023, 8:35, Občan Emil

Zajímalo by me, proč má firma Tradetex pronajatých 7 parkovacích míst od města? Není kde zaparkovat a tato firma má místa zvlášť na Zásobování + navíc Rezerve 5x. To jako vážně? Je to vaše cesta, váš majetek. Proč nemohou tam stát aspoň o víkendu?

Dobrý den,
společnost Tradetex s.r.o. má vydáno povolení k zvláštnímu užívání pozemní komunikace vyhrazením parkovacích míst, a to do konce roku 2025. Za tyto vyhrazená místa hradí dle Obecné závazné vyhlášky města Orlová č.3/2022, o místním poplatku, příslušnou sazbu poplatku. Váš podnět bude se společností Tradetex projednán.
S pozdravem
Odbor dopravy27.8.2023, 18:17, Dagmar Ruislova

Zdravím,v neděli u Moravy super hudební léto v ulicích,líbilo se mi to a vyšlo počasí,diky

Dobrý den,
děkujeme a jsme rádi, že se Vám Hudební léto líbilo. Další koncerty z tohoto projektu se uskuteční v průběhu léta 2024.
S pozdravem
KS27.8.2023, 11:48, Tomáš

Dobrý den, budou v dohledné době, nějaké licitace bytů? Děkuji

Dobrý den,
další licitace nájmů bytů se připravují na měsíc říjen.
S pozdravem
OSMHS26.8.2023, 12:15, Jiří Gilar

Dobrý den.Bydlím na 5 etapě a vlastním garáž na ul.Rajčula kde parkuji auto už 23 let.Bohužel zjišťujeme s více majiteli garáží,že příjezd k některým garažím po deštích se tak zhoršil,že radši nechávají auta u paneláků a snižují počty parkovacích míst.Dále se zvedla kriminalní činnost v této oblasti i přes to,že městská i státní policie se snaží objíždět tuto lokalitu.Byl bych rád,kdyby město nahlédlo do tohoto problému a prostříhalo některé keře mezi garážema a upravili příjezdové cesty s odvodem vody.Vždyť za těch pár volných parkovacích mist u paneláků to stoji.Děkuji.

Dobrý den,
bohužel příjezd k Vámi zmiňovaným garážím není v majetku města Orlové a tudíž zde nemůžeme provádět ořezy. Váš podnět předáme na odbor výstavby a životního prostředí, který vyzve vlastníka pozemků k ořezu stromů a keřů.
S pozdravem
OSMHS26.8.2023, 12:08, Michal Dymasz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak podat stížnost na souseda. Máme s ním problém, že si poseká trávu jen takovou cestičku, aby mohl projít a u našeho plotu máme 2 metry vysokou trávu a navíc jsou u něj přemnožení potkani a další různí hlodavci. Když jsme to chtěli vyřešit domluvou nepomohlo to. Můžete mi poradit co s tím.

Dobrý den,
kontaktovali jsme vlastníka pozemku, pana Kolpaka, který byl již o daném problému informován nájemníky (se kterými jsme mluvily minulý týden). Sdělil nám, že má teď nějaké zdravotní problémy a že se mu zkazil křovinořez, ale že do konce září provede nápravu a pozemek dá do pořádku. Včetně části, která přiléhá těsně k oplocení souseda. Rovněž přislíbil, že provedou úklid na pozemku a celkově pozemek vyčistí. V té souvislosti by se měla snížit i přítomnost potkanů, kteří zde nebudou mít úkryt a neměli by se zde zdržovat.
Problematika potkanů je bohužel vázána na celou lokalitu, ne na jeden pozemek a Odbor výstavby a životního prostředí neustále vyzývá právnické osoby k provádění deratizace. Bohužel v některých místech bez úspěchu. Potkani se šíří i kanalizací a zdržují se obecně v místech, kde najdou úkryt a potravu.
S pozdravem
OVŽP26.8.2023, 11:34, Věra Pavlíková

Dobré odpoledne! Před pár lety byla v mezibloku panelových domů na Výsluní nově položena dlažbaa vybudovány chodníky, vysázeny okrasné keře,dřeviny a stromy . Máme tady krásnou odpočinkovou zónu s lavičkami atd. Super! Bylo by vhodné, kdyby se někdo o tyto chodníky a nejen ony,také postaral, prorůstají trávou. Existuje přece možnost-vystříkat chodník určitým prostředkem a tím zamezit růstu trávy mezi jednotlivými fragmenty dlažby. Díky za vaši zpětnou vazbu.

Dobrý den,
vzhledem k aktuálnímu počasí není možné chodníky ošetřit od prorůstající zeleně, jakmile to povětrnostní podmínky dovolí, bude město Orlová v okopávání chodníků od zeleně pokračovat také v okolí ulice Na Výsluní.
S pozdravem
OSMHS25.8.2023, 20:38, Jan Francák

Dobrý den. Děkuji za vyčerpávající odpověď ohledně mého dotazu ze dne 7.8.2023 , na umístění sirén. Taky děkuji za sdělení, že v případě zájmu, tvůrců webových stránek https://www.czechsirentech.cz/mapa-siren se nebráníte spolupráci. Vzkaz předám. Ještě jednou děkuji.

Dobrý den,
děkujeme.
S pozdravem
KS25.8.2023, 15:24, Markéta Netri

Dobrý den, chtěla bych se informovat kde mohu nahlásit poškozenou pozemní komunikace.Cesta se nachází na ulici Do vršku.

