MĚSTO OCENILO DOBROVOLNÉ HASIČE

Vedení města dnes ocenilo 11 členů Sboru dobrovolných hasičů Orlová-Poruba a 6 členů Sboru dobrovolných hasičů Orlová-Město za zásahovou činnost při hašení požárů a mimořádných událostech, za preventivně výchovnou činnost a zajišťování požární bezpečnosti v Orlové v letošním roce.

Zásahová činnost jednotky SDH Orlová-Poruba čítala k 31. 10. 2021 celkem 79 událostí. V 19 případech šlo o likvidaci požáru, ve 22 případech o technickou pomoc, rovněž ve 22 případech likvidovali hasiči bodavý hmyz a 12krát odstraňovali spadlé stromy. Zásahová činnost jednotky SDH Orlová-Město čítala k 31. 10. 2021 celkem 30 událostí. V 6 případech šlo o likvidaci požáru a zbylých 24 případů si vyžádalo technickou pomoc hasičů.

V oblasti preventivně výchovné činnosti členové z obou jednotek dlouhodobě připravují mladou hasičskou generaci. Mladí hasiči se pravidelně scházejí v hasičárnách, kde se pod odborným dohledem zdokonalují v teoretických znalostech a praktických dovednostech. Svou činnost pak úspěšně prezentují na různých soutěžích.

V rámci ostatní činnosti letos dobrovolní hasiči odpracovali mnoho hodin na údržbě požární techniky i budov hasičských zbrojnic.

Chlapi, děkujeme!

Datum zveřejnění/aktualizace: 6.12.2021