DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


4.8.2023, 15:21, karel

dobrý den na ulici kpt.jaroše jsou plesnivé a polamané lavičky

Dobrý den,
město Orlová začalo s výměnou a sjednocováním laviček ve městě, dosud byly vyměněny lavičky na Masarykové Třídě a v další etapě se budou měnit lavičky na ulici Kpt. Jaroše a u Domu dětí a mládeže. Tato výměna by měla proběhnout do měsíce září letošního roku.
S pozdravem
OSMHS4.8.2023, 12:27, Ondřej

Dobrý den, nedávno jsem slyšel, že je moje matka po smrti. Neviděl jsem ji 15 let, neměli jsme dobré vztahy,žil jsem v zahraničí. Kde je možné si tuto informaci ověřit prosím? Pobývala celý život v Orlové. Jde o Marii Krainovou, ročník 1959. Děkuji

Vážený pane,
požadovanou informaci lze zjistit na evidenci obyvatel MěÚ Orlová nebo kteréhokoliv jiného úřadu v republice. Požádal byste si o výpis z AISEO (agendového informačního systému evidence obyvatel). K žádosti musíte předložit doklad totožnosti, svůj rodný list (kterým prokážete, že se jedná o Vaši matku) a na místě zaplatíte správní poplatek ve výši 50,- Kč. Na základě toho Vám příslušná úřednice poskytne informaci o datu a místu úmrtí Vaší matky.
S pozdravem
OVVŽÚ3.8.2023, 12:39, Ilona Juchelková

dobrý den mám dotaz na Stuchlikovci jste popelnice posunulu o kus dál to je super ale není vyřešeny k nim přistup jdete po blative cestě nebo přes zatravněny pás a okolo jdete přes obrubník a je tam i hrozne bláto a když se tam nahrne sníh tak to bude pro stare lidi a kočarky parada

Dobrý den,
nádoby na odpad jsme přesunuli z důvodu zvýšeného výskytu potkanů pod nádobami a v kanalizaci. Nádoby byly umístěny na betonové zpevněné ploše a přístup k nim byl přes trávník, bláto a vyčnívající kořeny stromů. Nyní jsou nádoby umístěny pouze o pár metrů dál na zpevněné ploše, navíc s přístupem po asfaltovém chodníku, v místě, kde kdysi stála PNS. Takže je nynější přístup k nádobám příznivější než před jejich přesunem.
S pozdravem
OSMHS2.8.2023, 11:23, Emilie Krainová

Dobrý den, protože město reprezentuje nejen náměstí,ale i autobusové stanoviště, zajímalo by mě, kdo má na starosti jeho úklid. Stanoviště je kompletně poseto nedopalky cigaret, papíry, dřívky z nanuků a pod. i přesto,že je, pokud je mi známo, na zastávkách zákaz kouření. Nejedná se o nahodilý jev, ale setrvalý stav. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
autobusové stanoviště je v majetku ČSAD, a.s., takže úklid zajišťuje tato společnost, nikoli město Orlová.
S pozdravem
OSMHS2.8.2023, 10:26, Petra

Dobrý den, zasílám dotaz ještě jednou, neb se stále nikdo nevyjádřil na mou otázku. V současné době je k prodeji komerční prostor v centru města na ulici Osvobození, kde je nyní ubytovna. Neuvažuje kupříkladu radnice nad koupí toho objektu? Využít ho trochu smysluplněji než dávat prostor obchodu s chudobou? Věřím, že by se našlo mnoho projektů a nápadů jak s budovou naložit. Na mimořádné výdaje by mělo být město připraveno, a tady je možnost udělat něco pro jeho obyvatele a pověst města samotného. S díky P.

