DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


21.2.2018, 23:13, Pavel Frýda

Dobrý den, píši, i když vím, že na můj dotaz nejspíš neodpovíte, jak jsem poznal při poslední zprávě o nefunkčních hodinách mezi Hypermarketem a Priorem. :( Mám přesto další dotaz: prostranství před komplexem s hospodou Morava je upravena plocha k odpočinku. Pěkná, opravdu. I když jsem pesimista, že se bude využívat k odpočinku. Sím, vysvětlete mi, proč jsou lavičky usazené ze šikma, tzn., kopírují terén. Kdo někdy seděl na lavičce "z kopce", již ví, že z toho max bolí páteř. Ale spíš je na vině ten, kdo toto nezkontroloval a firmě zaplatil. Děkuji

Dobrý den,
Lavičky mají kotvení otvory k tomu připravenými s patkami přes dlažbu na chemické kotvy v podloží. Výrobek sám neumožňuje kotvení "do svahu". Vzhledem k tomu, že terén je velmi mírně svažitý, není nutné podkládat a dorovnávat malý sklon laviček. 2 lavičky "z kopce" u schodiště jsme tam v současné době ponechali na zkoušku. Pokud to bude problém, budou v rámci rekonstrukce schodiště přemístěny. To, že jsou tyto lavičky používány jsme si v terénu ověřili a laviček je celkově v tomto prostoru dostatek. V současné době jednáme s výrobci, jak budeme řešit lavičky ve svažitém terénu v budoucnu.

Ing. Martina Szotkowská, vedoucí odboru rozvoje a investic21.2.2018, 16:39, Michal Mlčák

Dobrý den, chtěl bych se zeptat když chci odhlásit psa kterého dávám do okresu Opava. Co k tomu budu potřebovat? Děkuji

Dobrý den,
k odhlášení psa je nutno vyplnit formulář, ke kterému by měla být doložena kopie přihlášky, která stvrzuje přihlášení psa u nového držitele.
Ing. Jaroslava Buchtová, právní odbor21.2.2018, 13:58, Marie

Dobrý den, chci se zeptat, zda by bylo možné nechat namalovat čáry na parkovišti na spodní ulici Květinová, jelikož někteří řidiči stále neumí normálně zaparkovat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odbor správy majetku a hospodářské správy Vám k Vašemu dotazu sděluje, že vodorovné dopravní značení na ul. Květinová nikdy nebylo. Je všeobecně známý fakt, že v případech kdy se vyznačí vodorovné dopravní značení dochází ke snížení počtu parkovacích míst. Vodorovné dopravní značení nezaručuje, že lidé budou parkovat tak ,jak se sluší a patří.

Ing. Kristina Dvoroková
ostatní vztahy ke komunikacím, veřejná zeleň
oddělení komunálních služeb
odbor správy majetku a hospodářské správy21.2.2018, 8:20, Miroslava Hovorková

Na ulici Dr. E.Tyrše někdo způsobil vytékání většího množství vody na komunikaci. Správce komunikace či město , které je vlastníkem parcely , na které se nachází komunikace, vyřešilo situaci instalací přenosné značky a hotovo. ZnaČKA JE V MÍSTĚ URČITĚ PŮL ROKU A NIC SE NEDĚJE. Počkáme na nějaký smrťák ? V okolí jsou podél komunikace stromy , do kterých se snadno narazí. To už tady bylo, zkoukněte pomníček nedaleko. Máte k této situaci nějaké vysvětlení ?

Dobrý den,
Dopravní značení na ul. Dr. M. Tyrše je umístěno jen dočasně, protože zimní období nedovoluje provádět stavební úpravy na této komunikaci. Město Orlová rovněž vede jednání s vlastníkem pozemků, ze kterých dochází k vyvěrání vody na komunikaci ve věci provedení takových úprav, aby již nedocházelo k zatápění komunikace.

Radim Venglař
Odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová16.2.2018, 8:18, orlovak

to mame slepou policii ze ignoruje spatne parkovani na Okružní ulici ? U domu 921 auta stoji v priti smeru pri vyjezdu z parkoviste a nikdo nic nevidi,

Dobrý den,
upozorníme strážníky, aby situaci u čp. 921 zmapovali a případně pořešili.
Mgr. Milan Páleník
zástupce velitele městské policie
Městská policie Orlová15.2.2018, 17:07, Ziomková Irena

Proč spoj 504 nestaví na zastávce Věžáky? a proč důchodci nad 70 let v Orlové mohou používat jen pár autobusu a jinde jezdí zdarma všude?

