Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den. Mám dotaz ohledně úprav kruhového objezdu č. 1 u Restaurace Horník. Tento kruhový objezd je zarostlý a neudržovaný. Nemám sice znalosti zahradního architekta, ale tento je velice nehezký. "Křoví", které tam roste a dříve snad hezké bylo, už dosahuje výšky až k označníku čísla objezdu. Je s podivem, že všechny centrální "kruháče" jsou udržované a to moc hezky (za to musím chválit, jsou velmi povedené). Jen nechápu, proč zrovna č. 1 musí mít křoví, přes které za chvíli už řidiči nic neuvidí. A snad ještě "maličkost. Také by to chtělo upravit plochy kolem zastávek Horník a to hlavně na straně směrem od Ostravy: Traviny a keře, které tam byly vysázeny, jsou úplně zarostlé. My s Poruby se chceme také koukat do pěkně upraveného prostoru, a nemuset kvůli "hezkému kruháči a okolí" jezdit do centra města. děkuji. Anna

Kateřina

Vážená paní,
velice děkujeme za Váš podnět ke kterému Vám sdělujeme, že tvarování kruhového objezdu č. 1 proběhno již minulý týden.
Rovněž tak byl zadán údržbě požadavek na pletí nově vysazených záhonu, které jsou opravdu zarostlé již vysokým plevelem. Dnes 29.6.2017 byl tento požadavek urgován a v nejkratším možném termínu dojde k nápravě.
Dále Vám sdělujeme, že odbor správy majetku města a hospodářské správy by chtěl v budoucnu provést úpravu všech kruhových objezdů.

Ing. Kristina Dvoroková
odbor správy majetku a hospodářské správy
Jelikož mém určite pochybnosti mám dotaz zda mi podle čísla policisty můžete sdělit jeho jméno.Nebo musím postoupit záležitost vyžším orgánům.S pozdravem Solich

Solich Milan

Dobrý den,
Vše záleží na charakteru Vaší pochybnosti, v těchto případech doporučuji schůzku s vedením Městské policie.
S pozdravem
Mgr. Roman GALIA
velitel Městské policie Orlová
Dobrý den! Pozemek p.č.2899 ve vlastnictví města je 8 let neudržován.Po reklamaci sousedů byl jeden krát posečen!Prosím sdělte, kdy bude pozemek posekan,jak je to s vyhláškou o sekání trávy a kdo je za toto zodpovědný. Děkuji za odpověď. Chwajol Tadeáš.

Chwajol Tadeáš

Dobrý den,
velice děkuji za Váš podnět, ale nejsme schopni na Váš dotaz odpovědět, prosím o doplnění katastrálního uzemí, části města nebo alespoň ulici.
Pozemek s p. č. 2899 se nachází v každém katastrálním území.

S pozdravem
Ing. Kristina Dvoroková
ostatní vztahy ke komunikacím, veřejná zeleň
oddělení komunálních služeb
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak často probíhá sekání trávy? Bydlím na Masarykově třídě u školky Radost a zde je tráva už tak vysoká, že se v ní ztrácí i můj pes, který není žádný drobeček. Oproti tomu na druhé straně Masarykovy třídy (kde je Hruška) byla tráva posekaná nedávno. Připadám si tady pomalu jako v pralese, nehledě na klíšťata, kterých je v tak vysoké trávě požehnaně. Děkuji za odpověď.

Petr

Vážený občane,
děkujeme za Váš podnět, ke kterému Vám odbor majetku a hospodářské správy sděluje, že dne 29.6.2017 byla provedena kontrola přístušné etapy a bylo zjištěno, že vyšší tráva se vyskytuje v Orlím kaňonu. Tento nedostatek v údržbě bude napraven v nejkratším možném termínu.
S pozdravem

Ing. Kristina Dvoroková
ostatní vztahy ke komunikacím, veřejná zeleň
oddělení komunálních služeb
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den chci se zeptat zda by město mohlo požádat společnost residomo aby sekali trávu na ulici Bezručova je tady tráva vysoká přes metr a tak to tu je už tři roky.pozemky patří asi společnosti residomo byvale rpg ale obyčejný člověk s nima nic nezmůže. Sečou tam kde nikdo nebydli.

Radek sopr

Ano, děkujeme za upozornění. Odbor výstavby a životního prostředí posoudil situaci s kosením na ul. Bezručova. Dopisem ze dne 21.6. vyzval písemně vlastníka pozemků Asental Land s.r.o. k vykosení pozemků, v rámci plnění zákonných povinností.

