Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den. Bylo by možno v co nejkratší době spíše hned. Na ulici F.S.Tůmy naproti domu 1234 odstranit 2 staré klepače. Pokud se nechce Orlová zapsat mezi města ČR kde tyto klepače už děti zabily. Jsou u zemně zrezivělé a dokonce jeden je uplně. Poslal bych foto kdBy to šlo. Děkuji snad ještě tento týden to město nechá uříznout.

Michal

Dobrý den,
na základě Vašeho podnětu, jsme technicky nevyhovující konstrukci dvou starých klepáčů, ul. F.S.Tůmy před č.p. 1234, 9.5.2017 odstranili.
S pozdravem,
Ing. Lukáš Valový
Odbor správy majetku a hospodářské správy
Ještě si dovolím k mému mailu z dnešního dne připojit dotaz, proč úklidová četa neodstraní střepy skla, které již několik měsíců lemují celou boční stěnu Komerční banky. Tento chodníček je využíván hlavně za deště pejskaři, ale i kdyby nebyl, tak střepy tam prostě nepatří. Zajímalo by mně, zda někdo kontroluje práci těchto pracovníků. Kazí to celkový dojem z města, které je návštěvníky kladně hodnoceno hlavně díky práci zahradníků, která je obdivuhodná - zvlášť záhony na Masarykově ulici, ale i údržba stávající zeleně.

Valent

Dobrý den,
připomínka na provádění úklidu byla odeslána na společnost SMO, m.a.s., která pro město zajišťuje úklid veřejných prostranství.
Ing. Milan Bill
vedoucí odboru správy majetku města a hospodářské správy
Dobrý den, já bych se rád zeptal, kdy už konečně někdo udělá pořádek s tzv. pejskaři. Celá Orlová je plná psích výkalů. Sem tam někdo to h...o sebere, ale to maximálně každý pátý. Nešlo by provádět ranní hlídky a pokutovat? Ne jen botičky za špatné parkování. Aby se pejskaři moc neunavovali, záměrně venčí své čokly jen před domy na trávě, opravdu chuťovka. Nebo je nechají trápit dlouho v bytě o samotě a pak po vyběhnutí před dům ihned vykonávají potřebu, někdy i přímo na chodník jak už musí. Děkuji za odpověď.

Jaroslav

Odpovídá velitel Městské policie Orlová Mgr. Bc. Roman GALIA:
V loňském roce jsme řešili 310 případů týkajících se porušení obecně závazné vyhlášky. V letošním roce v tom pokračujeme. Občan má možnost kdykoli zavolat a upozornit nás na pejskaře, který nedodržuje městskou vyhlášku - a my tam v rámci možností dojedeme.
Dobrý den, jsem silně proti tomu, aby se nějak zásadně upravovalo prostranství U Moravy. Konkrétně mám na mysli schody se stěnami. Píšu Vám za početnou skupinu parkouristů a to ne jen z Orlové. Ty schody jsou jedním z nejlepších míst pro trénink toho, co máme nejradši. Když seberete lidem to poslední co mají rádi, tak co potom asi budou dělat? Už tak je Orlová známa především tím, že se tady u nás berou drogy mnohem častěji, než v kterémkoli jiném městě v Česku. Takto akorát zabráníte mladým lidem v pohybu a ti si potom budou hledat jinou zábavu.. Ano, nechali jste postavit workout hřiště, ale tam chodí pouze ti, co posilují a že jich není mnoho, zatímco parkouristů čím dál více přibývá.. Jestli chcete, tak klidně sepíšeme petici, ať sami vidíte, kolik lidí tím rozhořčíte. Tímto bych Vás chtěl požádat o to, abyste si to ještě nechali projít hlavou. S pozdravem, M. Fierla

Michal Fierla

ODPOVÍDÁ vedoucí odboru rozvoje a investic Ing.Martina Szotkowská:

Úprava prostranství je teprve zpracována ve fázi studie a rekonstrukce schodiště určitě nebude v první etapě realizace. Velmi nás zajímá názor občanů a určitě jsme připraveni k diskuzi. Velmi bychom ocenili aktivní přístup občanů při tvorbě veřejných prostranství. Vzhledem ke skutečnosti, že nám nejsou známy potřeby parkouristů, dovolujeme si Vás požádat o kontaktování odboru rozvoje a investic Ing. M. Szotkowské, martina.szotkowska@muor.cz , abychom případné návrhy mohli v rámci veřejných prostranství začlenit.
Dobrý den, bude letos probíhat hromadné očkování psů? Pokud ano, prosím o zvěřejnění termínů. Děkuji za odpověď

Jan

Dobrý den,
očkování psů proběhne i v letošním roce, a to 15. května 0d 8:30 do 9:30 v Orlové-Porubě u hasičské zbrojnice, 9:45-10:15 v Lazích, 10:30 - 11:15 v Orlové-Městě u radnice, 13:15-14:15 u PZKO v Orlové-Lutyni a 14:30 - 15:30 u kina Vesmír v Orlové-Lutyni. Bližší informace je v aktualitách na webu města.
Dobrý den, mohla by nějaká zodpovědná osoba za správu veřejného osvětlení ve městě Orlová provést zabezpečení rozvaděče V.O. hned vedle chodníku naproti benzínové stanice Shell. Trčí z nějak kabely a je celý rozpadlý, dvířka otevřené. Pokud je nefunkční proč není odstraněn?