Dobrý den,
město Orlová kontaktovalo majitele objektu, ale dle telefonického sdělení majitele, není v současné době objekt č. p. 827 na prodej.
S pozdravem
OSMHS2.8.2023, 9:21, Ilona Buščiková

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,kdo má v popisu práce úpravu keřů a zarostlého chodníku před krytým bazénem?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
zmíněné prostory před krytým bazénem budou v nejbližší době upraveny, proběhne zde ořez keřů a vyčištění chodníků včetně následné plánované opravy zde umístěné sochy.
S pozdravem
OSMHS1.8.2023, 18:39, Zaduban

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli by nebyla možnost si zaplatit parkovací místo v nově vybudovaných podzemních garážích pod náměstím 28.října, tak jak tomu je na 5.etapě. Myslím si, že město Orlová není tak bohaté, aby nevyužilo možnosti pronájmu parkovacích míst v podzemních garážích, dejme tomu 24000kč ročně za parkování jednoho vozidla. Když si spočteme, že je tam 90 parkovacích míst a z tohoto počtu by se 50 míst nabídlo k pronájmu, je to slušná částka do městské pokladny. Nestálo by toto řešení za úvahu? Myslím si, že bych nebyl jediný, kdo by měl o tuto možnost vyřešit parkování ve městě zájem.

Dobrý den,
prvotní přidělování 35 parkovacích míst bylo po stanovení ceny jednoho parkovacího místa uskutečněno tzv. „obálkovou metodou“, a to v souladu s usnesením RM 212/6 ze dne 25.01.2023. Na základě této metody však podali nabídku pouze dva uchazeči, se kterými byla následně sepsána nájemní smlouva. Rada města Orlová na svém 6. jednání 25.02.2023 schválila Zásady pro licitace nájemného parkovacích stání v podzemní garáži pod náměstím 28. října (dále jen „Zásady“), kdy vyvolávací cena za jedno parkovací stání byla stanovena na 2.420 Kč včetně DPH za měsíc.
Pracovní skupina pro přidělování a licitaci parkovacích stání v souladu se Zásadami konala po té licitace v měsíci květnu, červnu a červenci. Na licitace konané v měsíci červnu a červenci se nedostavil ani jeden zájemce o parkování. V současné době jsou obsazena 3 parkovací místa z celkového počtu 35. Vzhledem k tomu, že informace o licitacích jsou vždy s dostatečným předstihem uveřejňovány na úřední desce, v Orlovských novinách i na internetových stránkách města, měla pracovní skupina za to, že nezájem je způsoben výší ceny parkovacího místa.
Odbor správy majetku a hospodářské správy připravuje na jednání RM konané dne 30.08.2023 materiál týkající se úpravy vyvolávací ceny. Další licitace parkovacích míst se budou připravovat v měsíci září. Podrobnější informace budou opět uveřejněny na úřední desce, v Orlovských novinách i na internetových stránkách města.
S pozdravem
OSMHS1.8.2023, 12:34, Anna

Dobrý den, dne 11.07.2023 jsem zde vkládala dotaz, bohužel do dnešního dne bez odpovědi, proto se ptám znovu a byla bych ráda za reakci od kompetentních zaměstnanců MUOR. Z jakého důvodu byla odstraněna hnízda jiřiček nebo vlaštovek z fasády Městského úřadu Orlová (ze strany od parkoviště)? Došlo tím k porušení zákona č. 114/1992 Sb. O ochraně přírody a krajiny, konkrétně pak §5a). Pokud nechcete odpovídat veřejně, prosím alespoň o odpověď na e-mail. Děkuji.

Dobrý den,
k Vašemu dotazu Vám jako majitelé a správci budovy sdělujeme, že na fasádě budovy Městského úřadu jsme v posledních letech nezaznamenali výskyt vlaštovčích hnízd, tudíž nebyl důvod nic odstraňovat.
S pozdravem
OSMHS1.8.2023, 9:30, Jiří Daniš

Dobrý den,přicházím k vám s dotazem.Chodíme s dítětem si hrát na betonové hřiště na kpt.Jaroše u školy mladí,kde naše mládež z veselá rozbíjí sklenice od alkoholu.Tím dotazem se ptám,jestli by bylo možné v nejbližší době ho pozametat SMO službou?děkuji a hezký den.

