Mapy
MAPY
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Online Rezervace
ONLINE REZERVACE
Dotazy občanů
DOTAZY OBČANŮ

AJDONTKER ŽIVĚ!

Live stream s kapelou AJDONTKER sledujte ZDE:


Koncert se vysílá z Home Recording Studio Žik ve středu 20. května 2020 od 18:30 na Facebooku a webu města Orlová.

video-pozvánka:

O KAPELE

Ajdontker je tříčlenná kapela, která má to štěstí, že funguje už 7 let. Ve složení Hrnec – zpěv a kytara, Kejt – basa a Dodo – bubny se vydává na koncerty po celé České republice, občas i za hranice do Polska a Slovenska.

Vše začalo 22. února 2010. Grungeová kapela Drumstix vyjela do Ostravy na svůj první mimokarvinský koncert, který se konal v tehdejším klubu Tančírna. Všichni členové, nadšeni z této události, dali prostor alkoholu a koncert dopadl celkem katastrofálně. Jen pouhou náhodou se bubeník Dodo a basák Tomek na pánských záchodcích zakecali s charismatickým a velmi milým člověkem. Slovo dalo slovo a o týden později se už člověk, který se představil jako Hrnec, objevil na zkoušce kapely Drumstix a přidal se do ní jako druhý kytarista. Takto to fungovalo zhruba půl roku.

Dodo věděl, že Hrnec skládá své písničky s českými texty, začali je spolu hrát a přizvali si k sobě kamaráda Klacíka na druhou kytaru. Do party ještě chyběl basák. Na pár zkoušek se ke kapele připojil Dan Polášek, ale po pár z nich se rozhodl nadále nepokračovat. Tak přišla volba na Kejt, kterou všichni tři téhož roku poznali.

„Holka v kapele?!“

Po několika zkouškách byl naplánován dokonce první koncert v Karviné. Když je koncert, chce to název! Ze zoufalství a absence nápadů bychom brali téměř všechno. Ale pokaždé na otázku: „Jak se teda budeme jmenovat!?“, přišla odpověď: „I don’t care“. Po jednom již zapomenutém večírku se v Hrncově mobilu objevila fráze napsána česky a dohromady – tedy Ajdontker!

První koncert se povedl nad naše očekávání a v roce 2011 jsme tak odehráli další koncerty v Karviné a Havířově a také jsme si poprvé zkusili nahrávání ve studiu. První bezejmenné EP přišlo na svět díky orlovskému studiu Žik a je na něm třeba píseň „Vůně vzpomínky“, která je součástí koncertního setlistu dodnes. Další studiovou prací bylo na jaře 2012 spontánní nahrání singlu „Jaro, kámo“.

V létě došlo k odchodu Klacíka z kapely. Stejně jako při písni „Jaro, kámo“ jsme zvolili na nahrání druhého EP pojmenované „Hlavní svět“ karvinské studio Digaz a poté se pustili do zkoušení v sestavě mínus 1 kytara. Na jaře 2013 jsme vyhráli studentskou soutěž University Band Contest a mohli si tak zahrát na doposud největší akci - Majálesu v Ostravě. V září jsme navíc uspěli v ostravském regionálním kole soutěže GBOB, a postoupili tak do pražského finále. Tyto soutěže pro nás byly přínosem hlavně díky získání zpětné vazby od širokého spektra lidí z hudební scény, seznámení se se spoustou dobrých kapel a ubezpečení se, že před sebou máme ještě mnoho práce.

Pustili jsme se do nahrávání dalšího EP s názvem „Dotřetice“ – tříčlenná kapela slavila své třetí výročí a vydávala své třetí EP. To bylo pokřtěno Petrem Harazinem z kapely Nebe v havířovském Jazz clubu.

