90 LET HOKEJE V ORLOVÉ

Letos je to již 90 let, co se v Orlové hraje lední hokej. Toto výročí vzpomněli na setkání 6. března bývalí hokejisté, kteří hráli za HC Slovan Orlová přibližně v létech 1974 – 1985. Jednalo se o L. Vicherka, I. Nováka, P. Slavíka, K. Souradu, J. Nebyla, H Valeriána, K. Ciencialu a R. Gřípka. Dnes již patří mezi orlovské hokejové legendy, které zahájily nejlepší léta tohoto sportu v Orlové. Zavzpomínali na to, co zažili s orlovským hokejem, a to také po ukončení sportovní kariéry, kdy s pozorností sledovali boje Orlové v čele 2. ligy a parádní zápasy v baráži o postup do 1. ligy. Setkání se zúčastnil na pozvání také zástupce sponzorů pan Kožušník a bývalý kustod Hromada. Všichni vyslovili přání, aby vedení města Orlová a současné vedení HC Orlová na toto výročí nezapomněli a důstojně významnou událost sportovní oblasti života města připomněli.

JUDr. Vladimír Farana
bývalý předseda HC Orlová