DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


29.9.2023, 18:20, Verča

Moc chválím, že si Rakosnickovo hřiště vzalo pod křídla Město Orlová a je jeho majitelem. Je možné prosím dosypat písek? Tuším že před několika měsíci byl dosypan, ale dnes už jakoby nebylo.

Dobrý den,
tento rok se již písek do pískovišť dosypávat nebude. Blíží se konec oficiální provozní doby dětských hřišť města Orlová, která je od 15.4. do 31.10. běžného kalendářního roku. Na jaře bude z důvodů dodržení hygienických norem veškerý starý písek z pískoviště odstraněn a následně navezen písek nový.
S pozdravem
OSMHS28.9.2023, 17:35, Hedvika

Dobrý den, proč kontejnery na tříděny odpad nejsou aspoň 1 ročně umyté? Jde o Adamusovou, ale i v inných částech města vidím stejně špinavé, je to hnus, když se zvedá poklop, aby člověk potom půl hodiny drhnul ruce.

Dobrý den,
děkujeme za upozornění na špinavé nádoby. Vzhledem k počasí již nádoby není možné umýt, na jaře se na čistotu nádob zaměříme.
​S pozdravem
OSMHS28.9.2023, 10:12, Daniel Kučera

Dobrý den.Zaráží mě chodník na Nádražní ul.Proč se zde nahrnul asvalt jako u nějaké výrobny,když to je historická část Města(a kde si ani podle sebe nemůžete udělat plot?!)Stonava,Karviná,Havířov,Lomná,Ostrava,Bohumín všude kde jsou obyvatelné lokality všude se dělájí chodníky ze zámkové dlažby!!Opět Orlová vyjímka.Asfaltový chodník jste měli zhotovit napojení na silnici59 směr Petřvald,ale určitě né pod kostelem.Né že tu necháte sestěhovávat absolitní lidskou spodinu,kde pracující lidé mají už strach volného pohybu,ale beztrestně je tu tolerujete!Nedokážete běžné věci jako cyklostezsky,koupaliště ať už přirodní či umělá,(Wellness pro 25lidí bez parkoviště)a stále se na něco vymlouváte.Pokud to nedokážete sdělte to bez výmluv. Kde je prosím stránka "Lepší Orlová"??.Proč už není spuštěná,jednoduchá,přehledna,informativní,uživatelsky příjemná!Děkuji

Dobrý den,
v případě chodníku na ul. Nádražní se jedná o opravu nikoliv rekonstrukci. Opravu bylo nutné provést v součinnosti s plošnou opravou silnice na ul. Nádražní, kterou prováděla Správa silnic Moravskoslezského kraje. Chodník měl před opravou povrch z litého asfaltu, proto proběhlas oprava opět asfaltem. Navíc navazující chodníky mají také asfaltový povrch.
S pozdravem
OSMHS26.9.2023, 9:38, Katka

Dobrý den kdy budou rozváženy pudlice na papír?

Dobrý den,
nádoby na papír, které si občané objednali, budou rozvezeny do konce roku 2023.
S pozdravem
OSMHS25.9.2023, 23:42, Veronika

Dobrý den. Kdy bude prosím nejbližší licitace bytů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejbližší licitace nájmu bytů proběhnou v pondělí 16. října od 15 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva v hlavní budově úřadu.

Licitovat se budou tyto byty:
Byt 0+2 v domě č. p. 1242 na ulici F. S. Tůmy, Orlová 4
Byt 0+1 v domě č. p. 1242 na ulici F. S. Tůmy, Orlová 4

Prohlídky se uskuteční v pondělí 9. října 2023 od 15 do 15:30 hodin a v úterý 10. října 2023 od 10 do 10:30 hodin.
Bližší informace k licitacím nájmu bytů získáte na tel. 596 581 325. Informace k prohlídkám a stavu výše uvedených bytů získáte na tel. 596 581 226 nebo 734 765 619.

S pozdravem
OSMHS25.9.2023, 18:03, Iveta

Dobrý den zajímá mě zda městská policie v případě, že vyjiždí na tzv .udaní (auto parkujici na žlutých čárach) zná identitu volajícího. A pokud se toto udaní ukáže jako nepravdivá informace, kontaktuje volajicího a stanovi mu povinnost tento výjezd zaplatit.

