Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


dobrý den jsem invalida a prosim o volební urnu domů. manželka by volila take. při posledních volbach se nikdo u mně nestavil. díky 737 10p orl 4

jan ševeček

Dobrý den,
o hlasování do volební urny je nutno požádat. Tento Váš e-mail bereme jako žádost, na základě které Vás ve dny voleb navštíví členové příslušné okrskové volební komise s volební urnou.
Ing. Petr Ullrich, vedoucí kanceláře tajemníka
Dobry den, Webkamera uz neni na webu mesta Orlove? A mam stejny dotaz jako pani ... Je takovy problem udelat vice lavicek u travnatych ploch? A nerikejte, ze je to narocne na udrzbu zelene. Orlova je stale zelene mesto, vyuzijme to. Diky

Rene

Dobrý den,
webkamera na webu města Orlové dosloužila zhruba před dvěma lety, kdy ji poškodily silné mrazy. Vedení města tehdy rozhodlo, že nové zařízení se bude montovat až v souvislosti s novým náměstím, což se předpokládalo, že bude letos na podzim. Bohužel, teď si musíme na obojí počkat. Co se týče laviček a travnatých ploch, město na celou řadu míst nainstalovalo lavičky a nyní reaguje na podněty občanů. Máte-li nějaké tipy, kde by - podle Vás - mohly být lavičky nainstalovány, rádi Vaše podněty uvítáme.
Děkujeme za vstřícnost a spolupráci.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, již před nějakým časem jsem se dotazovana na rekonstrukci chodníku na ulici Nádraží. Bylo by odpovězeno, že je v plánu na tento rok a stále se nic neděje. Společně se sousedy se ptame zda se letos dočkáme. Dekuji.

Michaela

Dobrý den,

oprava části chodníku na ul. Nádražní bude v letošním roce provedena. Přesný termín realizace není v tuto chvíli znám.

Bc. Šárka Kepenyesová
vedoucí oddělení komunálních služeb
evidence a převody nemovitostí
odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová
Dobry den ,jsem sice již starší ale stale je mym koníčkem zpěv,pribirate nove členy ?Dekuji za vaší odpověď jsem z Orlové

Zdeňka Ševčíkova

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz, nicméně - prosím o upřesnění a konkretizaci Vašeho dotazu. Bez toho Vám nelze odpovědět. Děkuji za pochopení.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, bylo by možné dát aspoň 2 lavičky za dům Ke Studánce 1052 za hřiště pod stromy? Je tu krásný travnatý prostor a bylo by fajn si tam třeba přes den sednout. Lavičky jsou kolem Mas.třidy a tam se asi na odpočinek neposadím. Děkuji za odpověď

Koukolová

Dobrý den,
rádi bychom Vám vyšli vstříc, ale bohužel se tato lavička dá upevnit pouze na zpevněné ploše, nikoli do zeleně z hlediska údržby. Pokud byste chtěli posílit lavičky blízko domu, popř. součástí hřiště, prosím, ozvěte se na níže uvedené telefonní číslo a domluvíme se přímo na místě, kde by bylo možno lavičku umístit.

KARIN PAKOVá
odpadové hospodářství, městský mobiliář
odbor správy majetku a hospodářské správy
Městský úřad Orlová
chtěl bych se zeptát,jestli město vi,že v parku někdo ukradl s asi 12laviček dřevěné lišty na kterých se sedi a jestli to někdo hlídá,aby nakonec nezmizely všechny lavičky

Jaroslav Doffek

Dobrý den,
město Orlová reklamovalo dřevěné výplně laviček v lesoparku, ty vykazovaly po zimě značné poškození. Zhotovitel postupně výplně demontuje, latě opravuje nebo vyměňuje. V tomto případě se nejedná o řádění vandalů.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den. Spousta přilehlých pozemků na ulici Dr.Miroslava Tyrše je v majetku firmy Asental group (zřejmě nástupce RPG) Spousta těchto pozemků není v nájmu, což znamená, že v současné době jsou opět zarostlé cca metrovou trávou a plevely, které se šíří vzduchem a naprosto decimují jakékoli snahy udržet pěkný trávník nám ostatním majitelům pozemků v této oblasti. Myslím, že to řeší zákon 147/1996 o rostlinolékařské péči. Může město nařídit společnosti Asental posekání svých ladem ležících pozemků (s upozorněním, že až k jejich hranicím a ne jako v minulosti, kdy se posekalo jen to, kde se otočí traktor)?

