V ORLOVSKÝCH DOMOVECH SENIORŮ A V PEČOVATELSKÝCH DOMECH ROUŠKY MAJÍ

Domovy seniorů Vesna a Pohoda, stejně tak jako Sociální služby města Orlové jsou rouškami zásobeni. Včera předal další roušky šéfce SSMO Jarmile Berné místostarosta Orlové Miroslav Koláček. „Průběžně každý den přebíráme našité roušky od Puntíku a distribuujeme je našim seniorům v městských domovech. Nezapomněli jsme ani na domy s pečovatelskou službou. Podle paní Berné mají roušky v tuto chvíli všichni, ať už senioři, tak i zaměstnanci," podotkl místostarosta Koláček.

„Všichni si totiž uvědomujeme, že nejohroženější skupinou jsou právě naši senioři a pracovníci v první linii. To byl také náš prvořadý úkol - zabezpečit ochrannými pomůckami městskou policii, seniory a lidi, kteří se o ně starají, což je personál domovů seniorů apod.," zdůraznil místostarosta Miroslav Koláček. Samozřejmě, že další roušky jsou objednány v zahraničí, stejně tak bude město přebírat ty šité od Puntíku a distribuovat je i ostatním seniorům na území města. Škoda jen, že na dodávku roušek od státu se stále jen marně čeká.

Datum zveřejnění/aktualizace: 21.3.2020