DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:Zodpovězené dotazy občanů:


15.1.2021, 11:03, Radek

Kamarádka nemůže vybrat peníze rodičovský příspěvek má případnou občanku nemá pás jak to má udelat

Dobrý den,

pokud má občan v držení občanský průkaz, kdy platnost průkazu skončila v době nouzového stavu, doporučujeme obrátit se na Českou poštu s dotazem, zda vydávají finanční hotovost a písemnosti i po předložení neplatného občanského průkazu, případně které další doklady je potřeba předložit. V každém případě je nutné požádat o nový občanský průkaz. Žádost lze podat u kteréhokoliv úřadu s rozšířenou působností a to ve standartní lhůtě 30 dní, ve zkrácené lhůtě 5 pracovních dní (správní poplatek 500 Kč), do 24 hodin (správní poplatek 1 000Kč, vyzvednutí pouze v Praze).

Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad15.1.2021, 8:51, Alena Gorgoszová

Kdy budou na stránkách města konečně pravidelně zveřejňovány Orlovské noviny? Je vidět, že s novým rokem se nic nezměnilo a pracovník, který to má na starosti, je opravdu tak zatížen prací?

Dobrý den,

Orlovské noviny jsou na webu města Orlové zveřejňovány pravidelně. První číslo Orlovských novin v roce 2021 vyšlo dnes a v průběhu dneška bude také na webových stránkách zveřejněno.

Kancelář starosty12.1.2021, 20:16, Kartáriková

Dobrý den,proč na ul Adamusova dali značku jen pro záchranné služby,kdzž sanitka ,hasiči i policajty parkují na chodnících,Je jasné,že jdou co nejblíž k baráku,ale proč nezmyslně blokuájeme 3 parkovací místa.Dálle proč platíme městskou policii,když nejaký dobrák je zavolá ,že tam parkuje auto a oni pokutujou jen jedno auto a další 2-3 si nevšímají.Není to zcestné,když tam dojedou a nepokutujou i ostatní řidiče,Bolo by dobré a užitečné značku zrušit.

Dobrý den,

po dnešním šetření na místě sdělujeme, že dopravní značení na parkovišti ul. Adamusova B1 zákaz vjezdu s podtabulkou E13 "mimo IZS" bylo instalováno v roce 2018 na základě žádosti odboru rozvoje a investic v rámci revitalizace V. etapy. Účelem DZ je zajištění přístupu k domu č. p. 1247, 1248, kdy před instalací DZ docházelo k blokování přístupu na chodník z parkoviště, čímž byl znemožněn přístup imobilních občanů k vozidlům.

Odbor dopravy12.1.2021, 8:53, Zicha Zdeněk

Dobrý den. Na ulic U KAPLICKY je totální nedostatek parkovacích míst. Rozšířením(dosipem) svahu směrem k hřišti by přibylo až 30 míst. Děkuji .

Dobrý den,

děkujeme za podnět. Město Orlová se problematikou parkování dlouhodobě zabývá. Bohužel možnosti rozšíření parkovacích míst již ubývá. Vámi nabízená varianta vybudování parkoviště ve svahu by byla nejen velmi nákladná, ale při dodržení všech norem a předpisů neefektivní nebo nerealizovatelná. Vzhledem k normám na šířku a délku parkovacího stání, výjezd, vjezd, rozhledové poměry a výjezdové oblouky by více míst zaniklo než vzniklo.

Odbor rozvoje a investic23.11.2020, 16:14, Filip

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na nově zbudované parkoviště na V. etapě a to na ulici Na Výsluní. Bohužel je parkoviště provedené tak, že parkující auta parkují koly aut až u hrany obrubníku. Tzn. že 90% všech aut parkujících na parkovišti, zasahuje svými předními i zadními částmi vozu do průběžně vedoucího chodníku. Auta tím to výrazně zmenší daný chodník a svým způsobem to může být i nebezpečné..... Chtěl bych se tedy zeptat, zdali by bylo možné na jednotlivých stáních nechat nainstalovat malé retardéry, tak aby auta nezajížděla až ke hraně obrubníku parkoviště. Děkuji za vyjádření.

