Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Plánuje město s vybudováním parkovacích míst na ulici Ke Studánce? A kdy se budou opravovat chodníky v této lokalitě? Je to ostuda po čem se v Orlové chodí. Hlavně, že se vybudovali chodníky sběračům kovů aby se jim dobře jezdilo do sběrny v Orlové-Porubě.

Stanislav Kratochvíl

Na ulici Ke Studánce č.p. 1031 – 1032 byla vybudována nová parkovací místa počátkem letošního roku. V současné době nemá město Orlová v této lokalitě připraven další projekt na vybudování parkovacích míst. Parkoviště chybí po celém městě a město Orlová je buduje dle finančních a urbanistických možností pokud možno rovnoměrně.
Ing. M. Szotkowská, odbor rozvoje a investic
Dobrý den chci se zeptat jak a kdy se bude řešit situace s parkováním na ulici Osvobození. Jsem pracující u OKD a veškeré autobusy jsou zrušeny, proto musím dojíždět do práce vlastním autem a po směně není kde zaparkovat a do finále je na autě bota. Bydlím na této ulici od června a nikdy nebyl problém s parkováním na určitých místech ale od tohoto měsíce dostáváme všihni botičky i na místech kde jsme dřive parkovat mohli a to bez postihu, tak nevím jestli je to šikana od policie proti pracujícím, protože to nechápeme proč jsme parkovat mohli a teď už nemůžeme. Děkuji Saran

Martin

Dobrý den, bohužel problém s parkováním se zhoršil realizací hned několika investičních akcí v centru města. Samozřejmě obnovením parkoviště před úřadem, vybudováním nových parkovacích míst pod náměstím a následným dobudováním parkovacích míst před domy 871 a 873 se situace podstatně zlepší. Město Orlová postupně řeší parkování v celém městě. Bohužel možnosti jsou již značně omezené.
Ing. M.Szotkowská, odbor rozvoje a investic

Jednáme na základě podnětů občanů.
Mgr. R.Galia, velitel Městské policie Orlová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy bude další vitani občanku? Nebo jak je možné se zaregistrovat na další? Děkuji moc za odpověď s pozdravem Kaszová Nicola

Nicola Kaszová

Dobrý den, další vítání občánků by mělo být v druhé polovině listopadu. Chcete-li se přihlásit, napište na adresu: jirina.lizalova@muor.cz, případně zavolejte na tel.č.: 596 581 448. Tam se dozvíte přesné termíny a bližší informace.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Kam zavolat ohledně voleb pro nechodící občany, aby k nim mohli přijít s urnou. Konkrétně se jedná o Kidoňová Marie, bytem Polní 960, zvonek č.26. Děkuji za odpověď. Fritzlová Ilona

Fritzlová Ilona

Dobrý den, zavolejte paní Pěntkové na evidenci obyvatel tel.č. 596 581 239. Můžete si domluvit konkrétní hodinu, kdy paní volební komise navštíví s přenosnou urnou.
Poplatky za psy Dobrý den. K čemu slouží nově naistalované prázdné schránky na sáčky pro úklid psích exkrementů? To skutečně v hlavách úředníků MÚ, nemůžou vznikat rozumější návrhy, než na podobné "pitomosti" ? Vy si skutečně myslíte, že lidé, kteří psí exrementy po svých psech neuklízí, že si tyo sáčky, (které tam většinou nejsou) vezmou a uklidí? Proč radši nezlevníte poplatky za psy, tak aby si ti poctiví "sběrači " mohli sáčky koupit, nebo vyzvednout na MÚ? Píšete, že provozování těchto nefukčních stojanů stojanů bude město stát cca 50 000,- Kč ročně.Kolik vybere město ročně od majitelů psů z celé Orlové peněz? Za co vlastně platím 3 500,- Kč za dva psy o něž se starám? Snad přispívám na odměny městských policistů, za to, že když zrovna nespí u monitorů, že tam náhodou něco objeví? Chápu, že ne všichni obyvatelé Orlové jsou fandy slušných chovatelů psů, ale já také zrovna nemusím opilce, narkomany, výtržníky, atd... K čemu slouží "spanilé" jízdy vozidel MP po hlavních komunikacích města Orlové? Proč tito nechodí pěšky po problémémových částech města? Děkuji za "vyčerpávající odpověď". Petr Szypka

