DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


14.6.2020, 17:59, Helena Szamaranszka

Prosím o informaci ohledně neposekane trávy vedle naší zahrady.....kdo je k tomuto úkonu oprávněný?Jedna se o ul.Nad VRBOU 1150/2 .... děkuji za odpověď SZAMARANSZKA Helena

Vážená paní Szamaranszká,
sousedící pozemky jsou v soukromém vlastnictví. Požadavek bude předán životnímu prostředí, aby majitelům napsal výzvu na údržbu pozemku.
odbor správy majetku a hospodářské správy11.6.2020, 12:44, František Vlček

Dobrý den, kdy bude opravený chodník u hlavní budovy před Mateřskou školkou Karla Dvořáčka? Každý den do školy a školky chodí spousty dětí a rodičů a chodník se opravdu nachází v havarijním stavu. Děkuji za vyjádření a nechci slyšet odpověď, že to letos není v plánu oprav.

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci opravy chodníku u mateřské školy na ul. K. Dvořáčka Vám sdělujeme, že lokální opravy tohoto chodníku budou provedeny do konce roku 2020.
odbor správy majetku a hospodářské správy11.6.2020, 9:38, Michal Srnák

Dobrý den, Během čištění ulice Okružní strážníci městské policie vybírali pokuty i přesto, že značky se zákazy byly v rozporu s platnými předpisy, tedy nebyly platné. Provozujete radar a vybíráte pokuty za překročení rychlosti na ulici Na Olmovci, kde není přechod pro chodce, 200 metrů před koncem obce, kde nehrozí žádné nebezpečí. Když jsem se zeptal na FB stránkách města proč zrovna zde dáváte radar, odpověď byla, že "dodržovat rychlost je snad normální". Ptám se tedy: Jak hodláte zabezpečit dodržování maximální povolené rychlosti na ulici Okružní, kde je obytná zóna a hrají si tady děti? Během uzavírky tady autobusy projíždějí běžně rychlostí přes 60km/h!!! V pondělí mě řidič autobusu málem srazil a ještě na mne rozhazoval rukama. Opravdu chcete čekat, než tady srazí malé dítě? Styďte se!

Městská policie nevidí situaci na ul. Okružní tak dramaticky jako tazatel. Pokud ovšem dostane pokyn měřit rychlost v dané lokalitě, bude měřit.
Mgr. Milan Páleník, Městská policie Orlová10.6.2020, 21:15, Šindler Rostislav

Dobrý den, Chtěl bych Vás poprosit o informaci, kdy je nejbližší možný termín k uzavření manželství. Šindler Rostislav Děkuji, pěkný den.

Dobrý den,
v těchto případech je opravdu lepší se přijít domluvit osobně. Budeme se na Vás těšit.
S pozdravem10.6.2020, 20:21, Drahomíra Gildeinová

Dobrý den, chci se zeptat, jestli nemáte vytvořenou nějakou vizualizaci rekonstruovaného prostoru v (účku) na 5. etapě mezi domy 1271-1278, ulice 1.máje a na Výsluní...myslím. Děkuji Gildeinová

Bohužel kompletní vizualizaci k dispozici nemáme. Projektová dokumentace je ke stažení na https://www.vhodne-uverejneni.cz/index.php?m=xenorders&h=order&a=detaildocumentsandimages&rwr=regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa-v-orlove-lutyni-3-cast.

Vizualizaci máme pouze na úpravu části zelené plochy v bezprostřední blízkosti nově budovaného parkoviště viz příloha (zasláno mailem na Vaši adresu).9.6.2020, 8:29, Dana Požárková

Dobrý den, Na ulici Ke studánce vedle restaurace Studánka je parkoviště. Z přilehlého lesa zasahují větve stromů na parkoviště tak, že auta už nemůžou pod větve zaparkovat. Výsledkem bohužel je , že úplně zbytečně ubývají parkovací místa, kterých je v naší lokalitě velký nedostatek. Prosím o řešení tohoto problému. Předem děkuji.

Dobrý den,
dne 29.6. byla provedená kontrola na místě samém. Ořez větví na parkovišti bude proveden během tohoto týdne. Z důvodu deštivého počasí jsou listy mokré a těžké, což má za následek klonění větví směrem k zemi.

odbor správy majetku a hospodářské správy7.6.2020, 13:18, Veronika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda obec Orlová vydala omezení, ohledně napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu. Děkuji

Dobrý den,
Orlová nevydala omezení, týkající se napouštění bazénu a zalévání zahrad z vodovodu . Nicméně, občané by měli zvážit, zda je vhodné napouštět bazén vodou z vodovodu v době, kdy se argumentuje nedostatkem vody. Službu napouštění bazénu vodou nabízí SmVaK za dostupnou cenu a nejedná se o vodu z vodovodní sítě.
S pozdravem
Nataša Cibulková5.6.2020, 10:03, Jakub Nierychel

Dobrý den. Od 8.6. začíná velká rekonstrukce kvůli které je po celé Okružní ulici Zákaz zastavení. V místech kde se jinak normálně parkuje. Tím lidé bydlící na ulicích Okružní, Energetiků a Polní připravíte o cca 60 parkovacích míst. Všichni víme jak je to těžké zaparkovat. Co takhle zřídit nějaké "provizorní" parkoviště po dobu Zákazu zastavení? Například na placu u bývalého baru Rebel u zásobovací rampy pro Albert, kde je momentálně Zákaz vjezdu. Za další, pokud nenajdu parkovací místo na ulici Okružní, kvůli jednosměrné pokračují dále, projedu na střídavý provoz semafory kolem kruhového objezdu (což asi taky nebude žádný med vzhledem ke střídání 4 směrů) projedu celou Masarykovu a naivne odbočující opět směr Okružní. A pochybuji že bude Městská Policie tak tolerantní, že bude přehlížet špatně zaparkované auta stojící všude kde se dá... Předem děkuji za reakci

