DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


8.7.2024, 13:01, Kolodějová

Dobrý den. Kdy se začne budovat nové parkoviště na ul. Okružní nad domem č.931, jak nám občanům to bylo sděleno přes informační technologie, nebo proč tuto plochu neopravíte pro děti s novými herními prvky? Je to stará nevyužitá plocha s rozbitou houpačkou. Děkuji za odpověď. S pozdravem občanka města Kolodějová.

Dobrý den,
v současné době Vám nedokážeme sdělit, kdy bude zahájena Vámi zmiňovaná stavba parkoviště. Při schvalování rozpočtu, bohužel zůstala tato akce "pod čarou", protože se na ni nedostalo finančních prostředků. Snad v příštím roce ji konečně budeme moci zrealizovat. Vše však záleží na financích města.
S pozdravem
ORI8.7.2024, 0:57, Lucie R.

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné nainstalovat městskou kameru na ulici Žofinská, která by snímala ulici jak jsou potraviny Věra? Jedná se o ulici, kde se nachází 5 rodinných domů( od obchodu potraviny Věra směrem k autosalonu). Psala jsem tady před pár měsíci, že jsme všichni šikanování neustálým zvoněním na zvonky rodinných domů od obyvatel bytových domů (nepřízpůsobiví). Situace se zhoršuje tak, že začali už zvonit na zvonky v době nočního klidu, v 11 večer a dokonce i ve 2 ráno. Zazvoní a utečou. Bohužel Dům máme nízký, takže naše kamera nikdy nezabere místo před plotem. Ale jsou tady veřejné sloupy, nešlo by tam umístit veřejnou kameru? My jsme Dům koupili letos a od května do dnešního dne jsme zaznamenali stovku zvonění šikanování. Obešli jsme sousedy a ti nám řekli, že toto šikanování trvá několik let. Někteří mají kvůli neunosnosti vypojené zvonky. Ale tohle přece není řešení, vypojit zvonek. Někdy to bylo během jednoho dne i desítka zvonění, nyní je to i v noci a to je opravdu neúnosné, když vám ve 2 ráno někdo děsí celou rodinu. Kamera by určitě byla vhodná i kvůli rychlosti, že tady jezdí autem jako blázni, jeden retarder na začátku ulice je neomezí. Děkuji za odpověď a moc bych si přála, kdyby to bylo možné. Děkuji.

Dobrý den,
městský dohlížecí kamerový systém města Orlová čítá v současné době 65 kamer. A soustavně se rozšiřuje. Nicméně, aby mohla být realizována nová kamera, musí být splněny také m.j. technické podmínky např. možnost připojení kamery na optický kabel apod. A tyto podmínky nejsou vždy optimální popř. nejsou splněny vůbec. Každý nový kamerový bod je také finančně velmi náročný. Jak z hlediska prvotní investice na pořízení, která se pohybuje v řádech statisíců ze jednu kameru, tak i posléze výdaje na provoz, údržbu , opravy apod. Proto město musí velice zvažovat efektivitu každé investice do nového kamerového bodu, včetně výběru místa umístění. Nevylučujeme ovšem, že i Vámi navrhované místo může být v budoucnu vyhodnoceno městem jako potřebné k umístění nového kamerového bodu.
S pozdravem
MP4.7.2024, 16:34, Dagmar Ruislova

Zdravím,chci se zeptat,kde jsou lavičky,které byly mezi bankou a knihovnou u Alberta,chybí tam,děkuji za odpoved

Dobrý den,
lavičky mezi knihovnou a bytovým družstvem poblíž OD Hypernova, Orlová byly odstraněny po dobu jejich generální opravy. Tyto lavičky budou dodány zpět na stejné místo do 20.7.2024. Děkujeme za pochopení.
​S pozdravem
OSMHS1.7.2024, 7:48, Dagmara

Dobrý den, v našem lesoparku je mnoho chodníku provedeno zámkovou dlažbou. Jsou místa, kde tato dlažba je hojně prorostlá trávou. Bude město zajišťovat odstranění trávy z dlažby? Děkuji

Dobrý den,
děkujeme za Váš podnět ohledně chodníků v lesoparku. V těchto místech již město Orlová zajistilo postřik v měsících duben-květen. Jelikož je v těchto místech vlhko a stín, bude toto opět řešeno v měsících červenec-srpen tohoto roku, pokud to počasí dovolí. V době postřiku nesmí pršet, aby postřik zabral.
S pozdravem
OSMHS28.6.2024, 14:56, Iveta

Dobrý den tak nevím jak pojedu s maminkou do nemocnice k lékaři tak budu parkovat kde pokud to je pro lidi z paneláku tak nevím proč jste ho stavěli. Pak by to mělo být na kulaté hodiny a od 16 hod do 6 hod rána pro veřejnost.

Dobrý den,
nemocnice disponuje vlastním parkovištěm, které je omezeno, jak požadujete. Město Orlová se snaží dlouhodobě navyšovat počty parkovacích míst pro občany města a toto nové parkoviště nemá sloužit prioritně pro návštěvníky nemocnice. Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
ORI28.6.2024, 13:55, Jiří

Dobrý den chtěl jsem se zeptat kdy bude odstávka teplé vody.V orlovských novinách není zmínka

Dobrý den,
plánovaná odstávka dodávky tepla a teplé vody z horkovodu v Orlové bude probíhat od úterý 2.7.2024 od 00:00 hod. do čtvrtku 4.7.2024 do 10:00 hod. Informace byla zveřejněna dne 17.6.2024 na úřední desce města.
S pozdravem
KS28.6.2024, 0:47, Monika

