Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, když se poseká tráva, proč se nesklidí? Hnije to, smrdí to, včera k večeru jsem venčila psa na ulici Energetiků a doštípali mě i psa malé otravné mušky, které jsem ještě nezažila a domnívám, že se objevili právě z důvodu hnijící trávy. Děkuji za odpověď a hlavně rychlou nápravu.

Sabina Gamrotová

Dobrý den,
tráva se na celém území Orlové mulčuje. Hmota zůstává, protože funguje jako hnojivo a také zabraňuje rychlému vysýchání travnatých ploch. Takto se seká již řadu let dle smlouvy a zatím neevidujeme, že by se kvůli tomuto sekání objevily mušky nebo jiný hmyz.
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, nový poplašný systém na ulici Vojtěcha Martínka často vydává hlasité zvuky, zejména večer a v noci. Prosím o nápravu, případně o radu, kam se obrátit. Děkuji. S pozdravem, Markéta Vrabková

Markéta Vrabková

Dobrý den,
dnes 16.7.2020 ověřeno, že skutečně je toto způsobeno novým instalovaným zařízením varovného systému. Vadný reproduktor při spuštění veřejného osvětlení vydával nepříjemné zvuky. Ještě dnes bude zhotovitelem demontován. Za nepříjemnosti se omlouváme a děkujeme za upozornění.
Odbor rozvoje a investic
Dobrý den, zhruba před pěti lety prošly domy na ulici Zátiší připojením na místní kanalizaci a ačkoli poté proběhla snaha o úpravu komunikace, příliš se ta snaha nepovedla. Každým rokem je silnice horší a horší, samozřejmě nejvíce v místě výkopu. Nejhorší je to když prší nebo sněží, kdy lidé, kteří jdou po chodníku musí uskakovat před každým autem, aby se vyhli obstřiku od kol. Nemluvím o tom, že voda a sněhový marasmus stříkají na domy a další majetek obyvatel Zátiší. Prosím, kdy je v plánu obnova komunikace? Děkuji, Procházková ml.

Dagmar Procházková

Dobrý den,
v současné době obnova této komunikace není v plánu oprav. Dochází k opravě pouze lokálních výtluků. Vláda avizuje uvolnění finančních prostředků na opravu komunikací II. třídy. Pokud k tomu dojde, město by se pokusilo o zmíněnou dotaci na rekonstrukci Zátiší ucházet.
Děkujeme za pochopení.
Dobrý den. Kde mohu požádat o zelený kontejner na sklo k rodinnému domu? Děkuji. Beranová

Věra Beranová

Dobrý den,

zelené nádoby na sklo jsou rozváženy dle požadavků občanů. Pokud máte o nádobu na sklo zájem, napište mi prosím jméno, adresu a telefonický kontakt na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.
Ing. Denisa Nitschová, odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý de. Zajímalo by mě, podle jakého klíče jste zaváželi zelené popelnice k rodinným domům? Někteří naši sousedé je dostali, jiní ne..

Terezia Ptáčková

Dobrý den,

zelené nádoby na sklo jsou rozváženy dle požadavků občanů. Pokud máte o nádobu na sklo zájem, napište mi prosím jméno, adresu a telefonický kontakt na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.
Ing. Denisa Nitschová, OSMHS
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč už Polar nevysílá Orlovsky expres. Děkuji

Romana Musiolkova

Dobrý den,
město zvolilo jiný způsob komunikace s občany, a to prostřednictvím LTV a internetové televize ITVO. Každou sobotu najdete premiérové díly ORLOVSKÝCH MINUT na LTV-PLUS. Denně můžete sledovat vysílání z Orlové v časech: 7:15-7:30, 13:15-13:30, 19:15-19:30 a 1:15-1:30 hodin. Reportáže z Orlové najdete i na facebookovém profilu ITVO.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den myslíte si ,že by MP Orlová mohla také pokutovat dodávky ,které parkují na místech pro osobní automobily,protože zatím dělají mrtvé brouky.Dodávky stojí na trávnicích a policie nic i když jede kolem(pešky nechodí).Je to normální stav?

