TÉMĚR 15 MILIONŮ MĚSTO ORLOVÁ VLOŽÍ DO ZLEPŠENÍ STAVU HŘBITOVA

Území jediného veřejného pohřebiště potřebuje dokončit odvodnění a vylepšení chodníků.

„Stavět by se mělo ve druhé polovině roku. V současné době probíhá výběr zhotovitele,“ upřesnila starostka Orlové Lenka Brzyszkowská s tím, že provozování hřbitova je službou veřejného zájmu, do které město vkládá značné prostředky.

Tato investiční akce navazuje na první etapu nezbytných zásahů na území pohřebiště. Na tu Orlová v roce 2018 vynaložila necelých deset milionů korun. Díky tomu se podařilo vyřešit odvodnění spolu s rekonstrukcí chodníků ve spodní části hřbitova.

„Pro naše občany také připlácíme na chod hřbitova, včetně služeb spojených s pietními obřady. Letos město na tyto účely vynaloží zhruba 2,2 milionu korun. Tato částka je neinvestiční, jde tedy o další finance vedle zmiňované patnáctimilionové investice,“ vysvětila starostka Brzyszkowská.

Provoz pohřebiště je zajištěn po celý kalendářní rok a to bez ohledu na víkendy či státní svátky.

Kromě toho mají lidé možnost využít tzv. pasportizace hřbitova.

Jde o geografický informační systémem hřbitova, který veřejnosti nabízí možnost vyhledat místo posledního odpočinku předků či zesnulých přátel.

Geografický odkaz, který se snaží maximálně zpřehlednit orientaci na pietním místě, je dostupný na webu zde.

Datum zveřejnění/aktualizace: 2.6.2023