Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kdo se stará o údržbu zeleně v Orlové.Mám na mysli-výsadbu květin podél hlavní cesty,rondly atd..K mému dotazu-hezky upravené kruhové objezdy:traviny,kytičky..Děkuji za odpověď.

Ivana

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu. Obrovský dík v tomto případě patří zahradnické firmě TALPA, která se nám stará o zeleň ve městě, tudíž i o květinové záhony a osazení rondlů. Moc nám těší, že se Vám květinová výzdoba města líbí.
Přeji hezké a pohodové dny.
Nataša Cibulková
Dobrý den.Dnes na parkovišti u restaurace Studánka bylo prováděno čištění.Bylo by také vhodné ořezání stromů a keřů na tomto parkovišti,neboť značná část zeleně zasahuje do parkovacích míst a při stávajícím počasí je zde nebezpečí pádu či poškození automobilů.Již roky se tímto problémem nikdo nevěnoval.Bylo by možné sjednat nějakou úpravu?Děkuji....

Tonda

Dobrý den,
v pondělí 29.6. byla provedená kontrola stavu zeleně na parkovišti u restaurace Studánka. Bylo zjištěno, že větve stromů se kloní směrem k zemi vlivem většího množství srážek, díky nímž je mokré listí těžké. Ořezy větví jsou zadané zahradnické firmě, které budou provedené v průběhu tohoto týdne.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, rád bych se zeptal, kam mám zaslat žádost o odstranění vraku, který má již 3 roky propadlou STK a zabírá parkovací místo? Děkuji.

Marek

Dobrý den,
žádost můžete zaslat na OSMHS, coby vlastníka pozemní komunikace, který je oprávněn vyzvat provozovatele silničního vozidla, které je v rozporu s § 19 odst. 2 písm. h) zák. č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, odstaveno na místní komunikaci, aby odstranil důvod, pro který nesmí být vozidlo provozováno na pozemních komunikacích (nemá provedenou pravidelnou technickou prohlídku na STK), nebo vozidlo odstranil a odstavil mimo takovou komunikaci.
odbor dopravy
Dobrý den. Začne se město starat o hluk a bordel na UBYTOVNĚ DRÁBEK v centru města?Děkuji.

Jaromír

Dobrý den,
doporučujeme okamžitě v případě jakýchkoliv negativních jevů volat městskou policii, tel.č.: 596 511 112
S pozdravem
Nataša Cibulková
V zahrádkářské oblasti na ulici Dr. Tyrše byly už před lety umístěny kontajnery na bioodpad. Což je fajn. Ale obliba této oblasti stoupá, stejně jako počet aktivních zahrádkářů. A když se v jeden den 2 rozhodneme sekat trávu, tak jeden kontajner bez větších problémů zaplníme. Další mají smůlu. Nebylo by možné zvýšit počet kontajnerů na bio alespoň ještě o jeden?

Michal Jelínek

Dobrý den,

děkujeme za Váš zájem separovat bioodpad.
Umístění další nádoby na bioodpad na ulici Dr. M. Tyrše nebude problém. Jelikož ale čekáme na naskladnění kontejnerů, nejsem Vám schopna říci termín přistavení. Můžete mi prosím Vás ještě sdělit, do které lokality chcete nádobu umístit?

Děkuji

S pozdravem

Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb
Dobrý den , chci se jen zeptat, zda je stále možno si u MěÚ zapůjčit nosič na kola(na tažné zařízení auta), a pokud ano, kam bych mohl zavolat?

Slavomír Donat

Dobrý den,
tuto službu poskytuje SMO, městská akciová společnost. Kontakt: 596 585 575.
S pozdravem
Nataša Cibulková
Dobrý den, V době nouzového stavu mi skončila platnost OP. V květnu jsem se stěhovala, mám tedy i změnu trvalého bydliště, ale ještě nemám dořešen přepis bytu. Je možno na OP uvést již nové bydliště nebo mohu počkat, až budu mít papír o přepisu a změnu nahlásím na příslušném odboru? Děkuji.

Strumínská Tereza

Dobrý den,
pokud nebude provedena změna trvalého pobytu na evidenci obyvatel, tak budete mít při podání žádosti v novém občanském průkazu stále původní trvalý pobyt.
Vyřiďte si nový občanský průkaz se stávajícím trvalým pobytem a až budete mít provedenou změnu trvalého pobytu na jinou adresu, tak si podáte novou žádost.

