Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, jak to prosím vypadá s dotazníkem ohledně skateparku? Bude se teda stavět? Děkuji za odpověď

Jiří Mališ

Dobrý den, v současné se zahájí příprava projektová dokumentace. Jestli se bude stavět, bude záležet na získání stavebního povolení a získání dotací.
S pozdravem
odbor rozvoje a investic
Dobrý den, děkuji za vyřešení problému s parkujícím vozem na ulici Zátiší. Chtěla bych poznamenat Mgr. Milanu Páleníkovi, že má pravdu v tom v tom, že ulice na Zátiší začíná za kruhovým objezdem U domu 1025, ale u tohoto chodníku je část travnaté plochy, tudíž se na chodník dostat nelze. A pro konkrétnější informaci, chodník končí u domu č.p. 241 dále již žádný není , jak konstatujete. Děkuji, Petra

Petra

Dobrý den, Mgr. Páleníkovi jsme Vaše vyjádření vyřídili.
Přejeme pěkné a pohodové dny.
Dobrý den jak je možné že na ul. Lidická montujete na soukromé cestě rozhlas? Akdyž bylo žádané o přidání pouličního světla, tak to bylo zamítnutné z důvodu že cesta je soukromá!!!

Veronika

Jedná se o varovný systém, který slouží pro varování obyvatel o nebezpečí. Nemá žádnou souvislost se skutečností, že se jedná o soukromou komunikaci. Systém pokrývá celé město.
Dobrý den, dotaz k vizualizaci náměstí (jsem rád, že již stavba pokračuje a těším se na "finále"). Máte reálnou představu, k čemu bude polyfunkční dům? Na začátku byl úmysl použít jako byty pro zájemce - viz https://www.mesto-orlova.cz/cz/zpravodajstvi/rekonstrukce-namesti/35208-zastupitele-schvalili-smlouvu-o-prijeti-uveru-na-polyfunkcni-budovu-v-centru-mesta.html. Je možné, že od doby zadání je již situace asi odlišná. (pro info - nemám zájem o byt) A název "polyfunkční" si spíš spojuji s využitím i pro např. firmy. Ale v dnešní době? Když vidím vybydlování různých staveb? Např. nákupní místa Orel, Morava, u Supermarketu Albert, .. děkuji

Pavel Frýda

Dobrý den, záměr je stále stejný. Za posledních 10 let se nijak nezměnil. Ve skutečnosti se jedná o bytový dům s 15 byty, v jehož přízemí se nachází 5 komerčních prostor. Název stavby polyfunkční dům tuto skutečnost vystihuje a je daný již od studie, projektové dokumentace, stavebního povolení a nyní i smlouvy. Vámi vyjmenované ("vybydlené") budovy jsou v soukromém vlastnictví a město jejich stav ani obsazenost nemůže nijak ovlivnit. Právě to byl jeden z důvodů, proč se město rozhodlo nevyužít spolupráce s investorem, postavit dům za vlastní a podržet si vliv na pronájmy prostor přímo na náměstí.
odbor rozvoje a investic
Dobrý den.Chci se zeptat,kdy bude opraven most u aurobusové zastávky Fučík5.Děkuji za odpověď

Marek Plonka

K Vašemu dotazu sdělujeme, že v současné době je dopravní omezení na zmiňovaném mostě z důvodů provádění dlouhodobého monitoringu vlastníkem komunikace (Správa silnic Moravskoslezského kraje). Ten bude ukončen v prosinci 2020. Po ukončení monitoringu dojde k jeho vyhodnocení a k návrhu adekvátní opravy. Předpoklad opravy mostu je v roce 2021.

odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, můžete se prosím vyjádřit k problému zaparkovaného vozidla na chodníku na ulici na Zátiší? Chodec musí vstoupit do vozovky, ale evidentně to nikomu nevadí. Hlavně, že máme nový chodník pro parkující vozidla.Petra

