DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


2.8.2023, 9:21, Ilona Buščiková

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,kdo má v popisu práce úpravu keřů a zarostlého chodníku před krytým bazénem?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
zmíněné prostory před krytým bazénem budou v nejbližší době upraveny, proběhne zde ořez keřů a vyčištění chodníků včetně následné plánované opravy zde umístěné sochy.
S pozdravem
OSMHS1.8.2023, 18:39, Zaduban

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli by nebyla možnost si zaplatit parkovací místo v nově vybudovaných podzemních garážích pod náměstím 28.října, tak jak tomu je na 5.etapě. Myslím si, že město Orlová není tak bohaté, aby nevyužilo možnosti pronájmu parkovacích míst v podzemních garážích, dejme tomu 24000kč ročně za parkování jednoho vozidla. Když si spočteme, že je tam 90 parkovacích míst a z tohoto počtu by se 50 míst nabídlo k pronájmu, je to slušná částka do městské pokladny. Nestálo by toto řešení za úvahu? Myslím si, že bych nebyl jediný, kdo by měl o tuto možnost vyřešit parkování ve městě zájem.

Dobrý den,
prvotní přidělování 35 parkovacích míst bylo po stanovení ceny jednoho parkovacího místa uskutečněno tzv. „obálkovou metodou“, a to v souladu s usnesením RM 212/6 ze dne 25.01.2023. Na základě této metody však podali nabídku pouze dva uchazeči, se kterými byla následně sepsána nájemní smlouva. Rada města Orlová na svém 6. jednání 25.02.2023 schválila Zásady pro licitace nájemného parkovacích stání v podzemní garáži pod náměstím 28. října (dále jen „Zásady“), kdy vyvolávací cena za jedno parkovací stání byla stanovena na 2.420 Kč včetně DPH za měsíc.
Pracovní skupina pro přidělování a licitaci parkovacích stání v souladu se Zásadami konala po té licitace v měsíci květnu, červnu a červenci. Na licitace konané v měsíci červnu a červenci se nedostavil ani jeden zájemce o parkování. V současné době jsou obsazena 3 parkovací místa z celkového počtu 35. Vzhledem k tomu, že informace o licitacích jsou vždy s dostatečným předstihem uveřejňovány na úřední desce, v Orlovských novinách i na internetových stránkách města, měla pracovní skupina za to, že nezájem je způsoben výší ceny parkovacího místa.
Odbor správy majetku a hospodářské správy připravuje na jednání RM konané dne 30.08.2023 materiál týkající se úpravy vyvolávací ceny. Další licitace parkovacích míst se budou připravovat v měsíci září. Podrobnější informace budou opět uveřejněny na úřední desce, v Orlovských novinách i na internetových stránkách města.
S pozdravem
OSMHS1.8.2023, 12:34, Anna

Dobrý den, dne 11.07.2023 jsem zde vkládala dotaz, bohužel do dnešního dne bez odpovědi, proto se ptám znovu a byla bych ráda za reakci od kompetentních zaměstnanců MUOR. Z jakého důvodu byla odstraněna hnízda jiřiček nebo vlaštovek z fasády Městského úřadu Orlová (ze strany od parkoviště)? Došlo tím k porušení zákona č. 114/1992 Sb. O ochraně přírody a krajiny, konkrétně pak §5a). Pokud nechcete odpovídat veřejně, prosím alespoň o odpověď na e-mail. Děkuji.

Dobrý den,
k Vašemu dotazu Vám jako majitelé a správci budovy sdělujeme, že na fasádě budovy Městského úřadu jsme v posledních letech nezaznamenali výskyt vlaštovčích hnízd, tudíž nebyl důvod nic odstraňovat.
S pozdravem
OSMHS1.8.2023, 9:30, Jiří Daniš

Dobrý den,přicházím k vám s dotazem.Chodíme s dítětem si hrát na betonové hřiště na kpt.Jaroše u školy mladí,kde naše mládež z veselá rozbíjí sklenice od alkoholu.Tím dotazem se ptám,jestli by bylo možné v nejbližší době ho pozametat SMO službou?děkuji a hezký den.

