PORUCHA HORKOVODU V ORLOVÉ

Na přelomu loňského a letošního roku si obyvatelé Orlové, kteří se pohybovali v centru města, jistě všimli páry vystupující z poklopů horkovodu a kanalizace. Příčinou byla porucha horkovodu z Elektrárny Dětmarovice, provozovaného distribuční společností ČEZ Teplárenská. Bylo to v místě, kde horká voda napájí některé předávací stanice SMO, připravující topnou vodu pro domy a vchody.

Při zjišťování místa poruchy bylo nutné na Silvestra dopoledne odstavit dodávku tepla v objektech na ulicích Kpt. Jaroše, Na Stuchlíkovci, Vnitřní, Mládí, V. Martínka a Topolová. Po identifikaci poruchy byly připraveny potřebné práce i materiál, a v pátek 3. ledna došlo po provedení výkopu a otevření betonového kanálu k úspěšné opravě vadného potrubí.

Obyvatelé těchto předávacích stanic proto mohli zaregistrovat několikahodinovou odstávku v průběhu dne, ovšem již před půl čtvrtou odpoledne obnovila SMO, městská akciová společnost Orlová bezproblémové dodávky tepla pro vytápění a přípravu teplé vody.

Datum zveřejnění/aktualizace: 10.1.2020