Roman

Dobrý den,
městská policie s popisovanou situací nesouhlasí a argumentuje, že problematiku dodávek průběžně řeší.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den. Bydlím na ulici Energetiků. která je poměrně hodně vytížena dopravními prostředky, jelikož jsou zde dvě školy, bytové družstvo Orlovan a také Přestupkové oddělení MěÚ Orlová. Uvedená pozemní komunikace je značně zdevastována, takže se ptám, kdy zde bude konečně provedena odpovídající oprava této cesty ( takřka 40 let je ve stejné stavu). Dále mě zajímá, jestli budou z této komunikace odstraněny kontejnery na nejrůznější odpad, jelikož jednoznačně tvoří překážku silničního provozu na jiné vhodnější místo. Jinak mě může kontaktovat zodpovědný pracovník MěÚ Orlová, kterému sdělím podrobnosti. Díky KUBITA Libor

Libor Kubita

Dobrý den,

kompletní oprava komunikace na ul. Energetiků není letos v plánu. V letošním roce budou provedeny pouze lokální opravy výtluků.
Co se týče přesunutí nádob na odpad, tuto záležitost zkonzultujeme s odborem dopravy a se společností SMO, m.a.s.

Odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, chci se zeptat jestli je na území města Orlové povoleno pálit větve a trávu. 5.7.2020 tady soused na Žofinské ulici pálil celý den větve a trávu, přijeli policisté a řekli mi, že to není nic takového. A přitom ulice byla nasákla tím smradem, venku bylo na slunku kolem 40stupňu a okna nešli otevřít. A ještě mi bylo sděleno, že tam má nachystanou další hromadu větví a že ji bude pálit jindy jako když bude jiné počasí. Tak se chci zeptat tady na Žofinské ulici spadl strom mohu ho spálit ???? nebo jen někteří......mohou pálit.

Tomáš Slíva

Dobrý den,
město Orlová nemá vlastní vyhlášku o pálení rostlinného materiálu, takže platí pouze zákon č. 201/2002 Sb., o ochraně ovzduší, který dle §16 umožňuje spalování, ale musí se jednat o suchý rostlinný materiál neznečištěný chemickými látkami. Pokud by byla tato podmínka porušena, jedná se o přestupek, za který může být uložena pokuta až 50tisíc korun. Samozřejmě by měly být splněny i jiné podmínky jako jsou: vhodné klimatické podmínky, dostatečná vzdálenost od lesa, mít po ruce něco na uhašení, atd. Tyto podmínky jsou obecné, ne přímo vyjmenované zákonem.
Fakticky dle zákona musí být dodrženy podmínky dle výše uvedeného §16.
Pokud na ul. Žofinské spadl strom, který je Váš (na Vašem pozemku), je na Vašem rozhodnutí, zda jej využijete pro dřevo nebo spálíte. Spalování za předpokladu splnění výše uvedených podmínek zakázáno není.

Ing. Kateřina Stachurová, OVŽP
Má někdy město v plánu nainstalovat např. V lesoparku fotopadti proti vandalům?

David Čudek

Dobrý den,
fotopasti v této lokalitě jsou rozmístěny.
S pozdravem
Městská policie Orlová


Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Změna úředních hodin od 25.5.2020

Všechny budovy úřadu:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Pokladna:

Pondělí, Středa: 9:00-11:30 a 12:30-16:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek: 9:00-11:30 a 12:30-13:30

Prosíme občany, aby před příchodem na úřad nadále využívali systému objednání (telefon, e-mail, objednávkový systém na webu města) či upřednostnili, pokud je to možné, písemný, elektronický (e-mail, datová schránka) nebo telefonní kontakt před kontaktem osobním.Czechpoint:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Podatelna:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 8:00-11:30 a 12:30-13:30

Vstup do hlavní budovy bude možný pouze vchodem z ulice Osvobození.