HASIČI SI ZASLOUŽÍ ÚCTU A UZNÁNÍ

Před několika dny se konalo Shromáždění delegátů Sborů dobrovolných hasičů ve slavnostně vyzdobeném Dělnickém domě v Horní Suché. Přítomni byli pozvaní členové dobrovolných hasičů, ale také hostů.

Hned na úvod, za slavnostního pochodu praporečníků, byl přítomným poprvé představen prapor Okresního sdružení SDH v Karviné, na jehož zhotovení se finančně podílelo také naše město. Pak zazněla státní hymna. Jednání řídil náměstek starosty OSH Karviná Petr Durčák. Za předsednický stůl usedli starosta OSH Karviná Tomáš Stefan, za KSH MSK Ing. Leo Kuběna, vedoucí OAZH Vladislav Jastrzembski, vedoucí KAZH Václav Helis, ředitel HZS ÚO Karviná plk. Ing. Ivo Pieter, starosta obce Horní Suchá Ing. Jan Lipner, primátor města Havířov Ing. Josef Bělica, starosta města Bohumína a senátor Ing. Petr Vícha, místostarostka města Orlová Bc. Naděžda Kubalová, za polskou stranu starosta ZOP ZOSP Wodzislaw Slazski Piotr Mikolajczyk a náměstek starosty  ZOW ZOSP v Katowicach Jerzy Szkatula.

„Po schváleném programu a dalších procesních náležitostech byla pro mě velmi zajímavá část, ve které byli přítomni seznámeni s činnostmi, které dobrovolní hasiči vykonávají v rámci požární prevence a preventivně výchovné činnosti s  dětmi a mládeží. Základní myšlenkou všech sborů dobrovolných hasičů je humanitární pomoc při ochraně života, zdraví, majetku občanů, obce i celé společnosti. Mnoho akcí zde bylo vzpomenuto. Následovalo předání vyznamenání některým členů  SDH okresu za práci, kterou ve volebním období 2015-2020 vykonali,“ popisuje orlovská místostarostka Naděžda Kubalová.

Představitelům měst a obce byly předány pamětní plakety. Mezi čtyřmi oceněnými byl Bohumín, Havířov, Horní Suchá a nechybělo ani město Orlová. Jednotlivá vyznamenání předávali starosta OSH Karviná a starosta KSH MSK. Po volbách došlo k požehnání praporu Okresního sdružení hasičů ČMS Karviná páterem Mgr. Martinem Pastrňákem.

„Vedení města Orlová blahopřeje všem nově zvoleným funkcionářům, věří v další příkladnou spolupráci a ze strany města nabízí tak, jako doposud, podporu. Přejeme všem členům, dobrovolným hasičům pevné zdraví, radost a úspěch v činnosti, kterou si vybrali, kterou dělají s láskou, nezištně v zájmu široké veřejnosti, ve svém volném čase. Děkujeme,“ uzavřela místostarostka Naděžda Kubalová.

Datum zveřejnění/aktualizace: 21.9.2020