DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


5.1.2024, 7:42, Tereza

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by nebylo možné povolit parkování dodávek ve městě na určitě hodiny. Např. 6:00-14:00. Jezdím dodávkou a někdy potřebuji něco vyřídit na úřadech ,doktor atd a nemůžu jelikož to nelze. Jezdím poté pozdě domů osobním autem a už nic nestihnu vyřídit. Díky

Dobrý den,
pro parkování dodávky - užitkového vozidla kategorie N 1 s maximální hmotností nepřevyšující 3,5 tuny můžete využít parkovišť na ul. Osvobození u letního kina, na ul. Kpt. Jaroše pod bývalým kinem Vesmír a na ul. Rydultowská za Doubravanem. Parkoviště v sídlištní části Orlové - Lutyně jsou součástí občanské vybavenosti a jsou určena pro osobní vozidla. O povolení parkování dodávek na těchto parkovištích v určitých hodinách se neuvažuje.
S pozdravem
OD4.1.2024, 16:57, Burianová

TERMÍNY A MÍSTA PŘISTAVENÍ VELKOOBJEMOVÝCH KONTEJNERŮ v roce 2024 jsem na stránkách města nenalezla, prosím, o informaci. Děkuji Burianová

Dobrý den,
od 1.1.2024 je přistavování velkokapacitních kontejnerů ve městě Orlová zrušeno, tudíž harmonogram nikde zveřejněn není.
S pozdravem
OSMHS3.1.2024, 8:10, Lída

Zdravím. Z harmonogramu svozu odpadů, konkrétně odpadu BIO jsem zjistila, že první svoz bude až v březnu. V loňském roce byl aspoň jeden svoz v lednu i únoru. U rodinných domů se najde BIO odpad i v lednu a únoru, když vám například vítr zlomí haluz jehličnanu, tak je kontejner plný hned. Tak proč tak razantní změna.

Dobrý den,
v průběhu zimních měsíců není produkce bioodpadu tak velká, aby se musel svážet pravidelně. V loňském roce se sváželo v zimních měsících, bioodpad v nádobách byl zmrzlý a při vývozu se ničily nádoby. Pokud nastane případ, který zmiňujete, můžete větev odvézt do sběrného dvora.
S pozdravem
OSMHS2.1.2024, 9:52, Tomasz

Dobrý den, chci nahlásit nesvitící veřejné osvětlení. Ulice Klidná u domu s č.p. 1564. Děkuji.

Dobrý den,
svítidla v této oblasti nejsou již ve správě města Orlová, jedná se o část soustavy spravované obcí Dolní Lutyně. Informace o poruše byla předána telefonicky panu Šeligovi, který pro obec Dolní Lutyně vykonává místní samosprávu mimo jiné i v rámci veřejného osvětlení. Všechna světelná místa s jedním nebo více svítidly, která jsou v majetku a správě města Orlová, jsou označována černými číslicemi oddělenými lomítkem na bílém čtvercovém podkladu.
S pozdravem
OSMHS1.1.2024, 19:49, Daniel Mášek

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali je informace o chystané celkové rekonstrukci cesty V Zimném dole pravdivá? Má se jednat o úsek od světelné křižovatky ( u kláštera) směrem kolem hřbitova,točna BUS až směr Veverka. A zda je v tom zahrnuto i obnovení příkop podél cesty pro odvod dešťové vody? Které jsou neprůchozí, nečištěné a někde nepochopitelně občany zavezeny zeminou. A tím pádem veškeré přívalové deště směřují na níže přilehajíci pozemky. Děkuji za odpověď, D.Mášek

Dobrý den,
tak rozsáhlá rekonstrukce by byla velmi finančně i technicky náročná a určitě se v současné době nepřipravuje. V letošním roce se prozatím chystá oprava komunikace Klášterní (od světelné křižovatky, kolem hřbitova po budovu hřbitovní správy). Rozsah oprav stanoví zjednodušená projektová dokumentace, která bude na jaře dokončena. V tomto úseku pravděpodobně bude muset být částečně upraveno odvodnění této komunikace.
S pozdravem
ORI1.1.2024, 15:20, Ervin

Pokud se budou černé popelnice - směsný odpad odvážet od rodinných domů jednou za 14 dnů, pak by měly SMO automaticky vyměnit kovové popelnice za černé plastové, které mají větší objem.

Dobrý den,
výměna kovových 110 l nádob na směsný komunální odpad je na uvážení každého občana, některým objem této nádoby s četnost svozu odpadu jednou za 14 dní stačí. Účelem snížení četnosti svozu směsného komunálního odpadu je snížení jeho množství ukládaného na skládky a zvýšení množství tříděného odpadu tím, že si občané mohou požádat o nádoby na separovaný odpad (plast, papír, sklo, bioodpad).
S pozdravem
OSMHS1.1.2024, 12:24, Martina S.

Harmonogram přistavení velkokapacitních kontejnerů v roce 2024.Nikde jsem jej nenašla.

