Město rozšířilo okruh osvobozených od poplatku za psa

Město Orlová nově rozšířilo okruh lidí, kteří nemusí platit poplatky za svého psího mazlíka. Kromě držitelů průkazu ZTP/P nemusí od letošního roku platit za psa také držitelé průkazu ZTP a dále lidé, kteří pobírají důchod pro invaliditu 3. stupně. Pro vyřízení žádosti o osvobození od poplatku ze psů je nutné doložit průkaz ZTP a v případě osob pobírajících důchod pro invaliditu 3. stupně potvrzení o tomto důchodu. Požadované doklady a potvrzení je nutné předložit na městském úřadu nejpozději do 10. února letošního roku, a to v kanceláři č. 323 Ing. Jaroslavy Buchtové, která se nachází ve 2. patře úřadu.

Dle obecně závazné vyhlášky, upravující místní poplatky ze psů, jsou od poplatku osvobozeny osoby nevidomé a bezmocné, držitelé průkazu ZTP/P a ZTP, lidé, kteří pobírají důchod pro invaliditu 3. stupně, osoby provádějící výcvik psů určených k doprovodu výše uvedených osob, osoby provozující psí útulek zřízený obcí a lidé, kterým stanoví povinnost držení a využívání psa právní předpis. Od poplatku jsou dále osvobozeni lidé, kteří si pořídili psa z městského útulku, a to po dobu jednoho roku ode dne, kdy si psa v útulku převzali, dále pak Policie ČR a Městská policie a hasičský záchranný sbor.

Datum zveřejnění/aktualizace: 26.1.2020