Dobrý den,
dnes VPP uklízí Centrum Orlové (Prostranství u Moravy, fontánky, náměstí 28.října, prostranství u Hypernovy, hřiště Ke Studánce, Orlí kaňon, OD Centrum, mříž odpustku u Stadionu) a zároveň uklidí hřiště u ZŠ Mládí.
S pozdravem
OSMHS31.7.2023, 10:20, Petr

Dobrý den, mám připomínku - při výjezdu osobních aut z parkoviště od "Domu dětí" směrem k nemocnici mají řidiči (hlavně nižších aut) omezený výhled keři, které jsou vysázeny ve středu mezi silnicemi. Několik metrů porostu je sice z vršku trochu sestřiženo, ale je to nedostatečné a při výjezdu jsou nižší auta, které přijíždí ze směru od pošty, vidět na poslední chvíli. Je to opravdu nebezpečné a myslím, že by nebyl problém délku sestřižení prodloužit...

Dobrý den,
zmiňované keře ve středovém pásu u výjezdu z parkoviště od "Domu dětí" směrem k nemocnici byly již sníženy, tak aby byl zabezpečen lepší výhled na projíždějící auta. Na ostatních místech, kde jsou také ve středovém pásu vysázeny keře bude toto opatření provedeno rovněž a to v celé délce pásu.
S pozdravem
OSMHS28.7.2023, 21:52, Iveta

Chtela jsem se zeptat,kdy se budou opravovat chodniky kolem domu Masarykova 1016- 1024, jsou v katastrofalnim stavu a Orli kanon taky.

Dobrý den,
plošná oprava chodníku před blokem bytových domů č. p. 1016 - 1024 na Masarykově třídě proběhne nejdříve v roce 2024. V seznamu oprav chodníků a komunikací na rok 2023 tento chodník nefiguruje a z finančních důvodů ji už letos nejsme schopni realizovat. Snažíme se opravovat chodníky systematicky plošně po celých úsecích, ale technicky ani finančně to není zvládnutelné všechno najednou. Prosíme o trpělivost.
S pozdravem
OSMHS25.7.2023, 17:02, Dagmar Ruislova

Zdravim,nestihla jsem do letního kina na dokument o Orlove,bude někde ke zhlédnutí?dekuji

Dobrý den,
dokument Orlová včera dnes a zítra se bude promítat v místním kině v září a následně v říjnu v rámci kina pro seniory. V případě zvýšeného diváckého zájmu pak zařadíme další reprízy.
S pozdravem
DKMO25.7.2023, 9:08, Daniela Bartošová

Dobrý den, chci se zeptat, jestli můj dospělý syn, nyní žijící v Irsku, si může vyřídit občanský průkaz v Orlové, předtím bydlel v Karviné a já bydlím na Doubravě, kde během pobytu v ČR přebývá. Předem děkuji za odpověď Daniela Bartošová

Dobrý den paní Bartošová,
Váš syn si může vyřídit občanský průkaz na kterémkoliv úřadě v České republice, tedy i u nás v Orlové.
S pozdravem
OVVŽÚ24.7.2023, 13:37, Svatoslava

Prosím, kdy se uvažuje o opravě chodníku před Hruškou a od Hrušky k domu čp 748. Kočárky, invalidní vozíky a lidé o berlích mají velké potíže. Děkuji za info

Dobrý den,
chodník směrem od OC Centrum k č. p. 748 zařadíme do seznamu oprav chodníků a komunikací na rok 2024. Na opravu zpevněných ploch u OC Centrum a opěrných zídek zpracujeme investiční záměr a předáme požadavek na odbor rozvoje investic, neboť přesahuje finanční možnosti OSMHS a je třeba ji vyřešit komplexně.
S pozdravem
OSMHS24.7.2023, 10:02, Patrik

Dobrý den, proč neaktualizujete portál Lepší Orlová? Na stránkách města je odkaz, ale informace v něm jsou neaktualizované a tím i nepravdivé.

Dobrý den,
v současné době dochází k aktualizaci nového webu Lepší Orlová.
S pozdravem
KS