Dobrý den.
Kromě dvou spojů celá linka 878504 Poruba-Lutyně-Město-Lazy začíná u pošty a pokračuje směr nemocnice, a proto nemůže zastavit na zastávce věžáky, která předchází zastávku pošta. K cestování ze zastávky věžáky lze využít linky MHD Orlová č. 501, 502 a 503 a příměstské linky 870534, 870551, 870553 a 870558, na kterých lze ve stanoveném obvodu IDS cestovat za tarif MHD.
Radou města Orlové jsou schváleny Tarifní a přepravní podmínky platné v obvodu IDS – MHD Orlová. Důchodci nad 70 let mohou za podmínky vyřízení příslušné karty (do 31.03.2018 na Emcard, od 1.4.2018 jen
ODISka) a nahrání příslušného kupónu cestovat zdarma na linkách MHD Orlová a čtyřech příměstských linkách zmíněných výše.

Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová14.2.2018, 14:45, Denisa Horvathova

Dobry den.CHtela jsem se zeptat jestli muzu zadat o prideleni bytu v Orlove ikdyz nemam trvale bydliste v Orlove ale jsem na podnajmu vice nez rok v danem meste .Dekuji za odpoved Denisa Horvathova

Žádost o poskytnutí bytu do nájmu může dle § 16 a § 17 zákona o obcích č. 128/2000 Sb., podat občan způsobilý k právním úkonům, který dosáhl věku 18 let, má trvalé bydliště v Orlové, nebo prokáže místo trvání zaměstnání v Orlové. Žadatel doloží potvrzení o bezdlužnosti vydané právním odborem MěÚ, že nemá žádné nesplněné finanční závazky vůči městu Orlová.

Bc. Šárka Kepenyesová
vedoucí oddělení komunálních služeb
evidence a převody nemovitostí8.2.2018, 15:19, Alena Donová

Dobrý den, nebylo by možno umístit lavičku na chodník ve směru od Lidlu na STS.Chodí zde hodně starších občanu, kteří se již špatně pohybují a toto by .jimjistě trochu pomohlo si cestou odpočinout. Děkuji. Donová.

Dobrý den,
prosíme o upřesnění místa, kde by měla být lavička umístěna, poté bude možnost umístění lavičky prověřena v terénu.

Karin Paková
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová7.2.2018, 18:08, Radim

dobry den,chtel bych se zaptat kam se muzu obratit s zadosti o umisteni dodatkove dopravni znacky na parkoviste POUZE PRO OSOBNI VOZIDLA mezi domy 842 a 843 je pomerne male parkoviste a kdyz zde zaparkuji dodavkova vozidla je mnohdy velmi snizen manevrovaci prostor,dekuji za odpoved Radim

Sděluji, že v záležitostech týkajících se dopravního značení je možnost se obrátit přímo na správce komunikací (odbor správy majetku města), případně svůj podnět směřovat na odbor dopravy.
Přeji příjemný den.
Bc. Věra Górecká
silniční správní úřad
Odbor dopravy7.2.2018, 12:23, jarek

zdravím. ještě ke zrušení zastávky u Prioru. Pokud se uzavře chodník a bude volný vstup do Prioru tak ,jak to je na mapce , tak pořád zůstává asi 25 m pro zastávku a to v rozšířené vozovce .Ono je asi lepší pro občany zrušit zastávku , místo aby se jenom posunula. O posunutí zastávky se psalo i minulý rok v nejaké zprávě o stavbě náměstí. Ale ono to je jednodušší. Jinak dík za vaše odpovědi. Pořád žádná odezva. asi jste zavalení prací.

Dobrý den,
zastávka je zrušena pouze po dobu nezbytných stavebních prací. Práce budou pokračovat také před Priorem (šachtice pro přeložku CETIN) a právě na úpravě autobusového zálivu. Před Priorem bude vybudována nová čekárna a celá zastávka bude následně posunuta. Bohužel na této stavbě nic jednoduchého není a koordinace všech vlastníků sítí je také velmi problematická. Děkujeme za pochopení.
Ing. Martina Szotkowská, odbor rozvoje a investic7.2.2018, 1:26, Milan

Nazdar Orlovaci, nemohu najit v nove versi 2018 'Orlovske noviny'. I po 35 letech v USA peclive sleduji co se deje doma. Milan

Dobrý den,
převodem ze starých stránek na nové se text ztratil. Díky Vašemu upozornění jsme to okamžitě nechali opravit. V každém případě moc děkuji a přeji Vám klidné a pohodové dny.
S pozdravem
Nataša Cibulková6.2.2018, 17:45, Jaroslav Křížek

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude pro veřejnost zprovozněno budované parkoviště před budovou MÚ na ulici Osvobození a jestli bude zprovozněno ještě před samotnou výstavbou náměstí. Dále by mně zajímalo, jaký je důvod pro nedokončení povrchu asfaltové komunikace před tímto parkovištěm a kdy toto bude uvedeno do normálního stavu. Situace v centru města je katastrofální a chtěl bych navrhnout, respektive zeptat se, zda jste neuvažovali o zhotovení provizorní lávky nebo rampy pro přístup k poště a MÚ přímo z Masarykovy ulice. V současné době, kdy se objevují zprávy o prodloužení doby výstavby náměstí o mnimálně 1 rok, by toto řešení podle mého názoru přispělo k vylepšení Vašeho kritického obrazu v očích většiny obyvatel Orlové. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
zhotovitel stavby přislíbil dokončení ploch před městským úřadem do konce května. Vzhledem ke skutečnosti, že ve smlouvě není pro dokončení této části stanoven jiný termín než pro celou stavbu, nemůžeme ho za nedodržení tohoto termínu penalizovat. Opravu komunikace na ul. Osvobození zhotovitel nestihl před uzavřením obaloven na zimu. Jednáme o jejím provizorním zapravení. Po přeložení inženýrských sítí, které se nacházejí v chodníku před náměstím, prověříme další možnosti vybudování přístupu na poštu. V těchto místech měly již dávno probíhat stavební práce. Vzhledem ke zdržení archeology a dalšími technickými problémy, jsme se se stavbou dostali do zimy a zhotovitel musí předložit nové postupy a organizaci výstavby. Jedná se o komplikovanou stavbu, s komplikovanými schvalovacími postupy a bohužel vše trvá velmi dlouho. Na tyto skutečnosti bohužel má město pouze malý vliv, protože je jenom jeden z šesti subjektů, který změny schvaluje.
Ing. Martina Szotkowská, odbor rozvoje a investic5.2.2018, 11:16, Lenka

Dobrý den, rádá bych se zeptala, zda myslíte vážně zrušení zastávky Orlová, pošta na dobu jednoho roku? Právě tato zastávka je velmi hodně využívána, protože vede právě do centra města. Zvažoval někdo kolik komplikací to přinese občanům města a hlavně - vašim voličům. Upřímně doufám, že to ještě jednou promyslíte a místo pro provizorní zastávku najedete. Volička Lenka

Dobrý den,
samozřejmě, že je městu Orlová vytíženost zastávky známa. Právě z důvodu velkého počtu zastavujících autobusů je provizorní zastavování na komunikaci nemožné, protože by zneprůchodnilo automobilovou dopravu. Stále se jedná o dalších možných návrzích, jako je např. alespoň u vybraných linek zastavování na protilehlé zastávce. Uvidíme, jak se tento nápad v praxi osvědčí.
Ing. Martina Szotkowská, odbor rozvoje a investic5.2.2018, 9:23, jarek

Zdravím. Zástavka ve směru na ostravu u hypernovy se bude rušit také?

Dobrý den,
ne, tato zastávka bude fungovat stejně, jako dosud.
S pozdravem
Nataša Cibulková2.2.2018, 19:37, Zbigniew Ondrusz

Dobrý den, měl bych dotaz, bude někde uveden přehled vydávaní Orlovských novin, nebo je budete vydávat jen příhodně nebo podle nálady redaktorů ? Nikde jsem neobjevil data prodeje. Děkují za informací. Ondrusz

Dobrý den,
Orlovské noviny se opět dostaly do klasického režimu, takže budou vycházet každých 14 dnů v pátek. Termíny vydání najdete v rubrice Orlovské noviny.

Termín vydání ON (pátek) Uzávěrka(čtvrtek)
19. ledna 11. ledna
2. února 25. ledna
16. února 8. února
2. března 22. února
16. března 8. března
30. března 22. března
13. dubna 5. dubna
27. dubna 19. dubna
11. května 3. května
25. května 17. května
8. června 31. května
22. června 14. června
13. července 5. července
27. července 19. července
10. srpna 2. srpna
31. srpna 23. srpna
14. září 6. září
28. září 19. září (středa)
12. října 4. října
26. října 18. října
9. listopadu 1. listopadu
23. listopadu 15. listopadu
7. prosince 29. listopadu

Zveřejněny jsou tam pouze prozatímní termíny uzávěrek, ty teprve vyplynou z jednání s tiskárnou, takže se může stát, že je průběžně změníme. Těší nás Váš zájem. Přejeme pěkné a pohodové dny.
S pozdravem
Nataša Cibulková