Dobrý den,
městská policie prověřuje oznámení z úřední povinnosti bez ohledu na to , zda je pravdivé či nikoliv. Jelikož se oznámení prověřují v rámci standardního výkonu činností hlídek a falešných oznámení evidujeme minimálně, případnou úhradou za výjezd se nezabýváme. Navíc v drtivé většině případu je oznamovatel ztotožněn. Pokud oznámení poskytuje anonymní oznamovatel, prověřuje oznámení městská policie i v tomto případě.
S pozdravem
MP25.9.2023, 12:24, Janoušková Michaela

Po přečtení vaší odpovědi na dotaz který vám poslal můj manźel je zřejmé,źe jste nepochopili problém.Nejde o technický stav vozidel,ale o to co provádějí.Jde asi o čtyři auta se sportovními výfuky které jezdi ve dne v noci Orlovou a ruší všechny kteří bydlí kolem jejich oblíbených tras.Brzdí dopravu,příklad:sobota minulý tyden:zastavi se na místě,auta za ním musí taky zastavit a chlapec v autě turuje motor a sportovní výfuk řve tak,že se nám třepou okna.Pak vyrazí a určitě nejede padesát.Na hranicích města jsou radary proto pořádají závody po městě.A to i po desáté večer a to je určitě rušení nočního klidu. Mám za to,že na tyto věci pravomoci máte,pokud vás ovšem zajímá jak se žije v tomto městě vaším občanum.Odpovědi typu: nic nemůźeme jsou opravdu nejjednodušší.Děkuji za odpověď.Janoušková

Dobrý den.
pokud oznámení podobného charakteru příjme Městská policie Orlová, bude konat toliko v rámci svých možností a zákonných oprávnění.
S pozdravem
MP24.9.2023, 17:27, Klimovič Pavel Ing.

Ptám se, zda se v ORL. kontroluje funkčnost veřejného osvětlení. Asi se nic takového (bohužel) neděje. U domu 857-858 na Masaryk. ulici už 3 měsíce nesvítí VO. Prosím opravte to, je to trapné! Děkuji. Snad to nebude nutné medializovat.

Dobrý den,
smluvní správce pro město Orlová na základě smlouvy o dílo pravidelné fyzické kontroly provádí. Vzhledem k danému objemu kontrolovaných míst za určité období naproti celkovému počtu světelných míst v současnosti překračujících čtyři tisíce však může vnějšími vlivy dojít k poruše zařízení mezi jednotlivými prohlídkami, za což se omlouváme. V současné chvíli bohužel město Orlová nedisponuje centrálním řízením veřejného osvětlení a systémem detekce poruch jednotlivých světelných bodů k okamžitému odhalení takovéto situace. Odbor správy majetku a hospodářské správy (dále jen OSMHS) v rámci zkvalitnění služeb pro občany a přípravy na další projekty v roce 2022 nechal světelná místa se svítidly označit dle pasportu veřejného osvětlení bílými čtvercovými značkami s číselným označením světelného místa. V případech zjištění poruchy či havárie občany prosíme o nahlášení číselného označení dotčených světelných míst na pracovníky OSMHS na telefonních číslech 596 581 330 nebo 778 975 029, případně na e-mail tomas.polasek@muor.cz, čímž dojde k urychlení identifikace problémových zařízení sítě veřejného osvětlení a tedy i následné opravy.
S pozdravem
OSMHS24.9.2023, 16:40, Ilona Juchelková

opět popisuji cestu k popelnicím na Sstuchlikovci 738 a dalši věžák ,popelnice jsou dany tak ,že obchazite celý rh a pak jdete po přijezdové ceste ,kde jezdi auta na parkoviště stačilo ,by dat kousek obrubníku pryč a posunout popelnice na misto ,kde stala budka ,v zimě to bude parada ,když se tam nahrne snich a zuží se cesta ,budu to psat opakovaně ,mám podporu všech starých lidi ,co tu bydli

Dobrý den,
nádoby na odpad se přesouvat nebudou. Přesunuly se už jednou na žádost občanů, vzhledem k výskytu potkanů a nerovnosti terénu. Občané také chodili přímo po příjezdové cestě, po bahně a kořenech stromů. Současný stav se bohužel měnit nebude.
S pozdravem
OSMHS24.9.2023, 10:02, Radim Janoušek

Dobrý den, každý den od odpoledních do pozdních nočních hodin, o víkendech od rána, se městem prohání několik rádoby sportovních aut s děravými výfuky. Hluk, který vytvářejí je mnohdy nesnesitelný. Zajímalo by mne, zda tento problém hodláte nějakým způsobem řešit. Děkuji za odpověď. R. J.