Omezení parkování vozidel v ulici Okružní je zejména z důvodu převedení autobusové dopravy na tuto trasu a zvýšení hustoty provozu na této komunikaci po dobu jejího zjednosměrnění. V rámci předání stavby dne 08.06.2020 dojde ke zpřesnění možnosti podélného parkování vozidel na ul. Okružní tak, aby se minimalizovalo omezení stávajících možností podélného stání vozidel, které by se omezilo na úsek přechodně zřízené autobusové zastávku a oblouk u č. p. 925.
odbor dopravy4.6.2020, 10:59, Šárka Kuzňarská

Dobrý den, v lednu jsem si zakoupila půlroční jízdné, spoustu týdnů jsem nevyužila , chtěla jsem se zeptat,jestli nevyužitá doba lze posunout do budoucna. Děkuji, Kuzňarská.

Vážená paní Kuzňarská,
k Vašemu dotazu ohledně jízdného se informujte v místě zakoupení předplatného (přepravní kancelář Orlová,Karviná apod.).
Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová4.6.2020, 8:23, Doffek

Na konci rybníka u koliby je zábradli a někdo jedno vykopl a dřevo je spadle pod v trávě.Šroubky měly být skrz se zapuštěnou hlavou a kontra maticemi.Vruty zespod při kopu zespod moc neudrži.Neni vše děláno pro normálni lidi,ale jsou mezi náma i blbci

Ahoj,

za základě upozornění na poškozené zábradlí bylo provedeno šetření na místě samém. U dotyčného zábradlí bylo zjištěno, že chybí jeden kus dřevěného madla. Madlo bylo nalezeno na kraji rybníka a bylo odneseno na MěÚ. V nejbližší době byla provedená oprava.
odbor správy majetku a hospodářské správy3.6.2020, 20:59, Natálie Erhardtová

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na cestu autobusů v době rekonstrukce cest. Ráno jezdím do práce autobusem číslo 502 na zastávku Orlová, Nemocnice směrem od Dětmarovic. Jelikož bude zastávka dočasně přesunuta, tak budu muset vystupovat už na zastávce Orlová, autobusové nádraží. Chtěla jsem se zeptat, jestli cesta na autobusové nádraží bude stejná. Děkuji za odpověď, Natálie Erhardtová.

Vážená paní Ehardtová,
od 08.06. do 16.08.2020 bude probíhat rekonstrukce II/474. Zastávka Orlová,Lutyně,nemocnice a Orlová,Lutyně,střed směr aut. nádraží bude přesunuta na ul. Okružní. Pokud pojedete linkou 502 z Dětmarovic na zastávku Orlová,Lutyně,nemocnice, tak můžeme vystoupit na zastávce u nemocnice jak doposud.

Miroslava Cygonková
dopravní úřad pro MHD
odbor dopravy
Městský úřad Orlová2.6.2020, 14:12, -pj-

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, kdy bude provedená oprava povrchu komunikace na ul. Dětmarovická? Děkuji.

Dobrý den,
k Vašemu dotazu ve věci opravy komunikace na ul. Dětmarovická Vám sdělujeme, že odboru rozvoje a investic byl předán investiční požadavek na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci této komunikace.
odbor správy majetku a hospodářské správy2.6.2020, 13:01, jarek

Zdravím . Mám dotaz : Kdy se upravi chodnik z ul. KPT. JAROŚE kolem stareho tržiště ktery je nyní uzavren jako staveniště. Když zaprší tak na stavajícím je plno bahna. Už při minulé uzavěrce tam slibovali nejakou úpravu . Nebo bude klasika ,teda nic pro občany?

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že město Orlová po zvážení všech okolností nebude realizovat výstavbu provizorního chodníku na ul. Kpt. Jaroše podél oplocení staveniště.
Odbor správy majetku a hospodářské správy31.5.2020, 15:55, Radim Janoušek

Dobrý den, zajímalo by mne, kdy bude provedena oprava mostu na ulici Slezská, poblíž zastávky U dolu Fučík. Děkuji vám za odpověď. Radim Janoušek

Dobrý den,

K Vašemu dotazu vám sdělujeme, že v současné době je dopravní omezení z důvodů provádění dlouhodobého monitoringu vlastníkem komunikace (Správa silnic moravskoslezského kraje). Ten bude ukončen v prosinci 2020. Po jeho ukončení dojde k jeho vyhodnocení a k návrhu adekvátní opravy. Předpoklad opravy mostu je v roce 2021.
Radim Venglař, odbor správy majetku a hospodářské správy30.5.2020, 14:26, Ladislav Urbánik

Chtěl jsem se zeptat jestli se bude někdy opravovat komunikace od točny V Zimném dole na veverku? Děkuji

Dobrý den,
oprava této komunikace bude zařazena do seznamu oprav na rok 2021. V letošním roce budou provedeny lokální opravy výtluků.
Radim Wenglař, odbor správy majetku a hospodářské správy