Rok 2014 se nesl v duchu koncertování, kdy jsme hráli ve stále vzdálenějších městech a zároveň si splnili sen, když jsme předskakovali Vypsané Fixe. Na konci roku jsme nahráli dva singly ve studiu Bombjack – „Cenu útěchy“, díky které jsme se stali v březnu 2015 Bandzone Tip Týdne, a také píseň „Dva světy“, která poté vyšla s prvním oficiálním videoklipem, o jehož režii se postaral Radim Kaller. Rok 2015 byl pro nás přelomový, odehráli jsme skoro 80 koncertů a plnili si další kapelní sny. Objevili jsme se na line-upu festivalu Rock for People a zároveň se povedlo několikrát předskakovat před Horkýže Slíže. Velmi se nám také zalíbilo hraní v Polsku, většinou to bylo jako support před polskými legendami typu Kult či Farben Lehre, vždy před vyprodanými sály a krásným přijetím od polského publika.

Následující rok s šestnáctkou na konci byl koncertně méně náročný, po uplynulém roce byl nutný odpočinek a zároveň byla potřeba vydat nové písničky. Měli jsme 5 nových písní a plán vydat další EP, ale při cestě právě na jeden z polských koncertů přišel nápad oprášit pár starších oblíbených songů, počet písní se zdvojnásobil a my tak nahráli naše první CD!

Nahrávání začalo na konci října 2016. Bicí byly nahrány ve Studiu Plesná u Honzy Petříka, kytary, zpěvy a aranže ve Wavetime studiu Łukasze Febera a o následný mix se postaral Vašek Dreiseitl z již prověřeného Bombjack studia. Nutností bylo i natočení nových klipů a to na písně „Koupelna“ a „Smutné tváře“. Na začátku února proběhl křest debutového CD „Nad věcí“ v havířovském klubu Stolárna, jenž přijel pokřtít Kuko z Horkýže Slíže. Tak odstartovala i dvaceti koncertní jarní tour. Polovinu koncertů jsme odjeli po vlastní ose a druhou polovinu odehráli opět jako předkapela Slížů. Také léto bylo velmi úspěšné, skoro 30 koncertů a mezi nimi festivaly jako RfP, Benátská noc, Sázavafest, Sweetsen fest… Rok 2017 je zakončen deseti koncerty společné Minytour s kapelou Ptakustik.

Na jaře 2018 jsme odehráli další společné koncerty s Horkýže Slíže, oslavili třístý koncert a povedla se předskakování před dalšími velkými jmény - Chinaski a Tři Sestry. V létě samozřejmě proběhly menší festivaly, ale i jeden velký a to České Hrady v Hradci nad Moravicí. Podzim a konec roku jsme již tolik nekoncertovali a věnovali se novým písničkám, které budou postupně i s klipy vycházet v roce 2019.

Největší novinkou tohoto roku je ale přijetí nového člena, a to Adama Stříže, který bude hrát na druhou kytaru a také se přidá druhý vokál, obojí jsme chtěli již velmi dlouho.

Ajdontker jsou opět ve čtyřech :-)

zdroj

a ODKAZY AJDONTKER:

- Web
- FaceBook
- Instagram
- YouTube
- BandZone
- Spotify
- iTunes

z

 
KONTAKT Home Recording Studio Žik

- FaceBook 
- Web
- tel.: 731 418 161
- e-mail: m.zik@seznam.cz






Zpět na výpis








Partner projektu:
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Změna úředních hodin od 25.5.2020

Všechny budovy úřadu:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Pokladna:

Pondělí, Středa: 9:00-11:30 a 12:30-16:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek: 9:00-11:30 a 12:30-13:30

Prosíme občany, aby před příchodem na úřad nadále využívali systému objednání (telefon, e-mail, objednávkový systém na webu města) či upřednostnili, pokud je to možné, písemný, elektronický (e-mail, datová schránka) nebo telefonní kontakt před kontaktem osobním.



Czechpoint:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Čtvrtek: 8:00-11:30 a 12:30-13:30
Úterý, Pátek: pouze na objednání

Podatelna:

Pondělí, Středa: 8:00-11:30 a 12:30-17:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek 8:00-11:30 a 12:30-13:30

Vstup do hlavní budovy bude možný pouze vchodem z ulice Osvobození.