Dobrý den,
dnes VPP uklízí Centrum Orlové (Prostranství u Moravy, fontánky, náměstí 28.října, prostranství u Hypernovy, hřiště Ke Studánce, Orlí kaňon, OD Centrum, mříž odpustku u Stadionu) a zároveň uklidí hřiště u ZŠ Mládí.
S pozdravem
OSMHS31.7.2023, 10:20, Petr

Dobrý den, mám připomínku - při výjezdu osobních aut z parkoviště od "Domu dětí" směrem k nemocnici mají řidiči (hlavně nižších aut) omezený výhled keři, které jsou vysázeny ve středu mezi silnicemi. Několik metrů porostu je sice z vršku trochu sestřiženo, ale je to nedostatečné a při výjezdu jsou nižší auta, které přijíždí ze směru od pošty, vidět na poslední chvíli. Je to opravdu nebezpečné a myslím, že by nebyl problém délku sestřižení prodloužit...

Dobrý den,
zmiňované keře ve středovém pásu u výjezdu z parkoviště od "Domu dětí" směrem k nemocnici byly již sníženy, tak aby byl zabezpečen lepší výhled na projíždějící auta. Na ostatních místech, kde jsou také ve středovém pásu vysázeny keře bude toto opatření provedeno rovněž a to v celé délce pásu.
S pozdravem
OSMHS28.7.2023, 21:52, Iveta

Chtela jsem se zeptat,kdy se budou opravovat chodniky kolem domu Masarykova 1016- 1024, jsou v katastrofalnim stavu a Orli kanon taky.

Dobrý den,
plošná oprava chodníku před blokem bytových domů č. p. 1016 - 1024 na Masarykově třídě proběhne nejdříve v roce 2024. V seznamu oprav chodníků a komunikací na rok 2023 tento chodník nefiguruje a z finančních důvodů ji už letos nejsme schopni realizovat. Snažíme se opravovat chodníky systematicky plošně po celých úsecích, ale technicky ani finančně to není zvládnutelné všechno najednou. Prosíme o trpělivost.
S pozdravem
OSMHS25.7.2023, 17:02, Dagmar Ruislova

Zdravim,nestihla jsem do letního kina na dokument o Orlove,bude někde ke zhlédnutí?dekuji

Dobrý den,
dokument Orlová včera dnes a zítra se bude promítat v místním kině v září a následně v říjnu v rámci kina pro seniory. V případě zvýšeného diváckého zájmu pak zařadíme další reprízy.
S pozdravem
DKMO25.7.2023, 9:08, Daniela Bartošová

Dobrý den, chci se zeptat, jestli můj dospělý syn, nyní žijící v Irsku, si může vyřídit občanský průkaz v Orlové, předtím bydlel v Karviné a já bydlím na Doubravě, kde během pobytu v ČR přebývá. Předem děkuji za odpověď Daniela Bartošová

Dobrý den paní Bartošová,
Váš syn si může vyřídit občanský průkaz na kterémkoliv úřadě v České republice, tedy i u nás v Orlové.
S pozdravem
OVVŽÚ24.7.2023, 13:37, Svatoslava

Prosím, kdy se uvažuje o opravě chodníku před Hruškou a od Hrušky k domu čp 748. Kočárky, invalidní vozíky a lidé o berlích mají velké potíže. Děkuji za info

Dobrý den,
chodník směrem od OC Centrum k č. p. 748 zařadíme do seznamu oprav chodníků a komunikací na rok 2024. Na opravu zpevněných ploch u OC Centrum a opěrných zídek zpracujeme investiční záměr a předáme požadavek na odbor rozvoje investic, neboť přesahuje finanční možnosti OSMHS a je třeba ji vyřešit komplexně.
S pozdravem
OSMHS24.7.2023, 10:02, Patrik

Dobrý den, proč neaktualizujete portál Lepší Orlová? Na stránkách města je odkaz, ale informace v něm jsou neaktualizované a tím i nepravdivé.