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se dá jít na městské akce v letním kině s kočárkem. Zaujal nás guláš fest, ale na fotkách jsem všude viděla schody, ale nejsem si jistá zda na obou stranách.Nerada bych kočárek pořád tahala do schodů. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,
v areálu letního kina vede na horní část (plochu nad hledištěm kde bývají stánky s občerstvením) asfaltová cesta. Je to sice do kopce, ale bez problémů dostupné. Rádi Vás uvidíme.
Pěkné letní dny

Bc. Bára Heczková
ředitelka DKMO p.o.27.6.2024, 13:36, Patrik

Dobrý den, informovali jste, že budete rekonstruovat budovu bývalé spořitelny, což je určitě skvělá zpráva, nicméně by mě zajímalo, jak město k rekonstrukci přistoupí. Jestli bude spolupracovat s památkových ústavem, ohledně rekonstrukce exteriérů budovy...., nebo má v plánu budovu zateplit polystyrénem a tudíž historicky hodnotnou stavbu znehodnotit. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,
budova spadá pod péči památkářů, takže spolupráce je zde povinná. Na druhé straně energetická náročnost budovy zase bude zajímat budoucí nájemníky. Vše je o kompromisech a technických a finančních možnostech. O "zaplácávání" polystyrénem se neuvažuje.
S pozdravem
ORI27.6.2024, 10:19, Iveta

Dobrý den ,je to už cca 2 měsíce co jsem se dotazovala ohledně schodu na ulici Květinová naproti domu číslo 888 a 889 jsou schody které vedou na parkoviště,nejen mladí ale i starí lidé mají problém po těch schodech sejít a to nemluvě jak tam jde mlada maminka s dítětem.

Dobrý den,
v dané lokalitě již došlo ke geodetickému zaměření a předání k nacenění na které čekáme.
S pozdravem
OSMHS26.6.2024, 13:30, Dagmar

Dobrý den,chci se zeptat na nové parkoviště u nemocnice.Je údajně pro veřejnost,ale na vrátnici nemocnice mi paní řekla,že je to pokračování stávajícího nemocničního parkoviště.Takže město vyhodilo 8 milionu za parkoviště z rozpočtu,které mělo investovat pro občany?Asi to bude dobrý podnět pro nejaký správní orgán.

Dobrý den,
děkujeme za upozornění. Máte pravdu, současný stav je nepřehledný. Nové parkoviště by mělo být pro občany města, na vyřešení této situace a doplnění dopravního značení se pracuje. Za vzniklé komplikace se omlouváme.
S pozdravem
ORI26.6.2024, 13:20, Radomíra Brežinová

Dobrý den, bydlím v Orlové Porubě na Zátiší. Už asi rok na zastávce Zátiší směr Ostrava chybí odpadkový koš a podle toho taky tato zastávka vypadá a lavička už také pamatuje lepší časy. Prosím o nápravu. Dále bych uvítala nějakou lavičku u vysokého napětí pro odpočinek(kdysi zde byla) a byla vítaná.

Dobrý den,
děkujeme za Váš podnět ohledně lavičky a koše na zastávce Zátiší, Orlová - Lutyně. V těchto místech byl zjištěn vandalismus na obou zastávkách, včetně postřiku autobusové čekárny. Lavička, koš i čekárna budou opraveny do 15.8.2024.
S pozdravem
OSMHS25.6.2024, 20:46, Ella

Dobrý den. Proč už není veřejně přístupný pořadník - parkovací objekt č.1, ale jen na soukromý dotaz ( osobně, tel., mail )

Dobrý den,
po projednání s pověřencem pro GDPR Vám sdělujeme, že zveřejnění osobních údajů musí být podloženo zákonnou povinností nebo souhlasem subjektu údajů, v tomto případě se o zákonnou povinnost nejedná, z tohoto důvodu byl pořadník stažen z webových stránek.
S pozdravem
OSMHS25.6.2024, 15:07, Marie Hrádková

Dobý den, nové chodníky na parkovišti u polikliniky již hotové a zajímá mě, proč jsou ty chodníky tak naddimenzované, vždyť by tam mohly procházet pětistupy. Vypadá to jako záměr, aby stavba byla co nejdražší, děkuji za vysvětlení.

Dobrý den,
pokud máte na mysli středový chodník a rozšíření u kruhového objezdu, jedná se zároveň o přístup pro hasiče. Zde je zvýšena nosnost a upravena šířka chodníku. Jedná se o podmínku ze stavebního povolení. Stavba je dokončena.
S pozdravem
ORI24.6.2024, 13:39, Dobrý den

Stratil jsem rodný list narodil jsem se v Karviné, jenže bydlím daleko a nikoho blízkého nemám v Karviné lze nějak tahle situace vyřešit například dopisem? A kam poslal poplatek za rodný list prosím o bližší informace. A případně adresu. Předem děkuji Ondrej Gábor narozen .............

Dobrý den,
pokud jste se narodil v Karviné, s žádostí o vydání rodného listu se musíte obrátit na matriku Magistrátu města Karviná, Fryštátská 72/1, Karviná-Fryštát. Žádost lze zaslat poštou nebo datovou schránkou. Správní poplatek za vydání rodného listu činí 300 Kč, podrobnosti k úhradě poplatku podá matrika Magistrátu města Karviná, č. tel: 596 387 111 (spojovatelka).
S pozdravem
OVVŽÚ19.6.2024, 15:31, Lubomír Miksa

Dobrý den. Dne 23.5. 2024 jsem žádal obec, aby vyzvala majitele pozemku na Porubské ulici - pozemky č. 1078-1084, k jejich posečení, neboť tráva byla vysoká a mohla způsobovat alergické reakce. Dnes jsou pozemky posečené a obci děkuji za vyzvání majitele k údržbě svých pozemků.

Dobrý den,
děkujeme za poděkování.
KS