Orlovská radnice ocenila dárce krve

Dvaadvacet dobrovolných dárců krve ocenila orlovská radnice. Mezi nimi je patnáct držitelů Zlaté plakety MUDr. Jana Janského za čtyřicet bezpříspěvkových odběrů, pět držitelů Zlatého kříže III. třídy za 80 bezpříspěvkových odběrů krve a dva držitelé Zlatého kříže II. třídy za 120 bezpříspěvkových odběrů krve.

• Zlatá plaketa MUDr. Jana Janského: Jiří Dostál, Jaromír Dufek, Tomáš Pevný, Vladimír Ulman, Jiří Blaho, Roman Bolek, Vlastimil Kuchyňka, Pavel Skýba, Jana Waliczková, Jan Adamczyk, Silvester Mihalcsak, Jiří Řihák, Vasil Fedič, Štefan Káčer a Emil Dzurňák.
  • Zlatý kříž III.třídy: Tomáš Chvaja, Ján Kudry, Jiří Kuchař, Miroslav Neuwert a Václav Pešula.
  • Zlatý kříž II.třídy: Tomáš Baroch a Bc. Miroslav Jadrný.

„Ochota dárců darovat krev pro zdraví a část i záchranu života je projevem jejich humánního vztahu ke spoluobčanům. Patří jim dík nejen těch, kterým pomohli navrátit zdraví, ale celé naší společnosti,“ zdůraznil starosta města MUDr. Jiří Michalík.

Datum zveřejnění/aktualizace: 23.4.2008