Dobrý den.
Městská policie se v rozsahu stanoveném zákonem o obecní policii nebo zvláštním zákonem o silničním provozu pouze podílí na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích. Z toho plyne, že její pravomoce v oblasti dopravy, do níž spadá i technický stav vozidla, neumožňují efektivně řešit danou problematiku. Tato pravomoc byla svěřena výhradně Policii ČR, jež na silniční provoz přímo dohlíží a rovněž dohlíží na technický stav vozidel a provádějí jejich kontrolu přímo v terénu.
S pozdravem
MP23.9.2023, 13:58, Marťas

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nechystáte nějaké nové cyklostezky? Vůbec se tady v městě o tom nepíše a taky vůbec nic nerealizuje, jako v Bohumíně. Tam mají mnoho cyklostezek a pořád se nové staví, tady v Orlové nic, chystáte nějaké nové značit, postavit?

Dobrý den,
budování nových cyklostezek je finančně a technicky náročné. Z důvodu technických požadavků i existenci sítí je to na mnohých místech téměř nemožné. Město Orlová disponuje základními trasami, které se pokouší jednotlivými projekty propojovat. Jednou z posledních vybudovaných cyklostezek je "Stezka pro chodce a cyklisty na ul. Kpt. Jaroše a Mládí", která byla dokončena v loňském roce a stála 5 mil. korun. Město Orlová projekčně připravilo stezku navazující z ulice Mládí na ulici Sadovou a zde by realizace za 6 mil. korun mohla být zahájena v příštím roce. Město Orlová se také zapojilo v rámci projektu POHO2030 do vybudování cyklostezek a spolu s okolními městy připraví projektovou dokumentaci na propojení Orlové s okolními městy zajímavou pohornickou krajinou. Zde se jedná o složitý projekt, který bude procházet i pozemky soukromých vlastníků a jeho příprava bude časově náročná.
S pozdravem
ORI23.9.2023, 9:35, Michaela

Dobrý den, mám dotaz k dětskému hřišti nad podzemními garážemi. Zajímalo by mne, jaký je plán ohledně opravy nebo zajištění? Kdy bude plocha opravdu znovu sloužit dětem? Pokud hrozí zřícení, jak je možné, že tam stále parkují další auta? Necháte to chátrat jako koupaliště nebo se o to již začnete starat? Děkuji

Dobrý den,

město Orlová připravuje projektovou dokumentaci na rekonstrukci parkovacího objektu s rozšířením parkování také na střechu objektu. V rámci rekonstrukce dojde ke zrušení dětského hřiště, jehož prvky jsou již za hranou životnosti. Město Orlová plánuje vybudovat náhradní dětské prvky mimo parkovací objekt již na jaře příštího roku.

S pozdravem
ORI21.9.2023, 18:55, Glac Milan

Dobrý den. Dne 3o.3.jsem zasílal dotaz, proč byl pokácen keř před vchodem do domu 1244.Odpověděla jste mi,že pod keřem se nachází kolektor teplovodu a výměna potrubí proběhne od května do září. Proto byl keř odstraněn.Začátkem května opravdu práce začaly.Ovšem chybička se vloudila. Kolektor nebyl pod naším vykáceným keřem, ale pod vedlejším, zhruba 10 metrů vzdáleným keřem. Takže ho odstranili, odkryli kolektor a vyměnili potrubí. Nyní je již vše zasypáno,terén upraven,takže to vypadá lépe než před zahájením prací. Dnes dokonce nahoru navezli vrstvu černé zeminy. Ovšem pochopitelně upravili jen ten prostor, který předtím rozkopali.Nám tak před vchodem zůstává několik zhruba 20 cm pařezů, takže do budoucna bude nemožné setkat prostor sekačkou. Budou i ty odstraněny a prostor upraven stejně jak to udělali potrubáři po ukončení prací? Děkuji za odpověď. Glac Milan.

Dobrý den,
úprava tohoto prostoru je v plánu a bude provedena v závislosti na harmonogramu prací. Tyto práce se však z důvodu jiných prioritních zásahů v zeleni nechávají na podzimní období.
S pozdravem
OSMHS21.9.2023, 15:06, Alice Horáková

Dobrý den, proč byl odstraněn kolotoč na dětském hřišti na ul. Okružní (poblíž Fastmall)? Bude někdy nainstalován zpátky nebo místo něj bude nějaká jiná nahrada?

Dobrý den,
kolotoč byl z dětského hřiště na ul. Okružní odstraněn z důvodu nesplnění bezpečnostních norem kladených na tento prvek. Náhrada za tento kolotoč se plánuje na příští rok.
S pozdravem
OSMHS21.9.2023, 13:54, pacolt

mestske symboly kdo navrhl znak vlajku logo mesta orlova dik badatel heraldiky pacolt

Dobrý den,
logo města Orlové vzešlo z veřejné soutěže mezi občany Orlové. Autor znaku města Orlová je člen heraldické komise Poslanecké sněmovny p. Jiří Louda.
S pozdravem
KS