Dobrý den,
v současné době dochází k aktualizaci nového webu Lepší Orlová.
S pozdravem
KS22.7.2023, 20:15, LIBOR

Děkuji za odpověď na můj dotaz ze dne 12.7.,ve které mne odkazujete na živnostenský úřad(jednalo se o výrobnu palivového dřeva),domnívám se,že bohužel živnostenský úřad nemůže kontrolovat něco,co oficiálně neexistuje,konkrétní člověk určitě živnost oficiálně neprovozuje,o povolení zřízení provozovny v obytné zoně také nezažádal,musel by mít souhlas dotčených sousedních parcel,a její majitelé o ničem neví.Jedná se tudíž o provoz nelegální.Pro konkretizaci jde o pozemek u domu č.p.26 na ulici Rolnická v Orlové Lutyni.Děkuji za odpověď

Dobrý den,
v kompetenci živnostenského úřadu je provádět kontroly všech podnikatelů, tedy i těch, kteří svou živnost neohlásili, příp. nezajistili, aby provozovna byla způsobilá k provozování dané živnosti.
Skutečnost, že podnikatel živnost neohlásil (tedy ji „oficiálně neprovozuje“), jak uvádíte ve svém dotaze, nemá za následek, že danou činnost může provozovat, aniž by dodržoval zákony, které se k provozování takovéto činnosti vztahují. I v těchto případech lze provést živnostenskou kontrolu, jejímž účelem je zjistit a prokázat, zda se jedná o neoprávněné podnikání a jak jsou splněny povinnosti stanovené živnostenským zákonem a ustanoveními zvláštních právních předpisů vztahujícími se na živnostenské podnikání. Náš živnostenský úřad vždy prověřuje takováto podání bez ohledu na to, z jakého zdroje se o nich dozvěděl (tedy i z dotazu učiněnému na webu města Orlová).
S pozdravem
OVVŹÚ20.7.2023, 17:22, Monika gazi

Dobry den chci se zeptat ziji v londyne a mam u vas doklady k vyzvednuti ,mohla bych vedet do kdy mam lhutu kvyzvednuti jelikoz my bylo receno ze teto doklady co mam pri sobe budou zablokovane jelikoz zmena byla protoze sem se vdala (zmena primeni) pred svadbou Monika Hackett

Vážená paní,
nový občanský průkaz a nový cestovní doklad si můžete u našeho úřadu vyzvednout kdykoliv. Jelikož jste však neuvedla své nové příjmení, nejsme schopni dohledat, zda už tady Vaše nové doklady máme připraveny k vyzvednutí.
Upozorňujeme však, že po uplynutí 45 dnů od uzavření sňatku dojde automaticky k zneplatnění původního občanského průkazu na jméno Hackett. Původní cestovní doklad na jméno Hackett bude automaticky zneplatněn po uplynutí 3 měsíců od uzavření sňatku.
S pozdravem
OVVŽÚ20.7.2023, 8:28, František Vlček

Dobrý den, kdy se začne stavět parkoviště před nemocnicí?

Dobrý den,
v nejbližších dnech bude podepsána smlouva s vybraným zhotovitelem a zahájí se činnosti k převzetí staveniště. Zhotovitel si ještě před samotným zahájením stavebních prací musí vyřídit povolení dopravního značení. O zahájení stavby budete včas informováni.
S pozdravem
ORI17.7.2023, 13:32, Martin

Dobrý den, nedávno nám byla opravená silnice za což jsem rád, avšak oprava silnice výrazně zhoršila situaci s dešťovou vodou, která je směrována přímo na rodinný dům! Dochází tak k narušování zdiva a základů. Na koho se mohu obrátit v této situaci? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
situaci s odvodněním lokality budeme řešit se společností SmVaK a.s.. Pokusíme se dosáhnout umístění příčného odvodňovacího žlabu v křižovatce ulici V Zahradách a Nad Vlečkou, případně alespoň přemístění nevhodně situované uliční vpusti u stanoviště nádob na tříděný odpad tak, aby pojmula více dešťové vody v dané lokalitě.
S pozdravem
OSMHS17.7.2023, 10:50, Kateřina Mašlaňová

Dobrý den potřebovala bych vyměnit popelnici na směsný odpad. Kde a jak si mám požádat

Dobrý den,
Váš požadavek s uvedením informací o jakou nádobu se jedná, Vaší adresou a telefonním číslem prosím zašlete na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.
S pozdravem
OSMHS