Dobrý den,
jakékoliv poškození komunikace nebo chodníku hlaste na e-mailovou adresu posta@muor.cz.
S pozdravem
OSMHS25.8.2023, 10:27, Pavel

Dobrý den je možné aby přepravní zásilkové dodávky běžně jezdily v prostoru okolo Moravy po chodníku? Pochopil bych při přepravě těžké nebo velice objemné zásilky ale v případě kdy tam stráví cca.30 vteřin piči balíkem tomu nerozumím ohrožování chodců i u některých rychlost.Prosim o monitorování situace.Děkuji.

Dobrý den.
pokud řidič zásilkové služby není vybaven povolením (výjimkou) k užívání pozemní komunikace, která není určena k provozu motorovými vozidly, dopouští se přestupku. Vaší informaci se budeme zabývat.
S pozdravem
MP Orlová23.8.2023, 16:50, Dagmara

Dobrý den, mám dotaz ohledně fungování tzv. SENIOR Taxi. Na stránkách města je uvedeno: "Přepravní služba Taxík Maxík funguje každý pracovní den v časech od 7 do 15." Když byl vznesen požadavek na přepravu k lékaři na 12.15 hodin, bylo volajicimu sděleno, že v době od 11.30 do 12.30 taxi musí čerpat polední přestávku. Takže nejede. Je to opravdu tak? Nikde v podmínkách pro provoz senior taxi tato skutečnost není uvedena. Děkuji D.K

Dobrý den,
v rámci poskytování Senior dopravy Taxík Maxík čerpá řidička vozidla zákonnou 30 minutovou pauzu na oběd. Dispečink se snaží v době od 11:20-12:20 neplánovat žádné jízdy Senior taxi tak, aby bylo umožněno řidičce v této době využít 30 min. pauzu. Je třeba zohlednit i předchozí jízdu včetně dojezdu. Bohužel řidička nemá v době čerpání zákonné pauzy za sebe zástup.
S pozdravem
OSZ23.8.2023, 14:43, Jarek

Děkuji SMO za rychlé odstranění zlomené větve stromu za domem Ke Studánce 1030 a menší úpravu dvou sousedících stromů. Opravdu dobrá práce!

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu. Rádi ji vyřídíme firmě TALPA, která má na starosti úpravu zeleně.
S pozdravem
OSMHS23.8.2023, 9:36, Jarek

Za domem, ul. Ke Studánce č.p. 1030, na stromě u chodníku je již 10 dní ulomená větev. Zasahuje do pochůzného profilu chodníku. Bylo by dobré tuto větev odřezat a odvést na SD

Dobrý den,
ulomená větev visící ze stromu Katalpy poblíž chodníku, nacházejícím se za domem, na ul. Ke Studánce č.p. 1030 byla dnes odstraněna a uklizena pracovníky zahradnické firmy pečující o městskou zeleň.
s pozdravem
OSMHS23.8.2023, 7:22, Daniel Kučera

Dobrý den.Děláte cestu na Nádražní.Děkujeme,jen doufám že už to konečne po vice jak 30letech bude i s chodníky!!Podklad jsou kočicí hlavy.Chci se zeptat kde skonči a zda je Město smysluplně využije na obnovu Staré Orlové?Stránky na "Lepší Orlová" nejsou funkční tak jak by si uživatelé představovali.Graficky nulové ,nedá se v nich orientovat,navrhovat,komunikovat,zjištovat aktuální dění,žádné nákresy a schvalovácí procesy plánů,např."Zimovůdka,cyklostezky,financováni,výdaje,postupy apod.Žádná transparentnost.Proč??Děkuji z odpověď.

Dobrý den,
opravu nerealizuje město Orlová. Silnice je v majetku Moravskoslezského kraje a opravu realizuje správce silnice, což je Správa silnic Moravskoslezského kraje. Materiál použitý na stavbu silnice není majetkem města Orlová a tudíž s ním nemůže nikterak nakládat. Město Orlová bude opravovat pouze chodníky na ul. Nádražní od křižovatky s ul. P. Cingra po odbočku na ul. Lidická a v úseku 150 m před areálem bývalých jatek (dnes kamenictví).
V současné době dochází k aktualizaci nového webu Lepší Orlová.
S pozdravem
OSMHS a KS21.8.2023, 19:15, Iveta

Dobrý den,z jakého důvodu jsou už skoro 14 dni uzavřené toalety u pošty.Děkuji

Dobrý den,
na toaletách došlo opakovaně k havárii, kdy zajišťujeme opravu. Navíc realizujeme opatření, aby nedocházelo do budoucna k zásahům nepovolaných osob do zařízení a vše řádně sloužilo občanům. Toalety budou částečně zprovozněny již tento týden. WC pro invalidy bude zprovozněno v prvním týdnu měsíce září 2023. Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
OSMHS20.8.2023, 14:42, Dagmar

Již v loni jsem psala,že se pronajímá dům č.911 Orlová město, binec roste, tráva se neseče. Náprava žádná.Odpadky sypou do vysoké trávy u domu.

Dobrý den,
u domu č.p. 911 bude zítra provedena kontrola skutečného stavu a následně vyzveme vlastníka k nápravě z hlediska úklidu odpadů a provedení údržby (vysečení trávy). Dům je obydlen nájemníky, kteří si tento nepořádek kolem domu způsobují sami, nicméně vlastníkem pozemku je firma, kterou budeme vyzývat k provedení nápravy.
S pozdravem
OVŽP