Michal Jelínek

Dobrý den,
k dotazu na údržbu pozemků Asental Lang sdělujeme, že na území města již od května probíhá kosení ploch např. bývalá Klášterní kolonie, avšak není možné celoplošně vykosit vše najednou. Část pozemků mají v nájmu a zbývající mají smluvně určeno kosení do 30.6.2018. Ke způsobu dokosování můžeme sdělit, že není dle zákona vymahatelné, i když se snažíme vlastníky vést k dokončování prací až k hranicím.
Vykosení ploch je možné požadovat po vlastníkovi 2x ročně. Četnost kosení na zahradách občanů je mnohem vyšší, ale bohužel nelze kterémukoliv sousednímu vlastníkovi nařídit stejný režim údržby. Ul. Dr.Tyrše je velká a rozsáhlá oblast pozemků.
Nařizovat zásahy a kosení dle zák. č. 326/2004 o rostlinolékařské péči lze pouze u škodlivých organismů dle Vyhlášky k zákonu.
Na ul.Dr.Tyrše je také značné množství i lesních pozemků, kde kosení nelze vůbec požadovat a údržba stromového porostu probíhá dle lesního zákona.

Kontroly ploch probíhají opakovaně a průběžně, ale vzhledem k letošnímu extrémnímu počasí, kdy horka střídají bouřky, je celoplošnou údržbu nemožné ke spokojenosti všech zajistit.
Věřte, že bychom nesmírně rádi a děláme pro to vše…

Ing. Hana Juřicová
vedoucí odboru výstavby a životního prostředí
Městský úřad Orlová
Dobrý den , jelikož bydlim v okolí pivnice Moravy na ulici Osvobození .....jsem velice rozostřena situací v okolí pivnice a neustálého hluku .....pokud vím existují vyhlášky ,zákony a také doba, kdy se zahrádky v okolí smi vyuzivat ,ještě ,když je to v okolí, kde bydlí lidi a jsou obytné zóny ....neexistuje ,aby z pivnice (zahradky) byly výkřiky bordel a řvaní , až do rána !!!nezlobte se na mě ,ale bydlí tu děti a normální lidi , kteří by se i někdy vyspali u otevřeného okna ....budu ráda, za každou odezvu ,jelikož už plánuji tuto situaci nahlásit příslušným orgánům .viz.stavebnímu uřadu jestli maji vse k tomu ,aby tuhle zahrádku provozovali nebo hygiene ......nikomu neberu zábavu nebo něco takového , ale trošku ohleduplnosti vůči lidem, co bydlí v okolí by také neuškodilo !!!!Děkuji

Dana

Dobrý den,

pokud rušení zaznamená městská policie, zcela určitě je každý případ, který spadá do její kompetence projednán. Ovšem znovu zdůrazňuji, pokud rušení městská policie zaznamená, tedy pokud se o rušení dozví. Proto si dovoluji požádat občany, aby v podobných případech ihned informovali policii a nesnažili se situaci řešit ex post, kdy už se s věcí nedá nic moc udělat. Předzáhradek je v Orlové přece jen více a z kapacitních důvodů nelze každou obstarat strážníkem.

Mgr. Milan Páleník
zástupce velitele městské policie
Městská policie Orlová

"Provoz restauračních zahrádek upravuje Nařízení města Orlová č.2/2017 „Tržní řád“. Maximální doba provozu je omezena na dobu od 8:00 hodiny do 22:00 hodiny, s tím že v pátek a v sobotu je prodloužena do 24 hodiny, přičemž do této doby se započítává i doba nezbytného úklidu.
Nedodržení omezení, tedy doby stanovené tržním řádem, se postihuje jako přestupek podnikatele podle zákona o některých přestupcích ( §4 odst.1 zák.č.251/2016 Sb.).
Pokud jde o konkrétní situaci, kdy dochází k provozu restaurační zahrádky mimo nařízením vymezenou dobu, nezbývá občanům, než-li přivolat hlídku městské policie.
Pokud ale noční klid ruší hosté odcházející z restaurační zahrádky, restaurace, kuřáci před restaurací, atd., zodpovědná je osoba, která rušení způsobuje."

Ing.Radim Klein
vedoucí odboru
odbor dopravy
Městský úřad Orlová
Dobrý den chtěla jsem se zeptat dnes hlásili ampliony autem nějaké varování nejsem si jistá o co se jedná jak to není nic vážného nemusíte mi odepisovat jsem z Orlové Lutyně dopoledne to hlásili děkuji moc s pozdravem Bednářová

Táňa

Dobrý den, šlo o cvičení záchranných sborů k simulovanému úniku amoniaku ze zimního stadionu. Bližší informaci najdete v Orlovských novinách, které vyjdou v pátek 8. června 2018.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, je v Orlové vyhláškou dané nedělní omezení hluku (myslím tím sekání trávy a další hlučné strojní práce)? Pokud ano, tak jak a kde si to mohu přečíst. Děkuji.

Martin J.

Dobrý sen,

proběhly pokusy realizovat tuto OZV, ale v ZM to neprošlo...

Ing. Radislav Hájek
ved. oddělení životního prostředí
odbor výstavby a životního prostředí
Městský úřad Orlová

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30