Hana Juřicová
OVŽP
Znovu se dotazuji: Dobrý den, rád bych věděl kdy se Orlová jako poslední začlení do dopravního systému ODIS. Všelijakých výmluv už bylo dost ! Bartoněk Dobrý den. K vašemu dotazu sděluji, že v prosinci 2016 došlo k zapojení MHD Karviná do Odis a v letošním roce budou pokračovat jednání o dokončení integrace MHD Orlová do Odis. Ing. Radim Klein vedoucí odboru dopravy A jednáte a jednáte a asi nikdy jednat nepřestanete. Nebo se pletu?

Bartoněk

Dobrý den.
Předpokládaný termín zapojení MHD Orlová do ODIS je prosinec letošního roku.
Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová
Proč jste dosud neodpověděli na můj dotaz kolik se ročně vybere na pokutách za parkování?

Martin Mlýnek

Městský úřad Orlová nevede speciální evidenci týkající se výhradně pokut za parkování.
S pozdravem

Ing. Radim Klein
vedoucí odboru
odbor dopravy
Městský úřad Orlová
Dobrý den, prosím, existuje pro Město Orlová vyhláška, na základě které se musí o víkendech a svátcích dodržet klid? Mám na mysli např. sekání trávy v neděli, hlučné oslavy po 22,00 hod. i v průběhu týdne, aj. narušování klidu. Všichni se určitě těšíme na víkendy, kdy si konečně v klidu můžeme odpočinout. Děkuji za odpověď

Elena Vontorková

Město Orlová má v současnosti upravenu problematiku "hluku" pouze částečně, a to obecně závaznou vyhláškou č. 7/2016 o stanovení podmínek pro pořádání, průběh a ukončení veřejných hudebních produkcí a akcí typu technoparty. Ochranu před hlukem o víkendech a svátcích, který vzniká např. v důsledku užívání některých strojů a zařízení (např. sekačky na trávu, rozbrušovačky apod.) nemá v současné době město Orlová žádným právním předpisem obce upravenu.

S pozdravem.
Mgr. Luboš Niessner
právní služby
právní odbor
Městský úřad Orlová
Dobrý den,,,chci se zeptat na chodník a cyklostezku...Není možno s dítětem překonat bezpečnou jízdu kolmo,či s koloběžkou na rozhraní Orlové a Petřvaldu..Vím že se už několik let mluvilo o zbudování této trasy..Stále se vubec nic neděje..Přece není normální že dvacetsedm let po revoluci nemáme ještě cyklostezky,když máme nesmyslně desetkrát víc aut..Dobře ,,ale proč když cyklisti chtějí jet z města do města nemají svou trasu je nepochopitelné..Tak jak se budují cesty se musí budovat cyklotrasy.Všeobecný problém.Takže dávám návrh..Zbudovat mezi Orlovou a Petřvaldem široký plnohodnotný chodník s možnosti jizdy kol,který bude napojen na obec Petřvald(který nebude jen čára na cestě pro auta a tím omezí provoz vozidel),,bude to plnohodnotna bezpečná čast komunikace pro pěší a cyklysty... Vím že na mé nepohodlné podněty nereagujete,,nejsem rezident typu (očkování pejsků apod),,chci jen dustojné bytí,kde jsme jako občané investovali čas a prostředky.Určitě tu nechce nikdo z nás další geto...

Daniel Kučera

Dobrý den,
z dotazu není zřejmé, kde konkrétně by cyklostezka měla vzniknout. Budování cyklostezek není vzhledem k majetkoprávním vztahům a normovým požadavkům jednoduchou záležitostí. Prosím zašlete konkrétní požadavek na martina.szotkowska@muor.cz a my prověříme možnosti technického řešení. Děkujeme za podnět.
Dotaz na značku..Proč jste dali značku na vjezd ve Staré Orlové?..To obrovské parkoviště má sloužit slušným řidičům,,ne pouze autoškole.. A ti co tam dělali léta nepořadek,,na to měla dohlídnout MP,,Město zde zřídit odpadkové koše...Né že za to trpí ted všichni..Mohlo tam Město časem zřidit organizovanou zonu pro ruzné motoristické akce...Taková nádherná plocha nemá nikde obdoby..Je vidět,,že nejlepší cesta bez nápadu je všechno zakázat nebo prodat..Je to bez starosti..Takovým zpusobem se nedá nic pozitivně rozvíjet,natož tato čast Města....

Daniel Kučera

Zákaz vjezdu zde byl již v minulosti. Město dlouhodobě plochu bývalého "Meteoru" pronajímá a k dopravnímu omezení bylo opětovně přistoupeno z důvodu opakovaných stížností místních občanů na nadměrný hluk a rušení nočního klidu. Nutno ještě připomenout, že se zde nachází degazační stanice provozována Green Gas DPB, a. s..

Přeji příjemný den.
Bc. Věra Górecká
silniční správní úřad
Odbor dopravy

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30