DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


29.12.2016, 12:35, Radim

Dobrý den. Proběhne v roce 2017 vyhlášení nejlepších sportovců města Orlová? Pokud ano tak v jakém termínu a najdu někde podklady k možné nominaci. Děkuji.

Dobrý den,

oceňování nejlepších individuálních sportovců a sportovních kolektivů za rok 2016 je aktuálně v přípravné fázi. Výzva k zasílání návrhu na udělení ocenění města Orlová bude zveřejněna již v polovině měsíce ledna 2017, a to na webových stránkách města a Orlovských novinách. Zmíněná výzva bude obsahovat příslušné formuláře k podávání návrhů včetně upřesnění termínu slavnostního předávání ocenění.

Ing. Michal Kozák, OMFŠK22.12.2016, 16:57, anna figelova

Dobrý večer proč se netopí v Ostravě-Porubě, Skautská 426?

Dobrý den, proč netopí v Ostravě-Porubě, tak to Vám určitě tady v Orlové neřekneme. Musíte se obrátit na správce Vašeho objektu.
S pozdravem
Nataša Cibulková21.12.2016, 10:12, Marek Danel

Dobrý den. Kde můžu nahlásit přemnožení potkanů u našeho domu Masaryková 842, Orlová? Nevidím žádná opatření proti přemnožení potkanů, spíš naopak u Hypernovy a okolo Moravy jsou vidět potkani za bílého dne.

Dobrý den,
Váš podnět jsem předala odboru správy majetku města a hospodářské správy. O dalších krocích budeme informovat.
S pozdravem
Nataša Cibulková17.12.2016, 12:48, Jan

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak postupovat v případě podání požadavku na vybudování nájezdů na schody na městském prostranství. V domě sice máme nájezdy na schody, ale jakmile vyjdeme z domu, před sebou máme další schody, které jsou bez nájezdů. Žel objet se to dá pouze po trávníků. V období sucha se to ještě dá, pokud člověk je vnímavý tak i bez psích dárečku, ale jakmile zaprší nebo v zimě jak taje sníh, tak to není příjemné se s kočárkem brodit v bahně. Bylo by potřeba vybudovat nějaké nájezdy nebo něco podobného, jen nevím ke komu bychom se měli obrátit s žádostí. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

Z Vašeho dotazu není zřejmé o jaké schody se jedná. V tuto chvíli Vám můžu doporučit mě kontaktovat přímo na můj e-mail radim.venglar@muor.cz, popř. mě navštívit přímo v kanceláři č. 315 na ul. Osvobození 796.13.12.2016, 9:23, Růžanská

P.Valová je nemocná? Chybí vydání 2.čísel Orlovských novin!

Dobrý den,
Orlovské noviny zveřejňujeme na webové stránky poté, co je ukončen prodej daného čísla a je staženo z prodejní sítě.
S pozdravem
Nataša Cibulková6.12.2016, 19:22, Zdenka Kornasová

Dobrý den,5.12. v 10 hod se u nás ohlásil muž s oznámením, že je s městského úřadu a potřebuje od nás fakturu za elektriku. Tvrdil, že pověření úřadu nemá a ani jiným dokladem se nechtěl prokázat. Vyhrožoval, že budeme platit velkou pokutu a odjel. Zajímalo by mě, zda městský úřad potřebuje fakturu nebo se jednalo o nějakého podvodníka. Děkuji Z. Kornasová

Dobrý den,
děkuji za informaci. V žádném případě se nejednalo o zaměstnance městského úřadu. Městský úřad nemá důvod se jakkoliv zajímat o fakturu za elektřinu a co především, každý pracovník úřadu se musí prokázat dokladem. S největší pravděpodobností se jednalo o podomního prodejce elektrické energie anebo o podvodníka. V podobných situacích ihned volejte městskou policii. Na území města je podomní prodej zakázán vyhláškou.
S pozdravem
Nataša Cibulková25.11.2016, 19:17, Nováková

Dobrý den, ta městská vánoční výzdoba - to je jako vše? Pokud ano, po letech velice ubohé.

Dobrý den, zprovoznění vánočního osvětlení je dle smlouvy od 1.12. a můžu říct, že co občan to názor, protože máme i pozitivní ohlasy.
V rámci peněz, které jsme letos měli k dispozici, je to maximum, co jsme mohli zajistit. Ano, máte pravdu, vánoční výzdoba může být lepší, ale je si třeba uvědomit, že kupujete zboží, které má záruku 2 roky a po dvou letech zpravidla nekoupíte ani náhradní prvky na případné opravy. Když Vám prvek vydrží pět let, máte štěstí
Ing. Lukáš Valový, OSMaHS24.11.2016, 20:27, Melounova Simona

Dobrý den,před rokem jsem vás informovala,že na ulici Stará štreka 622 nesvítí pouliční osvětlení psala jsem i panu Valový,ale náprava za celý rok nepřišla tak bych se chtěla zeptat jestli je vtom nějaký zásadní problém za kladné vyřízení už neděkuji jelikož není jaksi za co ,ale budu doufat že snad se zjedná náprava. S pozdravem S.Melounová

Dobrý den,

všechny žádosti o opravu veřejného osvětlení jsou přeposlány na správce veřejného osvětlení, který má dle smlouvy provést opravu do tří dnů. Vaši žádost o opravu přepošlu na správce, a opravu zajistíme.
Ing. Lukáš Valový, OSMaHS23.11.2016, 20:51, Lucka

Dobrý den, jak je to prosím s platbami komunálního odpadu u novorozence, když se narodil poslední den v měsíci? Děkuji.