Petra

Dobrý den,
řešení nepovolené parkování (stání) vozidel na chodníku je v kompetenci MěP. Strážníci budou o situaci informování a na stání dohlédnou. Jen by bylo vhodnější konkrétněji uvést inkriminované místo, jelikož ul. Zátiší začíná rondlem u Shell a končí napojením na ul Těšínskou v Orlové Porubě.
Mgr. Milan Páleník, Městská policie Orlová
Dobrý den, Dnes 21.7.2020 nám byl na Jabloňové ulici nainstalován tzv.tlampač, přímo u našeho baráku, od té doby nám přestal fungovat signál na televizoru, nic nenaladime, můžete mi poradit co s tím? Může to firma opravit která to instalovala, děkuji

Vlastimil Urbančík

Dobrý den,
provedení bezdrátového hlásiče č. 191 na ul. Jabloňová v Orlové-Porubě bylo 21.7.2020 bez napojení na el. en., tzn. zatím není v provozu. Ovlivnění příjmu televizního signálu je vyloučeno. Podle sdělení projektanta a zhotovitele i po napojení zařízení na el. energii pracuje na chráněných frekvencích, které máme schválené Českým telekomunikačním úřadem pod č. 265834/TI. Závada v příjmu TV signálu má zřejmě jinou příčinu.
Odbor rozvoje a investic
Dobrý den, dotaz ohledně trávy jsem Vám poslala a klasicky jste ne něj neodpověděli, jakož i na dotaz ohledně ulice Zátiší a parkující auta na chodníku. Tak si trochu protiřečíte, protože dotaz kvůli posekané trávě jsem učinila a taktéž uvedla, že tráva hnije a výskytu komárů ani nemluvě. Můžete nám prosím odpovědět proč se tráva neuklízí? Děkuji Petra

petra

Tráva se na celém území Orlové mulčuje. Hmota zůstává, protože funguje jako hnojivo a také zabraňuje rychlému vysýchání travnatých ploch. Takto se seká již řadu let dle smlouvy a zatím neevidujeme, že by se kvůli tomuto sekání objevily mušky nebo jiný hmyz.
Dobrý den, ráda bych se informovala, kdy se začne řešit problém se zaparkovaným vozidlem na ulici na Zátiší, který parkuje na chodníku. Chodec musí vstupovat do vozovky. Můžete mi odpovědět? Petra

Petra

Dobrý den,
Váš dotaz jsme zaslali k vyjádření městské policii a odboru dopravy. Jakmile dostaneme jejich vyjádření, okamžitě zveřejníme.
Děkujeme za pochopení.
Dobrý den, vracím se zpět k mému dotazu ohledně kvality komunikace na ulici Zátiší. Kam a jakým způsobem prosím mohu požádat o opravu výtluků? Alespoň tedy lokální oprava, než vláda uvolní prostředky. Děkuji, Dagmar Procházková ml.

Dagmar Procházková

K Vašemu dotazu sdělujeme, že požadavky na opravu výtluků můžete adresovat na odbor správy majetku a hospodářské správy, p. Radim Venglář, Městský úřad Orlová, Osvobození 796, případně elektronicky datovou zprávou do schránky města Orlová ID: r7qbskc, nebo na e-mail radim.venglar@muor.cz.


Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Změna úředních hodin od 25.5.2020

Všechny budovy úřadu:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Pokladna:

Pondělí, Středa: 9:00-11:30 a 12:30-16:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek: 9:00-11:30 a 12:30-13:30

Prosíme občany, aby před příchodem na úřad nadále využívali systému objednání (telefon, e-mail, objednávkový systém na webu města) či upřednostnili, pokud je to možné, písemný, elektronický (e-mail, datová schránka) nebo telefonní kontakt před kontaktem osobním.Czechpoint:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Podatelna:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 8:00-11:30 a 12:30-13:30

Vstup do hlavní budovy bude možný pouze vchodem z ulice Osvobození.