DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


4.6.2020, 10:59, Šárka Kuzňarská

Dobrý den, v lednu jsem si zakoupila půlroční jízdné, spoustu týdnů jsem nevyužila , chtěla jsem se zeptat,jestli nevyužitá doba lze posunout do budoucna. Děkuji, Kuzňarská.

Vážená paní Kuzňarská,
k Vašemu dotazu ohledně jízdného se informujte v místě zakoupení předplatného (přepravní kancelář Orlová,Karviná apod.).
Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová4.6.2020, 8:23, Doffek

Na konci rybníka u koliby je zábradli a někdo jedno vykopl a dřevo je spadle pod v trávě.Šroubky měly být skrz se zapuštěnou hlavou a kontra maticemi.Vruty zespod při kopu zespod moc neudrži.Neni vše děláno pro normálni lidi,ale jsou mezi náma i blbci

Ahoj,

za základě upozornění na poškozené zábradlí bylo provedeno šetření na místě samém. U dotyčného zábradlí bylo zjištěno, že chybí jeden kus dřevěného madla. Madlo bylo nalezeno na kraji rybníka a bylo odneseno na MěÚ. V nejbližší době byla provedená oprava.
odbor správy majetku a hospodářské správy3.6.2020, 20:59, Natálie Erhardtová

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na cestu autobusů v době rekonstrukce cest. Ráno jezdím do práce autobusem číslo 502 na zastávku Orlová, Nemocnice směrem od Dětmarovic. Jelikož bude zastávka dočasně přesunuta, tak budu muset vystupovat už na zastávce Orlová, autobusové nádraží. Chtěla jsem se zeptat, jestli cesta na autobusové nádraží bude stejná. Děkuji za odpověď, Natálie Erhardtová.

Vážená paní Ehardtová,
od 08.06. do 16.08.2020 bude probíhat rekonstrukce II/474. Zastávka Orlová,Lutyně,nemocnice a Orlová,Lutyně,střed směr aut. nádraží bude přesunuta na ul. Okružní. Pokud pojedete linkou 502 z Dětmarovic na zastávku Orlová,Lutyně,nemocnice, tak můžeme vystoupit na zastávce u nemocnice jak doposud.

Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová2.6.2020, 14:12, -pj-

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, kdy bude provedená oprava povrchu komunikace na ul. Dětmarovická? Děkuji.

Dobrý den,
k Vašemu dotazu ve věci opravy komunikace na ul. Dětmarovická Vám sdělujeme, že odboru rozvoje a investic byl předán investiční požadavek na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci této komunikace.
odbor správy majetku a hospodářské správy2.6.2020, 13:01, jarek

Zdravím . Mám dotaz : Kdy se upravi chodnik z ul. KPT. JAROŚE kolem stareho tržiště ktery je nyní uzavren jako staveniště. Když zaprší tak na stavajícím je plno bahna. Už při minulé uzavěrce tam slibovali nejakou úpravu . Nebo bude klasika ,teda nic pro občany?

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že město Orlová po zvážení všech okolností nebude realizovat výstavbu provizorního chodníku na ul. Kpt. Jaroše podél oplocení staveniště.
Odbor správy majetku a hospodářské správy31.5.2020, 15:55, Radim Janoušek

Dobrý den, zajímalo by mne, kdy bude provedena oprava mostu na ulici Slezská, poblíž zastávky U dolu Fučík. Děkuji vám za odpověď. Radim Janoušek

Dobrý den,

K Vašemu dotazu vám sdělujeme, že v současné době je dopravní omezení z důvodů provádění dlouhodobého monitoringu vlastníkem komunikace (Správa silnic moravskoslezského kraje). Ten bude ukončen v prosinci 2020. Po jeho ukončení dojde k jeho vyhodnocení a k návrhu adekvátní opravy. Předpoklad opravy mostu je v roce 2021.
Radim Venglař, odbor správy majetku a hospodářské správy30.5.2020, 14:26, Ladislav Urbánik

Chtěl jsem se zeptat jestli se bude někdy opravovat komunikace od točny V Zimném dole na veverku? Děkuji

Dobrý den,
oprava této komunikace bude zařazena do seznamu oprav na rok 2021. V letošním roce budou provedeny lokální opravy výtluků.
Radim Wenglař, odbor správy majetku a hospodářské správy30.5.2020, 14:22, Ladislav Urbánik

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat kdy a které úseky komunikací V Zimném dole se budou opravovat? Je to tu tankodrom. Děkuji

Dobrý den,

ve schváleném seznamu oprav na rok 2020 jsou mimo jiné zařazeny opravy komunikací na ul. K Holotovci, Petřvaldská a příjezdová komunikace k Becírku a oprava chodníku naproti smuteční síně. Do seznamu oprav na rok 2021 bude zařazena oprava komunikace mezi Kornasem a Veverkou.
Radim Venglař
Odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová29.5.2020, 16:06, Lucka

Píšete že v Albertu nebylo veřejné wc, a kde vůbec je v Orlové veřejné wc. Když lidi od někud přijedou nebo jsou na procházce a nemají kde si odskočit na toaletu. I v Dolní Lutyni mají wc a to je menší město.