Dobrý den,
dle čl. 6 odst. 2 písm. h) Obecně závazné vyhlášky č. 1/2016 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů je dítě do 3 měsíců věku osvobozené od poplatkové povinnosti na tomto poplatku.
Ing. Michaela Krulová, odbor správy majetku a hospodářské správy21.11.2016, 20:09, Jana Chobotová

Dobrý den, chtěla bych touto cestou nahlásit poruchu na veřejném osvětlení na ulici Nad Vrbou, a na stezce pro chodce (Okružní ulice -před blokem 930). Za odstranění poruchy předem děkuji.

Dobrý den,
hlášení o poruše bylo přeposláno správci veřejného osvětlení s tím, že opravu zajistí v souladu se smlouvou do tří dnů od nahlášení.
Ing. Lukáš Valový, odbor správy majetku a hospodářské správy14.11.2016, 14:40, Zdenka

Dobrý den, prosím o informaci, kde se bude konat výstava PZKO 25.11.2016. Bohužel je uveden datum a čas, ale není kde. Děkuji za informaci

Dobrý den,
omlouvám se, text jsem zpracovávala z pozvánky PZKO a tam není místo uvedeno. A bohužel, jsem si toho nevšimla. Možná ho neuvedli proto, že MO PZKO organizuje všechny své akce v areálu Domu PZKO na ulici Lutyňské 221 v Orlové-Lutyni.
S pozdravem Nataša Cibulková7.11.2016, 14:33, Petra

Dobrý den, v Orlové Porubě před firmou VILIKUS leží již dva měsíce rozebraná lednice. Mohla by tato lednice být odvezena nebo to nikou nevadí? Hlavně resortu životního prostředí? Děkuji Petra

Vážená paní Petro,

děkujeme za Váš podnět k úklidu černé skládky.
Vzhledem ke skutečnosti, že pozemek na kterém se tato černá skládka nachází není ve vlastnictví města Orlová, bude tato skutečnost postoupena na Odbor výstavby a životního prostředí.
Ing. Milan Bill, vedoucí odboru OSMaHS6.11.2016, 16:50, Petr Zuček

Dobrý den, již od roku 2013 řešíme přístupové chodníky k zadnímu a přednímu vchodu domu č. 1010. Řešilo to, Bytové družstvo Orlovan a správce domu s panem Venglářem na městském úřadě. Již v roce 2014 bylo přislíbeno, že se závada odstraní,ale k dnešnímu dni se tak nestalo. Děkuji za odpověď. Petr Zuček

Dobrý den,

k dotazu opravy přístupových chodníků u č.p. 1010 v Orlové-Lutyni Vám sdělujeme, že oprava těchto chodníku bude zařazena do harmonogramu oprav na rok 2017.
Ing. Milan Bill, odbor správy majetku a hospodářské správy31.10.2016, 21:40, Petr Stach

Dobrý večer, je stránka složení, rady, zastupitelstva a vedení města k 31.10.2016, v 21:35 aktuální? Prý nastaly změny. Pokud mají tamtamy pravdu, chtěl bych se zeptat na plat v novém místě Mgr. BC. Renaty Potyšové Ph. D. Nebo tak mám učinit přes stošestku? Děkuji za odpověď. Petr Stach

K datu 4.11.2016 jsou webové stránky města v sekcích „Vedení města“, „Zastupitelstvo města“ a „Rada města“ aktuální.
Plat nově jmenované ředitelce Sociálních služeb města Orlová, příspěvkové organizace, Mgr. Bc. Renatě Potyšové, která byla na tuto funkci jmenována s účinností od 1. 11. 2016, dosud stanoven nebyl, jeho stanovení je zařazeno na program 33. schůze Rady města Orlová, která se uskuteční dne 9. 11. 2016.10.10.2016, 21:54, Lumír Blejchař

Dobrý den. V aktualitách, v článku "Jak volili Orlovští?", jsem nenašel volební výsledek SPD-SPO. Posledním politickým subjektem, který je ve zmíněném článku uveden je Změna pro lidi - 1,14%(65 hlasů). V MSK volilo SPD-SPO přes 7% voličů. V Orlové to bylo méně, než u Změny pro lidi? Je Vaše opomenutí SPD-SPO záměrné, jak je zvykem opomíjet uvedenou stranu na celostátní úrovni , nebo se jedná pouze o chybu? Za upřímnou odpověď děkuji.

Dobrý den, vůbec nešlo o nějaký záměr, ale o chybu. Sledovala jsme vládnoucí politické strany a strany, které jsou v Orlové známé. Zajímala jsme se o výsledky orlovských kandidátů a kandidát za Koalici SPD a SPO je pro mě naprosto neznámou osobností - a s největší pravděpodobností i pro celou řadu Orlovanů. Moc se omlouvám. Níže upřesnění výsledků voleb v Orlové:
1. ANO 27,55 %, 2. ČSSD 18,69 %, 3. KSČM 14,73 %, 4. Koalice SPD a SPO 11,94 %, 5. Nezávislí 4,65 %, 6. KDU-ČSL 4,21 %.
Přeji hezký a pohodový den.
Nataša Cibulková