Dobrý den,
Jedná-li se o chodník podél ulice 17. listopadu, který je zároveň souběžně s rekonstruovanou parkovací plochou mezi ul. Na Výsluní a 17. listopadu, pak se jedná o chodník šířky 3,0 m mezi obrubami.
Přilehlá parkovací stání jsou navržena délky 4,50 m a počítají s převisem části vozu do přilehlé zpevněné plochy (chodníku). Z tohoto důvodu nelze instalovat retardéry, protože parkovací stání na to nejsou navržena. To znamená,že celé parkoviště je navrženo tak, aby bylo dle normy ČSN 73 6110, ČSN 73 6056 zajištěno minimální(bezpečné) šířkové uspořádání – 4,5 m délka parkovacího stání + 6,0 m středová komunikace + 4,5 m délka parkovacího stání + 0,5 m převis vozidla + 0,25 m bezpečnostní odstup + 2,25 m volná šířka chodníku.
Min. šířka chodníku je dle předpisů 1,50 m, což při převisu 0,5 m + 0,25 m bezpečnostní odstup 3m šířka chodníku splňuje.
Tím chceme říct, že parkování aut s převisem na chodníku není nijak nebezpečné, a naopak zmenšení parkovacích míst o Vámi požadované retardéry, by způsobilo nebezpečí na parkovišti. Automobily by zasahovaly do komunikace a mohl by být problém např. s výjezdovými úhly apod. Děkujeme za pochopení.
Odbor rozvoje a investic22.11.2020, 9:44, Jaroslav Badura

Dobry den,jake prace se budou provadět na ul.Doubavska-Orlova-Vyhoda.Na sloupech el.vedeni se objevilo označeni vzdalenosti sloupu od vodovodniho potrubi.Dekuji

Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Předali jsme ho zainteresovanému odboru k vyjádření. Jejich odpověď zveřejníme.
Nataša Cibulková21.11.2020, 9:38, Marek

Dobrý den, měl bych dotaz k opravě parkoviště na ul. Osvobození. Nebylo v původním plánu také oprava menšího parkoviště u Moravy? Protože v projektové dokumentaci jsem našel pouze opravu míst po levé straně parkoviště. Děkuji

Dobrý den,

oprava tohoto menšího parkoviště mezi čp. 808 a 831 je také součástí akce (najdete to ve smlouvě a výkazu výměr). PD byla zpracována pouze pro levou stranu parkoviště, oprava toho menšího je mnohem jednodušší. Celkový termín realizace je do poloviny prosince.

Odbor rozvoje a investic21.11.2020, 6:03, Jan

Dobrý den, Chci se zeptat zda máte v plánu stavět chodník na ulici zátiší,dole pod kopcem směr čistička. Je tu autobusová zastávka a děti tu chodí po cestě kde šílenci jezdí aji sto kilometrovou rychlostí.Je to otázka času kdy se tu něco stane. Já osobně mám dvě děti ve věku 7 a 9 let věřte mi že nevím jak to budu dělat až budou za rok chodit sami do školy,zatím je vozí manželka. Děkuji za odpověď a doufám že bude kladná. S pozdravem hezkého dne Jan Lingr

Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Předali jsme ho k vyjádření zainteresovanému odboru. Odpověď zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková18.11.2020, 19:31, Monika L.

Dobrý den, proč se zrušila možnost parkování na ul. Dětmarovická (v místě křížení s novým parkovištěm mezi ul. Na Výsluní a 1. Máje)? Vybudováním nového parkoviště jste chtěli přece zvýšit kapacitu parkovacích míst, ale zrušením úseku na Detmarovické jste vlastně parkovací místa o slibovaných 19 míst nesplnili. Prosím o vyjádření. L.

Dobrý den,

podle informací z odboru rozvoje a investic žádná místa město nezrušilo. Vyznačen byl zákaz parkování v rozhledových vzdálenostech, protože lidé nerespektují zákaz podélného parkování, které je vyznačeno dopravními značkami.