S pozdravem Mrusková
Dobrý den,měla bych dotaz k sečení trávy.Všude se píše a mluví,že nesesekávat trávu na "anglický" způsob,ale nechat jí vyrůst,už kvůli spalujícímu slunci a vysychání půdy atd...hodně měst se toho již chytlo a je to nádhera pohledět,než vidět spalené plochy od sluníčka.Uvažuje taky město Orlová,aby se tak často nesekalo? Ještě jedna prosba,zda-li by to bylo možné,aby se na volné prostranství trojúhelníkového tvaru před dům 1210(5 etapa),vysadily stromky??Děkuji za odpověď.

Ivana

Dobrý den,
v období sucha se zvedla výška sečení, aby nedocházelo k většímu vysýchání trávníků a tráva lépe snášela vysoké teploty. Co se týče četnosti sečení, tak se seče dle výšky trávy. Na dané parcele vedou sítě a z důvodu ochranných pásem nelze zde vysazovat stromy.
S pozdravem
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, jak dlouho bude okolí MŠ Ke Studánce čekat, než se poseká tráva? Už je po kolena. Nevím, jestli jste si všimli, ale tohle je MĚSTO, ne LES nebo LOUKA. Pokud nechápete rozdíl mezi těmito slovy, najděte si ho na googlu, nebo v encyklopediích. Pokud máte uzavřenou nějakou mimořádně špatnou smlouvu s poskytovatelem těchto služeb, tak jste hlupáci a měli byste udělat vše pro to, aby ta smlouva byla zrušena a najít někoho, kdo tu trávu poseká aspoň jednou za rok a nebude čekat až na zimu. Věřím, a doufám, že vzhledem k tomu, že pan STAROSTA bydlí na 1007, bude mí i on zájem o to, aby ta tráva zde byla posekána. Protože ještě pár měsíců a možná bude tráva vyšší, než panelový dům. Snažte se, od toho jste tu. Doufám, že nejste tak neschopní zařídit jedno sekání trávy. Protože všude jinde je krásně posečeno. Sbohem, naštvaný občan. PS.: Hezký den přeji ;)

Nezájem

Dobrý den,

dne 29.6. bylo provedeno šetření na místě samém. Tráva byla posekána a dle sdělení zahradnické firmy, která v dané lokalitě provádí údržbu zeleně, bylo provedeno sečení trávy již 3x. Vzhledem k deštivému počasí je sečení komplikovanější a může docházet k posunu termínu sečení.

S přáním pěkného dne
odbor správy majetku a hospodářské správy
Dobrý den, chtěl bych se dotázat zda-li je možné zastřihnout keře na křížení ulic Zátiší a Ke Studánce nejméně po délce 30m s ulicí Zátiší. Z důvodu nepřehledného výhledu z výjezdu z ulice Ke Studánce, již běžné vozy lze zpozorovat až na poslední chvíli. Tento problém řešíme každoročně a údržba zeleně města Orlové se vždy k tomu dostane až v půlce prázdnin. Odbor dopravy města Orlové nebyl schopen zde nechat nainstalovat alespoň zrcadlo na překlenutí doby než dojde k údržbě zeleně nebo na stálo. Proto na radu svého právníka v případě kolize s vozem jedoucí po ulici Zátiší, budu žádat město Orlová o úhradu veškerých majetkových škod a bolestného při nehodě na tomto křížení. A doporučuji to také všem sousedů žijící na ulici Ke Studánce. Důvodem je, že město Orlová zanedbává bezpečnost osob, dokonce je vystavuje nebezpečí při výjezdu z ulice Ke Studánce na ulici Zátiší. Předem děkuji za sjednaní nápravy

Samuel S.

Dobrý den,
dne 29.6. byla provedená kontrola výhledových poměrů a stav keřů v křižovatce ul. Ke Studánce a Zátiší. Keře jsou ostříhané a je snížená jejich výška. Dle sdělení zahradnické firmy, která v dané lokalitě provádí údržbu zeleně, keře byly takto tvarované již 2x.
S přáním hezkého dne
odbor správy majetku a hospodářské správy

Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Změna úředních hodin od 25.5.2020

Všechny budovy úřadu:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Pokladna:

Pondělí, Středa: 9:00-11:30 a 12:30-16:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek: 9:00-11:30 a 12:30-13:30

Prosíme občany, aby před příchodem na úřad nadále využívali systému objednání (telefon, e-mail, objednávkový systém na webu města) či upřednostnili, pokud je to možné, písemný, elektronický (e-mail, datová schránka) nebo telefonní kontakt před kontaktem osobním.Czechpoint:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Podatelna:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 8:00-11:30 a 12:30-13:30

Vstup do hlavní budovy bude možný pouze vchodem z ulice Osvobození.