Dobrý den,
od 1.1.2024 je přistavování velkokapacitních kontejnerů ve městě Orlová zrušeno, tudíž harmonogram nikde zveřejněn není.
S pozdravem
OSMHS29.12.2023, 9:26, Helena

Dobrý den, ráda bych věděla kolik stojí odvoz odpadů na jednu osobu v roce 2024. 15.2.2024 mi bude 65.let chci vědět kolik budu platit odpadky za celý rok.Děkují Hela Orlová 4.

Dobrý den,
místní poplatek za likvidaci komunálního odpadu zůstává nezměněn a stejně jako v roce 2023 činí 960,- Kč za osobu/rok. Splatnost MP je do 31.5.2024. Úleva ve výši 50% ceny je až pro seniory nad 70 let.
S pozdravem
PO28.12.2023, 12:58, Jana Hiblerová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli byla již stanovena částka za svoz odpadů na rok 2024. Děkuji předem za info.

Dobrý den,
místní poplatek za likvidaci komunálního odpadu zůstává nezměněn a stejně jako v roce 2023 činí 960,- Kč za osobu/rok. Splatnost MP je do 31.5.2024.
S pozdravem
PO20.12.2023, 22:29, Zaduban Ivan

Dobrý den, měl bych dotaz a zároveň návrh na řešení parkování v podzemních garážích pod náměstím 28.října. Parkování by mohlo být vyřešené přehledněji a více pochopitelněji pro obyčejné obyvatele města Orlové, kteří nečtou tabulky na jednotlivých sloupech a parkují na místech pro zaměstnance města a residentech, kteří mají svá parkovací místa až v zadní části garáží. Je logické, že zaměstnanci parkují až v zadní části, ale residenti by měli parkovat co nejblíže k vrátnici, aby zaměstnanci ostrahy nemuseli běhat ke každému neukázněnému řidiči a ukazovat mu kde může a nemůže parkovat. Někdy nastane situace, že ostraha musí jít na potřebu a někteří řidiči jsou bezohlední a parkují kde se jim chce. Je to jen můj návrh, buď vyřešme označení parkovacích míst barevně a nebo parkování residentů posuňme do třetí řady od vrátnice. Parkování se stane přehledné a ostraha nebude muset běhat za každým parkujícím autem. Jedná se o 8 residentů.

Dobrý den,
dopravní značení, jak je v podzemních garážích zrealizováno, je dostačující a jednoznačné, je schváleno Dopravním inspektorátem v Karviné.
Řidič, který do podzemních garáží přijíždí musí dbát veškerého dopravního značení, které je zde umístěno.
S pozdravem
OSMHS.20.12.2023, 15:11, Jana D

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na čipování popelnic u RD. Vyvážení popelnic každý týden, když ji nemáme naplněnou, je pro nás zbytečné a jednou za 14 dnů by stačilo.

Dobrý den,
úplně nerozumím části dotazu týkající se čipování, prosím o upřesnění bud emailem na denisa.nitschova@muor.cz nebo tel. 596 581 329
Svoz směsného komunálního odpadu (černé nádoby) v roce 2024 bude probíhat co 14 dní.
S pozdravem
OSHMS20.12.2023, 11:56, FRANTIŠEK STRACHOTA

JAKÝ BUDE "JÍZDNÍ ŘÁD" SVOZU TŘÍDĚNÉHO ODPADU ( BIO PLAST PAPÍR) NA 2025 ?

Dobrý den,
harmonogram svozu tříděného odpadu na rok 2025 ještě nemáme stanoven, ale na rok 2024 najdete na webových stránkách města Orlové, zde: https://www.mesto-orlova.cz/cz/radnice/odpadove-hospodarstvi/42530-harmonogram-svozu-separovanych-sloek-odpadu-v-roce-2024.html.
S pozdravem
OSMHS19.12.2023, 17:56, Zuzana D.

Prosim, kdy se v r.2024 budou vyvážet černé popelnice od rodinných domu? Nikde jsem to nenašla a vím že budou změny. Děkuji

​Dobrý den,
nádoby na směsný komunální odpad se budou svážet ve stejné dny jako jste zvyklí a jen v liché týdny. Svoz bude probíhat už 1. týden v lednu.
​S pozdravem
OSMHS19.12.2023, 12:35, Ondřej

Dobrý den.Obracim se s dotazem, co by se muselo udělat, popřípadě koho oslovit aby byly vybudovány nájezdové rampy k výdejním boxům Alza a PPL u Prioru. Když se zde má dostat člověk s kočárkem popřípadě někdo na vozíku tak je to nadlidský úkol.Samotne schody taky už pamatuji kupu zim. Díky za odpověď.

​Dobrý den,
chodník vedoucí k Prioru, kde jsou umístěny Alzaboxy je v majetku města Orlové, ale prostor v podloubí, včetně schodiště je již majetkem Prioru.
​S pozdravem
OSMHS19.12.2023, 12:24, Michal Dymasz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy budou dodávány modré nádoby na papír. Děkuji

Dobrý den,
nádoby na papír se od 17.12. 2023 postupně k rodinným domům rozváží. Požadavky na přistavení nádob, které byly zaevidovány v průběhu listopadu a prosince, budou naplněny počátkem roku 2024.
S pozdravem
OSMHS