Dobrý den,
veřejné WC se nachází v areálu letního kina v lesoparku. EKO WC se taktéž nachází u areálu hřišť na ulici Školní. Možnost zajít si na toaletu v centru města, je v budově městského úřadu na ulici Osvobození, klíč je k zapůjčení na informacích.
odbor správy majetku a hospodářské správy26.5.2020, 8:09, Recmanik

Dobrý den,k 1.6.2020 dojde k uzavření parkoviště pod bývalým kinem Vesmír,kde byla možnost parkovat s vozidly kategorie N1. Vlastním takový vůz a tuto možnost s ohledem na fakt ,že bydlím na ul.lesní-tedy v obytné zóně,jsem využíval.Po uzavření tohoto parkoviště-kde budu smět parkovat??? Auto mám jen pro soukromé účely jako rodinné,je však bohužel registrováno v jako nákladní

S vozidly kategorie N1 bude možno, po dobu záboru parkoviště pod kinem Vesmír z důvodu stavby náměstí, parkovat na ul. Osvobození, parkovišti u letního kina".22.5.2020, 13:06, Vladislav Cyrzyk

dobrý den, 21.5. byly odebrány 2 lavičky,podél cesty Na stuchlíkovci,poblíž ulic Topolová a Vojtěcha Martínka.Chci se zeptat,zda budou nahrazeny novými a kdy.Jsou to lavičky,kde my důchodci po cestě odpočíváme a čekáme třeba na odvoz blízkými.Kdyby jste je nevrátili zpět,byla by to docela dlouhá prodleva,na tomto chodníku!Už jsme si na ně zvykli.Děkuji za odpověď a kladné vyřízení Cyrzyk

Dobrý den,
lavičky se opravovaly a již jsou zpět, jako nové.
S přáním pěkného dne
Miroslav Koláček,
místostarosta Orlové20.5.2020, 11:52, Lenka Brzáková

V Orlovských novinách ze dne 15.5 jsme se dočetli , kde se budou v městě opravovat chodníky. Tak jak už jsme se nejednou dotazovali a nikdy jsme nedostali odpověď 5.etapa se dělí na městskou část a druhá od garáži dolů nikomu nepatří...jen chodník mezi školkou a školou , jen otázka času kdy se tam někdo vážně zraní a to tam děti chodí denně do školy a školky , to nikoho v městské radě nezajímá a co hřiště jak může na jedné straně 5. etapy vyrůst 4 hřiště a pískoviště a na druhé je všechno zabetonováno a zlikvidováno ....to mají děti raději chodit do Atomu na pivo.....kdy se už postaví aspoň jedno hřiště pro děti, chápeme pejsci mají přednost....to tam nešlo postavit také dětské hřiště. Dvorku a místa je tam dost.....zas dotaz skončí v koši. Děkujeme obyvatelé a hlavně děti zapomenuté části 5.etapy.

V rámci stavby Regenerace panelového sídliště V. etapa město Orlová každý rok revitalizuje část sídliště. Celkové náklady na revitalizaci s letošním rokem činí bezmála 30 mil Kč a výstavba hriště u ZŠ Dvořáčka byla za dalších téměř 12 mil Kč. Revitalizace zahrnuje chodníky, komunikace, parkoviště, veřejné osvětlení, hřiště a zeleň. Vzhledem ke stavebním a finančním omezením se tato stavba provádí postupně a mezitím probíhají opravy chodníků lokálně. V případě zájmu o dobudování např. dětského hřiště v konkrétní lokalitě, měli občané již druhým rokem možnost využít participativní rozpočet a podat svůj návrh. Tuto možnost lidé v loňském roce využili, podali si návrh na vybudování právě Vámi zmiňovaného psího hřiště a občané svým hlasováním tento návrh podpořili.19.5.2020, 8:08, Tomáš Slíva

"Objemný odpad, který je uložen u kontejnerových stání na území města Orlové, bude odstraněn v období od 13.5.2020 do 18.5.2020." Chci se zeptat, pod jaké území patří Žofinská ulice, protože žádný objemný odpad od kontejnerových stání odvezen v této době nebyl, Dnes je UŽ 19.5.2020 a odpad tady stále je, já bydlím na Žofinské ulici a ted nevím pod jake uzemí spadám, já jen abych neplatil za odpad třeba městu Orlová a přitom ulice Žofinská spadá třeba pod oblast Chebu, nebo Karlovarského kraje.

Dobrý den,
objemný odpad se od kontejnerových stání vzhledem k možnosti infekčnosti nemocí Covid-19 nesvážel. Od 13.5.2020 začalo SMO, městská akciová společnost uklízet všechna kontejnerová stání ve městě. Vzhledem k množství odpadu, které se od kontejnerových stání odváží, došlo k prodloužení termínu svozu.
Orlová - Poruba a konkrétně ulice Žofinská se uklízí dnes, tj. 20.5.2020.18.5.2020, 13:22, Servusová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy bude opět v provozu autobusová linka Orlová- Visalaje (so+ne)

Linka 870514 Orlová-Havířov-Krásná bude provozována dle schválených jízdních řádů od soboty 30.05.2020.18.5.2020, 12:22, Tomáš Slíva

Prosím vás chci se zeptat, jaky je termím odvozu černých skládek pro ulici Žofinská, píšete, že do 18.5.2020 dosud tady nikdo nic nevyvezl. píšete že to platí na uzemí města Orlové, ale ulice Žofinská patří pod jaké uzemí města orlová Děkuje za odpověd občan neuzemí města orlové "Objemný odpad, který je uložen u kontejnerových stání na území města Orlové, bude odstraněn v období od 13.5.2020 do 18.5.2020."

Dobrý den,
objemný odpad se od kontejnerových stání vzhledem k možnosti infekčnosti nemocí Covid-19 nesvážel. Od 13.5.2020 začalo SMO, městská akciová společnost uklízet všechna kontejnerová stání ve městě. Vzhledem k množství odpadu, které se od kontejnerových stání odváží, došlo k prodloužení termínu svozu.
Orlová - Poruba a konkrétně ulice Žofinská se uklízí dnes, tj. 20.5.2020.

S pozdravem

Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy