DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


5.11.2020, 8:31, Miroslava

15.1.2019 jste se vyjádřili jak se správce komunikace=město Orlová postará o řešení vody na komunikaci Dr. M. Tyrše. MUOR S 1341/2019/PO/PAL Dnes je 5.11.2020 a situace je stále stejná, ne-li horší. Takže skutečně čekáme až do vody někdo autem vjede, zabije se a pokud to bude osoba z řad "vážených" občanů, tak se možná bude něco řešit ? Mám dojem, že moje trpělivost je u konce. Pravděpodobně bude jediným řešením podání trestního oznámení na neznámého pachatele/správce komunikace.

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci řešení problému s vtékáním vody na komunikaci na ul. Dr. M. Tyrše Vám sdělujeme, že město Orlová řeší trvalé odvodnění stékající vody společně s projektantem a vlastníky sousedních pozemků (OKD a.s. a Lesy ČR).

Odbor správy majetku města a hospodářské správy4.11.2020, 15:53, Zuzana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy vyměníte staré chodníky na F.S.Tůmy a v okolí školy a školky za NOVÉ. Vždyť je to samá díra a u školky kde chodí děti to je tankodrom. Podotýkám ...VYMĚNIT ZA NOVÉ...NE JE ZALÁTAT.

Dobrý den,
kompletní rekonstrukce chodníků na F.S. Tůmy je součástí projektové dokumentace Regenerace panelového sídliště V. etapa v O/Lutyně, 4. část. Dokumentace se dokončuje a kromě chodníků se zde řeší také úprava parkování, oprava komunikace, zeleň, veřejné osvětlení nebo mobiliář. Rekonstrukce se bude realizovat po částech. Termín realizace závisí na získání dotace a je plánován na 2021-2022.
odbor rozvoje a investic

K Vašemu dotazu ve věci opravy chodníku na ul. F.S. Tůmy a chodníků v okolí školy a školky na ul. K: Dvořáčka vám sdělujeme, že kompletní oprava chodníku na ul. F.S. Tůmy po křižovatku s ul. K. Dvořáčka je v plánu v rámci realiazce 4. části regenerace panelového sídliště na V. etapě. Kompletní oprava chodníku kolem školy a školky na ul. K. Dvořáčka není v nejbližší době v plánu, odbor správy majetku a hospodářské správy provede v roce 2021 pouze lokální opravy poškozených míst.
OSMHS3.11.2020, 18:57, Stanislav Motyka

Dobrý den, Bydlím na ulici Osvobození, zde probíhá.... Rekonstrukce parkoviště, ale tento týden se zde nikdo nepohybuje ..nepracuje...stavba leží opět ladem. Je hrůza někde zaparkovat.

Dobrý den,
práce na stavbě byly přerušeny z důvodu řešení technických problémů, které byly 4.11. dořešeny a stavba bude pokračovat.
odbor rozvoje a investic11.10.2020, 14:43, jarka

Mám dotaz.Proč již nedostáváme na biologický materiál černé pytle? Obsah kontejneru nastačí.zvlášť teď na podzim.Materiál jsem dala do modrého pytle,který mi nechali u kotejneru a nevyvezli.

Dobrý den,

černé pytle na bioodpad se k rodinným domům automaticky nerozváží, můžete je na požádání obdržet na Městském úřadě v Orlové. K nádobě na bioodpad se mohou přistavit max. 2 pytle černé barvy, jiná barva pytlů na bioodpad není akceptována.
Pokud máte o pytle zájem, obraťte se, prosím, na tel.č. 596 581 329, nebo napište na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.10.10.2020, 8:22, Dagmar Suchnová

Dobrý den, v kolika letech si můžu podat žádost do pečovatelského domu, třeba čp.961. děkuji

Dobrý den,
v tomto případě věk není kritériem pro přidělení bytu, žadateli však musí být přiznán starobní nebo invalidní důchod.
(OSZ)8.10.2020, 17:49, Monika L.

Dobrý den, proč se zrušila možnost parkování na ul. Dětmarovická (v místě křížení s novým parkovištěm mezi ul. Na Výsluní a 1. Máje)? Vybudováním nového parkoviště jste chtěli přece zvýšit kapacitu parkovacích míst, ale zrušením úseku na Detmarovické jste vlastně parkovací místa o slibovaných 19 míst nesplnili. Prosím o vyjádření. L.

Dobrý den,
podle informací z odboru rozvoje a investic, žádná místa město nezrušilo. Vyznačen byl zákaz parkování v rozhledových vzdálenostech, protože lidé nerespektují zákaz podélného parkování, které je vyznačeno dopravními značkami.8.10.2020, 14:35, Ivan Zaduban

Pěkný den, měl bych dotaz,kdo rozhoduje o ivestičních akcích v našem městě.Z mého pohledu je to čistý diletant, když nevidí co způsobuje svým rozhodnutím,abych se dostal k jádru věci, máme rozkopanou podstatnou část našeho města, řekl bych přímo jeho srdce a někdo si jen tak rozhodne, že se provede rekonstrukce parkovacích míst na ulici Osvobození směr restaurace Morava, už ted je situace s parkovacími místy kritická,místa se jen těžko hledají lidem bydlícím na ulici Osvobození ,dokonce tady parkují lidé s ulice od gymnázia a dalších a když se vratíte ze zaměstnání tak nemáte kde zaparkovat a jezdíte a hledáte místo i hodinu až někdo odjede,myslím si,že je pro nás podsttné náměstí jako úkol číslo jedna a né lidem ztrpčovat život a přidělávat jim vrásky , zvyšovat jejich stres už v tak zlé době když nás trápí covid,byl bych rád kdyby ten co rozhoduje o takových akcích si nejprve zmapoval situaci a pak jednal,rovněž chci podotknout, že dělníci na oprave parkovacích míst se taky moc nepředřou svou rychlostí a prací,bojujeme o každý kousek zeleně v měst , tak proč se ta místa neudělají formou zatravněných parkovacích míst, určitě by ta práce byla rychleji provedena a ještě by to bylo zelené.

Dobrý den, opravou parkoviště určitě nemáme v úmyslu ztrpčovat lidem život. Parkoviště opravu nutně potřebovalo. Se zahájením opravy jsme mimo jiné čekali na dokončení parkoviště před úřadem a na vybudování parkoviště na ulici Rydultowská, aby dopad byl co nejmenší. O investičních akcích v daném roce rozhoduje zastupitelstvo města a o opravách (což je zmíněné parkoviště) rozhodla rada města.
Každým rokem je realizováno nebo připravováno kolem 50 staveb a cca stejný počet oprav. Pokud bychom se všemi stavbami čekali na dokončení náměstí a realizovali je po jedné, byla by realizace na staletí. Vámi zmíněnou stavbu realizuje firma, která má daný smluvní termín realizace do 30.11.2020 a pracovní nasazení jejich zaměstnanců je plně v její kompetenci. Oprava parkoviště řeší výměnu poškozené konstrukční skladby stávajících parkovacích stání. Jako finální povrchy parkoviště budou nové zatravňovací tvárnice, které nahradí ty původní poškozené.
Odbor rozvoje a investic6.10.2020, 13:07, Václav

Dobrý den, dostali jsme do schránek lístek, že se budou značit nádoby na odpady. Měli jsme je dát ven při nejbližším termínu svozu. Stalo se. Už proběhly tři termíny svozu, ale nic na nádobách nového jsme nenašli. Na lístku ještě byla výhružka, že neoznačené nádoby nebudou vyváženy. Táži se, značení je tajné třeba jako značení kol a nebo šlo o zkoušku poslušnosti občanů. Děkuji a přejí hezký den. Václav

Dobrý den,

čipování nádob na odpad ještě není ukončeno, stále probíhá. Pro bližší informace se prosím obraťte na SMO, m.a.s., tel.č. 596 585 542.

odbor správy majetku a hospodářské správy4.10.2020, 9:38, Dagmar

Dobrý den. Mám dotaz ohledně zeleně a vzrůstu trávy na ulici Okružní a jejího okolí. Tráva je vysoká, a neposekaná . Bude se letos ještě sekat, nebo zůstane v takovém stavu celou zimu? Podotýkám, že v ostatních částech Orlové kde se pohybuji např. plocha u Moravy, nebo ulice Kpt. Jaroše, zeleň na Masarykové ulici a dalších je tráva udržovaná. Tento stav na ulici Okružní ztěžuje zejména úklid po psech a snižuje hygienickou stránku hrajících se dědí na dětských hřištích. Děkuji za odpověď Dagmar

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že tráva v této lokalitě bude ještě posekána, momentálně probíhá tvarování keřů a ořezy stromů.
Děkujeme za Váš podnět.

Odbor správy majetku a hospodářské správy2.10.2020, 8:28, Ligocká Ludmila

Dobrý den Proč jste přestali zveřejňovat aktuální mapy k šíření koronaviru ve městě Orlové a přilehlých obcích na stránkách Kornavirus - Město Orlová -oficiální prezentace? Poslední mapa byla zveřejněna 18.9.2020. Děkuji za odpověď. Ludmila Ligocká

Dobrý den,
mapy jsou zveřejňovány tak, jak nám přicházejí. Pakliže nám mapa nedorazí, není v našich silách ji zveřejnit.
Děkujeme za pochopení.1.10.2020, 15:27, Martin Prokůpek

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude probíhat rekonstrukce vozovky ulice Lutyňské? Je v dezolátním stavu. Děkuji, Prokůpek.

Dobrý den,

k dotazu ve věci opravy komunikace na ul. Lutyňská Vám sdělujeme, že město Orlová v současné době prověřuje možnosti opravy komunikace i s ohledem na nutnost provedení celkového odvodnění komunikace, které bude nutné s ohledem na již umístěné sítě v tělese komunikace realizovat i na soukromých pozemcích. Proto v tuto chvíli nejsme schopni sdělit termín a ani v jakém rozsahu bude oprava komunikace provedena.

Odbor správy majetku a hospodářské správy1.10.2020, 8:46, Martin velička

Dobry den prosim vas potreboval. Bych poslat email panu starostovi muzete mi poradit dekuju

Dobrý den, svůj e-mail pro pana starostu zašlete na adresu posta@muor.cz a do oslovení uveďte "Vážený pane starosto". E-mail bude z podatelny úřadu předán starostovi k vyřízení. S pozdravem Ing. Andrea Vargová28.9.2020, 10:05, Jakub Š.

Dobrý den, dostali jsme popelnici na svoz skla. Svoz proběhl pouze 4. srpna a od té doby ne. V jakém termínu bude odvoz skla probíhat? Na webových stránkách města jsme se bohužel nedozvěděli žádné informace. S pozdravem Jakub Š.

Svoz skla od rodinných domů proběhne v úterý 6. října 2020. V případě potřeby likvidace většího množství skla je možné jeho uložení ve sběrných dvorech. Nádoby zpřístupněte svozovému vozidlu už den před svozovým termínem, či nejpozději v den svozu do 6 hodin. S pozdravem Ing. Andrea Vargová22.9.2020, 12:32, Standa

Dobrý den, připojuji se k dotazu pana Karla viz níže, aby město pro občany pokusilo se naléhavě zajistit zubního lékaře . Jelikož MUDr. Gvuzd ukončil svoji činnost a jak jsem zjistil další zubní lékaři v Orlové budou také končit, aby město vynaložilo maximální snahu v této věci. Jelikož tady nemáte šanci na zubního lékaře . Posílám návrh, aby z participativního rozpočtu města pro rok 2021 bylo zakoupena a vybavena ordinace pro zubního lékaře. (na blbosti peníze máme (chytrá lavička a jiné) a na vybavení zubní ordinace né !. Přejí hezký den. Standa

Dobrý den, město Orlová usilovně hledá zubního lékaře, stejně tak praktického lékaře pro děti a dorost, přičemž nabízí nebytové prostory pro ordinaci, které jsou součástí Polikliniky na Starém náměstí v Orlové-Městě a v lékařském středisku na Doubravanu spolu s ordinacemi dalších lékařů a lékařek. Rovněž nabízíme vstřícnost ze strany našeho města a máme zájem na korektním jednání ve věci benefitů. Poptávku po těchto lékařích řešíme také formou placené inzerce.

Návrh do participativního rozpočtu se všemi potřebnými náležitostmi je možné podat v době, kdy je vyhlášena výzva, což je zpravidla na začátku roku. Jak na webu města Orlové, tak na webu www.lepsi-orlova.cz je záložka Participativní rozpočet (města), ve které naleznete všechny potřebné informace.

Chytrá lavička z participativního ani z žádného jiného rozpočtu pořízena nebyla.

S pozdravem Ing. Andrea Vargová, kancelář starosty17.9.2020, 8:34, Petra

Dobrý den, k dnešnímu dni jste mi neodpověděli k problému - úklid po psech (vyhláška města Orlová) lokalita ulice Okružní kolem MŠ. Bohužel problém s parkováním vozidel na chodníku na ulici Zátiší je stejný. Tento problém je již směšný, pakliže mají obyvatelé této lokality výjimku, tak nás prosím o ni informujte. Děkuji, Petra

Dobrý den,
chápeme Vaši nespokojenost, nicméně není možné a ani reálné, aby městská policie byla všude. Je na každém občanovi, aby upozornil na různá porušení a nesprávnosti. Jestliže jste svědkem toho, že někdo neuklízí po svém psu, zavolejte na městskou policii, která přijede a rovnou na místě zjedná pořádek a pokutuje pejskaře, který neuklidil po svém psu. Totéž platí i v případě parkujícího vozu na chodníku na Zátiší. Pakliže něco takového uvidíte, opět,prosím, zavolejte na městskou policii a upozorněte ji na toto porušení. Městská policie Váš přístup maximálně uvítá.
Děkujeme za pochopení.