LETOS SE KONÁ SČÍTÁNÍ LIDU, DOMŮ A BYTŮ. BUĎTE INFORMOVANÍ!

V sobotu 27. března 2021 začíná sčítání lidu, domů a bytů. V první fázi bude mít každý člověk možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře na webu nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. dubna do 11. května 2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář.

Distribuce těchto formulářů bude zajištěna za pomoci sčítacích komisařů a kontaktních míst tak, aby mohla být dodržena hygienická opatření, která bude epidemická situace vyžadovat.

Za realizaci Sčítání 202 odpovídá Český statistický úřad. Distribuce a sběr listinných sčítacích formulářů proběhne ve spolupráci s Českou poštou.

Zajištění informovanosti občanů je hlavním úkolem jednotlivých měst a obcí. Základní údaje o sčítání, včetně vysvětlení jeho významu a průběhu, přináší informační leták, který najdete v příloze pod článkem.

Aktuální informace o přípravách a průběhu Sčítání 2021 jsou zveřejněny na internetových stránkách www.scitani.cz. Případné dotazy lze zasílat na e-mail dotazy@scitani.cz. K dotazování slouží rovněž informační telefonická linka ČSÚ 274 056 789.Připojené dokumenty:

Oznámení a informační leták ke Sčítání 2021 PDF [467.0KB] 22.2.2021

Datum zveřejnění/aktualizace: 22.2.2021

Zpět na výpis