Petr Szypka

Poplatek ze psů je součástí rozpočtu města, ze kterého se mimo jiné financuje provoz a údržba psího útulku, údržba louky pro psy, čistota města.
Schránky na sáčky na psí exkrementy byly ve městě instalovány na základě žádosti občanů. Sáčky na psí exkrementy si také můžete vyzvednout na MěÚ Orlová, v kanc.č.323 nebo č.321.
Ing. Jaroslava Buchtová, OSMHS
Dobrý den, můžu se prosím zeptat z čeho přesně jsou nové chodníky v lesoparku, popř. která firma je zhotovila, moc děkuji s pozdravem jurčo.

Lukáš

Dlažba DITON, firma KR Ostrava.
Ing. Szotkowská, odbor rozvoje a investic
Dobrý den, na koho se mohu obrátit v případě zájmu o pronájem parkovacího místa? Děkuji

Lukáš

Dobrý den, obraťe se na paní Bc. Věru Góreckou – odbor dopravy, tel.č. 596 581 626.
chtěl bych se zeptat,kolik Rómu se přistěhovalo do Orlové za rok 2017..totiž je jich nebyvalé hodně,děkuji

Jaroslav Doffek

Statistiku o pohybu romských spoluobčanů evidence obyvatel nevede - město k tomu nemá kompetence.
Kateřina Štebelová, evidence obyvatel
Proč při úpravách cest v Lesoparku neni prováděno dílčí dokončení a přejmutí některých úseků. Např. úsek od Lidlu do Lesoparku má dláždění hotové už 4 měsíce, ale kolem je hrozný nepořádek (nedosypané boky kolem chodníku, poházené odpadky po"stavbařích", nezapískovaný povrch chodníku...atd). Mám dojem, že stavební dozor z města ( ORI), se tam nekoná, jinak doporučuji používat v investiční činnosti "selský rozum".V Lesoparku se pracovní morálka firmy AWT shoduje s úrovní MěÚ a podle toho to tam vypadá- další vizitka "úrovně města".

Klimovič Pavel Ing.

Stavební práce na komunikacích v lesoparku stále pokračují a jedná se o staveniště. Město chodníky nepřevzalo právě z důvodu nedokončení stavebních prací včetně terénních úprav a pořádku. Technický dozor investora se samozřejmě koná, a pokud máte zájem si prohlédnout příslušnou dokumentaci, rádi Vám ji v souladu se zákonem o veřejném přístupu k informacím předložíme. Bohužel pracovní morálka firmy nesouvisí s výkonem technického dozoru. Město Orlová využívá všech legislativních možností a sankčních ujednání stanovených uzavřenou smlouvou o dílo. Zde bych si Vás dovolila opravit, protože rekonstrukci chodníků realizuje společnost KR Ostrava, nikoli společnost AWT Rekultivace.

Ing. M. Szotkowská, odbor rozvoje a investic
Dobrý den, chci zeptat jak vyřídím voličský průkaz, jelikož většinu času trávím v Praze a chtěl bych volit tady. Trvalý pobyt mám stále v Orlové. Je možno vyřídit tento průkaz elektronicky? Děkuji za odpověď Šiška Martin

Šiška Martin

Dobrý den,

Voličské průkazy se vydávají do 18.10.2017 do 16-ti hodin pouze osobně. Písemné žádosti o vol. průkazy se podávaly do minulého pátku.

S pozdravem
Petra Ožanová

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30