Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Mnoho díku za roušku pro manžela!

Jana Sýkorová

Dobrý den,
město chce i tímto krokem přispět k ochraně našich seniorů. Jsme přesvědčeni, že to vše společně zvládneme.
PŘEJEME VÁM I MANŽELOVI PEVNÉ ZDRAVÍ!
vedení města Orlové
Zdravím Můžu nakopat do prdele ty staré vyjebané kurvy ( důchodce) ? Myslel sem , že mají vyhrazený svůj čas na nákupy ? Ale oni jsou v obchodě od rána do večera ! A mě do obchodu po noční 12ti hodinové směně nepustí !!!

Martin

Dobrý den,
Váš příspěvek je za hranicí lidské slušnosti. Chápeme sice Vaše rozhořčení, že Vás po náročné směně do obchodu nepustili, ale prosím, uvědomte si, že i Vy jednou budete starým člověkem a budete se chovat stejně. Nikdy nevíte, jaké bude Vaše myšlení i kroky v seniorském věku. Prožíváme vypjatou dobu, se kterou jsme se nikdy nesetkali, ale to přece nikoho z nás neopravňuje ke sprostému chování a k invektivám. Naopak, na místě je vstřícnost a pochopení.
Přejeme Vám hodně zdraví!
Dobrý den, zajímalo by mě, co se děje v nemocnici v Orlové v souvislosti s koronavirem. Po městě se šíří zmatené a neblahé zprávy. Dále kolik pozitivních koronavirem je v současné době v Orlové. Poslední zpráva pana starosty byly dva nemocní, ale od té doby se hodně změnilo. Děkuji.

Táňa Přívarová

Dobrý den,
do nemocnice v Orlové bylo převezeno 23 pracientů z LDN ve Frýdku-Místku, protože právě frýdecko-místecká nemocnice se věnuje nemocným s koronavirem. Co se týče počtu onemocnění na Covid-19 v Orlové, tak tuto přesnou informaci z KHS nemáme, víme však, že v rámci ORP Orlová, tj. Orlová, Petřvald a Doubrava je 10 nakažených pacientů. Mapu Moravskoslezského kraje, kde je vyznačeno ORP, zveřejňujeme denně na městském facebooku, v tuto chvíli ji najdete i na webových stránkách města v sekci koronavirus.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Děkujeme za dodání roušek. Sedláčkovi

Karel a Marie Sedláčkovi

Dobrý den,
město chce i tímto krokem přispět k ochraně našich seniorů. Jsme přesvědčeni, že to vše společně zvládneme.
PŘEJEME VÁM I MANŽELOVI PEVNÉ ZDRAVÍ!
vedení města Orlové
zdravím. Jak pokračuje dodávka roušek pro seniory starší 70 let ? Dík za odpověď.

Jarek Kostelník

Dobrý den,
roznášení roušek probíhá v těchto dnech do všech domácností našich seniorů. Prosíme o trpělivost, seniorů nad 70 let je v našem městě přes 3700, takže není v silách města roznést všechny roušky najednou. Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné mít dočasně trvalý pobyt na obecním úřadě v Orlové? A jestli by tento trvalý pobyt mohl nějak ohrozit výplatu sirotčího důchodu dětí. Ještě vás poprosím o vysvětlení jak vše funguje s doporučenou poštou? Děkuji Gajecká Marta

Marta Gajecká

Dobrý den,
k Vašemu dotazu týkajícího se trvalého pobytu na obecním úřadě Vám za Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad – evidence obyvatel sdělujeme následující:
Podle ust. § 10 odst. 1 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o evidenci obyvatel“), občan může mít jen jedno místo trvalého pobytu, a to v objektu, který je podle zvláštního právního předpisu označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem a který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci.
Z výše uvedeného tak vyplývá, že budova městského úřadu není objektem určeným k bydlení a nesplňuje tak požadavky pro ohlášení změny trvalého pobytu.
Podle ust. § 10b zákona o evidenci obyvatel přichází v úvahu pouze možnost zřízení tzv. doručovací adresy, kterou občan ohlásí na ohlašovně v místě trvalého pobytu. Žádost v listinné podobě musí obsahovat úředně ověřený podpis občana (to neplatí v případě, kdy občan žádost podepíše před zaměstnancem ohlašovny). Doručovací adresa je následně zaznamenána do agendového informačního systému evidence obyvatel a v případě doručování zásilek má tato adresa přednost před adresou místa trvalého pobytu.
Oznámení o uložení zásilky (pokud se jedná o zásilky obsahující výzvu s poučením) jsou ukládána na informacích Městského úřadu Orlová – tel. 596 581 111, kde je možno se blíže informovat o podmínkách a způsobu vydávání zásilek.
Co se týče části dotazu týkajícího se výplaty dávek sirotčího důchodu, k tomuto bohužel nejsme kompetentní se jakkoli vyjadřovat a bližší informace by Vám měla podat místně příslušná Česká správa sociálního zabezpečení.
S pozdravem
Kateřina Štebelová, evidence obyvatel
Dobrý den,prosím mohli byste mi sdělit kolik je v Orlové nakažených koronavirem? Šíří se různé tvz. zaručené zprávy a nezveřejňování pravých informací ničemu neposlouží. Děkuji.

Irena Juhanakova

Dobrý den, v rámci ORP Orlová, tj. Orlová, Petřvald a Doubrava, je k dnešnímu dni nakaženo 10 lidí. Toto je informace, kterou jsme dostali z KHS. Denně zveřejňujeme přehlednou mapku Moravskoslezskéh kraje, kde jsou vyznačeny ORP, na facebooku. Dnes najdete takovouto mapu i na webových stránkách města v sekci KORONAVIRUS.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Děkuji za roušku pro manžela. Moc potěšila.

Ludmila Bubníková

Dobrý den,
město chce i tímto krokem přispět k ochraně zdraví našich seniorů. Jsme přesvědčeni, že to vše společně zvládneme.
PŘEJEME VÁM I MANŽELOVI PEVNÉ ZDRAVÍ!
vedení města Orlové
Dobrý den.Tak jak to s tou ostudnou dírou vypadá?Za odpověď děkuji. A ještě k SMO.Je důvodem 5-7 stupňů nad nulou k tomu,aby bylo topení vlažné?Od toho snad máme na radiátorech regulační ventily,ne?Odvzdušněné je to topení řádně.Taktéž za odpověď děkuji.

Vítězslav Jura

Dobrý den,
aktuální zpráva i náměstí byla na webových stránkách města i na facebooku zveřejněna 25. března, zopakovali jsme ji v minulém týdnu. Tento týden jsme ji vložili i do sekce k náměstí. Co se týče SMO, tak tady doporučujeme se s dotazem obrátit přímo na městskou akciovou společnost, která je distributorem tepla do bytů na sídlišti.
Přejem Vám hezký a pohodový den.
Dobrý den, na ulici Zátiší před domem 262 nesvití cca od poloviny března lampa veřejného osvětlení

Jana Zolichová

Dobrý den,
oprava byla provedena. Děkujeme za upozornění.

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Pondělí: 13:00 - 16:00
Středa: 13:00 - 16:00
Út, Čt, Pá: Zavřeno

Platí i pro podatelnu a pokladnu!

Úřední hodiny slouží pouze k vyřízení nezbytných záležitostí, které nesnesou odkladu. Kontakt se zaměstnanci úřadu je v uvedeném čase možný pouze po předchozí telefonické domluvě.

Pokladní hodiny

Pondělí: 13:00 - 16:00
Středa: 13:00 - 16:00
Út, Čt, Pá: Zavřeno