Odbor rozvoje a investic18.11.2020, 10:58, Pavel Slabý

Dobrý den, u vchodu č. 677, Gagarinova ulice nesvítí pouliční lampa. Dále bych se chtěl zeptat na možnost pokácení modřínu před vchodem č. 676, ulice tatáž a to z důvodu, že vždy na podzim z něj opadá jehličí a tohoto je pak plná ulice, někdy doslova "závěje", které nikdo nemá zájem odklidit. Navíc jehličí jsou plná auta, která stojí v okolí. Strom je navíc už značně vysoký a tudíž poblíž domu může být i nebezpečný při větru. Strom tohoto typu patří do lesa a ne na sídliště, cca 5 metrů od domu. Děkuji i za ostatní nájemníky. Pavel Slabý.

Dobrý den,
nesvítící osvětlení bude opraveno do tří dnů.
Modřín se nachází na pozemku společnosti Heimstaden Czech s.r.o., s žádostí na kácení se musíte obrátit na vlastníka. Pokud vlastník bude chtít dřevinu pokácet, bude potřebovat povolení ke kácení. V tomto případě musí požádat odbor výstavby a životního prostředí.
Odbor správy majetku a hospodářské správy18.11.2020, 3:26, Peter Kašuba

Dobrý den, bude se někdy opravovat cesta na ulici Lutyňská?a mohli by se tam dát zpomalovací retardéry? Děkuji

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Předali jsme ho k vyjádření odboru správy majetku a hospodářské správy, do jehož gesce daná problematika spadá. Jakmile obdržíme jejich stanovisko, ihned zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková17.11.2020, 22:36, Martina

Dobrý den, letos proběhla oprava chodníků na ulici Ke Studánce. Zajímalo by mě, zda bude opraven i rozbitý chodník, který vede naproti restaurace Studánka směrem ke kříži u hlavní cesty. Děkuji.

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Předali jsme ho úředníkům z odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Po obdržení jejich stanovisko zveřejníme. S pozdravem
Nataša Cibulková17.11.2020, 21:17, René Širáň

Dobrý den mám dotaz ,kde můžeme vyzvednout popelnice na plast a bioodpad.Při jejich rozvozu jsme totiž asi nebyli doma. S přáním hezkého dne ŠIRÁŇ

Dobrý den,

nádoby na odpad se objednávají na městském úřadě, nepřidělují se automaticky. Proto Vás prosím o uvedení Vaší adresy a telefonního čísla buď zavoláním na tel. číslo 596 581 329 nebo zasláním na e-mail denisa.nitschova@muor.cz.
Nádoby Vám poté budou dovezeny.

Děkuji

S pozdravem

Ing. Nitschová Denisa
vedoucí oddělení komunálních služeb
odpadové hospodářství
odbor správy majetku a hospodářské správy16.11.2020, 20:33, zdenka

Bylo by možné nechat ořezat křoví(tzv.solitéry)při vjezdu do ul.Topolová(po levé straně)?Zasahují do vozovky,což překáží hlavně v parkování vozidel.Každoročně se musíme upomínat,nehleďe na to,že je lapač papírů,igelitů apod.Nechápu význam tohoto křoví,když nad ním máme krásné vzrostlé stromy!Takže veškeré listí z nich spolu s papírky tvoří opravdu krásný solitér!Myslím,že teď je vhodná doba na zkrácení nebo úplné odstranění tohoto roští. Děkuji za kladné vyřízení

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, který jsme předali odboru správy majetku a hospodářské správy k vyjádření. Jejich odpověď zveřejníme.
S pozdravem
Nataša Cibulková16.11.2020, 8:59, Andrea Halciucová

Dobrý den.prosim vás.potřebovala bych odhlásit dceru z odpadů z důvodu změny trv.bydlistě.Je možné přijít kterýkoliv úřední den? Děkuji Halciucová

Dobrý den,
jelikož se nejedná o urgentní věc (což jsou například exekuce a blokace účtu), tak v této době upřednostňujeme telefonickou a e-mailovou komunikaci před osobní návštěvou.

Vaše záležitost ohledně dcery byla již vyřízena, a to s p. Halciucem. Děkuji za pochopení a přeji Vám pěkný den.

S pozdravem

Kateřina Matyášová
referent pohledávek
právní odbor

Městský úřad Orlová
http://www.mesto-orlova.cz