Petr

Dobrý den,
nejedná se o rozvaděč veřejného osvětlení. Tento rozvaděč není v majetku města. Zjišťujeme vlastníka, kterého následně vyzveme k zajištění, popř. odstranění této konstrukce.

Ing. Lukáš Valový
odboru správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, v usnesení ze 40. rady města vyplývá, že na ulici Petra Cingra 357 je povolena výstavba sociálních bytů. To znamená další ubytovnu ve městě? Nebo bude mít snad město zajištěno to, aby se nic takového nestalo a do tohoto domu se nestěhovali jenom další sociálně nepřizpůsobiví obyvatelé? Děkuji za odpověď

Martin

Objekt č.p. 357 na ul. Petra Cingra je bytový dům s občanskou vybaveností v parteru budovy (přízemí). Byty jsou zde stávající, z pohledu stavebního zákona tedy nejde o budování nových bytů. Sociální byt není ve stavebním zákoně nijak specifikován. Funkce bydlení je v této ploše rovněž v souladu s územním plánem. Povolení stavebního úřadu budou vyžadovat následné stavební úpravy, pokud budou nutné a bude při nich docházet k zásahu do nosných konstrukcí apod.
Ing. Hana Juřicová
vedoucí odboru výstavby a životního prostředí

Souhlasné stanovisko RM s vybudováním sociálních bytů na č.p. 357 bylo vydáno na základě zjištění, že by se jednalo o řádné nájemní bydlení, kde nájemné nepřesahuje 57,50 Kč a bydlení je doprovázeno sociální prací. Dle dotace, ze které chce majitel čerpat finanční prostředky (IROP) v budově nesmí být více než 8 bytových jednotek. Jednalo by se právě o nájemníky, kteří v současné době na ubytovnách bydlí a nemají se možnost vrátit do běžného nájemného bydlení.
Bc. Iveta Nociarová
vedoucí odboru sociálního a zdravotního
Zdravím Nějak jste mi zapomněli odpovšdšt na vykopávky z náměstí. Asi tam jsou moc vzácné nálezy a tajné. Tak dík za pružnost.

jarek

V dubnu začaly intenzivní práce na archeologickém výzkumu na ploše bývalého náměstí. Pod vrstvami souvisejícími s výstavbou minulého náměstí a s životem na místě ve 20. století se objevila cesta o šířce 3 metry. Zpevněná byla tzv. hatí, což jsou větve a další dřevěné prvky. Střepy, které se nalezly mezi nimi zašlápnuté, pocházejí předběžně z 16. až 17. století. Stáří cesty potvrdí další testy dřevěných prvků. Výjimečným objevem v rámci celé republiky jsou svazky rýh kopírujících průběh cesty. Jedná se pravděpodobně o stopy provozu po této komunikaci. Ukončení práce archeologů v terénu se předpokládá koncem května.
Dobrý den ,chtěl jsem se zeptat na odkanalizování na Olmovci, máme nějakou šanci? A jěště jeden dotaz.Máte v úmyslu opravit chodník od Billy směrem na Dolní Lutyň?

Čestmír Řimánek

Odpovídá vedoucí odboru rozvoje a investic Ing. Martina Szotkowská:

Budování kanalizace v okrajových částech města je vysoce finančně náročné. Vzhledem k problémům s řešením majetkoprávních vztahů při budování kanalizace a špatnou zkušeností s napojování občanů na kanalizaci v minulé etapě, město Orlová v současné době nepřipravuje další etapu odkanalizování města.
Dobry den chtela jsem se zeptat ohledne roddneho listu k narozeni ditete kdy pospravnosti se vystavuje roddny list ditete Dekuji Martina Ferencova dekuji za odpoved

Marian Mensik

V případě, že se jedná o nově narozené dítě, rodný list vystavuje matrika v místě, kde se narodí (tzn. narodí-li se dítě v NsP Karviná, rodný list vydá matrika Magistrátu města Karviné apod.). Lhůta k vystavení dokladu je ze zákona 30 dnů, obvykle je však vystaven do několika dnů po narození dítěte, za doklad se nahradí žádný správní poplatek. Doporučujeme obrátit se přímo na matriku města, kde plánujete narození dítěte.

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30